dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    ja bym radził na podmurówce wtedy zadne psy nie będą podkopywać a jedną ani też w drugą stronę. Ponadto chwasty nie będą się z sąsiedniej działki przebijać.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaco
    Ponadto chwasty nie będą się z sąsiedniej działki przebijać.
    Co mi z tego, że chwasty z sąsiedniej działki nie będą przechodzić dołem, jak mają otwartą drogę górą....

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Plot-bud

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zabierając się za wykonanie podmurówki tak naprawdę musimy sobie odpowiedzieć na pytanie - do czego ta podmurówka ma służyć? Jeśli ma być ona równocześnie murem oporowym, który musi utrzymać sporą ilość ziemi to konieczne będzie wykonanie tradycyjnej podmuróki lanej, wówczas musimy szykować sie na niemałe koszty związane z wykonaniem wykopu, szalunku, dużą ilością betonu, drogą i czasochłonną robocizną itd. itp. Jesli jednak podmurówka nie musi służyć jako mur oporowy a ma tylko za zadanie wypełnienie szczelin pod ogrodzeniem w przypadku nierównego terenu to zawsze powinniśmy zamiast wykonywania podmurówki lanej, stosować podmurówkę prefabrykowaną. Jest ona zdecydowanie tańsza, łatwiejsza w montażu, a co równie ważne także łatwiejsza w ewentualnym demontażu i co też nie jest bez znaczenia jest ona także bardziej estetyczna.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-06-2022 o 08:34

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony