dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 5 z 121
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2408
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    ...Ja uważam, że w nowobudowanym domu to rzecz niezbędna...
    W XXI wieku- nie koniecznie! Kliknij TUTAJ...

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał oorbus
    nie ma co gadać.
    centralny i tyle.
    zamontowałem, i nie żałuję.

    pozdrawiam.

    I właśnie w tu jest kot pogrzebany, że zamontowałeś a inni nie zamontowali.
    Nie zamontowali i teraz instalacja centralnego odkurzacza jest w ich przypadku mało realna. Wiązało by się to z "pruciem" ścian, wylewek, przebijaniem stropów itd. Trudno się teraz na to zdecydować. Więc trzeba twierdzić, że to jest zbyteczne.
    Centralny odkurzacz jest w naszym kraju czymś nowym. Po raz pierwszy spotkałem się z tym ustrojstwem pod koniec lat 90-tych na Katowickich Targach Budownictwa. Kosztował on wówczas krocie i odebrałem go wówczas jako mało przydatny bajer dla snoba.
    Ale na następnych targach był on już tańszy, poczytałem o tym w literaturze. Po 2 latach zetknąłem się z osobą która taki odkurzacz posiadała. Doceniłem zalety i wiedziałem, że takie coś zainstaluję u siebie w domu. Kilkoro moich znajomych którzy dotąd nie spotkali się tym systemem po obejrzeniu mojej instalacji postanowiło wykonać także i u siebie podobną. Byli także i tacy którzy stwierdzili, że czegoś takiego nie potrzebują. Ich wola.

    That's it!
    maxtor

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Cytat Napisał Cypek
    ...Ja uważam, że w nowobudowanym domu to rzecz niezbędna...
    W XXI wieku- nie koniecznie! Kliknij TUTAJ...
    Oj, chyba nie szybko. Robocik fajny, ale .... kaska za niego tez nie waska. Kocham moja zonkę ale z mojej inzynierskiej pensji na razie stać mnie rtlko na centralny. Może jak zostane prezesem ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W naszym domku tez będzie odkurzacz centralny ( dom ma 3 kondygnacje) trudno żeby ktoś kto zakłada takie rzeczy u ludzi za pieniądze i zachwalał że to dobre nie miał czegoś takiego w domu ale jest to rzecz na która decyduje się może co dziesiąty Częściej inwestorzy mówią cos o odkurzaczu centralnym produkcji Radzieckiej (taki co to podjada z lodówki i baryku)
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #85

    Domyślnie

    no wszystko ok ale napiszcie z czego robicie instalacje. Zakładam nowy domek tak aby zrobic instalacje a odkurzacz dokupic powiedzmy za rok. Czy trzeba kupic rury u dystrybutora odkurzacza? Patrzylem na strone Beam (www.beam.pl) i tam maja takie pakiety. Np instalacja z 3 gniazdkami +kolanka+22mb rur to 335 zl. Odkurzacz taki w miare to ko 2000 zeta. Ale najwazniejsze to ta instalacja.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomas
    no wszystko ok ale napiszcie z czego robicie instalacje. Zakładam nowy domek tak aby zrobic instalacje a odkurzacz dokupic powiedzmy za rok. Czy trzeba kupic rury u dystrybutora odkurzacza? Patrzylem na strone Beam (www.beam.pl) i tam maja takie pakiety. Np instalacja z 3 gniazdkami +kolanka+22mb rur to 335 zl. Odkurzacz taki w miare to ko 2000 zeta. Ale najwazniejsze to ta instalacja.
    Tak, trzeba nabyć elementy instalacji do danego systemu (a jest ich kilka). Ja też kupowałem w BEAM.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Myślę ze potrzebne Ci elementy do wykonania inst. i klej dostaniesz w pobliskim sklepie hydraulicznym Lepiej kupić dokładnie to co będzie potrzebne zamiast całego zestawu ale materiał to nie wszystko trzeba poznać kilka zasad które jak wszędzie obowiązują
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie polecam elementów zakupionych w sklepie z akcesoriami hydraulicznymi.
    Dlaczego? Oryginalne rury i kolanka do odkurzacza (także fi 50) są wylewane wewnątrz czymś co powoduje, że brud nie przylega do ścianek. I nie chodzi tu tylko o fakt, że może się zatkać instalacja ale i zwiększa się jednocześnie higiena użytkowania.
    Wiem, że jet pewna różnica w kosztach. Ale nie na wszystkim da się oszczędzić.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Instalacja centralnego odkurzacza jest jedna z kilku inst. w budynku mieszkalnym którą może choć nie musi wykonać hydraulik a nie wiem czy wiecie ze materiał instalacyjny hydraulicy kupują w sklepach hydraulicznych Nie wiem z czego zastępczego mógłbym zrobić taką instalacje i to jeszcze dużo taniej chyba tylko z peszla Czy instalacja OC jest zrobiona prawidłowo okaże się po kilku miesiącach użytkowania
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #90

    Domyślnie

    A ja zamówiłem sobie przez net odpowiednia ilość kształtek, prostk i innych elementów, przywiozłem do domu, wziołemklej i poskładalem sam. Mam 4 punkty czerpalne i 3 szufelki i koszt wyszedł mi 300 zł. Robocizna = sam zrobiłem = łatwizna.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Instalacja centralnego odkurzacza jest jedna z kilku inst. w budynku mieszkalnym którą może choć nie musi wykonać hydraulik a nie wiem czy wiecie ze materiał instalacyjny hydraulicy kupują w sklepach hydraulicznych Nie wiem z czego zastępczego mógłbym zrobić taką instalacje i to jeszcze dużo taniej chyba tylko z peszla Czy instalacja OC jest zrobiona prawidłowo okaże się po kilku miesiącach użytkowania
    Z czego? Niekoniecznie z peszla Tutaj proszę jest strona jednego z producentów http://www.beam.com.pl/products-powerunits.html

    instrukcje montażu, schematy, cenniki, sklep internetowy
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W czym rura kupiona w sklepie internetowym jest lepsza od rury kupionej w pobliskim sklepie Osoba pierwszy raz robiąca OC nie jest w stanie dokładnie przewidzieć ile i jakich kształtek będzie potrzebować Jeśli kupi z zapasem to z nimi zostanie i gdzie te oszczędności Kupując materiał w w/w sklepie może jeśli mu coś zostanie to bez problemu zwrócić podobnie jest z nami nie zostawiamy dla inwestora niewykorzystanego materiału
    A tak czytam posty: sprzedam 60 mb rury do podłogówki , został mi worek kształtek do kanalizacji
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    W czym rura kupiona w sklepie internetowym jest lepsza od rury kupionej w pobliskim sklepie .....
    pisałem w poprzednim poscie. Niemniej proszę jeszcze raz -
    .... Oryginalne rury i kolanka do odkurzacza (także fi 50) są wylewane wewnątrz czymś co powoduje, że brud nie przylega do ścianek. I nie chodzi tu tylko o fakt, że może się zatkać instalacja ale i zwiększa się jednocześnie higiena użytkowania.....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał paj^
    Jareko.,
    nie wierze w to co piszesz, widziales, ze znajomy mial problemy z wezem (?), dla mnie to bzdury bo 2x w tygodniu odkurzam i nic sie takiego nie wydarza, szanuje Twoje zdanie, ale dla mnie to bzdurya
    ok - moze to ci sie wydac bzdura - moze zle to sobie wszystko koles zaplanowal, ze taki dlugi jak dla mnie waz mial - nie wiem - nie znam sie na tym - wiem jedno Rb mnie nie zadowala (choc realnie jest OK), centralny tez by mnie nie zadowolil - why? - JA PO PROSTU SZALU DOSTAJE JAK MAM ODKURZAC!!! Wszystko mi wtedy przeszkadza. Cholerka - ze tez ktos ten caly swiat wymyslajac cos takiego jak kurz takze wymyslil
    Ten maly Karcherek co sam jezdzi spodobal mi sie najbardziej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #95
    Guest

    Domyślnie

    odkurzacz centralny - koniecznie.Chociażby dlatego, żeby nie słuchać tego wycia.Za ostatni odkurzacz tradycyjny zapłaciłam koło 1000 zł, a i tak z jednej strony wciąga, drugą wydmuchuje ten cholerny kurz.Zrobię instalacje dobrej firmy, a potem, jak odłoże, kupię jednostkę centralną .Zastanawiam się tylko, ile prądu ciągnąć będzie maszyna, która obsłuży 200 m2.
    Rurki są rzeczywiście specjalne i wolałabym tu nie oszczędzać.Jeżeli chodzi o mycie szyb, żeczywiscie OC może mieć dodatkowe funkcje, ale nie wydają mi sie one zbyt wygodne. Każda firma ma swój system gniazd zwykłych i szufelkowych. Jak wszędzie są tu mercedesy i syrenki.

  16. #96

    Domyślnie

    Tu Cie rozczaruję. jednostka centralna nie "żre" wiele więcej niż konwencjonalny odkurzacz
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    WOWKA
    Te rury do OC które ja kupuję w sklepie hydraulicznym POSIADAJA IDENTYCZNE PARAMETRY CO RURY KUPIONE BEZPOŚREDNIO U PRZEDSTAWICIELA ( nie producenta) Jeśli wolisz wierzyć że Twój OC jest zrobiony ze specjalnych rur to OK. W takim razie ja robię OC też ze specjalnych rur do OC, podłogółwkę ze specjalnych rur do podłogówki, a na ścianę wieszam specjalne grzejniki do centralnego ogrzewania I choć producentów rur do podłogówki jak i grzejników jest wielu (nawet w Chinach) to producent rur i złączek do OC jest jeden , przynajmniej jeden kraj robi to na cały świat Jest to Kanada nawet Chińczycy nie robią ich tylko kupują od Kanady
    Małe sprostowanie własny system OC ma Rehau jest to system na uszczelkę nie klejony

    Wowka wszyscy robimy tym samym materiałem
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #98

    Domyślnie

    Wahalam sie, czy centralny odkurzacz jest rzecza absolutnie niezbedna... przekonaliscie mnie. Zdecydowanie tak. No bo... nie planuje wielu dywanow czy wykladzin, a na podlodze chce miec parkiet. Olejowany. Cos mi sie zdaje, a nigdzie nie bylo takich wypowiedzi - przeciez tego nie mozna zmywac mopem??? A przy dwojgu dzieciach, psie i dwoch kotach - juz tu widze, ze kleby kurzu poniewieraja sie wszedzie codziennie. Co tam codziennie, wystarczy, ze pies sie przebiegnie w chwile po odkurzeniu! A jeszcze jedno - ten odkurzacz, ktory mam w tej chwili jest upiornie ciezki. Przeciez to tez moze przy nieostroznym stosowaniu uszkodzic powierzchnie podlogi...

    Na razie mieszkam w domu trzykondygnacyjnym. Odpracowalam wszelkie metody odkurzania - na podlogach twardych (PCV) mop (nienawidze! wszystko sie lepi, potworna robota). Mopy tez odpracowalam wszelkiego rodzaju, od sznurkowych przez rozne gabkowe, teraz sobie nabylam takie cudo, co ma w obudowie miejsce na butelke ze srodkiem myjacym a na stopce jednorazowe myjki z - chyba - fizeliny. Wszystko g... Tylko ten moze najbardziej higieniczny i prosty w obsludze. Zasmiardniety mop sznurkowy to rzadka przyjemnosc... a on mi jakos nigdy nie chcial porzadnie wysychac.

    Z odkurzaczy mam teraz Dysona, bez torby, z cyklonem. Widac przez obudowe, jak kurz gromadzi sie w cylindrze. Taki gadzecik, ale czlowiekiem wstrzasa, ile tego swinstwa jest w dywanie... Ale dranstwo wazy strasznie duzo, a ciagac sie z tym po pietrach... a poza tym schody... ta gietka rura juz nam nadpekla w miejscu, gdzie wyciaga sie ja z metalowej... Wiele lat temu mialam okazje sprzatac odkurzaczem z pojemnikiem z woda (jeszcze wtedy chyba byla to straszna nowosc...) OK, moze byl efektywny, ale oproznianie tego pojemnika z utopiona w wodzie sierscia psow, kurzem itp bylo absolutnie wstretne...

    Odkurzacz centralny. Definitywnie.

  19. #99

    Domyślnie

    Trafna decyzja!

    Po pierwsze wykonanie instalacji to koszt zaledwie 300 zł

    Po drugie jak Ci nie będzie odpowiadało to możesz nie używać.

    Po trzecie jest jeszcze jedna zaleta OC (może ktoś to już pisał):
    - w tych lepszych wersjach worek możesz wymieniać raz na trzy miesiące, a ciągnie zawsze tak samo!


    Mam OC i jestem bardzo zadowolony, dobrze ciągnie i prawie go nie słychać (jak zajdzie taka potrzeba mogę odkurzać nawet nocą, gdy dzieci śpią).
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    ...
    I właśnie w tu jest kot pogrzebany, że zamontowałeś a inni nie zamontowali.
    Nie zamontowali i teraz instalacja centralnego odkurzacza jest w ich przypadku mało realna. Wiązało by się to z "pruciem" ścian, wylewek, przebijaniem stropów itd. Trudno się teraz na to zdecydować. Więc trzeba twierdzić, że to jest zbyteczne. ...
    Wowka bez przesady to wcale nie jest tak że centralny to szczyt marzeń i same zalety. A ci co go nie mają to tylko po nocach śnią o takim odkurzaczu tylko wstydzą się przyznać do tego. Kiedyś gdy podejmowałem decyzję o tym czy zamontować rurki od centralnego widziałem taką instalacje w praktyce. Jak zobaczyłem wysypujący się z gniazdka syf to mi się odechciało. Być może instalacja była skopana. Było to gniazdko przelotowe na parterze. Stwierdziłem że nie chcę mieć w ścianach rur z syfem. Zdecydowanie popieram rozwiazanie proponowane przez kol. Jareko. Taki odkurzjący robocik juz coraz mniej kosztuje i różne firmy zaczynają produkować ani się spostrzeżemy i takie cudaki będą u nas pracować w domu.
    Pozdrawiam

Strona 5 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony