dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Podłącz, sprawdź. Jeśli się okaże, że jest kiepsko, przepięcie jej na zimną wodę to chyba nie problem?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #42

    Domyślnie

    niestety z hydrauliki jestem noga

    ze ściany wychodzą mi takie mniej więcej zaworki jak na tym zdjęciu:

    http://hydro-systems.pl/hydroland/h-12xfiltr.jpg

    Do zaworków wkręcone są wężyki które idą prosto do kranu.

    do trzeba dokupić żeby się do tego podczepić zasilanie woda od zmywarki?

  3. #43

    Domyślnie

    To tylko przykłady:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	250_6008801044d42dda0b6e49.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	294804


    ewentualnie tradycyjnie trójnik i dodatkowy zaworek
    Przejrzyj:
    http://naprawiacz.waw.pl/podlaczeniepralki.html

  4. #44

    Domyślnie

    Dzięki. widziałem właśnie takie ustrojstwa na internecie. Tylko wszystkie one wiążą się z tym, że trzeba to co mam wykręcić ze ściany to co tam mam i coś nowego wkręcić.
    A ja wolałbym wkręcić coś do tego co już wystaje ze ściany... żeby tam czegoś nie uszkodzić.

    Wprawdzie w łazience udało mi się samodzielnie dwa kraniki zamontować i nawet troch konopii mi zostało, i co najważniejsze nic nie cieknie do tej pory. Ale jedna się boję bo mam ściany szkieletowe i nie chciałbym sobie zrobi kuku

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    O wiele szybciej zrobisz sobie powódź kombinując z rozdzieleniem obecnego kranika, uwierz.

    Jeśli nawijałeś już pakuły, to sobie poradzisz. Jeśli się boisz, to wezwij fachowca, za taką usługę nie policzy jakichś strasznych pieniędzy. Jeśli będziesz próbował sam, to poradę od "Wujka Dobra Rada" dołożę: te kraniki mają najczęściej gładki, niklowany gwint, na którym pakuły się ślizgają. Bierze się wtedy brzeszczot piłki do metalu i w kilku miejscach ten gwint kaleczy, lekko nacina.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    "te kraniki mają najczęściej gładki, niklowany gwint, na którym pakuły się ślizgają. Bierze się wtedy brzeszczot piłki do metalu i w kilku miejscach ten gwint kaleczy, lekko nacina.
    Tak właśnie robiłem ostatnio

    Dzięki w takim razie i lecę na zakupy po nowy kranik.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Mam hotpoina i podlaczony do ciepj wody.mam wszystko umyte w zmywarce a uzywam najtanszych tabletek,soli i nablyszczacza.

  8. #48

    Domyślnie

    No i podłączone do ciepłej.

    Wprawdzie nie moa odniesienie co by było jakbym do zimnej podłączył, ale dla mnie naczynia są wystarczająco błyszczące. W każdym razie nie ma porównania do zmywania ręcznego. Jest o niebo lepiej.

  9. #49

    Domyślnie

    Stara pralka wiatka miała dwa węże, a w nową mam podłaczoną pod trójnik. Przed nim 2 zawory kulowe. Pralka pobiera ciepłą, a później przełączam na zimną. Duża oszczędność czasu i kasy.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radi33

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gostyń
    Kod pocztowy
    63-800
    Posty
    6

    Domyślnie Strasznie wielkie oszczędności

    Temat strasznie stary ale aktualny.
    Koledzy jak już policzycie ile to groszy idzie na podgrzanie wody w 1 cyklu zmywania to pomyślcie jeszcze że u niektórych w domu trzeba spuścić kilka litrów wody zanim zacznie lecieć ciepła.
    No i w tych przypadkach oszczędności z podpięcia do ciepłej wody szlag trafia bo między kolejnymi poborami wody rury znów wam ostygną.
    Ale jeśli ktoś ma nowoczesną wypasioną instalację i w kranie ciągle ciepła woda( pompa obiegowa) no to pewnie się opłaci.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Analizuję ten temat pod kątem zmywarki. Zrobiłem "risercz" wśród zmywarek Bosch i Electroluxa. W obu przypadkach nie znalazłem modelu z podłączeniem osobno zimnej i ciepłej wody. Natomiast po zapytaniu producenci odpowiedzieli, że każdą z ich zmywarek można podłączyć bezpośrednio w wody ciepłe <65C., choć raczej zalecają podłączenie do zimnej wody.
    I może byłbym skłonny jednak podłączyć zmywarkę do CWU zrobić, bo mam tanią CWU z PC, a instalację CWU mam dobrze zaizolowaną.ale: kuchnia jest punktem najbardziej odległym od zbiornika CWU, wg opisu przeciętna zmywarka, jaką jestem zainteresowany zużywa ok. 10 l wody (czyli mało), z czego pewnie tylko część to jest ciepła, czyli ogrzewana w zmywarce, moje CWU będzie miało ok. 45 C (czyli i tak zmywarka musi ją dogrzać), nie planuję cyrkulacji w nocy, a pewnie wtedy zmywarka będzie często pracować. Reasumując, wydaje mi się, że więcej będzie strat na stałe doprowadzanie CWU do zmywarki niż korzyści z taniego ogrzewania wody. Natomiast trochę inaczej (zwłaszcza u mnie) wygląda sprawa pralki, ale to już innym razem...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony