dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 51 z 121
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2408
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tym postem zamykam już mój udział w dywagacjach na temat wyższości obuwia nad kapciami w przemieszczaniu się po salonach, bo w skarpetkowym temacie zostało powiedziane chyba prawie wszystko. Natomiast moje czytelnicze doświadczenia wyraźnie wskazują na to, że długotrwała wymiana zdań między dwójką użytkowników Forum może być bardzo nużąca dla otoczenia
    1. W polskiej obyczajowości zdejmowanie obuwia nie jest niczym niezwykłym i praktykowane jest od wielu lat, tak jak w Japonii mogliby "upokorzyć" cię każąc siedzieć na podłodze ,
    2. Zasugerowanie komuś zdjęcia butów, mogących kryć brudne skarpetki może być tak samo ryzykowne jak pocałowanie kobiety w brudną(?) rękę . Podstawowe zasady kultury osobistej w równym stopniu nakazują jednak nie wybierać się w gości nie ogolonym, z brudnymi rękami czy paznokciami, jak i w przepoconych skarpetach, brudnych spodniach etc. Po prostu są pewne normy, które "dobrze wychowany" dorosły człowiek zna i przestrzega, niezależnie od przynależności do elity czy plebsu.
    3. Radzę ci potraktować propozycję "wyzbycia się części odzienia jaką są niewątpliwie buty" nie jako oznaki "chamstwa" czy "braku szacunku dla gościa", a jako przejawu troski gospodarza o twoją wygodę podczas pobytu w jego domu (płaszcz i kapelusz są niewątpliwie również częścią odzienia a nie sądzę, żeby propozycje "wyzbycia" się ich oburzały cię równie mocno )
    Cytat Napisał Killer_su
    (...) a później proponujesz spacer po ogrodzie. I co? W skarpetkach??? (...)
    4. Czyżby przejście wraz z gospodarzem (który przecież także musi odziać stosowne trzewiki) w miejsce, gdzie pozostawiłeś swoje obuwie stanowiło dla ciebie rzeczywiście tak poważny problem?
    Cytat Napisał Killer_su
    (...)Wybór czy zdjąć buty, czy nie zawsze leży po stronie gościa(...)
    5. Ja bym raczej powiedział, że powinien być podyktowany wyczuciem sytuacji, taktem i wzajemnym szacunkiem dla przyzwyczajeń drugiej strony.
    Cytat Napisał Killer_su
    (...)Yeti położyłeś duży nacisk na powiązanie przeze mnie nakazu zdejmowania butów z nuworyszami(...)
    6. Intencją moją było raczej zwrócenie uwagi na fakt, że kultura osobista nie jest w tak prosty sposób determinowana ilością ukończonych fakultetów (przejawy chamstwa możemy obserwować nawet w "najlepszym towarzystwie"). Natomiast przynależność do elit zobowiązuje(!) ...również do tego, aby umieć się zachować w sytuacji, gdy gospodarz postawi przed nami kapcie
    Ujmowanie się honorem i omijanie "skarpetkowych" domostw z tak banalnego powodu jest, w moim przekonaniu, błędem. Chociaż z dwojga złego lepiej już ominąć taki dom niż w wyniku urażonej dumy "nawrzucać" gospodarzowi prosto w oczy, że jest nowobogackim nuworyszem

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    +
    cicho
    nie smierdzi
    lekki a to wazne jak dom pietrowy
    rzadko wysypujemy smieci

    -
    nieco wiecej kosztuje choc i tak coraz tanszy

    ładne mi "nieco więcej".....
    najtańsza jednostka centralna na www.beam.pl kosztuje 2 147,20 PLZ....
    BOHO
    Warszawa

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    i dlaczego niby rura od OC ma być lżejsza niż od "normalnego" ? i to 20x !?
    Bo nie ma na końcu odkurzacza?
    Boho, gwarantuję Ci, że łatwiej przemieszczać po schodach albo między pokojami taką rurę, niż przeciętnego zelmera (nie mówiąc o rainbow - tego oddałem teściom).
    Mówię Ci to ja, leniwy facet, który jak większość osobników tej płci szczeka na wszelkie sprzątanie i robi wszystko, żeby tego nie robić
    Nie mówię, że lubię - ale odkurzałem i zelmerem, i rainbow, i oc - i oc jest najporęczniejszy i najcichszy.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  4. #1004

    Domyślnie

    ja miałem doświadczenie z takim systemem i uważam że w życiu nie zainstaluje sobie tego w przyszłym domu, rury potrafią zapychać się , co z tego że się chodzi z jedną rurą jak rura ma z 7metrów długości

    lepiej już to kupić
    http://www.electrolux.pl/node37.aspx?categoryid=6680

    taniej wyjdzie

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dzięki.
    Faktycznie - czytałem o tym i przyjąłem te zasady za dosyć oczywiste - pewnie dlatego nie przyszły mi teraz do głowy .
    Więc jeszcze raz dzięki za przypomnienie, bo właśnie wychodzę kleić rurki

  6. #1006

    Domyślnie

    Powodzonka I żeby Ci kolanek nie zabrakło
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Ja polecam Beam - bo go mam
    Cechy tej marki, które u mnie zadecydowały o wyborze:
    1. Znacznie tańszy niż Husky
    2. Bardzo dużo zadowolonych użytkowników
    3. W jednostce centralnej jest gniazdo, dzięki czemu nie musiałem robić dodatkowego orurowania i gniazda w garażu (tam mam jednostkę)
    4. Super kompetentny sprzedawca i doradca (kupowałem w Warszawie na Bartyckiej) - dzięki temu instalację zrobiłem sobie sam
    Dzięki za doradę
    Sen się spełni ...mam nadzieję
    Sen - ma już dach Yeah!!!
    Sen - stan surowy zamknięty gotowa inst. elektr.
    Sen - gotowe tynki wewnętrzne.
    Sen - wod-can i CO już za mną.
    Sen- po gipsach, malowaniu, kafelek czas.Coraz bliżej koniec Uff.
    Sen - rzecz która się spełniła. Czuję się cudownie.

  8. #1008

    Domyślnie

    potwierdzam czesciowo wypowiedz powyzsza,mam instalacja do Beama,odkurzacz pozniej,na razie inne wydatki , ale kalkulowalismy u Beama,Huskyego,miejscowych monterow innych renomowanych firm na rynku...jednak Beam...powalil innych...no moze nic za darmo...ale roznica jest...ogladalem jednostki centralne...juz mam upatrzona..czekam na odlozenie pieniedzy bo mam dosc halasu Rainbow'a i w moim domu akurat przy gladkich powierzchniach,braku dywanow...jest to super rozwiazanie przy koszcie Rainbowa obecnej- 7000 pln

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Beam to dobra firma i od niedawna ma nowe modele
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał piotrulex
    +
    cicho
    nie smierdzi
    lekki a to wazne jak dom pietrowy
    rzadko wysypujemy smieci

    -
    nieco wiecej kosztuje choc i tak coraz tanszy

    ładne mi "nieco więcej".....
    najtańsza jednostka centralna na www.beam.pl kosztuje 2 147,20 PLZ....
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz

    procentowo to spora roznica jednak kwotowo prawie zadna zwlaszcza biorac pod uwage ilosc plusow

    wiec pozostaje po jeszcze raz napsac ze centralny jest nieco drozszy od "zwklego"
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz
    Porównanie OC do odkurzacza za 150PLN wydaje mi się mocno niewłaściwe.
    Porównajcie sobie ceny OC do sprzętu na również odpowiednim poziomie - np. Rainbow, Dyson. I wtedy cena OC nie będzie już tak szokująca.

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer_su
    Cytat Napisał piotrulex
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz
    Porównanie OC do odkurzacza za 150PLN wydaje mi się mocno niewłaściwe.
    Porównajcie sobie ceny OC do sprzętu na również odpowiednim poziomie - np. Rainbow, Dyson. I wtedy cena OC nie będzie już tak szokująca.
    i to wlasnie mam na mysli piszac ze OC jest nieznacznie drozszy

    roznica jest dla mnie zadna wiec w domu mamy instalacje a niedlugo i pewnie jednostke centralna
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yeti
    Tym postem zamykam już mój udział w dywagacjach na temat wyższości obuwia nad kapciami w przemieszczaniu się po salonach, bo w skarpetkowym temacie zostało powiedziane chyba prawie wszystko.
    Czyli widzisz to tak: przychodzą goście na imprezę - panowie w garniturach, panie w sukniach, w eleganckich pantoflach i na dzień dobry proponujesz im zdjęcie butów?

    W sumie w restouracji też zdejmuje się płaszcz, ale jakoś nikt nie proponuje zamiany obuwia na kapcie.

  14. #1014

    Domyślnie

    Używam OC od roku, nie ma co wogóle porównywac ze zwykłym odkurzaczem, chyba że tylko kwotowo. Rura 9m jest tylko zaletą, nie ma cieżaru który sie ciągnie na końcu i przy tym obija sciany na każdych rogach.
    Ktos pisał o noszeniu rury? Chyba tylko ze składziku i spowrotem, bo w czasie odkurzania nie ma takiej potrzeby, nawet przy schodach.
    Brak hałasu, brak powrotnego powietrza z odkurzacza, wielki worek zmieniany chyba raz na pół roku albo i rzadziej.
    Do tego dochodzi cudny wynalazek pt automatyczna szufelka, w kuchni nie zastapiona, moze byc montowana jeszcze w przedsionkach lb nawet przy wej/wyj na taras... same plusy

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Cytat Napisał Yeti
    Tym postem zamykam już mój udział w dywagacjach na temat wyższości obuwia nad kapciami w przemieszczaniu się po salonach, bo w skarpetkowym temacie zostało powiedziane chyba prawie wszystko.
    Czyli widzisz to tak: przychodzą goście na imprezę - panowie w garniturach, panie w sukniach, w eleganckich pantoflach i na dzień dobry proponujesz im zdjęcie butów?

    W sumie w restouracji też zdejmuje się płaszcz, ale jakoś nikt nie proponuje zamiany obuwia na kapcie.
    TIA

    nie ma to jak tworcza inteligentna dyskusja i to w scislym temacie watku

    uwielbiam takie

    ps. cale szczescie nie planujemy robic u nas imprez garniturowo-sukniowych bo jeszcze ludzie po salonie czy drewnianych schodach by mi w buciorach lazili
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał Killer_su
    Cytat Napisał piotrulex
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz
    Porównanie OC do odkurzacza za 150PLN wydaje mi się mocno niewłaściwe.
    Porównajcie sobie ceny OC do sprzętu na również odpowiednim poziomie - np. Rainbow, Dyson. I wtedy cena OC nie będzie już tak szokująca.
    i to wlasnie mam na mysli piszac ze OC jest nieznacznie drozszy

    roznica jest dla mnie zadna wiec w domu mamy instalacje a niedlugo i pewnie jednostke centralna
    ot inwestorzy - kalkulatorzy!
    ponad 2 tysie to sama jednostka centralna...... a reszta?
    znajdziecie na trawniku? a może w lesie ?
    no nie rozśmieszajcie mnie.....
    BOHO
    Warszawa

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer_su
    Cytat Napisał piotrulex
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz
    Porównanie OC do odkurzacza za 150PLN wydaje mi się mocno niewłaściwe.
    Porównajcie sobie ceny OC do sprzętu na również odpowiednim poziomie - np. Rainbow, Dyson. I wtedy cena OC nie będzie już tak szokująca.
    no jakieś 2 - 3 razy więcej...... zależy co kogo szokuje....
    BOHO
    Warszawa

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jax
    Używam OC od roku, nie ma co wogóle porównywac ze zwykłym odkurzaczem, chyba że tylko kwotowo. Rura 9m jest tylko zaletą, nie ma cieżaru który sie ciągnie na końcu i przy tym obija sciany na każdych rogach.
    niedługo okaże się że im dłuższa, tym lepsza.....

    PS. nie pamiętam, żebym obijał odkurzaczem ściany, a na pewno do perfekcjonistów i delikatnisiów nie należę.....
    BOHO
    Warszawa

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał Killer_su
    Cytat Napisał piotrulex
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz
    Porównanie OC do odkurzacza za 150PLN wydaje mi się mocno niewłaściwe.
    Porównajcie sobie ceny OC do sprzętu na również odpowiednim poziomie - np. Rainbow, Dyson. I wtedy cena OC nie będzie już tak szokująca.
    i to wlasnie mam na mysli piszac ze OC jest nieznacznie drozszy

    roznica jest dla mnie zadna wiec w domu mamy instalacje a niedlugo i pewnie jednostke centralna
    ot inwestorzy - kalkulatorzy!
    ponad 2 tysie to sama jednostka centralna...... a reszta?
    znajdziecie na trawniku? a może w lesie ?
    no nie rozśmieszajcie mnie.....
    prosze bardzo

    instalacja na 3 gniazdka scienne na gotowo kosztowala mnie nieca 200 zeta

    sam sobie to zrobilem w ciagu okolo 2 godzin

    2-letnia corka podawala mi plastikowe elementy i pewnie dlatego dalem rade

    ps. mamy bardzo maly i lekki odkurzacz "zwykly"

    kupilismy niedawno bo centralnej jednostki jeszcze nie mamy a taki maly i tak sie przyda

    mam obitra sciane od rury i narozik utracony od jadacego odkurzacza - staramy sie uwazac
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Killer_su
    Cytat Napisał piotrulex
    no wiec wychodzi ze jakies 2 kola wiecej niz tani zwykly odkurzacz
    Porównanie OC do odkurzacza za 150PLN wydaje mi się mocno niewłaściwe.
    Porównajcie sobie ceny OC do sprzętu na również odpowiednim poziomie - np. Rainbow, Dyson. I wtedy cena OC nie będzie już tak szokująca.
    no jakieś 2 - 3 razy więcej...... zależy co kogo szokuje....
    Wiesz napewno, czy tylko myślisz, że wiesz? Bo już kiedyś pytałem, czy masz - ale nie odpowiedziałeś...
    Bzdury waść pleciesz, a ludzie czytają i nie daj Boże ktoś w to uwierzy...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Strona 51 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony