dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie wełna mineralna

    Witam wszystkich budujących.Mam pytanie z innej beczki. Czy można łączyć wełnę mineralną? Chcę położyć na stropie drewnianym gr.20cm wełne 15cm a na to 5cm.Czy nie będzię strat ciepła.?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    można, nieważne, ile warstw, ważna grubość łączna

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial
    można, nieważne, ile warstw, ważna grubość łączna
    dokładnie całkowicie popieram tą wypowiedz.

  4. #4

    Domyślnie

    zupelnie popieram poparcie poprzednika

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: wełna mineralna

    Cytat Napisał keram8
    Witam wszystkich budujących.Mam pytanie z innej beczki. Czy można łączyć wełnę mineralną? Chcę położyć na stropie drewnianym gr.20cm wełne 15cm a na to 5cm.Czy nie będzię strat ciepła.?
    Jak najbardziej można. Oczywiście położyć trzeba szczelnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Zastanów sie tylko czy 20cm wełny Ci wystrarczy. Czy nie warto dorzucic jeszcze dodatkowo 5cm ocieplenia.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Zastanów sie tylko czy 20cm wełny Ci wystrarczy. Czy nie warto dorzucic jeszcze dodatkowo 5cm ocieplenia.
    Tylko nie zawsze się da. Ja mam belki stropowe 20cm i tylko tyle wełny się między nie mieści.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał bladyy78
    Zastanów sie tylko czy 20cm wełny Ci wystrarczy. Czy nie warto dorzucic jeszcze dodatkowo 5cm ocieplenia.
    Tylko nie zawsze się da. Ja mam belki stropowe 20cm i tylko tyle wełny się między nie mieści.
    A czy nad stropem masz jeszcze ocieplenie na dachu?
    Jeśli to ma być izolacja termiczna to powinieneś dołożyć warstwę przykrywającą belki. Jeśli tego nie zrobisz to spolojnie możesz dać mniej wełny bo i tak belki przepuszczą więcej ciepła niż te 15cm wełny.
    Dla izolacji akustycznej 20cm wełny będzie na pewno lepsze niż 15cm, a jeszcze lepszy byłby granulat (lepiej zailozulje akustycznie, lepiej wypełni przestrzeń, jest tańszy)

  9. #9

    Domyślnie

    jak się chce to się da miedzy belki dajesz 20 i w poprzek miedzy ruszt kolejna warstwę. Bo jaki jest sens dobrze ocieplać ściany skoro wszystko będzie uciekało dachem, ja rok wcześniej miałem ocieplone poddasze 20cm wełny i niestety w upalne dni był na poddaszu skwar po dołożeniu jeszcze 5cm wełny na skosy i 10 na sufit oraz folii aluminiowej temperatura na poddaszu jest w lecie w sam raz. Dlatego pomimo ze w projekcie jest napisane ze 20cm ocieplania wystarczy nie powinno się tym sugerować bo to czy wystarczy każdy sam może przekonać się w lecie. Ja jak bym mógł to bym jeszcze dołozył u siebie na skos wełny ale niestety poddasze mam zbyt małe żeby skracac je o kolejne cm.

  10. #10

    Domyślnie wełna mineralna

    dzieki za podpowiedz.poddasze tez bedzie ocieplane.tam bedzie welna gr 15.mysle ze bedzie O.K.pozdrawiam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: wełna mineralna

    Cytat Napisał keram8
    dzieki za podpowiedz.poddasze tez bedzie ocieplane.tam bedzie welna gr 15.mysle ze bedzie O.K.pozdrawiam
    Jak znajdziesz w wielu miejscach na forum - to obecnie zbyt mało. Ja mam dla przykładu 28cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony