dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Kocioł Zębiec - same problemy

    W marcu zakupiliśmy do nowego domku kocioł Zębiec KP20 na ekogroszek, i to był chyba najgorszy wybór z możliwych. W sumie kocioł nie przepracował jeszcze ciągle więcej niż tydzień.
    Po zamontowaniu, uruchamiamy, chodził ze 12 godzin, przychodzę rano, a tu awaria sprzęgła, co sie okazało jak piec trochę popracował to silnik zamiast obracać ślimakiem buczał. Zgłosiłem awarię po 2 tygodniach przyjechał serwis, wymienili kondensator przy silniku i sterownik. Sprawdzili puścili OK. Po jakiś dwóch tygodniach kolejna próba, tym razem po kilku godzinach pracy zrywało zawleczki. Myślałem węgiel jakiś zły, kupiłem chyba ze 3 rodzaje różnych ekogroszków workowanych, dalej to samo, telefon do serwisu i drugi ich przyjazd. Przyjechali i wymienili ślimak, bo jak powiedzieli wypuścili serię kotłów z jakimś nowym modelem ślimaka który sie nie sprawdził i teraz wymieniają. OK, myślę będzie dobrze. Piec popracował tydzień, myślę wreszcie działa dobrze, a tu wczoraj wentylator sie zepsuł. Normalnie krew mnie już zalewa przez ten kocioł. Zresztą jak był serwis mówiłem im że coś ten wentylator sie za mocno grzeje bo po godzinie pracy kotła już go prawie nie można było dotknąć ręką, a oni że tak może być i to jest normalne, no to teraz se przyjadą trzeci raz.
    Aż sie boję co by było jak bym ten piec kupił zimą.
    Tyle moich żali, w każdym razie nie polecam tych kotłów.

  2. #2

    Domyślnie

    mam taki piec ale bez podajnika i nie ma z nim problemu ,ale dobrze wiedziec

  3. #3

    Domyślnie

    Ciąg dalszy
    Dwa tygodnie temu przyjechał serwis, niestety mnie nie było (przyjechali bez wcześniejszego powiadomienia !), była żona. Pan obejrzał piec, parametry na sterowniku stwierdził że źle ustawione. Ustawił na fabryczne, ustawił dmuchawę na 80% (a pisałem że nie działa poniżej 45%) rozpalił stwierdził że wszystko OK i kazał podpisać protokół że piec sprawny. Oczywiście żona nie podpisała, wiec pojechali.
    Przyjechałem z delegacji, dzwonie do serwisu i żądam kolejnej wizyty. Pojawili się 4 dni temu. Ta sama ekipa.
    Pokazuje gościowi że dmuchawa nie działa poniżej 45%, a on do mnie że to może tak być i ja nie mam racji !!! Krew sie we mnie zagotowała i mówie że mają wymienić dmuchawę i koniec. Wymienili, to samo. I znowu gość udowadnia że jest OK. Po następnej zjebce mówie niech wymienia sterownik. OKi wymienił i co ? I dmuchawa zaczęła działać normalnie. Na to gość wielkie oczy. Poszedł po cichu do samochodu po protokół serwisowy, wypisał i pojechali. Na razie od 4 dni piec działa normalnie. Ale miałem już 2 razy wymieniany sterownik, dmuchawę, ślimak, i kondensator przy silniku.
    Ogólnie ich serwisanci są bardzo cieńcy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no właśnie po przeczytaniu kilku....nastu wątków odnośnie tego pieca ....wątków o zabarwieniu raczej negatywnym - odpuściłam go sobie ...a też rozważałam zakup w ubiegłym roku
    Kiedyś to była dobra firma, ale to co ostatnio wypuszczają na rynek to woła o pomstę do nieba
    lee28 - współczuję
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    no właśnie po przeczytaniu kilku....nastu wątków odnośnie tego pieca ....wątków o zabarwieniu raczej negatywnym - odpuściłam go sobie ...a też rozważałam zakup w ubiegłym roku
    Kiedyś to była dobra firma, ale to co ostatnio wypuszczają na rynek to woła o pomstę do nieba
    lee28 - współczuję
    Eeee - chyba nie można całkiem kasować tej marki po kilku takich "wpadkach" ...
    Mój sąsiad ma takiego Zębca / co prawda już chyba ze 3 lata / i żadnych problemów nie miał i nie ma ...
    --
    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nie napisałam , że każdy jeden jest taki ...jak się ma pecha to się trafi na jeden z takich właśnie wadliwych (bo jak to inaczej nazwać?) egzemplarzy .... ja nie chiałam ryzykować, więc nie kupiłam
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał daggulka
    no właśnie po przeczytaniu kilku....nastu wątków odnośnie tego pieca ....wątków o zabarwieniu raczej negatywnym - odpuściłam go sobie ...a też rozważałam zakup w ubiegłym roku
    Kiedyś to była dobra firma, ale to co ostatnio wypuszczają na rynek to woła o pomstę do nieba
    lee28 - współczuję
    Eeee - chyba nie można całkiem kasować tej marki po kilku takich "wpadkach" ...
    Mój sąsiad ma takiego Zębca / co prawda już chyba ze 3 lata / i żadnych problemów nie miał i nie ma ...
    Włacha !!

    U moich rodziców zębiec (18 czy 21 kw niewiem) chodzi 18sty rok
    Jak się czasem zapomni przymknąć tu i tam - to czopuch "zaświeći na czerwono"
    Ale za to "żre" wszystko !
    Ogólnie to same plusy !
    Trochę mała sprawnośc - ale coś za coś - zębiec do drogich nie należy.

    Pozdrawiam

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majuniaa

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja sie polacze do tematu. Kupilismy piec zebiec 1 rok temu i na poczatku zrywalo sprzeglo bardzo czesto - tzn, co kilka dni, maz naprawial, cos tam robil - ale ciagle to samo, wiec zglosilismy reklamacje - przyjechali - naprawili, potem na miesiac to samo - wiec znowu przyjechali - naprawili. I od tego czasu - odpukac - piec dziala jak zegareczek. Nic sie nie psuje...

    Ogolnie jestem z niego zadowolona- maz probowal roznych ustawien - -i teraz dobrze dziala i jest ekonomiczny - zaladunek mniej wiecej raz na tydzien.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie po ostatnim 4 serwisie i wymianie dmuchawa+sterownik piec od początku listopada chodzi pięknie. Nie chcę zapeszać ale jestem obecnie bardzo z niego zadowolony. Dodatkowo jak sie okazało jest z regulatorem PI tak że w zasadzie nie musze latać i przymykać jakimiś klapkami dmuchawy czy czopucha, jak to jest w innych kotłach.
    Oby tak dalej działał to już nic złego na temat tego kotła nie napiszę.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LubczykJM

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, przeszukałem wiele forum w temacie regulacji sterownika PERFECT Z do pieca Zębiec KP20 i znalazłem same porady na temat regulacji. Chciałbym aby ktoś opisał krok po kroku w punktach jak dla laika postępowanie przy konfiguracji tego sterownika.
    np:
    1. ustaw parametry sterownika na takie i zaczekaj aż osiągnie stabilną pracę, jezeli nie dodaj dwie łopaty groszku itd
    2. jezeli kocioł pracuje poprawnie zacznij regulację sterownika aby spalanie było ekonomiczne i zrób to....
    3. po tym punkcie zrób to itd..., aż do pełnego sukcesu.

    Jak mi się wydaje algorytm programu w tym sterowniku był stworzony na podstawie jakiegoś schematu postępowania, dzięki któremu trzeba dokładnie krok po kroku postępować aby sterownik wyregulować efektywnie do jakości opału zasypanego do zasobnika.

    Wydaje mi się, ze firma produkującą ten typ sterownika - taki schemat postępowania swoim użytkownikom jest winna.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem kotła Koral 14kw, w czasie gwarancji już wymieniony był ślimak (oczywiście gwarancja tego nie obejmuje), skończyła się gwarancja, 10 dni po poleciał sterownik, teraz ciągłe awarie sprzęgła, serwis po najprostszej linii oporu gotowy wszystko wymieniać, a piec rozpoczął dopiero czwarty sezon grzewczy. Dowiedziałem się że awarie spowodowane są odkształceniami paleniska, retorta obrotowa, Zdemontowałem zabierak żeby pozbyć się problemu obracania się retorty i jej blokowania, ale to nie przyniosło skutku, cały piec dokładnie wyczyszczony a zawleczki lecą. Może ktoś z użytkowników wie co jeszcze można zrobić z tym fantem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony