dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Invader1

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2

    Domyślnie KOSZTY WYKOŃCZNIÓWKI PROSZĘ O POMOC !!!!

    Witam serdecznie

    jestem nowym użytkownikiem i nie bardzo wiem czy dobrze założyłem wątek .... o cenach

    chciałbym zapytać o następującą kwestie:
    kupiłem dom w stanie surowym zamkniętym .... i przystąpiłem do wykończenia
    powierzchnia ok 150m2
    moja watpliwa ekipa / której już nie ma / usunołem Panów ponieważ tempo robót było zastraszające proacowali po 4 godz. dziennie !
    ... za wykonanie poniższej listy pobrali ok. 38 000 zł za samą robocizne !!!!

    reszte planuje wykonać sam - POMÓŻCIE CZY PRZEPŁACIŁEM ! ?
    bo moge jeśli tak powalczyć o zwrot części kosztów ......... ?!!!!!!!!!!

    1) instalacji elektrycznej
    2) wod - kan
    3) CO
    4) elek. ogrzewanie podłogowe w łazience
    5) całe poddasze tj wełna / profile / płyty GK
    6) cały dół profile / płyty GK
    7) szpachlowanie całej góry 2x
    szpachlowanie dołu tj łączeń + sufitów 2x
    9) obsadzenie drzwi 14 szt.
    10) wylewki zwykłe + poziomujące
    11) łazienka jedna w płytkach bez fug 40m2
    12) kotłownia cała w płytkach bez fug 30m2
    13) płytki w salonie ok. 20m2 bez fug
    14) kominek w 80 % skończony
    15) troche sufitów podwieszanych w lazience / salonie / kuchni
    16) parapety 5 szt.
    17) pare półeczek z gipsu obłożone kamieniem + fugi - 10m2
    1 klatka schodowa pod kręcone schody wyłożona kamieniem + fugi - 15 m2

    może coś jeszcze przoczyłem ... ale mniej więcej tak

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy już coś skończyli, że im tak dużo zapłaciłeś?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: KOSZTY WYKOŃCZNIÓWKI PROSZĘ O POMOC !!!!

    Cytat Napisał Invader1
    ... za wykonanie poniższej listy pobrali ok. 38 000 zł za samą robocizne !!!!

    reszte planuje wykonać sam - POMÓŻCIE CZY PRZEPŁACIŁEM ! ?
    bo moge jeśli tak powalczyć o zwrot części kosztów ......... ?!!!!!!!!!!
    Pytanie podstawowe:
    - czy masz umowę z nimi spisaną
    - czy wypłacone pieniądze masz pokwitowane

    jeżeli nie, to moim zdaniem możesz liczyć tylko na sumienie tych panów

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ceny poszczególnych elementów znajdziesz na forum./ Bardzo często pojawia się wątek związany z regipsami i tynkami więc na pewno coś dla siebie znajdziesz

  5. #5

    Domyślnie

    Nie podałeś konkretów ile czego było ani w jakim rejonie kraju ta budowa.Ale z tego opisu wnioskuje że dom nie ma kształtu stodoły i niskiego standardu wykończenia.Płytki i kamień,nietypowe zabudowy z k-g wycenia sie indywidualnie.Tak że koszt takiej półeczki może wynieść nawet 200 zł mb a suftów 100 zł m2.Za średnio skomplikowane poddasze trzeba zapłacić ok 50 zł za m2,czyli przyjmując że masz ok 120 m2 daje to sumę 6000.Ten "dól" to może być np same ścianki kolankowe jak i wszystkie ściany działowe.Nie wiadomo ile punktów wod-kan i co ale do tanich te nie należą,czy był montaż i obudowanie wanny,brodzika,geberitu itp.Wylewki to ok 3000.Zrozumiałem że nie masz suche tynki w całym domu,przyjmując ok 500 m2 x 30 to już masz 15 000.Naturalny parapet to koszt ok 100 za mb.Nie wiadomo co to za klatka ze schodami...Tak że nie byłbym pewny i nie ferował wyroków...że cię okradli itp. tym bardziej że nie narzekasz na jakość

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: KOSZTY WYKOŃCZNIÓWKI PROSZĘ O POMOC !!!!

    Cytat Napisał Invader1
    Witam serdecznie
    czesc

    skoro juz zaplaciles to po co roztrzasac temat?

    mogles zaplacic wiecej

    jesli jest dobrze zrobione to cena jak na moje nie jest zla ale wiele na cenach to ja sie nie znam

    pozdro i nie placz nad rozlanym piwem ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #7

    Domyślnie

    witam. nic to nie da ponieważ kasy i tak nie odzyskasz, chyba, że masz umoiwę w co wątpie. najważniejsze abys znalazł kogoś normalnego kto ci to dokończy. uważam, że szkoda nerwów na rozpatrywanie czy tanio, czy dobrze. aby policzyć to wszystko trzeba podać ile czego! np ile punktów kanalizacji, co, elektryki itp. na stronie www.budujemydom.pl znajdziesz stawki średnie obowiązujące w Polsce co za ile. zobacz sobie tam ile za dany punkt, czy m2 i policz-choć ja bym sobie już dał spokój, jeżeli tego przed wypłata nie policzyłeś. pozdrawiam i powodzenia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałKACZMAREK
    witam. nic to nie da ponieważ kasy i tak nie odzyskasz, chyba, że masz umoiwę w co wątpie. najważniejsze abys znalazł kogoś normalnego kto ci to dokończy. uważam, że szkoda nerwów na rozpatrywanie czy tanio, czy dobrze. aby policzyć to wszystko trzeba podać ile czego! np ile punktów kanalizacji, co, elektryki itp. na stronie www.budujemydom.pl znajdziesz stawki średnie obowiązujące w Polsce co za ile. zobacz sobie tam ile za dany punkt, czy m2 i policz-choć ja bym sobie już dał spokój, jeżeli tego przed wypłata nie policzyłeś. pozdrawiam i powodzenia
    I słusznie.Co do tej strony,brakuje mi tam podziału na regiony ate diagramy z cenami nie wiele mówią,np "obudowa wanny narożnej od 50 do 250 zł" z aduży rozdzwięk cenowy.Nawet przyjmując średnie ceny niektóre wychodzą rażąco nisko np parapet wewnętrzny 20 zł brutto za metr-w takim rzeszowie firmy liczą powyżej 50 z drugiej strony założenie wełny na poddaszu z folią jest podane 30 zł,dodając sufit g-k za 30 wychodzi 60 zł za całe poddasze,gdy tymczasem klienci czy deweloperzy w Rzeszowie przy stawce 35 zł zaczynają kręcić nosem.Trudno się wtym wszystkim połapać

  9. #9

    Domyślnie

    Stawki wykonawców w miesięczniku budujemy dom i na jego stronie internetowej są generalnie bardzo zaniżone. No ale ja buduje w okolicach Warszawy i moze dlatego ani mi, ani moim znajomym, którzy budują lub wybudowali dom nie udało się osiągnąć takich cen. Mimo wszystko jednak nawet wziąwszy pod uwagę inne regiony, to bardzo trudno znaleźć kogoś za stawki, które tam są opisane.

    Pozdrawiam,

  10. #10

    Domyślnie

    witam. może nie wytłumaczyłem ściślej o tych rankingach, więc to czynie. na stronie www.budujemydom.pl mamy zakładkę ZAKUPY I BUDŻET, tam wchodzimy w tzw. stawki wykonawców-pokazuje nam się lista wybranych(nie wszystkich) głównych prac budowlanych bedących wyzwaniem dla danego inwestora-czyli nas-heheh. wybieramy to co nas interesuje:np murowanie ścian dwuwarstwowych(bez ocieplenia)-pojawia się nam wykres począwszy od najniższej stawki przechodząc przez ŚREDNIĄ do najwyzszej stawki i tak najniższa wynosi 20 zł za m2, a najwyższa 80. średnia to 30zł. oczywiście średnia jest uzależniona od danego regionu, ale na pewno jest to jakiś punkt odniesienia dla nas, a najbardziej dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o danych stawkach(maja poprostu pojęcie o czymś innym-nie każdy to musi wiedzieć). wiadomo, że stawki najnizsze są bardzo podejżane i stawki wysokie są dla idiotów, lub inteligentych ludzi, którzy dużo zarabiają i maja gdzieś ile to kosztuje-mają do tego prawo-eh..też tak bym chciał....więc reasumując stawki te są na prawde bardzo przydatne, ponieważ mamy punkt zaczepienia-pamietam, jak przyszedł kolo-fachowiec, który apropos mieszka w bloku około metrów 50, włazi mi do salonu i pierwsze co wypowiada ohh jaki mały salonik( wydaję mi się, że 44m to taki może nie duży, ale nie mały), włazi na góre(wogóle kolo od ocieplenia poddasza i płyt)...obejżał i walnął stawkę 55 zł za metr i zaznaczył, że w terminie umówionym(miało to być wtedy za pół roku) spokojnie do tej stawki mogę doliczyć ze 20%, bo wie pan rzecze fachowiec inflacja i te sprawy. po rozmowie powiedziałem, że się zastanowie i sobie myśle, że raz, że gość mnie wkurwił moim i tylko moim salonem, drugie coś ta stawka mi nie pasi. zajżałem właśnie na ta stronke, patrzę a tu stawki oscylują w granicach 30zł, więc z góry jego ofertę odrzuciłem i szukałem dalej.oczywiście każdy fachowiec ma prawo do swojej ceny-on na to pracuje i jego zdanie jest jego zdaniem, ale my też mamy swoje i prawo zrezygnowania z niego.

  11. #11

    Domyślnie

    To musiało być chyba strasznie skomplikowane ppddasze??I znalazł się tanszy wykonawca?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja co prawda buduję pod Warszawą i tu stawki należą do najwyższych w kraju, ale ocieplenie poddasza za 30 zł z metra to chyba było ... w 2005 roku.
    Naprawdę nie należy brać strony budujemydom.pl do końca poważnie jeśli chodzi o stawki wykonawców. (choć ogólnie jest na wysokim poziomie) Cena 55 zł z metra jest normalna i będzie ci bardzo trudno znaleźć kogoś tańszego, choć to oczywiście możliwe. Ja też miałem bardzo taniego speca od ocieplenia zewnętrznego za 35 zł z tynkiem robocizna... Miałem, bo nie pojawił się w umówionym termnie na budowie i przestał odbierać telefony. Dobrze że nic mu nie zapłaciłem. Musiałem więc w trybie awaryjnym wziąść innego wykonawcę z jego materiałem i tak z 35 zł zrobiło się 65. Takie przykłady można by mnożyć.

    Pozdr

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    .... Musiałem więc w trybie awaryjnym wziąść innego wykonawcę z jego materiałem i tak z 35 zł zrobiło się 65. Takie przykłady można by mnożyć.

    Pozdr
    wiec co by Cie nie denerwowac nie napisze ile mniej mnie to kosztowalo

    nie napisze nawet ile razy mniej ...

    gdyzby nie bylo niesolidnych wykonawcow zycie bylo by latwiejsze

    wole aby bylo ich malo niz maja byc byle jacy ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #14

    Domyślnie

    witam. z tą Warszawą to nie jest tak do końca prawda, jeżeli chodzi o ceny. mam siostrę, która jest "świeżo" po budowie w tych właśnie okolicach i porównując jej ceny do cen moich, gdzie mieszkam w łódźkiem w miasteczku to nie widzę jakiejś przepaści-fakt, że jest to uzależnione od wielu czynników np. czy to robi jakaś firma, która opłaca podatki, płaci zus itp, czy to robi pan Zdzisiu, który jest na rencie, a że Pan Bóg dał mu dar kładzenia płytek, więc to facet czyni.dalej idąc ceny płytek, mebli, armatura i wiele innych-tam można o wiele większe rabaty na te produkty dostać-jest to ekonomicznie proste wytłumaczenie-im większa konkurencja tym lepiej. u mnie w mieścinie jest jeden sklep komfort, gdzie właściciel ma deskę kahrsa. pytam gościa jaka cena za tyle i tyle metrów-zmarszczył czoło i stwierdził, że max 4%....przejeżdzam w jankach-pytam-tam gość też marszczy czoło(poważniej się wtedy wygląda) i rzecze-max 10%., licząc paliwo i tak mi się opłaca.
    ceny ocieplenia poddasza rzędu 65zł to jakiś kosmos! ale jeżeli nie ma wyboru to trza płacić.

  15. #15

    Domyślnie

    aha zapomniałem napisać. Arktyk znalazłem pożadnego pana, który to juz parę miesięcy to wykonał. najważniejsze w tym wszystkim to jest zachowanie spokoju. chyba, że komus się bardzo spieszy, lub nie ma wszelkich prac ułożonych to wtedy nie ma wyjścia. kiedyś myślałem, że jeżeli ktoś proponuję stawkę inną niz inni, to musi być jakiś cienias w tym co robi. jest to poczęści prawda, tylko, że na tym rynku są również fachowcy, którzy wchodzą na ten rynek i o niego walczą. niby starz pracy ma duże znaczenie, bo im większy tym facet jest lepszy-nic bardziej mylnego. niektórzy ludzie mają jak ja to nazywam taki dar, że po roku np. kładzenia płytek lepiej to robią niz facet z 20 letnim starzem. pamiętam jak u mnie koleś-operator koparki przyjechał na plac budowy kopać fundamenty-pytam ile andrzej robisz już w tym fachu(wygląd bardzo młody-z tąd moje pytanie), odpowiada, że 2 miesiące....myśle sobie, że nie da rady-nie wpuszczam go do MOICH fundamentów-okazało się, że facet tak dokładnie zrobił swoja robotę, w tak krótkim czasie, że chłopakom na budowie szczęki poopadały.
    tak sobie Arktyk myśle jeszcze o tej warszawce-to jest chore, że ceny są podciągane-te warszawskie do twojej miejscowości-niby dlaczego? chyba, że w Otwocku zarabia się tyle ile w Warszawie-?-

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałKACZMAREK
    ........ chyba, że w Otwocku zarabia się tyle ile w Warszawie-?-
    wiekszosc mieszkancow pracuje jednak w Warszawie bo w Otwacku to raczej tylko sie mieszka
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #17

    Domyślnie

    kiedyś myślałem, że jeżeli ktoś proponuję stawkę inną niz inni, to musi być jakiś cienias w tym co robi. jest to poczęści prawda, tylko, że na tym rynku są również fachowcy, którzy wchodzą na ten rynek i o niego walczą. niby starz pracy ma duże znaczenie, bo im większy tym facet jest lepszy-nic bardziej mylnego. niektórzy ludzie mają jak ja to nazywam taki dar, że po roku np. kładzenia płytek lepiej to robią niz facet z 20 letnim starzem.

    Święte słowa.W większości przypadków na rynek wchodzą fachowcy którzy odchodzą od "przedsiębiorców" na swoje i trudno im się przebić wśród konkurencji mającej renome na rynku.I są oni dokładni i najtańsi

  18. #18

    Domyślnie

    Jest dokładnie tak jak napisał Piotrulex... On ma znajomych z mojego miasta. Otwock leży w aglomeracji warszawskiej i ja, moja żona, i wszyscy właściwie znajomi pracują w Warszawie. Stąd też i inne stawki niż w pozostałych regionach kraju.

    Pozdr.

  19. #19

    Domyślnie

    heheh. kurcze nie pomyślałem o tym! racja

  20. #20

    Domyślnie

    W celu unikniecia nieporozumień Mi pensja nie wzrosła tak jak budowlańcom. Jestem więc zszokowany stawkami które oni żądają. Nie zarabiam też żadnych kroci. Próby ściągnięcia tańszych fachowców z podlasia, nie udawały się, gdyż oni i tak pod Warszawa liczą inne stawki jak u siebie. Jedna jest stawka na Warszawę, inna na Białystok, inna na miasteczka i wsie oddalone od tych miast.

    Pozdr,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony