dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 70 z 121
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 2408
  1. #1381
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja korzystam od miesiąca.
    Dlaczego nie zainstalowaliśmy go wcześniej ?!?!??!?!

    Tzn. wiem ale to była głupota (znaczy jak zwykle ważniejsze potrzeby), tylko, że stary odkurzacz zaczyna padać więc niejako życie nas zmusiło. I dobrze.
    rewelacja.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #1382
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pol25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    znam dobra firme co u mnie zakladala taki system piec lat temu i dotad nie mam zadnej awari
    polecam: http://fach-cent.rew.pl/
    a system jest rewelacyjny nic nie smierdzi poniewaz tylko centralnuy odkurzacz zapewnia 100% wywalenia kurzu,zapachow,drobnoustrojow z naszego mieszkania żaden inny system filtrow w stacjonalnych urzadzeniach tego nie zapewni

  3. #1383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozikpl
    Witam
    Idea CO mi osobiście przypadła d gustu. Planujemy dom parterowy 100m2 + garaż.
    Z tego co wyczytałem to wystarczą tylko 2 gniazdka więc koszty małe pozostaje tylko jednostka centralna,
    u nas jest dom z poddaszem -130m.kw. i mamy 3 gniazdka -a w zasadzie 2 gniazdka (w holu na poddaszu i w holu na parterze) i automatyczną szufelkę w kuchni. Odkurzacza jeszcze nie mamy -ale instalację zrobilismy -"na zaś" przed tynkami i wylewka. Zestaw montażowy na 3 gniazdka kupiliśmy na stronie BEAM za 330zł -mąż montował wszystko sam -w kieszeni zostało 1 tys zł -1300 zł chcial wziąśc "autoryzowany montazysta BEAM"

  4. #1384
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał pol25
    znam dobra firme co u mnie zakladala taki system piec lat temu i dotad nie mam zadnej awari
    polecam: http://fach-cent.rew.pl/
    a system jest rewelacyjny nic nie smierdzi poniewaz tylko centralnuy odkurzacz zapewnia 100% wywalenia kurzu,zapachow,drobnoustrojow z naszego mieszkania żaden inny system filtrow w stacjonalnych urzadzeniach tego nie zapewni


    Robisz sobie reklamę to rób, ale nie zmyślaj. Kolego od ogłoszeń to jest tutaj odpowiedni dział.
    Taki sam tekst na innym forum i tez tylko jeden post. Na dokładkę obydwa z ta sama datą?

    http://forum.budujemydom.pl/index.ph...60&#entry45847

    Polecić ciebie to mogą tutaj forumowicze.

    kachna28 - to strasznie u was drogo.

  5. #1385
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Po przemyśleniu za i przeciw, postanowiłam kupić porządny ogkurzacz karchera z wytwornicą pary do pucowania kafli. CO nie montuję

    A rok temu pisałam o suszarce bębnowej, która faktycznie oszczędza czas, bo poza koszulami większość rzeczy wyciągniętych z suszarki jest miękka, nie pognieciona, składam więc tylko i wkładam do szafy. Przestałam prasować rzeczy dla dzieci. Namówił mnie małż, bo chciał mieć "miękkie dżinsy"

  6. #1386

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    kachna28 - to strasznie u was drogo.
    Niestety -facet nie ma konkurencji w promieniu kilkudziesięciu km (przynajmniej w Beam)

  7. #1387
    OtoKero
    Guest
    OtoKero

    Domyślnie

    "miękkie dżinsy"
    Najmiękciejsze są flanelowe.

  8. #1388
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Rzeca to mojemu chłopu

  9. #1389

    Domyślnie odkurzacz co

    To i ja dołoże swoje trzy grosze...
    nie mam jeszcze co w domu ( jestem w trakcie), ale sprawa jest prosta i jasna: przy dzieciach i psie , mieszkając na wsi przy polnej drodze kurzu, piasku i brudu szczególnie latem będę miała dużo szczególnie na "szlakach komunikacyjnych" dlatego muszę miec SZYBKI i ŁATWY dostęp do odkurzacza, którego będę uzywać CZĘSTO - i to jest dla mnie argument najważniejszy.
    Teraz używam dobrego odkurzacza wodnego, ale jak mam go szykować, lać wodę, zakładać filtr a później go myć to mi się odechciewa jeszcze w przedbiegach.
    Lubię mieć czysto w domu, ale chcę mieć także komfort szybkiego sprzątania,
    a co za tym idzie chcę mieć taki sprzęt, który mi to ułatwi.
    Gadanie o roztoczach wędrujących tam i z powrotem uważam za dzielenie włosa na czworo szczególnie przez tych, którzy są na nie.
    Ciekawe,że mało kto analizuje wyższośc zmywarki na zmywaniem ręcznym ( i na odwrót)pralki automatycznej nad wirnikową ( chociaz nadal znam gospodynie, które jej nie uznają!).
    Jak pisałam mieszkam na wsi, jak wielu z budujących tu forumowiczów. Nasze obowiązki nie zaczynają i kończą się nan naszych wypieszczonych domach. Chodzimy przecież do pracy, wokół domu mamy często wielki ogród i posesję, które wymagają wielkiego nakładu czasu i pracy; w domu czekają dzieci i kolejne obowiązki, no i przecież chcemy usiąść, poczytać nacieszyć się tym co mamy.Dom jest dla ludzi, nie ludzie dla domu - korzystajmy więc z dobrodziejstw techniki i oszczędzajmy czas.
    I jeszcze- często pomagam mojej znajomej sprzątać jej 200 metrowy dom, bez co.Samo odkurzanie, latanie po schodach z odkurzaczem w ręku, przełączanie kabla z wtyczki do wtyczki, bo za krótki doprowadza mnie do szału....
    Jestem za co!!!

  10. #1390
    Guest

    Domyślnie

    pytanie do speców od odkurzaczy.
    Co takiego jest w jednostce centralnej że kosztuje 2-3tyś zł?
    Czy nie moge zamiast jakiegoś Beama podłaczyć np. odkurzacza przemysłowego do domowego użytku jakie mozna spotkac w normalnych sklepach?

    maja moc ok 1200W, możliwość podłączenia rury do wyrzutu powietrza, zbiornik 10litrów, jakoś podłączyłbym taki odkurzacz do istniejącej instalacji , bez problemu za pomocą przekaźnika zrobiłbym załączania odkurzacza po włożeniu rury do gniazda.
    Czemu to nie miałoby działać.
    Dodam, że mam w domu 2 gniazda, odkurzcz byłby w kotłowni, długość instalacji nie przekracza 2,5m i nie ma więcej jak 2 kolanka pomiędzy gniazdem a odkurzaczem

  11. #1391
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Raczej nikt Ci nie odpowie bez znajomości parametrów jednostki która chcesz wykorzystać. Jeśli jej moc w Air-Wattach będzie za słaba za kilka lat może się okazać rurki są z deczka zapchane.
    Nie rozumiem jednak dlaczego akurat BEAM z filtrem mechanicznym który w trakcie użytkowania znacznie obniża moc ssącą. Na dokładkę za 2-3 tys.
    U mnie podobna jednostka kosztuje grubo poniżej 2 tys.

    Co do długości instalacji to obawiam sie że po przeliczeniu wyjdzie że jest dłuższa ponieważ.

    2,5 m długość rur
    kolanko podejściowe za gniazdem to 1,4 m
    2 kolanka w instalacji (90) to 2 x 1,2 m = 2,4
    dodaj do tego wąż 9m
    wynik: 15,3.
    nie napisałeś ile kolanek na podejściu do jednostki.

  12. #1392

    Domyślnie

    pytanie do speców od odkurzaczy.
    Co takiego jest w jednostce centralnej że kosztuje 2-3tyś zł?
    Też chętnie bym się dowiedział, mam nadzieje że to koszt silnika bo jest taki super . Bo reszta jak oglądałem z bliska to tylko kawałek blachy i plastiku. No chyba, że policzymy marże. Do mnie przyszedł odkurzacz z uszkodzoną płytką sterującą, a że plomby nie było a ja ciekawski więc rozkręciłem żeby zobaczyć co to z ustrojstwo. Płytka prosta jak budowa cepa, zabawki za 10zł mają czasem bardziej skomplikowane układy, no ale w sumie do takiego odkurzacza nic więcej nie trzeba, prosta to dobrze, nie ma co się psuć. Dogadałem się z firmą, że oni mi przyślą płytkę a ja ją wymienię, żeby się nie bawić w wysyłanie,serwis itd. Najbardziej zdziwiła mnie cena na fakturze za taką płykę coś ponad 200zł , a to tylko mostek na 4 diodach i małe trafo plus przekaźnik, no to jak na pozostałych częściach mają podobne narzuty to się nie dziwię cenie

  13. #1393
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Nie do nas pytanie tylko do importerów i dystrybutorów.

  14. #1394

    Domyślnie

    Słuchajcie czy taka poprowadzona instalacja będzie działać poprawnie



    Nie za bardzo można poprowadzić najkrótszą drogą z góry do jednostki centralnej tylko muszę przez tak jak na schemacie.


    Mam jeszcze jeden problem jak zamontować automatyczną szufelkę w murowanej ścianie.

    Wymyśliłem sobie że wykuję odpowiedni otwór w ścianie do którego później z obu stron przykręcę jakiś rodzaj płyty drewnianej w której zamontuje automatyczną szufelkę.

    Da się tak. Jak wielki musi być wykuty otwór pod taką szufelkę i jak zrobić podejście.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #1395

    Domyślnie

    odaro,

    to tylko kwestia długości (z uwzględnieniem liczby gniazdek, kolan itp.) i doboru odpowiedniej do niej jednostki centralnej. pooglądaj dane techniczne odkuraczy, które Cię interesują. i przeczytaj jakąś instrukcję instalacji - tam są podane, np. konstrukcje których należy unikać i kilka knifów. ja korzystałem z materiałów borysowskiego.

    co do szufelki - tak samo - lepiej zdobyć wymiary szufelki i lokalizacji podłączenia od producenta, którego będziesz montował. to można podłączyć rurą elastyczną na ostatnim odcinku, ale mimo wszystko lepiej to mieć przygotowane pod konkretny model.

    (ps. zupełnie zbędny wynalazek w kuchni taka szufelka, może trochę bardziej by się przydała w wiatrołapie)

  16. #1396

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    odaro,

    to tylko kwestia długości (z uwzględnieniem liczby gniazdek, kolan itp.) i doboru odpowiedniej do niej jednostki centralnej. pooglądaj dane techniczne odkuraczy, które Cię interesują. i przeczytaj jakąś instrukcję instalacji - tam są podane, np. konstrukcje których należy unikać i kilka knifów. ja korzystałem z materiałów borysowskiego.

    co do szufelki - tak samo - lepiej zdobyć wymiary szufelki i lokalizacji podłączenia od producenta, którego będziesz montował. to można podłączyć rurą elastyczną na ostatnim odcinku, ale mimo wszystko lepiej to mieć przygotowane pod konkretny model.

    (ps. zupełnie zbędny wynalazek w kuchni taka szufelka, może trochę bardziej by się przydała w wiatrołapie)
    No wczoraj kupiłem puszki Beam to pewnie już tak musi zostać.

    No właśnie chcę automatyczną szufelkę zainstalować w wiatrołapie a tam nie mam żadnych cokołów ani szafek.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #1397
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Nie wiem co masz dalej i czego nie widac na rysunku.
    Niema czegoś takiego jak puszki Beam to zwykły standard pasujący do ok. 90% odkurzaczy na naszym rynku. (nie pasuje jedynie do Borysowskiego)

    Jeśli będziesz miał problem to zadzwoń. tel. jest podany na mojej www.
    Chętnie ci pomogę w samodzielnym wykonaniu instalacji.

  18. #1398

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    Nie wiem co masz dalej i czego nie widac na rysunku.
    Niema czegoś takiego jak puszki Beam to zwykły standard pasujący do ok. 90% odkurzaczy na naszym rynku. (nie pasuje jedynie do Borysowskiego)

    Jeśli będziesz miał problem to zadzwoń. tel. jest podany na mojej www.
    Chętnie ci pomogę w samodzielnym wykonaniu instalacji.
    No może inaczej kupiłem w sobotę u dystrybutora Beam bo był najbliżej pod ręka a we wtorek muszę zrobić instalację to tynkarze ładnie obrobią puszki pod gniazda.

    Tak się porobiło że na odkurzacz centralny zdecydowałem się w sobotę

    Co to tam piszą na stronach Borysowskiego że tylko ich niebieskie rurki nadają się pod wylewki betonowe a białe rury to tylko do budownictwa szkieletowego.

    Czy to prawda.

    Zaraz spiszę sobie numer Twojego telefonu

    Oj... Twoja strona się nie otwiera może wyślij mi telefon na priva.

    Sorry, sorry mea culpa strona działa jak należy
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #1399

    Domyślnie

    A możecie powiedzieć w jakiej kolejności kłądziecie instalacje. tzn np. najpierw wodną, ogrzewanie podłogowe a później instalacje odkurzacza?

  20. #1400

    Domyślnie

    u mnie stolarz wykonał kuchnię - zabudowa
    a teraz problem, bo zaplanowana jest szufelka w cokole, a nie ma jak za bardzo dojść teraz do tej przygotowanej rury; cokół można zdjąć i rurę widać, tylko ...
    ile od ziemi musi wystawać ta rura; bo rozumiem że na to przychodzi kolanko; kolejna rura w stronę cokołu i sama szufelka

    a czy wybrać muszę szufelkę tej samej firmy co gniazd, czy nie ma to żadnego znaczenia?

    gniazda mam od roku; nawet nie wiem jakiego producenta i pewne teraz z doborem szufelki mógłby być problem

    czym sie sugerować wybierając szufelkę, no i jeszcze ta jednostka centralna?

Strona 70 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony