dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Tynk warto wziąć najlepszy. Jeśli sobie policzysz ile kosztuje powtórne kładzenie tynku (lub malowanie) to bardziej się opłaca wziąć lepszy który dłużej wytrzyma.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darkol

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Dębe Wielkie
    Posty
    52

    Domyślnie Polecam wykonawcę ocieplenia i elewacji: Forumowy exbuxxxo i fighter1983

    Z czystym sumieniem polecam wykonawcę ocieplenia i elewacji: Forumowy exbuxxxo i dostawce materiałów fighter1983. Pełen profesjonalizm przez duże "P", super współpraca.Po poprzednich "ekipach" nie wierzyłem, że istnieją jeszcze tacy fachowcy.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    F. Michalski

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mogę polecić dwie firmy jeśli chodzi o silikony : CERESIT i WEBER.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ProfDan

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam A to na przyszłosc dla tych ktorzy chca klasc tynki .Najlepiej jest polozyc tynk mineralny a pozniej pomalowac farba silikatowa dlaczego ......przy nakladaniu tynku np silikonowego przy odparowywaniu wody powstaja delikatne szczelinki (wystarczy podejsc do elewacji i przyjrzec sie z bliskiej odległosci)w ktorych beda osadzały sie wszelakie zabrudzenia np kurz ,a farba zalewa to wszystko na dodatek farba silikatowa jest na bazie szkła wodnego i przy tynku mineralnym zachodzi reakcja chemiczna gdzie łacza sie na stałe Jedna z waznych zeczy jes tez to ze tynku silikonowego czy silikatu lub akrylu nie mozna mieszac mieszadlem szybkoobrotowym co niepotrzebnie go napowietrza(z tad te szczelinki)co jeszcze PAMIETAJMY jaks ciana ma np 70m2 to musimy wymieszac okolo 9 wiader w duzym pojemniku wszystkie razem gdyz unikniemy innych odcieni(niech z mieszalnika spadna w wiaderko o 3 krople pigmentu wiecej w nastepnym 3 innego pig.i mamy na scianie MUKE)wiec moja zasada zapobiegajmy za wczasu niz pozniej poprawiac ,wykonuje elewacje juz pare ladnych lat i ucze sie na bledach.Odpowiadalem tak na chlopski rozum to dla laikow Wiec zdecydowanie tynk mineralny male koszty a pozniej farba silikat lub silikon oczywiscie malowana 2 razy Tez mieszadło wolnoobrotowe no i zasada wymieszac wszystko razemPozdrawiam i niech sie wam trzyma jak najdluzej

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ProfDan

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Aha zapomnialem dodac iz wszystkim wykonawcom zalezy na czasie wiec najlepiej polozyc tynk z wiadra rozebrac rusztowanie wziasc kase i NARA a przy minerale niestety trzeba odczekac zalezy od warunkow atmosferycznych no i pozniej malowanie 2 razy wiec to do do inwestorow ... lepiej doplacic za malowanie( gdyz zaoszczedza sie i tak na tynku mineralnym) i miec najlepiej wykonana elewacje w okolicy takie jest moje zdanie Jeszcze raz pozdrawiam

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mógłbyś napisać jak wychodzą koszty robocizny przy tynku mineralnym z malowaniem?

    bo materiał tynk mineralny + farba silikonowa wychodzi z grubsza podobnie jak tynk silikonowy, a tu trzeba będzie jeszcze doliczyć ponowne rozstawienie rusztowania i dwukrotne malowanie, czyli w sumie raczej wyjdzie drożej niż tynk silikonowy
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  7. #47

    Domyślnie

    A czy mnie może ktoś pomóc: jakie różnice we właściwościach ma tynk silikonowy wobec tynku silikatowego? Jeden i drugi należy ponoć do tej lepszej ligi tynków zewnętrznych, a nie mam pojęcia czym się różnią.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kazikujazdowski

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-987
    Posty
    41

    Domyślnie

    czy koniecznie tzreba brać tynk od najbardzej znanych firm, czy wystarczy średnia półka?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikujazdowski Zobacz post
    czy koniecznie tzreba brać tynk od najbardzej znanych firm, czy wystarczy średnia półka?
    W moim przekonaniu to jak najbardziej średnia półka. W wątku mówiła się o innych tynkach.

    Ważniejsza od półki jest chyba i tak sama baza, tj, czy to jest akryl czy silikon, albo silikat, ale najtańsze tynki to jak najtańsze farby (tynki to też w gruncie rzeczy farba) - większe prawdopodobieństwo trefnego opakowania.

  10. #50
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Jakie 5 cech ma tynk silikonowy? Czego szukać? Zobacz nasz film z cyklu "Wybór na 5":



    Więcej filmów poradnikowych - zobacz na murator.tv - Telewizja poradnikowa dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  11. #51

    Domyślnie

    A co sądzicie o tynku silikonowym firmy Bauhaus? mają niskie ceny ale orientuje się ktoś jak z jakością?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony