dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 133
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie Nasz Domek - tak po prostu

    Zgodnie z obietnicą złożoną jednej miłej osobie z Forum no i samej sobie zakładam DZIENNIK BUDOWY
    Dnia dzisiejszego 18 lipca Anno Domini 2008 odebrałam wreszcie pozwolenie na budowę Naszego Domku Jaki to Domek? Ano z lekka zmodyfikowany LMP 95a z Pracowni Lipińskich - dla mnie po prostu cudny, idealnie rozpalnowany i dopasowany ( oczywiście po zmianach choć nie było ich zbyt wiele ). Piszę "ja" nie z megalomanii ani, że sama buduję tylko dlatego, że to ja głównie urzęduję na forum, a mąż ciężko pracuje dzisiaj musiałam czekać do 21-ej żeby się podzielić radosną wiadomością to może tyle na dzisiaj i na pierwszy post w nowym Dzienniku ( kolejny Dziennik to już będzie budowy )
    Może jutro wreszcie strzelę kilka foteczek działeczki i jak rozgryzę jak je wkleić to pokażę gdzie też będzie ta nasza chatynka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no i oczywiście fotek nie zrobiłam normalnie aż sie boję budowy jeszcze nie zaczęłam a już cierpię na chroniczny brak czasu

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    to taka bez ostatnich poprawek wizualizacja domku - kolory nie do końca te ale jakieś pojęcie jest

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    kolejny obrazek


    a teraz rzuty

    parter


    poddasze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no to powklejałam tylko coś kurczaczek malutkie jakieś

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    co to się dzisiaj działo niech pomyślę o już wiem gotowy stan przedzawałowy zafundowała mi moja przyszła ekipa do budowy domku
    jak to było??
    ano tak, pojechałam podpisać umowę z szefem ekipy, ale go nie było, no nic ma być o 19-ej, ok czekamy
    w międzyczasie tak zwanym zaczął z nami gadusiać jeden z budowlańców i mówi mi że za jakieś dwa tygodnie jak zrobią tu gdzie teraz są to kopią mi fundamenty a ja totalna panika, ból w klacie i rachunek sumienia - nie mam wody na działce, nie mam prądu, pozwolenie sie uprawomocni 1 sierpnia a zgłoszenie budowy i 7 dni no i najważniejsze skąd ja kasę na wszystko wezmę jak mam tylko na część, w 2 tygodnie nie ma szans kredytu załatwić
    już kombinuję włosy rwę z głowy przyjechał wreszcie szef pytamy co i jak, kiedy - na szczęście Pan Józef spokojny człowiek i powoli stwierdza, że no w tym roku to już nie ma szans tylko od razu na wiosnę, no chyba żeby zima leciutka była to może październik, listopad - od razu lepiej
    no jak tak można nie szanować zdrowia inwestorów
    no to z atrakcji na dzisiaj tyle

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    uuuuu dawno nic nie pisałam ale jak się nic nie dzieje to też i pisać nie ma o czym ale że dzisiaj musiałam nieco pomachać łapkami to napiszę co mi tam
    ostatnio było jak to ekipa nas straszyła - to dzisiaj konsekwencje straszenia mój małż w ramach przygotowań do budowy zrobił chatkę z serduszkiem i przygotował partię desek na szalunki - no i w sumie nie wiem za jaką karę ja musiałam prawie metr albo ciutkę więcej drewna przerzucić własnymi ręcami i to zapodając na górę - normalnie rączek nie czujem a gdzie ta reszta drewna no nic pożywiom uwidim ważne że coś się ruszyło

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dzisiaj byliśmy z szanownym małżem na działeczce
    z wiosną tegoż roku śliczności ją uprzątnęliśmy, wycieliśmy drzewa ( jakieś badziewne olszyny czy cóś ) ocalały tylko cztery piękne brzozy powyrywaliśmy korzenie, ładniutko wyrównali teren ( czytaj facet z fadromą ) a nagle wylazły te badziewne chaszczory i zarosły moją pięknie uporządkowaną działeczkę
    mściwa to ja specjalnie nie jestem więc kupiłam Randapa małż szacowny uzbroił się w ręczny rozpylacz i heja
    nie zrobiłam niestety foteczek przed wycinką i jak była taka ładnie posprzątana ale za to teraz zrobiłam przed psik psik a potem będzie sesja jak psik psik zadziałało

    no to zapraszam na działeczkę

    widok z ulicy czyli na tzw. front widać prawie całą działeczkę po lewej jak się kończy zielone a zaczynają żółtawe trawy tak w głębi, na wprost do linii drzew, po prawej za linią brzóz ledwo widać ale są slupki starego ogrodzenia


    dalej front tylko z prawej i z lewej



    teraz odwrotnie - od końca działeczki rzut do ulicy




    no i najbardziej zapracowany facet pod słońcem - czyli szacowny małż z rozpylaczem



    to się nawklejałam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no to taaaaddddaaaammmm prawomocne pozwolenie mam
    woda się robi, teraz lecę do energetyki poprzymilać się żebym nie musiała w wiadereczku dźwigać prądu Panom Budowlańcom

    a te chwaściory okropne mnie zestresowały bo wypryskane dni temu kilka więc spodziewałam się żółtej pustyni wczoraj podglądam a u mnie zielono i radośnie na działce ale małż pocieszył - poczekaj miesiąc mówi - dowcipny nie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dnia dzisiejszego poczyniliśmy kolejne przygotowania do budowy
    tak konkretnie to małż już wcześniej zaczął a teraz ja skończyłam
    znaczy wspólnie popełniliśmy kibelek na budowę małż zrobił, skonstruował a ja dzisiaj wymalowałam na piękny kolor palisander no i podrzuciliśmy troszku gruzu żeby było czym wjazd utwardzić
    pomaluśku do przodu

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    nic się nie dzieje i nudą wieje na mózg mi poszło i rymami gadam
    znaczy pewnie coś sie dzieje tylko niejako poza mną znaczy przyłącze wody się robi - czemu tak drogo warunki do prądu się robią - mam nadzieję że w obiecany tydzień będą potem kogo by tu coby szybko przyłączyli
    no i najważniejsze pytanie jaka będzie zima

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    o z tej nudy i nic niedziania dopiero teraz dojrzałam że mój dzienniczek oglądany przeszło 500 razy dziękować wszystkim czytającym
    chociaż za bardzo nie ma co ale mam nadzieję że to się zmieni

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    ja to jakaś w ogóle ostatnio nieżyciowa jestem wszystko przegapiam przegapiłam kiedy wystukałam 300 postów i zostałam STAŁYM BYWALCEM
    w kwestii budowy nic nowego - no może poza faktem że wreszcie wydusiłam z projektanta wyliczenia materiałów do budowy - znaczy ilości
    no i mnie zgięło z lekka jak zobaczyłam
    wiedziałam że sporo będzie ale że aż tak sporo to do wczoraj nie wiedziałam no cóż jak mówią co człowieka nie zabije to go wzmocni - jeszcze żyję

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    po pierwsze i dla mnie najprzyjemniejsze - jestem na urlopie do pracy dopiero uwaga uwaga 1 WRZEŚNIA

    a teraz po drugie dostałam warunki z energetyki wraz z projektem umowy - i ktoś ma coś z głową albo oni w energetyce albo ja
    już tłumaczę skąd te podejrzenia
    energetyka napisała że wykona przyłącze napowietrzno-kablowe AsXSn 4x25 mm k.w. o szacunkowej długości uwaga 32 metry oraz YAKXS 4x35 mm k.w. o szacunkowej długości 5 metrów złącze kablowe i szafkę usytuowane w linii ogrodzenia działki, przyłącze ze słupem ustawionym na działce wnioskodawcy - czyli jak liczę 32 + 5 = 37 metrów to warunki od energetyki
    teraz stan faktyczny
    tak zwany prąd "idzie" po drugiej stronie ulicy o szerokości 5 metrów a słup stoi na wprost działki
    granica między moją działką a drogą gminną leci równo po asfalcie z lekką odchyłką w asfalt - znaczy ciut asfaltu mam w działce, od granicy mam się odsunąć 5 metrów w głąb działki bo tak przewiduje plan zagospodarowania na poszerzenie drogi gminnej ponieważ wjazd mam od południa coby trochę słońca zyskać odsunęliśmy się z domkiem jeszcze 25 metrów w głąb działeczki - jak ktoś czyta i dodaje to jak nic równo 30 metrów od granicy działki stanie domek
    czyli 30 metrów plus 5 metrów drogi daje 35 metrów
    to może mnie ktoś wyprostuje bo mnie wychodzi że albo słup będzie stał w domku albo na styk przed domkiem

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    wróciłam z dwudniowego zesłania - czytaj tam gdzie byłam nie miałam netka - normalnie odwyk ale muszę sięprzyzwyczajać bo jak coś to od środy 5 dni bez netka - jak ja to zniosę
    z nowiści - zklepaliśmy sobie do kupienia blaszaczek na budowę teraz tylko odebrać i uregulować finanse do końca - małż sie cieszy ma zabawkę nową
    jutro walka z wiatrakami - czyli energetyko przybywam - ciekawe czego się dowiem

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no żesz k...wa orzeszku
    ja to mam garba a nie szczęście miałam jechać na tydzień - miałam prawda
    no i czas przeszły jak najbardziej aktualny już się szykowałam już planowałam - dzwonię do pana co nam przyłącze wody robi czy pamieta o mnie bo 3 tygodnie obiecał i kończą się powoli - no i cholera ja to mam szczęście do słownych fachowców - w odpowiedzi słyszę sobota 7 rano
    tak dobrze się domyślacie to jest najbliższa sobota w którą miałam leżeć brzuchem do góry w górkach no i teraz mogę sobie co najwyżej na 3 dni wyjechać miałam jechać do ulubionego fryzjera nie pojadę aż do października no cholera mnie trafi
    a w energetyce to pani się tylko troszku pomyliła w odległosciach ale co ciekawsze nie ma że boli na podpisanie umowy trzeba się UMAWIAĆ - no to się umówiłam - na jutro

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    podsumowanie dnia - umowa z energetyką podpisana teraz zostaje czekanie
    najważniejsze - zaklepane kwaterki w Zakopcu - na 4 dni raptem ale jak się nie ma co sielubi to sie lubi co sie ma - dobre i tyle
    przeżywam jak mrówka okres bo to moja pierwsza wizyta w Zakopanym a w Tatrach druga bedzie bo pierwszy raz Tatry widziałam po słowackiej stronie - normalnie wstyd niby prawie pod ręką a jakoś zawsze nie po drodze mam w Tatry

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no to tak wróciłam niestety
    a tak pięknie było
    to żeby nie że nieprawdę gadam


    a w przysłowiowym miedzyczasie cóś takiego pojawiło sie u nas na działeczce te misie przy cósiu to oczywiście małż i moje słoneczko


    a to dowód na naszą 3-dniową działalność gruzową - jest jeszcze jedna taka kupka ale co ja miałam cykać jak taka sama


    a to efekt działalności małża odnośnie chwaściorków

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    a u nas póki co przestój nic się nie dzieje poza tym że mamy już zakupiony i przywieziony blaszaczek no i pora wreszcie waczyć z kredytami

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    nic nie piszę bo nic się nie dzieje kredyt się niby załatwia, płot ma się robić, prąd się niby robi, zgłoszenie budowy się załatwia łeeeeeeeeee jak ja nie lubię takiej stagnacji

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony