dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie młot udarowy skil 1765 AA czy bosch GBH 2-26 DRE?????

    witam,

    przymierzam się do kupna jednego z w/w młotów udarowych…
    czy użytkujecie w/w sprzęt??? jesteście zadowoleni z jednego, bądź nie polecacie drugiego??
    będę zobowiązany za opinię i pomoc w temacie.

    ps. sam używam wiertarki skila (od ok. 8 lat i nigdy mnie nie zawiodła), ostatnio dokupiłem sobie szlifierkę oscylacyjną skila i eksploatowana przeze mnie intensywnie też mnie nie zawiodła, więc sentyment skłania mnie do skila, ponadto ma większą minimalnie moc, ale z kolei mniejszą max. siłę uderzenia, gwarancja na skila jest chyba 2 lata, a na Boscha 3 lata (chociaż pewny nie jestem), Bosch jest lżejszy od skila

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Ja też u używam tego boscha i jest genialny (już rok). Dużo wiercenia, nawet beton nim kułem i daje radę. 3 latka gwarancji też dobra sprawa, ale ja myślę, że wytrzyma dużo dłużej

  3. #3

    Domyślnie

    Jest pomiędzy nimi 100 zł różnicy więc proponuje boscha.Ja mam m. in. skilla 1760 z z osprzetem,kupiłem w e-sklepie za 330.Jest cięższy od najtańszego niebieskiego boscha za 530 zł i nie ma hamulca i głośno pracuje i przy podobnej mocy ma nieco słabszy udar.Ale uwzględniając jego cene jestem z niego zadowolony pomimo że prawie od razu oderwała się przy nim koszulka na przewód przy rękojeści.Pozatym sprawuje się dobrze.Do profesojnalnych prac najtańsze niebieskie bosche lub makity będą ok

  4. #4

    Domyślnie

    Przymierzam się do kupienia młota mężowi na urodziny. Nie mam niestety o tym większego pojęcia. Czy kupując takie urządzenie, trzeba zakupić też coś jeszcze (np. podstawowe wiertła)? - czy też to już jest w komplecie?
    Czy młot firmy Bosch, o którym piszecie jest wystarczający do różnego rodzaju wierceń i czy "wchodzi w beton jak w masło" ?

  5. #5

    Domyślnie

    A co myślicie o tym: Black&Decker SDS KD1001 ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłem MŁOT UDAROWY FERM FDHD 1100K 6,5J 1100W
    A ponieważ jest to narzedzie pracy moich montazystów moge go polecic, gdyż.......
    -kosztował niecałe 300 zł z wysyłką
    -dostałem 1 rok gwarancji
    -w ciągu 2-3 tyg wykuł ok 40 ościeżnic
    -idealnie nadaje sie do średnio ciężkich prac w zelbecie ( przy ciężkich przypadkach i tak wypozyczam jakiś ciężki młot z wypozyczalni)
    -jak wytrzyma u nas rok bez naprawy to bedzie suuuuuuuuuuuuuper

  7. #7

    Domyślnie

    a znalazłeś już jakieś wady? - wykonanie, coś odpada, nietypowe wiertła?

  8. #8

    Domyślnie

    Wady
    - w zestawie są wiertła ale jak dla mnie za krótkie, po ok 10 cm długości
    - trochę dziwne przełączanie udar- wiercenie, aż 2 przełaczniki

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki - znalazłam go w jakimś sklepie internetowym... Cena bardzo kuszaca!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Młotek Bosch GBH 2-24 DSR używam do różnych prac już kilka lat - nie zawodowo, ale przeszedł
    niezły poligon przy kuciu dużych otworów w żelbetonie, nie mogę nic złego na ten sprzęt powiedzieć.
    Mimo że wygląda podobnie do innych to ma metalowy wiatrak, lepszy materiał komutatora,
    uzwojenia malowane trzykrotnie (pozostawienie na deszczu nie zrobiło na nim wrażenia).
    Generalnie można polecić bo nadaje się do pracy ciągłej, serwis na każdym rogu ulicy - choć części
    podobno tanie nie są. Warto się też zainteresować firmą Kress, to bardzo innowacyjna firma.
    Jej sprzęt ma bardzo ciekawe rozwiązania np. pochylające się szczotki (prawo - lewo), jeden przewód
    do wszystkich elektronarzędzi - solidne gniazdo w urządzeniu. Ma to taką zaletę że nie plącze się
    czterech przewodów po często i tak już zagraconej podłodze, ale masz jeden przewód i kiedy chcesz
    użyć np. szlifierki to wypinasz się z wiertarki i gotowe. Stały moment na małych obrotach i inne.
    beton wiąże ludzi...

  11. #11

    Domyślnie

    Za komuny było lepiej. Nie było takiego wyboru a człowiek był szczęśliwy, że kupił cokolwiek a teraz ten ciągły dylemat: co wybrać???

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja mam wiertarke skila. Taką zwykłą. Ma już 10 lat. Chciałbym już kupic nową. Ale na bardzo mam powód bo stara działa bardzo dobrze. Może polegnie na budowie. No bo ile mozna mieć tą samą wiertarkę???!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony