dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Thuje szmaragd zółkną od środka- prośba o pomoc

    Witam
    Tuje posadzone były w maju, są 6 letnie kopane z gruntu w workowych doniczkach. Podsypane nawozem osmocote połową zalecanej daw

    Niektóre tuje w czerwcu już jakby zaczęły brązowieć, były dość obficie podlewane, w lipcu nie było mnie w domu i po powrocie napotkałem obraz kleski i rozpaczy... 4 z 22 tui jest już niemal całkowicie żółta a 3 kolejne jeszcze z zewnątrz są zielone ale w środku już też całkowicie żółte bardzo proszę o POMOC.

    JA bardzo mało się znam na tujach czytając forum wydaję mi się tylko że to najprawdopodobniej jest jakiś grzyb, jeśli tak to bardzo proszę o pomoc jaki oprysk i kiedy zastosować. Wydaje mi się że brak wody nie powinien być problemem w lipcu podobno bardzo obficie padał deszcz a tuje są posadzone zaraz przy rowie

    Bardzo prosze o pomoc pozdrawiam

    http://forumogrodnicze.info/viewtopi...=403027#403027 [/b]

  2. #2

    Domyślnie

    a i przepraszam za tego linka pewnie moderator mnie usunie ale tam są zdjęcia a wiadomo jak bardzo mi zależy żeby uratować te tuje

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Hmmmm.. przecież hanka Ci napisała.
    Ja też piszę, z uporem maniaka, tanie mieso psi jedzą.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem z moimi 2 tujami /posadzone w pojemnikach dużych na tarasie/.Usychaja powoli mimo podlewania.Jedna całkiem żółta juz wyrzuciłam, następna ma śladu ysychania od środka.Ziemię maja właściwą, podlewania także, ale bryła korzeniowa została w siatce, w której rosła i tak ja włożyłam do donicy dodajac odpowiednie ziemi.Może tu leży przyczyna usychania tuji.Proszę o radę,

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    u mnie jak zaczęły żółknąć od środka do porządnie je otrzepałam z wszystkiego, co żółte i brązowe i spryskałam środkiem na brązowienie. Teraz jest ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony