dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: parkieciaż

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdavdl

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie parkieciaż

    hej,
    ile może kosztować położenie parkietu za metr? parkiet przemysłowy. okolice poznania.
    plis, dajcie jakieś info. dzięki.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    sama robocizna to około: 40-50 zł za m2

  3. #3

    Domyślnie

    Dodoatkowo przyzwoita chemia kosztuje nastepne 40 - 50 zł. Ergo - położenie parkietu to plus minus 200 zł za metr.

    Pozdr,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    Dodoatkowo przyzwoita chemia kosztuje nastepne 40 - 50 zł.
    za m2 ? !!
    no to chyba nie mowimy o czyms z polki przyzwoiteej, ale super topowej raczej ....

  5. #5

    Domyślnie

    To jaka jest przyzwoita cena za parkiet - robocizna + materiał ? Ja mam wycenę 500 zł/ m2. Wchodzi w to: jesion thermo dł. 1400 mm fazowany + cała chemia (olejowanie0+ robocizna- 60zł/m2 + cokoły mdf białe wys. 10 cm. Dla mnie to b. drogo, ale gwarancja na 5 lat. Czy można taniej, oczywiście, żeby potem nie pisać na forum, że coś parkieciarz popsuł?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Renlda 500zł za termo jesiona 1400..długości to jakas masakra..nie płac tyle w zadnym przypadku...to jest co najmniej 120zł za drogo...i cena nie jest gwarancja jakosci..absolutnie nie..bywa ale nie musi..

    Cena metra kwadrat..mareczek7... egzoty wszystko zależy co potrzebujesz..jaki egzoty i w jakim rozmiarze..jeśli rozmawiasz z ludźmi..o dębie lub merbau..w klepce..to spokojnie powinno sie to zmieścić w koszcie około 250zł (dab 1 klasa klepka około 40cm-długości..i to już na full wypaśnej chemii)...

    jacekp1..nie nie mówimy o chemii supertopowej..wszystko zalezy co parkieciarz zrobic musi..aby zapewnic ułozenie i wykończenie na poziomie "fachowym" czasem sama chemia pochłania..80-100zł...za metr..i to nie jest bajka tak jest (bywa)naprawde..owszem można i za 40zł ale nie zawsze "mozna" a juz na pewno nie zawsze warto..

    magdavdl..wiem ze późno i juz pewnie woda po kisielu ale...ułozenie "na dziko z rozrywaniem paczek to jakies 50zł..metr kwadrat..cyklinowanie lakierowanie wzglednie olejowanie 30zł metr..czyli razem 80zł..robocizna..ułozenie polakierowanie poolejowanie posadzki sztorcowej w sposób "normalny" bez rozrywania paczek..razem od 50-do 60zł..wcale nie jest to suma zawrotna biorac pod uwage że metr kafelek (robocizna) kosztuje od 40 do nawet 70zł za metr..a prace sa w zaden sposób nie porównywalne(park maszyn również)...wiedza również...ja biore "troszke" wiecej ale wam podałem usrednione ceny..nie zawyżałem ..
    Rozmowa o kosztach wykonania posadzki drewnianej często przypomina romowę w stylu ile kosztuje komputer..gatunków..wiele..chemia zróznicowana..rozmiary drewna przerózne..na ogół wylewki pod parkiet sie nie nadaja wiec trzeba dokonywac naprawy..czasem trzeba lac masę..czasem odciać wilgoć z podłoża..innym razem zas usunać jakas stara mase bitumiczna..ze wszystkim tym parkieciarz musi sobie poradzic i wiedziec jak..to jest najwazniejsze..cena a i owszem ale nie za wszelka..nomen omen cene..czasem chemia z robocizna wynosi 200zł za metr..nikomu nie ycze ale bywa..i to nie jest zadne nciaganie..tylko dbałość o posadzke która ma słuzyć ze dwa pokolenia warto sobie z tego zdawac sprawę..
    pozdrawiam..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem 200 zł za metr jesion krajowy - i jestem zadowolony. Jesion Creme (czy jakoś tak). 1 gat. Parkiet jest pokryty lakierem półmatowym i wygląda pięknie. A mam porównanie bo w sypialniach już osobiście położyłem panele i widzę różnicę.

    Pozdrawiam,

  8. #8

    Domyślnie

    Może i ja napsze kilka słów
    No więc dzisiaj byłem w hipermarkecie Leroy Merlin i wstąpiłem na parkiety, parkiet z drewna egzotycznego średnia cena około 150 zł ale jest informacja i możliwości zamówienie usługi montażu, myślę zapytam choć nie mam zamiaru na dzień dzisiejszy układać takiego cuda ale co mi szkodzi.
    Dowiedziałem się że można zamówić usługę montażu w cenie 50 zł/m2
    no więc jak policzymy wszystko mamy średni 200 zł/m2 doliczając nawet tą chemie z górnej półki wychodzi nam 250 zł.
    Nie wiem czy jest to przyzwoita cena ?.
    Nie wiem czy to we wszystkich sklepach tej sieci tak jest ale w Sosnowcu tak mnie poinformowano.
    Właśnie mam taką ulotkę ale jeżeli ktoś jest zainteresowany to podaję namiar
    Punkt Obsługi Montażu
    Leroy Merlin 41-219 Sosnowiec ul Zuzanny 26
    telefon 032/2990990
    e-mail [email protected]
    w godzinach 10.30 -19

    Może warto rozeznać temat?
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Leroy Merlin
    Warto w to drewno zanim się kupi..wbic miernik..wilgotności.(wiem w jakich warunkach jest to skladowane).przerobiłem kiedys ten temat regularnie wykonuję im surowe próbniki..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    Ja zapłaciłem 200 zł za metr jesion krajowy - i jestem zadowolony. Jesion Creme (czy jakoś tak). 1 gat. Parkiet jest pokryty lakierem półmatowym
    Cena z zeszłego roku: jesion III klasy lakier półmat 140 zł/m2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony