dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 17 z 121
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 2408
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Otwórzcie sobie osobny temat pt. Nocne Polaków rozmowy i gadajcie tam do woli
    Sorry, ale wydaje mi się, że przesadzasz - rozmawiamy jednak o odkurzaczu centralnym (z małymi dygresjami).
    Chciałem przy tym delikatnie zauważyć, że i Ty robisz dokładnie to samo (a nawet z przewagą dygresji)
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Jak ma się zachować osoba która wchodzi do tego tematu pyta się co jest grane i w odpowiedzi dostaje "
    Nie chcesz - nie czytaj.Tyle w temacie. " ?
    Powiem Ci szczerze, że mnie zaskoczyłeś! Naszukałem się w tym wątku, żeby dociec dlaczego Tomek_J tak Ci trochę niepięknie odpowiedział. I ze zdziwieniem stwierdziłem dwie rzeczy:
    - to nie było do Ciebie (tylko do Rafała)
    - w żadnym twoim poście nie ma słowa o odkurzaczu.

    Wybacz, ale nierozumiem dlaczego masz do nas pretensje, że może trochę zbyt obficie dyskutujemy o CO, podczas gdy Ty sam zabierasz głos zupełnie nie na temat.
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Napisał oorbus
    rupta co kceta...jak mawia pewien "mędrzec"
    Fajne (zwłaszcza ten cudzysłów).
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    ...bo ciagle maja nadzieje na merytoryczna dyskusje...
    Merytorycznie to było na pierwszych dwóch stronach, a teraz to wszystkich tylko świeżbią ręce.
    Poza tym CO nie ma aż tylu zalet, żeby dało się zapełnić 5 stron. Gdyby nie my - wątek umarłby już dawno i trzeba by go potem zakładać od nowa. A tak, każdy może tu zajrzeć i napisać co mu się żywnie podoba - i nie pozostanie to bez odpowiedzi!
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    Cytat Napisał mack
    Poza tym Feng Shui jest na pewno przeciw CO
    To tragedia, zupełnie o tym nie pomyślałem! Co teraz będzie?
    No widzisz, już starożytni Chińczycy byli przeciwnikami OC...
    Zapewne mieli tysiącletnie doświadczenia...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #326

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    Cytat Napisał RolandB
    ...bo ciagle maja nadzieje na merytoryczna dyskusje...
    Merytorycznie to było na pierwszych dwóch stronach, a teraz to wszystkich tylko świeżbią ręce.
    Poza tym CO nie ma aż tylu zalet, żeby dało się zapełnić 5 stron. Gdyby nie my - wątek umarłby już dawno i trzeba by go potem zakładać od nowa. A tak, każdy może tu zajrzeć i napisać co mu się żywnie podoba - i nie pozostanie to bez odpowiedzi!
    w 100 % masz racje ... nawet o feng shui ... nie wiedzialem ze to mozna powiazac

    pozdrawiam serdecznie
    /Roland

  7. #327

    Domyślnie

    Dla malkontentów: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14082

    Dla mnie ciekawe są te oto opinie instalatora (i akwizytora w jednym):

    "Różni producenci jednostek centralnych stosują rożne średnice rur instalacyjnych tzn. od 44 do 80mm, a w związku z tym są różne płytki lub puszki montażowe."

    "Można poprowadzić rurę pod ziemią, jednak trzeba ją wtedy izolować termicznie i zastosować separator wody przy jc (ze względu na skraplanie sie pary wodnej)."

    "Nie należy używać centralnych odkurzaczy do zasysania wody, gruzu, materiałów szorstkich, a w szczególności pyłu gipsowego czy cementu."

    "a czy mozna zasysac popiol? Owszem można, ale trzeba zastosować separator."
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  8. #328

    Domyślnie

    mam pytanie
    czy kupować opcję piorącą odkurzacze cedntralnego (11 tys) czy raczej dokupić separator wody - prać dywany będę poprzez nałożenie piany czyszczącej (ręcznie ) a potem zebranie odkurzaczem (tak jak w Wodniku "piorącym") - czy to będzie to samo? Trochę szkoda mi kasy 11 tys jeśli podobny efekt będę mieć za 4,5 tys.

    na co jeszcze zwracać uwagę - z czego mają być rury, jakie są pułapki w samodzielnym montażu (montować będzie mąż), na co uważać podczaas kupna i montażu. Będę wdzięczna za rzeczowe sugestie.
    Pozdrawiam

  9. #329

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    mam pytanie
    czy kupować opcję piorącą odkurzacze cedntralnego (11 tys) czy raczej dokupić separator wody - prać dywany będę poprzez nałożenie piany czyszczącej (ręcznie ) a potem zebranie odkurzaczem (tak jak w Wodniku "piorącym") - czy to będzie to samo? Trochę szkoda mi kasy 11 tys jeśli podobny efekt będę mieć za 4,5 tys.

    na co jeszcze zwracać uwagę - z czego mają być rury, jakie są pułapki w samodzielnym montażu (montować będzie mąż), na co uważać podczaas kupna i montażu. Będę wdzięczna za rzeczowe sugestie.
    Pozdrawiam
    A jak często pierzesz dywany? Ja tylko odkurzam i trzepię, i raz na kilka lat wzywam firmę piorącą dywany. Dla mnie jest to optymalne. 11 tysi to już chyba rozrzutność, ale jeśli kogoś stać, to czemu nie.

    Pozdrawiam
    Gazobeton

  10. #330
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    [ I ze zdziwieniem stwierdziłem dwie rzeczy:
    - to nie było do Ciebie (tylko do Rafała)

    I co to zmienia ?

    - w żadnym twoim poście nie ma słowa o odkurzaczu.

    Podać ci linki do waszych postów w których nie ma na ich temat ani słowa ? Jak myslisz, których bedzie więcej ?


    Wybacz, ale nierozumiem dlaczego masz do nas pretensje, że może trochę zbyt obficie dyskutujemy o CO, podczas gdy Ty sam zabierasz głos zupełnie nie na temat.

    To już twój problem, że nie rozumiesz ale przynajmniej powinno ciebie zastanowić to że poza mną jest jeszcze pare innych osób które mają podobne zdanie do mojego. Jakby co to służę linkami do nich....

  11. #331
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK

    na co jeszcze zwracać uwagę - z czego mają być rury,

    nie wiem z jakiego sa tworzywa ale muszą to być rury dedykowane do takich instalacji. Słyszałem o instalacjach robionych z ruru kanalizacyjnych co jest zupełnym nieporozumieniem. Rury do instalacji CO są wewnątrz bardzo gładkie aby zminimalizować opór powietrza. Również kolanka sa odpowiednio wyprofilowane.


    jakie są pułapki w samodzielnym montażu (montować będzie mąż),

    Pies jest pogrzebany w odpowiednim zaprojektowaniu całej instalacji. Naczelna zasada to jak najmniej załamań czyli jak najmniej kolanek. Zanim przystąpicie do projektu weźcie sobie kawałek sznurka o długości przyszłego węża (7-9metrów) i trzymając z jednej strony w miejscu planowanego gniazda sprawdźcie czy dojdziecie ze szczotką do wszystkich zakamarków. Weźcie pod uwagę meble które kiedyś postawicie.
    Całą instalację najlepiej jest zrobić przed wylewkami, wówczas prowadzi sie rury w podłodze w styropianie dzięki czemu minimalizuje sie konieczność kucia (jedynie dojscia do gniazd i przejście miedzy piętrami.
    Zastanówcie sie też gdzie miałby być sam odkurzacz, weźcie pod uwage że z tego pomieszczenia bedzie wyprowadzona na zewnątrz budynku rura wylotowa, tak wiec dobrze by było jak by to nie była ściana frontowa



    na co uważać podczaas kupna i montażu.

    zakup rurek nie jest jakąś wielka filozofią Sugerowałbym jednak mimo wszystko zlecic to komus bo:

    - koszt robocizny jest niewielki
    - dostajesz na instalację gwarancję (przynajmniej ja dostałem)
    - płacisz tylko za ten materiał co masz w scianach, nie interesuje Ciebie że gośc sie przeliczył i zostały mu rury i kolanka


    Acha i jeszcze jedno, wzdłuż rur musi byc poprowadzony przewód elektryczny dzięki któremu CO bedzie się załączało w momencie podpięcia rury. Sa też rozwiązania na podcisnienie ale koszt kabelka jest znikomy a dzięki niemu masz alternatywę

    Pozdrawiam

  12. #332
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    I jeszcze jedna mała dygresja, padały tutaj ceny odkurzaczy po 3000 i więcej, oczywiście są też w takiej cenie ale to nie są najtańsze modele, spokojnie można kupić całe zestawy czyli odkurzacz, rura plus akcesoria za połowę tej ceny. Jeden z producentów zszedł ze swoim najtańszym modelem nawet ponizej 1000 zł....

  13. #333
    Guest

    Domyślnie

    ...

  14. #334
    Guest

    Domyślnie

    ...

  15. #335

    Domyślnie

    jak ma się piętro/poddasze to trzeba mieć 2 rury odpowiedniej długości i dwa miejsca , żeby je gdzieś schować.....
    BOHO
    Warszawa

  16. #336

    Domyślnie

    mimilapin - dla mnie, przeciwnie, wyciągnięcie odkurzacza i odkurzenie 65 metrów codziennie, włączanie, wyłączanie, składanie rur i szczotek do osobnych szafek to mordęga i jestem skłonna wydać wiele kasy żeby tego dziadostwa nie nosić po mieszkaniu.
    Dla mnie to wygoda, i nie ma sensu porównywanie z odkurzaczem piorącym czy innym z wyższej półki - czy ktoś to ważył? Dla mnie to spory wysiłek, który niestety czuję.
    Widzę jeszcze jedną zaletę - jak kupiliśmy zmywarkę, moje życie uległo drastycznej przemianie na lepsze rzecz jasna - mąż pokochał nagle zmywanie . Myślę że to samo będzie z odkurzaniem
    Komfort to coś co trudno wycenić, ale jest naprawdę wiele warte. A idea szufelki w kuchni jest naprawdę ekstra.

  17. #337

    Domyślnie

    nie wnikając dyskusję jestem za CO - wygoda na co dzień a koszt instalacji na etapie budowy znikomy - gorzej z jednostką centralną

  18. #338
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    nasunął mi się kolejny argument przeciwko -przy tak dużej powierzchni muszę mieć sporo gniazd, aby wąż mógł mieć te 6 - 9 metrów.

    Technicznie to nie problem, ale dla mnie ważna sprawa - psuje efekt wizualny- a mam otwarte przestrzenie.
    Niekoniecznie, ja przy 180 metrach mam raptem 3 gniazda

  19. #339
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    jak ma się piętro/poddasze to trzeba mieć 2 rury odpowiedniej długości

    dlaczego trzeba ? Można mieć ale to nie jest niezbędne....

    i dwa miejsca , żeby je gdzieś schować.....

    tak samo jak na zwykły odkurzacz...

  20. #340
    Guest

    Domyślnie

    ...

Strona 17 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony