dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 132
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Szufelki nie można przykleić bezpośrednio do rury sztywnej, lecz poprzez około 50cm specjalnego elastycznego peszla, który można kupić tam gdzie sprzedają elementy instalacji centr. odkurzania.
    Umożliwia to wyciągnięcie szufelki z cokołu mebla, dla wymiany, lub konserwacji.
    Połączenie peszla z rurą sztywną - na klej, z szufelką - na wcisk.
    Czy jest jakaś specjalna końcówka od połączenia szufelki z tym peszlem?
    Pozdrawiam Tomik_B

  2. #42

    Domyślnie

    z podłogi,ale chyba to nie ma większego znaczenia
    pozdrawiam T.M.

  3. #43

    Domyślnie

    Do połączenia peszla z szufelką służy t.zw. ostre kolanko (które używa się zawsze jako pierwsze od każdego gniazda).
    Kolanko to klei się trwale z peszlem, zaś łączy tylko na wcisk z szufelką.

  4. #44

    Domyślnie odkurzacz centralny - gdzie szufelka

    Witam!
    Gdzie najlepiej zainstalować w kuchni szufelkę podłączoną do centralnego odkurzacza? Chodzi mi o wskazówki praktyczne, bo najchętniej wstawię to tam gdzie będzie najmniej widoczne. Obstawiam szafkę pod zlewem, ale w sumie nie widze jakiś za czy przeciw. A może wogóle nie montować tego wynalazku, sprawdza się? Szczególnie będe wdzięczny za opinie użytkowników.

    Pozdr
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  5. #45

    Domyślnie

    planujemy kuchenna szufelke jak najblizej miejsca, w ktorym beda przygotowywane posilki. tam u nas zawsze cos sie znajdzie na podlodze

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    planujemy kuchenna szufelke jak najblizej miejsca, w ktorym beda przygotowywane posilki. tam u nas zawsze cos sie znajdzie na podlodze ;-)
    Jasne, to sam wymyślę, chodzi mi raczej o uwagi typu "pod zlewem nie bo się ciągle kopie nogą i włącza"
    Pozdr
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  7. #47

    Domyślnie

    skoroś taki domyslny to powinienes tez wiedziec ze noga ja mozna wlaczyc i pod zlewem kiedy myjesz garki i pod blatem kiedy robisz kanapki

    ale nie chce byc zlosliwy po prostu odpowiedz na twoje pytanie bedzie rozne zaleznie od kryteriow jakie sobie stawiasz. ja patrze ze strony praktyki, ty wygody. jedno i drugie nie zawze idze w parze.

  8. #48

    Domyślnie

    moim zdaniem szufelka w kuchni nie jest najbardziej niezbędna (rzadko kiedy w kuchni jest bardziej brudno niż w całym domu) - miejsce gdzie naprawdę warto zastosować szufelkę jest wiatrołap z "wiecznym" piaskiem i błotkiem bo butach i własnie w tym miejscu zrobiłem bład i nie wyprowadziłem instalacji (ale jeszcze coś wymyślę )

  9. #49

    Domyślnie

    Ja dałem w kuchni i w wiatrołapie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    przy kominku i w wiatrołapie
    w kuchni mamy i wydaje się być zbędna
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #51

    Domyślnie

    Wiatrołap, wiatrołap i jeszcze raz wiatrołap. W kuchni też może być

  12. #52

    Domyślnie

    A może by tak jeszcze w pobliżu wyjścia na taras, albo wręcz na samym tarasie?
    pzdr.
    -romwis

  13. #53

    Domyślnie szufelka w kuchni

    Jestem instalatorem systemów centralnego odkurzania, a także użytkownikiem takiego systemu. Szufelka w kuchni bardzo sie sprawdza gdyż w kuchni powstaje wiele zanieczyszceń typu okruchy itp. np podczas krojenia w krajalnicy czy też innych prac kuchennych. Jej obsługa jest bardzo prosta (wciśnięcie stopą włącznika). Proponuję Ci montaż takiej szufelki w pobliżu tzw. "roboczego blatu kuchennego" czyli tam gdzie powstaje najwięcej zaniczyszceń podczas prac kuchennych. Kolejną zaletą szufelki jest to, że nie musisz rozwijać węża a tylko wystarczy zgarnąć zabrudzenia na podłogę, podmieść jej w pobliże szufelki i wcisnąć włącznik. Ot wsio! Powodzenia.

  14. #54

    Domyślnie

    mam pytanko do uzytkowników Centrl.Odkurzacza, ponieważ byliśmy zdecydowani, ale elektryk nam dziś to odradzał, bo podobno po jakims czasie zaczyna brzydko pachnieć z instalacji Będę wdzięczny za opinie i uwagi w tym temacie

  15. #55

    Domyślnie

    Hej!
    Ja dlatego nie daję szufelki w wiatrołapie. Zawsze jest pokusa żeby zgarnąć mokry piasek, śnieg itp. Wtedy wilgoć w instalacji i różne świństwa mogą się rozwijać.
    Pozdr
    Łukasz
    SPRZEDAM - 130 szt. cegły klinkierowej CRH Sahara
    mail: lukasz-s małpa o2 kropka pl

  16. #56

    Domyślnie

    Kolejny mit, utworzony przez tych, co nie mają, ale słyszeli
    Ciekawe, czy ten elektryk to sobie tak tylko wykombinował, czy rzeczywiście gdzieś "wywąchał" zapachy z instalacji.
    Oczywistym jest, że wilgotnych rzeczy (np. błotko) odkurzaczem centralnym się nie odkurza - tak, jak to, że samochodem zwykle nie powinno się latać.
    A co do syfu w rurach - jeśli zrobione zgodnie ze sztuką (chodzi o użycie właściwych rur, minimalizację ilości kolanek oraz o sposób klejenia, uniemożliwiający tworzenie się "dziobów" kleju wewnątrz), to syfu nie ma wcale - zbyt duże są to prędkości strumienia powietrza, żeby coś miało szansę się trwale przylepić
    No i, pamiętajmy, że gniazda do węża są hermetyczne - skąd więc niby miałoby śmierdzieć?
    Może ten elektryk przez przypadek wąchał wannę z jaccuzi, albo jakiś klej (butapren)?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  17. #57

    Domyślnie

    czy możecie pokazać fotki, jak to wygląda zainstalowane. jakoś nie bardzo sobie wyobrażam jak to działa, a chciałbym mieć

  18. #58

    Domyślnie

    Fotki i "samouczki" są np. na:
    www.beam.pl
    www.beam.com.pl
    www.husky.pl
    i w wielu innych miejscach.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  19. #59

    Domyślnie centralny odkurzacz

    Całkowicie sie zgadzam z beagbeatem. Natomiast wszelkie syfy, błoto, wodę i snieg wciąga się tym odkurzaczem poprzez specjalny separator.
    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    dzieki za wyjaśnienia, wolałem zapytać, bo 1 mówił że super, a inny że be... ten co mówił be mówił o rozszczelnieniu po pewnym czasie i zapachu wydobywającym się z gniazdek

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony