dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Borysowski - opinie, uwagi, eksploatacja

    Witam!
    Podczas budowy domu zainstalowano mi rury i podstawy gniazd Borysowskiego.
    Niestety po fakcie się spostrzegłem, że osprzęt jak i same jednostki centralne tej firmy są po prostu drogie. Np. zwykłe gniazdo kosztuje około 200 zł, gdzie w innym systemie np. 50 zł. Owszem firma Borysowski może mi to samo gniazdo sprzedać po 60 zł ale razem z jednostką centralną, które u nich są drogie. Mają bajery do szczęścia nikomu niepotrzebne.
    I tu mam pytanie, czy węże innej firmy np. Beam, Vacu Maid, będą pasowały do gniazd Borysowskiego? Będę chyba musiał jednak wyłożyć kasę i je kupić.
    Pozdrowienia

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Niestety z Borysowskim zawsze jest problem
    Proponuję dwa rozwiązania
    Pierwsze mogę sprzedać Ci zestaw Borysowskiego w dobrej cenie
    Drugi przerobisz gniazda na zwykłe i kupisz dowolny zestaw gniazd i jednostkę centralną z wężem

    www.innegniazdo.odkurzacze.pl
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Rozumiem, że do gniazda Borysowskiego podłączę obojętnie jaki wąż innej firmy?
    Jeśli możesz to podaj mi na priva cenę za gniazdo Borysowskiego.

  4. #4

    Domyślnie

    kurna... też padłem ofiarą... ech...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Albar
    Dzięki za odpowiedź.
    Rozumiem, że do gniazda Borysowskiego podłączę obojętnie jaki wąż innej firmy?
    Jeśli możesz to podaj mi na priva cenę za gniazdo Borysowskiego.
    Obawiam się, że nie podłączysz
    Jest różnica w średnicy - 2mm.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #6

    Domyślnie

    Od instalatora montującego odkurzacze Vacu Maid pożyczyłem gniazdo i udałem się do firmy sprzedającej sprzęt Borysowskiego. Przymierzyłem wąż i okazuje się, że pasuje. Czyli jeden problem rozwiązany. Tylko cena za gniazda Borysowskiego.....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Pierwsze mogę sprzedać Ci zestaw Borysowskiego w dobrej cenie
    Kolego Niezły! Ty żyjesz?
    Jaka jest cena tych gniazd?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Poszło na PW
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Odkurzacz centralny i rury Borysowski

    Oglądałem dziś w Platformie rury do OC, ładne, niebieskie. Na tym samym regale leżał osprzęt (puszki gniazdek itp.) Borysowskiego. Na forum czytam właśnie, że do rur Borysowski pasuje tylko osprzęt Borysowski.I tu pierwsze moje pytanie: znaczy co konkretnie Borysowski ma inne niż wszyscy? Te puszki pod gniazdka? Czy wszystko?

    Bo kombinuję, że rura to rura, te mam pod ręką, cena mi pasuje, średnica typowa 50mm, jak do OC. Czy mogę więc dać te rury aż do kolanek podejściowych pod gniazdka, a dopiero przy puszkach się zastanawiać jaki system kupić? Czy dobrze myślę, że same rury, kolanka, trójniki itp będą uniwersalne?

    I od razu drugie pytanie: puszki Borysowski są w komplecie z krótkimi kolankami, jednak te są w nie wstawiane tylko na wcisk. Czyto się klei? Czy zostawia tak jak jest? Jak to wygląda przy innych systemach?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja rury i kolanka dawałem borysowskiego natomiast puszki jakiejś innej firmy miały one kawałek rury tak jakby z kielichem w który rura wchodziła na wcisk dość pasownie i z tego względu nie kleiłem.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    zdaje się że Borysowski ma inną śrendnicę niż inne - znaczy chyba - było kiedyś o tym na forum
    radziłbym jednak zaglądnąć na stronę Beam-a albo zajechać do jakiegoś ich punktu - ja za całe orurowanie z puszkami pod tynki wydałem coś koło 400 zł - 4 gniazdka i wyjście do kuchni
    także kasa na tym etapie żadna a Baem ma wg. mnie fajniejszą ofertę - i zawsze przed świętami maja promocje - teraz np. jest separator i zestaw garażowy gratis !!

    a jeśli chodzi o łączenia to w Beamie wszytko jest klejone - na zasadzie mufek - trzyma na amen - wzięłem taką mini puszeczkę i wystarczyło mi

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    zdaje się że Borysowski ma inną śrendnicę niż inne - znaczy chyba - było kiedyś o tym na forum
    No własnie szukałem i nie znalazłem. Rury z Platformy mają Fi50mm, to chyba typowe i w systemie Beama?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13

    Domyślnie

    Rury są 50 jednej i drugiej firmy , ale jednak minimalnie różnią się średnicą. Na niebieskie rury kolana białe z Beama wchodzą z lekkim luzem. Puszki Borysowski nie pasują do gniazd pozostałych firm. Przetestowałem to u siebie( rok 2006)

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorzleg
    Rury są 50 jednej i drugiej firmy , ale jednak minimalnie różnią się średnicą. Na niebieskie rury kolana białe z Beama wchodzą z lekkim luzem. Puszki Borysowski nie pasują do gniazd pozostałych firm. Przetestowałem to u siebie( rok 2006)
    Ale czy ten luz jest dyskwalifikujący, czy "da się"?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #15

    Domyślnie

    Mam rury Borysowski i puszki z beama. Nie chciałam puszek od Borysowskiego bo mają mały wybór gniazd i są drogie. W sklepie firmowym beama kupiłam przejściówki, żeby puszki pasowały.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    A czy mozecie powiedzieć jak sprawują się Centralne odkurzacze od firmy Borysowski?
    Od jednego z miejscowych sprzedawców usłyszałem, że lepszej firmy nie ma...
    Jak sie ma ta opinia do rzeczywistości...?
    I jak przedstawia się w świetle tej wypowiedzi ogólny zachwyt nad odkurzaczami Beam...?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    No właśnie, mnie też to interesuje - bo mój majster od wod-kan-co-gaz-odkurzacz podał wycenę z Borysowskiego. Czy one są tańsze od Beama czy nie? Bo wycenę mam 3800 + 1000 robocizna. Drogo czy nie?
    Sprawdza się ten Borysowski czy nie?

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A czy jak chcę zrobić na razie fragment wylotu to moge użyć rury kanalizacyjnej 50-tki i do niej później dołożyć rurę wylotową, czy muszę juz oryginał używać?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    topsim

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Suwłki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    1

    Domyślnie Odkurzacz centralny Borysowski - problem

    Posiadam odkurzacz centralny Borysowski TC2 z wyłącznikiem w rączce rury. Po krótkim odkurzaniu odkurzacz wyłącza się normalnie. Po dłuższym (pow. 20 min) odkurzacz chodzi jeszcze około 2 min. tak jakby na wolniejszych obrotach (słabsze ssanie) i co chwile się wyłącza i włącza. Czy jest to normalne działanie ?

  20. #20

    Domyślnie

    nnnnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeee eeeeeeee dawaj z nim do serwisu
    Cytat Napisał topsim Zobacz post
    Posiadam odkurzacz centralny Borysowski TC2 z wyłącznikiem w rączce rury. Po krótkim odkurzaniu odkurzacz wyłącza się normalnie. Po dłuższym (pow. 20 min) odkurzacz chodzi jeszcze około 2 min. tak jakby na wolniejszych obrotach (słabsze ssanie) i co chwile się wyłącza i włącza. Czy jest to normalne działanie ?
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony