dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie z siatki na podmurówce czy bez ?

    Witam,

    Ogrodzenie z siatki na podmurówce czy bez ?

    Obserwując forum i oglądając zdjęcia użytkowników widziałem ogrodzenia z siatki na słupkach wbetonowanych osobnow ziemię jak również na podmurówce na całej długości ogrodzenia.

    Jakie są wady i zalety, tych dwóch rozwiązań, co lepiej zrobić ?

    Widziałem jeszcze gotowe podmurówki betonowe, czy może zastosować coś takiego ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kwestia środków finansowych i otoczenia.
    Podmurówka byłaby konieczna przy różnicy terenu między działkami. Jeżeli sąsiad ma psa czy kota którego nie tolerujemy na naszej posesji, lepiej też zrobić podmurówkę, aby zwierzak nie przechodził dołem.

    Ale podmurówka ogranicza również migracje lokalne zwierząt: jeży, ropuch, żab tworząc z osiedli domków jednorodzinnych pustynie ekologiczne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jak masz psy to podmurówka jest konieczna. U nas na początku była siatka tylko przypięta do słupków metalowych ale odkąd psy przechodziły sobie pod siatką na spacery zrobiliśmy podmurówkę i jest spokój.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Jak masz psy to podmurówka jest konieczna. U nas na początku była siatka tylko przypięta do słupków metalowych ale odkąd psy przechodziły sobie pod siatką na spacery zrobiliśmy podmurówkę i jest spokój.
    E tam - piesek moich rodziców chodzi na spacery górą mimo że siatka chyba 1,7

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    E tam - piesek moich rodziców chodzi na spacery górą mimo że siatka chyba 1,7

    Moje jeszcze tego nie robią i mam nadzieję, że nie wpadnie im to do głowy. Natomiast jak sucz nasza miała cieczkę to taki mały gad jeden wygryzł dziurę w siatce żeby się do suni naszej dobrać. Dobrze, że byliśmy wtedy w domu

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę, że mój temat z budowlanego schodzi na temat kynologiczny

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    to zawsze tak jest - ale ogród z psem wiąże się z podmurówką więc ogólnie zeszło na piesy.

  8. #8

    Domyślnie Re: Ogrodzenie z siatki na podmurówce czy bez ?

    Cytat Napisał djwaca
    Widziałem jeszcze gotowe podmurówki betonowe, czy może zastosować coś takiego ?
    Mnie też nurtuje temat podmurówki, ale o takich gotowych elementach nie słyszałam. Co to takiego? Może jakis opis...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o betonowy prefabrykat - płytę do budowy ogrodzeń betonowych.

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Ok, zdjęcie tez może być. Nawet lepiej.
    Ale czy pod tym elementem podkopu nie zrobia np psy lub krety? Jak to jest mocowane do podłoża?

  12. #12

    Domyślnie

    Wadą tej części mojego ogrodzenia, która nie ma podmurówki jest to, że trawa z obu stron jest dokaszana tylko do płotu, a pomiędzy okami siatki rośnie sobie na wysokość metra i trzeba rwać te trawy rękami. Oczywiście chwast ma się tam dużo lepiej i ogólnie wszystko psuje mi cały efekt ogrodu. Kilka dni temu sprowadził się nowy sąsiad i na przyszły rok zechcę pojąć temat wymiany ogrodzenia.

  13. #13

    Domyślnie

    PS Na kota podmurówka nie działa - przejdzie górą

  14. #14

    Domyślnie

    Ja zrobiłem prawie 240 m ogrodzenia siatka i podmurówka . Wysokość siatki 1,25 .Pozytywną sprawą jaką zauważyłem to że krety nie włażą na działkę , jak dotychczas . A co do koszenia to przy samej podmurówce można popryskać np randaprm i na rok spoko z chwastami.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    Ja zrobiłem prawie 240 m ogrodzenia siatka i podmurówka . Wysokość siatki 1,25 .Pozytywną sprawą jaką zauważyłem to że krety nie włażą na działkę , jak dotychczas . A co do koszenia to przy samej podmurówce można popryskać np randaprm i na rok spoko z chwastami.
    To ciekawe - jak głęboko masz tą podmurówkę w ziemi? Coś mi się nie wydaje, aby ona była główną przeszkodą dla kretów.

  16. #16

    Domyślnie

    To zależy od poziomu ziemi ale to minej więcej w 20 do 40 cm .To nie jest absolutna przeszkoda dla kretów

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mika73
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy ogrodzenie zrobić z powlekanej siatki czy tylko ocynkowanej i pomalowanej? Jeśli z powlekanej to czy to tworzywo pod wpływem działania deszczu, mrozu, słońca nie zacznie pękać i kruszyć się? Pomalowaną można po jakimś czasie odnowić a powlekaną raczej nie....

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Wadą tej części mojego ogrodzenia, która nie ma podmurówki jest to, że trawa z obu stron jest dokaszana tylko do płotu, a pomiędzy okami siatki rośnie sobie na wysokość metra i trzeba rwać te trawy rękami.
    Wady tej nie ma, jak się zostawi prześwit 5cm między siatką a ziemią, co by kosiarką żyłkową tam wykosić.

  19. #19

    Domyślnie

    Ze względów finansowych na razie nie zrobiliśmy podmurówki. Może kiedyś. Z jednej strony przy posadzonym żywopłocie jak na razie sprawdza się plastikowe obrzeże koloru brązowego. To trochę ogranicza chwasty od sąsiada. Uwaga, dla nornic czy kretów to żadne zabezpieczenie. Ale jak na razie nie jest tragicznie . Liczę na to, że żywopłot urośnie i styknie się z siatką, więc z tej strony podmurówka nie będzie konieczna .

    Ponoć, gdy nie ma podmurówki to jeż nie zagości nam w ogródku.
    Gosia

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apejron

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    <cut>
    Ale podmurówka ogranicza również migracje lokalne zwierząt: jeży, ropuch, żab tworząc z osiedli domków jednorodzinnych pustynie ekologiczne.
    </cut>

    Zawsze w podmurówce można wstawić na wysokości ziemi rury o średnicy np. 100mm i nie ma problemu migracji zwierząt małych. Można nawet użyć większej średnicy i później, jeżeli zajdzie taka potrzeba, zasłonić siatką o oczkach takich jakie się chce. A jeżeli okaże się, że dziury trzeba całkowicie zamknąć, to wystarczy trochę betonu.
    Moim zdaniem przy zwierzakach domowych podmurówka jest potrzebna, a robienie jej później (po zrobieniu ogrodzenia) jest tylko bardziej kłopotliwe.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony