dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    frytka30

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Pękające tynki

    Witam wszystkich , mam pytanie dotyczące tynkowania zwykłym tynkiem przy pomocy listew tynkarskich. Otóż osadziliśmy takie listwy , otynkowaliśmy a po wyschnieciu zaczeły pojawiac sie ryski w miejscach gdzie są listwy pod tynkiem. Co moglismy zrobic źle ?
    Na razie to nie problem bo to było akurat tynkowane pod płytki ale mam obawy , ze jak zaczniemy pokoje i to póżniej popęka to nie będziemy zachwyceni.

    Prosze o pomoc, jak uniknąc tych peknięć ?

  2. #2

    Domyślnie

    Moje orly usuwaly listwy przed koncowa zacierka..

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    frytka30

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak wiem , że można to zrobię ale chciałabym sie dowiedzieć co zrobić by tynk nie pękał a jednocześnie listwy pozostawic niie wyciągając ich.

  4. #4

    Domyślnie

    Zjeść cukierka nie odwijając go z papierka?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #5

    Domyślnie

    zmniejszyć proporcje wapna w zaprawie , polać ścianę przed tynkowaniem wodą ,

    Zasada jest taka , że po ściągnięciu tynku po łatach , usuwa sie te listwy i dopiero wtedy narzuca się ostatnią szlichtę tynku

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy to normalne że tynk między kominem a ścianą pękł na całej wysokości? W sumie komin może inaczej pracować niż ściana.
    Można to jakoś zamaskować czy zawsze będzie pękać?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie do fachowców - skąd biorą się u nas na ręcznie wytynkowanych ścianach takie pęknięcia? Zagruntowałem ścianę, zrobiłem obrzutką cement z piaskiem pół na pół, odczekałem 2 dni i nałożyłem tynk cementowo wapienny (atlas). Jego grubośc to około 6-7 mm, ściany prościutkie, porotherm dryfix. Widoczne na zdjęciu pęknięcia tylko po nawilżaniu ściany, na suchym w ogóle nic nie widać, zwilżam opryskiwaczem 1 raz dziennie przez tydzień (tak pisało na opakowaniu). Zdjęcie wykonano po 2 tyg od położenia. Ostukiwałem tynk, żadnych dziwnych odgłosów - nigdzie pustego dźwięku - czy to wszystko normalne? z góry dzięki za odpowiedź...

    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    stanley: cement z piaskiem pół na pół? Mam takie delikatne pytanie: czy ty chciałeś zrobić lastriko na ścianie? Przepis na lastriko - czyli tzw. sztuczny kamień - jest taki 40 kg grysu 20 kg cementu. Grys to granulacja do 8 mm. Przy piasku to podział 60 - 40 lub 50 - 50 [to pierwsze piasek, to drugie cement]. Stawiam tak delikatnie że to wyszło z powodu zbyt dużej ilości cementu w obrzutce... Ale to tylko moja sugestia. Skurcze...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To moje pierwsze próby tynkowania - garaż. Nie chciałbym aby problemy pojawiły się za jakiś czas kiedy będę wykonywał częśc mieszkalną. Co ew może stać się z tym co już polożone?
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Nic, najwyżej pęknięcia będą ilościowo większe i tyle. Pewne jest jedno - tak mocnego tynku chyba nie ma nikt w okolicy, bo to raczej beton jest a nie tynk...

  11. #11

    Domyślnie

    Tynki wykonuje się w proporcjach 1-1-6 (cement-wapno-piasek) lub 1-2-9( cement-wapno-piasek). To co Ci wyszło na ścianach po zmoczeniu to jest normalny objaw zawsze ci się taka pajęczynka pojawi gdy ściana będzie mokra jak wyschnie to pajęczynka znika.
    Ostatnio edytowane przez bladyy78 ; 13-05-2012 o 20:03

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    Ok Balto - ale tylko obrzutkę mam taką mocną. Tynki, które nakładałem to gotowe z worków - Atlas lub baumit, ten pierwszy się lepiej nakładał - jakiś taki bardziej elastyczny, przypominał trochę gipsowy.
    Ogólnie wiem co źle zrobiłem - poprawie się...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony