dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie zmywarkę podłączyć do ciepłej czy zimnej wody?

    Witam.
    Mam w instrukcji montażu napisane, że mogę podłączyć zmywarkę do ciepłej lub zimnej wody . Poczytałam trochę na forum i zdania są podzoelone....może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć czy podłączenie zmywarki do ciepłej wody jest bardziej opłacalne?
    Dla wyjaśnienia ... grzeję ekogroszkiem, mnam zasobnik 300l ... w większości tej wody i tak nie wykorzystujemy , więc skoro piec i tak rzeje tą wodę to może można ją wykorzystać do zmywarki? Jest to bardziej opłacalne czy podłączyć do zimnej i se tyłka nie zawracać duperelami?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

    Domyślnie

    Jest tak:
    - do zimnej: całe podgrzanie wody zachodzi w zmywarce, a więc podgrzewanie jest prądem - co wiadomo, ile kosztuje.
    - do ciepłej: część podgrzania masz realizowane w kotłowni tańszym od prądu ekogroszkiem, a zmywarka tylko musi dogrzać prądem tą ciepłą wodę do temperatury, która zmywarce jest potrzebna. Czyli część grzania groszkiem, część prądem.
    A więc już chyba wiesz.
    Ale są jeszcze inne aspekty tej sprawy:
    1. naczynia płukane ciepłą wodą jakoś nie błyszczą
    2. co będzie, jeśli kiedyś będziesz chciała zmienić zmywarkę na inną, i okaże się, że ta inna nie ma możliwości pracy na ciepłej wodzie?

    Myślę, że skoro masz takie zapędy - powinnaś po prostu wyprowadzić pod zmywarkę zarówno ciepłą, jak i zimną wodę.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Jest tak:
    - do zimnej: całe podgrzanie wody zachodzi w zmywarce, a więc podgrzewanie jest prądem - co wiadomo, ile kosztuje.
    - do ciepłej: część podgrzania masz realizowane w kotłowni tańszym od prądu ekogroszkiem, a zmywarka tylko musi dogrzać prądem tą ciepłą wodę do temperatury, która zmywarce jest potrzebna. Czyli część grzania groszkiem, część prądem.
    A więc już chyba wiesz.
    Ale są jeszcze inne aspekty tej sprawy:
    1. naczynia płukane ciepłą wodą jakoś nie błyszczą
    2. co będzie, jeśli kiedyś będziesz chciała zmienić zmywarkę na inną, i okaże się, że ta inna nie ma możliwości pracy na ciepłej wodzie?

    Myślę, że skoro masz takie zapędy - powinnaś po prostu wyprowadzić pod zmywarkę zarówno ciepłą, jak i zimną wodę.
    Szczególnie zwróć uwagę na pkt 1 wymieniony przez kolegę powyżej.

    Ja sam dokładnie się o tym przekonałem jak pomyliłem króćce i podłączyłem zmywarkę do ciepłej wody - od razu moja żona zauważyłeś że coś ze zmywarką jest nie tak bo szklanki i kieliszki przede wszystkim takie jakieś matowe ...
    Pierwszy wniosek - kiepska chemia / tabletki - stosujemy tabletki a nie nabłyszczacz w płynie / , po zamianie - to samo - wówczas wlazłem do szafki obok zmywarki - tam mam przyłącze wody i zauważyłem pomyłkę ...

    Niby nic a jednak jak sie myje w zmywarce to naczynia powinny lśnić
    --
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Nooo, kochany ...ja mam wszystko wyprowadzone , i ciepłą i zimną wodę ...właśnie w tej chwili zabrałam się do podłączania tego news'a i zaświtało mi w główce to pytanie ... no bo po co ma se brać tyle prądu skoro mam taniej z kotłowni .

    Ale .... skoro skróci się cuykl mycia przez to ( a skróci się na pewno ), to czy tabletka zdąży się rozpuścić i czy naczynia będą dobrze domywane .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    brak połysku mogłabym przeboleć jeśli oszczędności z podpięcia ciepłej wody byłyby spore, a nie zaszkodziłoby to zmywarce i jakości domywanych naczyć
    ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6

    Domyślnie

    Co to znaczy spore?
    Trzeba by to policzyć, ale sądzę, że wyjdzie kilkanaście PLN miesięcznie oszczędności.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    to niewiele
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8

    Domyślnie

    Cudów nie ma. Gdyby było więcej, wszyscy by tak robili - ludzie głupi nie są.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ok, dzięki ...podłączam do zimnej
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ok, zamontowana do zimnej .... już zrobiłam pierwsze "mycie" ... rewelacja .... mogę powiedzieć z czystym sumieniem "nastajła wielkopomna chwila" ... ... teraz w zlewie to se umyję tylko mój ulubiony kubek do kawy
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11

    Domyślnie

    czyli zmywarka płycze naczynia wodą zimną, a może są takie co mają dwa przyłącza na ciepłą i na zimna osobną ? ale to już chyba zbyt wiele wymagam
    pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    czyli zmywarka płycze naczynia wodą zimną, a może są takie co mają dwa przyłącza na ciepłą i na zimna osobną ? ale to już chyba zbyt wiele wymagam
    Zbyt wiele wymagasz ...
    --
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Tak miała kiedyś pralka Wiatka.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blues1212

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Niestety wszyscy się mylicie!!!

    Mylicie się,
    zmywarka przepłukuje naczynia w ostatnim cyklu, pobierając do tego nabłyszcacz.
    Mało tego, u mnie na programie 45 stopni- krótki, płukanie odbywa się na wyższej temperaturze niż ta która jest dla procesu zmywania.
    Temperatura zmywania=45 stopni, temperatura płukania z nabłyszczaniem=55 stopni.

    Jeżeli twierdzicie, że naczynia należy płukać w zimnej wodzie, to chyba nie zmywaliście naczyń ręcznie.

    Proszę zrobić test. Umyć w płynie do naczyń duży kieliszek np. od szampana w gorącej wodzie, poźniej go przepłukać w jeszcze cieplejszej. EFEKT BĘDZIE TAKI- KIELISZEK LŚNI I NIE MA NA NIM ZACIEKÓW, GDYŻ WODA ODPARUJE Z GORĄCEGO SZKŁA.
    Kiedy woda będzie zmina, wówczas będzie długo odparowywać z jego powierzczni, która po suszeniu będzie matowa i będzie miała zacieki i smugi.

    TEMPERATURA PŁUKANIA Z NABŁYSZCZANIEM JEST WYŻSZA DLA KAŻDEGO PROGRAMU O 10 stopni (zmywarka BOSCH)


    Pozdrawiam!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Podłącz do ciepłej.blues1212 ma racje ...
    o kurcze.... ale kotleta kolega odgrzał a ja jeszcze przewróciłem na drugi bok żeby się lepiej dosmażył
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16

    Domyślnie

    Planuję wykonac osobne przyłącze wody do zmywarki (i pralki) poprzez mieszacz z termostatem. Wystarczy ustawic na mieszaczu temperaturę minimalną jaką potrzebuje zmywarka (np 30 st C) a wtedy zużycie energii na podgrzanie wody w zywarce (np do 45 st C) będzie dużo mniejsze.

  17. #17

    Domyślnie

    Podłączyłem zmywarkę która w instrukcji nie ma słowa o możliwości podłączenia ciepłej wody, pod ciepłą wodę, i jest ok. Oszczędności też na pewno są.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  18. #18

    Domyślnie

    Jest jeszcze inny aspekt sprawy. Niestety z przyczyn ekonomicznych w zmywarkach jak i w innych urządzeniach np pralka nie koniecznie występują termostaty na każdą z wybranych temperatur dla danych programów. Czasem niestety jest to realizowane tak: określona i stała ilość wody wymaga do podgrznia do zadanej temperatury z góry okreslonego czasu. Wazna jast tu temperatura startowa, no i dostarczona moc. Łatwo przewidzieć co będzie, jak temperatura początkowa będzie o X wyższa. Urządzenie musi być zaprojektowane do podłączenia do wody ciepłej.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja również podłączyłem zmywarkę do ciepłej wody mimo, że nie było o tym słowa w instrukcji (nawet o tym, że nie wolno ) i nic się złego nie dzieje (temp. ok 40 st). Naczynia błyszczą (może dlatego, że mam uzdatniona wode-bardzo miękką). A zmywarka płucze w ciepłej (przynajmniej ostatnie płukanie), bo inaczej naczynia nie wyschną.

  20. #20

    Domyślnie

    ja mam dwy wyjścia podłaczyłem pod zimną ale chyba przepnę do ciepłej- jeszcze się zastanawiam jak to z pralką jest ?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony