dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 67 z 121
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 2408
  1. #1321
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    jestem użytkownikiem od 3 miesiecy

    5 gniazd + 2 szufelki

    rura 9m

    rewelacja

    koszt porównywalny do dobrego odkurzacza, a wygoda nieporównywalna.

    generalnie polecam - warto
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  2. #1322

    Domyślnie

    Jak dla mnie to zbytnio nie ma nad czym sie zastanawiac. Jestem na etapie scianek dzialowych, za chwile po sciankach beda instalacje, m.in. rurki od odkurzacza centralnego. Nawet sceptykom polecam polozyc instalacje, odkurzacz zawsze mozna pozniej dokupic.
    Wstepnie policzylem koszt materialow do instalacji i wyszlo okolo 200zl (rura 3m - ok. 17zl, rura 2m - ok. 11zl, trojniki - ok. 4,50-9zl, kolanka 2,50-4zl, mufy ok. 2zl, plytka montazowa ok. 7-10zl, flej ok. 20zl), robocizna wlasna - bezcenne A pozniej... jak zechce to uzupelnic duzo wiecej, ale to co pod scianami i podlogami juz tam bedzie

  3. #1323
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    coś pomyliłeś

    chyba że twoja instalacja ma 5 m )

    realnie koszt materiału z szufelkami i gniazdami i klejem to ok 1 - 1,2 tys zł
    koszt odkurzacza z montażem + separator do popiołu (jeżeli duży dom) to ok 3,5tys

    więcej niż 5 tys nie może kosztować, a przy małym domku spokojnie można zejść do poziomu 3,5 tys
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  4. #1324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    realnie koszt materiału z szufelkami i gniazdami i klejem to ok 1 - 1,2 tys zł
    Nie wiem skad Ci tyle wyszlo za same materialy. Szufelek (200-250zl/szt.) i maskownic z klapkami (20-50zl/szt.) jeszcze nie liczylem bo to nie ten etap

  5. #1325

    Domyślnie

    Sasha ma racje,nie robilem niczego sam,sprzet i calosc mam renomowanej firmy,montaz przez jej przedstawicieli....Odliczajac usluge,sprzety porzadne kosztuje,nie ma szans na zejscie z ceny,z jakosci owszem,ale po co...

  6. #1326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Cytat Napisał Sasha
    realnie koszt materiału z szufelkami i gniazdami i klejem to ok 1 - 1,2 tys zł
    Nie wiem skad Ci tyle wyszlo za same materialy. Szufelek (200-250zl/szt.) i maskownic z klapkami (20-50zl/szt.) jeszcze nie liczylem bo to nie ten etap
    zyczę ci jak najlepiej
    ale sam napisałeś że masz 5 m rury
    u mnie sama instalacja to koszt ok 900 zł (rurki + kolanka, cuda + wianki)
    Jeżeli ktoś cię przekonał że twoja instalacja ma być własnie taka ok, ale wątpię abyś się "opędzi"ł 5 m rury ))

    ja mam spory dom i koszty które podałem nie są z kosmosu. Może u ciebie wyjdzie mniej, ale na 100% nie kwota którą podałeś
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #1327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    zyczę ci jak najlepiej
    ale sam napisałeś że masz 5 m rury
    u mnie sama instalacja to koszt ok 900 zł (rurki + kolanka, cuda + wianki)
    Jeżeli ktoś cię przekonał że twoja instalacja ma być własnie taka ok, ale wątpię abyś się "opędzi"ł 5 m rury ))

    ja mam spory dom i koszty które podałem nie są z kosmosu. Może u ciebie wyjdzie mniej, ale na 100% nie kwota którą podałeś
    Bede potrzebowal zdecydowanie wiecej rur a te 5m to chyba wziales z cen ktore podawalem, o ilosciach nie mowilem A ceny wzialem ze strony firmy Beam, montaz przeprowadze sam i nie watpie by wyszlo mi gorzej niz ekipie. Stosujac pare zasad o ktorych sporo wyczytalem w siecie spokojnie moge to sam zrobic

  8. #1328

    Domyślnie

    Rozumiem,ze nie bedziesz kupowac najladniejszych-drozszych gniazd,szufelki do kuchni....U mnie ,dom 185 m.kw. wyszedl montaz z materialem na etapie budowy domu ok.1200 pln rok temu,jednostka wieksza niz powinna byc-ok 3600 z zestawem garazowym i waz aspira,czy jakos tak...Odkurzacz montowalem sam w garazu,reszte goscie,wiec mysle,ze oszczedzilbys ok. 5-6 00?Ale reszta to z Beama a nie no-namy....No i dlugosci mialem troszke...Slyszalem,ze mozna z rur kanalizacyjnych robic,podobnie jak niektorzy zrobili,mnie nawet instalatorzy proponowali robic ze zwyklych kanalich gwc ))))Ale...wybralem drozsze,sprawdzone realizacje...

  9. #1329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    (...)
    Wstepnie policzylem koszt materialow do instalacji i wyszlo okolo 200zl (rura 3m - ok. 17zl, rura 2m - ok. 11zl, trojniki - ok. 4,50-9zl, kolanka 2,50-4zl, mufy ok. 2zl, plytka montazowa ok. 7-10zl, flej ok. 20zl), robocizna wlasna - bezcenne A pozniej... jak zechce to uzupelnic duzo wiecej, ale to co pod scianami i podlogami juz tam bedzie
    chodziło mi o fragment Wstepnie policzylem koszt materialow do instalacji i wyszlo okolo 200zl

    PS
    Wstępnie to liczyłem że m2 mojego domu wyjdzie w okolicach 2 tys za m2
    rzeczywistość czasem prostuje prognozy
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  10. #1330

    Domyślnie

    Jak dokladnie policze co potrzebuje, kupie i zamontuje, to podziele sie kosztorysem i dorzuce fotki

  11. #1331

  12. #1332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Rob taniej,mnie sie nie chcialo....
    Robie co sia da taniej bo sie nie przelewa, ale za to sa sadysfakcja jest Jutro pewnie zaczne stawiac scianki dzialowe, pozniej wszystkie instalacje m.in. i odkurzacza centralnego

  13. #1333

  14. #1334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Zatem podziw i szacuneczek z mej strony...
    Dziekowac
    Ekipa postawila bury, strop i dach, reszte z malymi wyjatkami jak tynki i wylewki mozna juz samemu

    Koniec OT bo zaraz moderator zacznie kasowac

  15. #1335

    Domyślnie

    polozylem, mam w sumie 7 gniazd +2 szufelki, dalo by się zrobić na 4 , ale musialbym miec dłuzszy wąż, a to nie jest chyba wygodne.
    odkurzacz beam, większy niz pownien, za 3500. ten mniejszy był tanszy moze o 100zl.

    koszt rur niewielki, połozenie banalnie proste.

    działa wspaniale.

  16. #1336

    Domyślnie

    Witam
    Zdecydowalem sie na OC i sam chce zrobic instalacje ale nurtuje mnie jedna sprawa (dom z poddaszem urzytkowym) Na pietrze to nie ma problemu ale wlasnie zastanawiam sie nad parterem, instalacje trzeba zrobic przed tynkami a na chudziak chce dac pape termozgrzewalna wiec musialbym ja dac przez polozeniem rurek do OC tylko ze pozniej ekipa ktora bedzie tynkowac moze uszkodzic mi ta pape. Myslele mzeby gniazdka z parteru podprowadzic nad pietro i tam piziomem pocignac do garazu gdzie bedzie jednostka centralna. Jak robiliscie u siebie ?

  17. #1337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tomek_00 - Sądzę, żę poprzez "podnoszenie" stracisz sporo mocy jednostki centralnej. We wszystkich (znanych mi) schematach instalacji, jednostka centralna zlokalizowana jest, na poziomie pierwszej kondygnacji lub też poniżej jej (piwnica). Takie pytanie zadałem swego czasu swojemu instalatorowi (posiada uprawnienia BEAMA). Odpowiedział jak wyżej.

    Niemniej winienem zaznaczyć, że gdzieś w necie spotkałem się z opisem jednostki centralnej w opisie której była wzmianka o zdolności do podnoszenia strumienia powietrza, do iluś tam metrów.

    Powodzenia

    P.s. Takie pytanie możesz zadać także na stronie firmowej dystrybutora odkurzacza. Ewentualnie doradzi model.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #1338

    Domyślnie

    moze moj pomysl jest zly ale jak uniknac tego co pisalem wyzej

  19. #1339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Na papę termozgrzewalną dasz jeszcze ocieplenie oraz kolejną wylewką.
    Masz mozliwość schować instalację w styropianie. Jaką warstwę ocieplenia przewidujesz?

    Jeszcze jedno. Z Twojej wypowiedzi wynika, że chcesz tynkować przed wykonaniem wylewki. Czy dobrze zrozumiałem?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  20. #1340

    Domyślnie

    Wylewki bede robil po tynkach, oczywiscie ze na pape dam ocieplenie i rurki zmieszcza sie w tej warstwie, mi chodzi jednak o to ze jak dam pape przed kladzeniem rurek do odkurzacza i dopiero pozniej bede tynkowal to pewnie tynkarze uszkodza mi pape i tyle bedzie ona izolowac. Moze lepiej rozlozyc rurki po tyku a jedynie miejsca gdzie beda puszki poprawic tykniem.

Strona 67 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony