dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 348 z 348
  1. #341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kiedy patrzę na to zdjęcie, widzę fioletową szarość właśnie...



    Co powinno być?

  2. #342

    Domyślnie

    Jak nic jest tam jasno szary kolor. Ani trochę fioletowego pigmentu. Patrząc na wzornik ktory podesłałeś to co mi wyszło prędzej przypomina dryfujace kry które imo właśnie wpadają w fiolet, ale nie srebrzysty lód który jest jasno szarym kolorem.

  3. #343
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Poczytaj wątek o poszukiwaniu szarej farby - gotowiec to niemal mityczny święty graal... Zawsze wpada w fiolet lub w niebieski

  4. #344
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał dulux Zobacz post
    Witajcie,

    czy ktoś z Was, którzy pomalowali ściany kolorem Srebrzysty Lód który wychodzi fioletowo różowy, pisali w tej sprawie do producenta lub reklamowali towar u sprzedawcy? Wczoraj napisałem do producenta lecz prawdopodobnie zostanę olany, bo nie dostałem dziś żadnej odpowiedzi.
    Mam ten sam problem - ściany zagruntowane, odmalowane na biało w celu neutralizacji podłoża, a kolor który wyszedł na ścianach nawet nie stał obok Srebrzystego Lodu który jest na opakowaniu jak i wzornikach w sklepach, szczerze nogi mi się załamały jak to zobaczyłem. Jest to żenujące, bo każdy kto to widzi dziwi się skąd ten fiolet mógł się wziąć. Podłoże przygotowane zgodnie ze sztuką łącznie z neutralizowaniem koloru białym podkładem. Farba tania nie jest więc chcę walczyć o swoje.

    Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi pozostałych poszkodowanych.
    Dulux juz od dawna jest dziadoska farba.
    Ja przesiadlem sie na sniezke satynowa. Kolory zgodne z wzornikiem.
    Super jest Magnat, ale cholernie drogi
    Dekoral tez ostatnio sie bardzo poprawil co do jakosci
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  5. #345

    Domyślnie

    dulux - czegoś nie rozumiem. Dulux jako jedna z niewielu firm oferuje próbki, są dostępne na allegro, czy w niektórych sklepach... Nie rozumiem więc pretensji do

    Sama kupowałam właśnie najpierw próbkę, później całość. Oprócz nich kupowłam jeszcze chyba tylko Bekersa, więcej firm nie pomnę. Śnieżkę musiałam w całości, aby sprawdzić interesujący mnie odcień (i kupiłam 1 pojemnik, a nie od razu całość), a i tak idealny jak na opakowaniu nie był.

    I jeszcze nie spotkałam się z firmą, aby wzornik IDEALNIE odpowiadał temu, co w materiałach promocyjnych (katalogi) czy nawet na puszkach.

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał dulux Zobacz post
    Jak nic jest tam jasno szary kolor. Ani trochę fioletowego pigmentu. Patrząc na wzornik ktory podesłałeś to co mi wyszło prędzej przypomina dryfujace kry które imo właśnie wpadają w fiolet, ale nie srebrzysty lód który jest jasno szarym kolorem.
    Wręcz przeciwnie. Mam pomalowaną sypialnię kolorem Dryfujące kry i w zależności od pory dnia jest to kolor szaro-niebieski (w sztucznym oświetleniu bardziej szary, przy naturalnym bardziej niebieski), ale NIGDY i w żadnych okolicznościach nie wpada w fiolet. Inaczej sytuacja ma się z kolorem farby Srebrzysty lód - ten jest ewidentnie fioletowawy.
    Najbliżej gotowego czystego szarego jest chyba farba Beckers Light Grey, ale trzeba sprawdzać, bo najwyraźniej każdy odbiera odcienie inaczej.

  7. #347

    Domyślnie Biała farba Dulux

    Witam,

    Planuję pomalować ścianę Białymi żaglami Duluxa.

    W związku z tym mam pytanie: czy ktoś ma pomalowaną tą farbą ścianę z białym oknem?

    Boje się czy po pomalowaniu ściany okna nie będą wydawały się żółtawe, brudne....

    Będę bardzo wdzięczna za informację jak to wygląda w rzeczywistości.

    Z góry dziękuję

  8. #348
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Odbuduję wątek ...
    15 lat temu malowałem ściany farbami Dulux z serii kuchnia i łazienka ... ściany przetrwały 15 lat, bez potrzeby odnawiania. Była to farba którą rzeczywiście można było zmywać na mokro nawet delikatną szczoteczką. Obecnie tych farb nie można kupić w marketach, bo markety wycofały je z oferty... dlaczego? Za drogie były dla marketu? No i kolejne pytanie, może po 15 latach producent przyciął koszty i obecny produkt z tej serii jest zupełnie inny ?! Ma ktoś aktualne doświadczenia?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony