dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Wylewka i problem

    witam
    kierownik sąsiedniej budowy zaoferował nam, że zrobi wylewkę betonową w naszym garażu i dobrze...
    kierownik wczoraj wyznaczył poziomy, murarz podbetonował rurki dla poziomu, kierownik zamówił beton- 4 kubiki B15
    dzisiaj przyjechała betoniara i zrobiła sajgon z mojego dzikiego bruku na podjeżdzie...a betonu był za dużo o ok. 0,8 kubika; beton z nadwyżki został wywieziony na sąsiednią budowę i wylany na wjeżdzie do działki- 7 pełnych taczek, a kilka taczek pojechał z betoniarą...
    za beton -za 4 kubiki zapłaciłam betoniarni- dostałam fakturę
    a co z resztą zapłaty za robociznę?
    co zrobić? czego wymagać ?
    pzd

  2. #2

    Domyślnie

    Sorry, ale jakoś nie bardzo rozumiem - co Cię zaniepokoiło i o co konkretnie pytasz?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3

    Domyślnie

    czy kierownik odpowiada finansowo za tak dużą nadwyżkę przywiezionego betonu?
    czy nie powinien zatroszczyć się o zabezpieczenie podjazdu, ewentualnie zamówienie "sztetera"?

    nie wiem...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie Re: Wylewka i problem

    Cytat Napisał Beaty
    kierownik sąsiedniej budowy
    z tego wynika że to gość "obcy" dla Ciebie i Twojej budowy wiec poprostu chciał pomóc a że to akurat kierownik jakiejś budowy no cóz, dla tak opisanej sprawy nie ma znaczenia.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    czy kierownik odpowiada finansowo za tak dużą nadwyżkę przywiezionego betonu?
    A co on na to? Rozmawiałaś z nim, czy od razu na forum?
    Zapłaciłaś mu już za robociznę przy tej robocie?

    Cytat Napisał Beaty
    czy nie powinien zatroszczyć się o zabezpieczenie podjazdu, ewentualnie zamówienie "sztetera"?
    to jest majster, dla którego liczy się wykonanie pracy a nie dodatkowe elementy. Dla niego w zasadzie pewnie nic się nie stało. Bo czy miałaś jako jeden z punktów umowy napisane, że musi zabezpieczyć okolicę.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Wylewka i problem

    Cytat Napisał Beaty
    witam
    kierownik sąsiedniej budowy zaoferował nam, że zrobi wylewkę betonową w naszym garażu i dobrze...
    ...

    beton z nadwyżki został wywieziony na sąsiednią budowę i wylany na wjeżdzie do działki- 7 pełnych taczek, a kilka taczek pojechał z betoniarą...
    A czy ta działka na którą została wylana nadwyżka, to nie przez przypadek działka kierownika budowy?

  7. #7

    Domyślnie

    A kto zamawiał beton? Jeśli on, to sprawa prosta. Jeśli Ty, to gorzej - bo można założyć, że oszacowania zewnętrznego fachowca powinny zostać przez Ciebie zweryfikowane. Bez znaczenia tutaj jest, że ten gość to kierownik na sąsiedniej budowie - skoro to nie Twój kierownik, jest dla Ciebie tylko zwykłym wykonawcą.
    A co do uszkodzeń itd. - wykonawca odpowiada za uszkodzenia. Ale - jeśli to inwestor zamawia materiały, to sprawa nie jest prosta, bo należało wcześniej ustalić, kto zapewnia odbiór materiałów. Jeśli Ty - masz problem, jeśli wynkonawca - on ma problem. Ale - jeśli nie masz umowy, czy chociaż świadków, może być ciężko, bo gość się wyprze i już.
    Generalnie wszystko zależy teraz od tego kierownika. Jeśli gość porządny, poczuje się. Jeśli nie - obawiam się, że nic mu nie zrobisz - najwyżej możesz mu nie zapłacić, ale czy to pokryje koszt naprawy uszkodzeń? No i za Twój beton wykorzystany na innej budowie musi zwrócić - chyba, że to jego beton i on płacił.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  8. #8

    Domyślnie

    a on nic- chyba tak samo zdenerwowany tą sytuacją jak ja.... przykre...
    a szkody duże...
    rozmawiać będę jutro- dlatego prosiłam Was o zdanie
    została do zamontowania brama

    nie zapłaciłam jeszcze za robotę

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    czy kierownik odpowiada finansowo za tak dużą nadwyżkę przywiezionego betonu?
    czy nie powinien zatroszczyć się o zabezpieczenie podjazdu, ewentualnie zamówienie "sztetera"?

    nie wiem...
    A ten kierownik to kierownik Twojej budowy?
    Z pierwszego postu wynike ze nie, z tego że może jednak.
    Dlaczego nadwyżka betonu nie trafiła na Twoją budowa a do sąsiada? Zgodziałas sie na to? Czy brak było u Ciebie miejsca na zagospodarowania nadwyżki?

    Możesz jaśniej to opisać?

  10. #10

    Domyślnie

    on zamawiał beton

    działka nie jest jego

  11. #11

    Domyślnie

    to nie jest mój kierownik tylko sąiada

    z nadwyżką betonu u mnie nie było co zrobić

  12. #12

    Domyślnie

    No cóż - dla Ciebie to nauczka, że na przyszłość trzeba ustalać, kto za co odpowiada, i brać pod uwagę, jak i czym dostarczony zostanie zamówiony materiał. Myślę, niestety, że nawet jeśli nie zapłacisz temu gościowi, ta kwota strat i tak nie pokryje - czyli ewidentnie jesteś do tyłu, tyle że mniej.
    Ale nie przejmuj się, każdy z nas tutaj pewnie nie raz zrobił sobie w podobny sposób krzywdę
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    on zamawiał beton
    Czyli płacisz za to, co u Ciebie zostało.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    z nadwyżką betonu u mnie nie było co zrobić
    Po co tyle zamówił?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  15. #15

    Domyślnie

    Bigbaet- nie wiem, tak oszacował..

    dziękuję Wam za odpowiedzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony