dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 286
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    tu widok z góry

    efilo, powalasz na kolana tymi swoimi wnętrzami

  2. #202

    Domyślnie

    efilo więcej fotek prosimy

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pavis Zobacz post
    efilo, powalasz na kolana tymi swoimi wnętrzami
    Do własnego zachwytu wnętrzami Efilo już przywykłam, więc teraz rozkoszuję się kompozycją zdjęć. Brawo!

  4. #204

    Domyślnie

    A to nasz pustka ( wizualka) a jak wyjdzie to wstawie foty:






    A to widok z zewnątrz:

  5. #205

    Domyślnie

    Bardzo podobają mi się projekty z tej pracowni, ale niestety są drogie w realizacji....

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    bardzo ładna duża przestrzeń. zastanówcie sie nad zasłanianiem tych wielkich przeszkleń. proponuje wyprowadzić przy nadprożach kilka kabli zasilających do rolet lub innych systemów - będzie na pewno dużo wygodniej niż przy operowaniu tym manualnie. wiszące 5 metrowe sznureczkokoraliczki to nieporozumienie.

    swoją drogą niezmiennie mnie rozbraja skłonność do podnoszenia prestiżu wnętrz domów z wizją dużą ilością kanonów dizajnu. zauważyłyście? tam lounge chair tu barcelona jak lampa to koniecznie tolomeo itd....

    P.S. okno kuchenne w takim formacie to super sprawa.

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    swoją drogą niezmiennie mnie rozbraja skłonność do podnoszenia prestiżu wnętrz domów z wizją dużą ilością kanonów dizajnu. zauważyłyście? tam lounge chair tu barcelona jak lampa to koniecznie tolomeo itd....
    Efilo, przecież to samo wnętrze wyglądałoby w normalnym wyposażeniu zupełnie przeciętnie Nie byłoby widać jego rozmachu. Tyle że potem z tego same problemy wynikają: czy wszyscy, którzy kupili ten projekt zachęceni takimi wizualizacjami, wykończą dom w takim standardzie?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-09-2010 o 10:02

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    jasne
    wykorzystują to bardzo świadomie, zresztą zauważyłam że biura projektowe projektujące indywidualne domy robią to samo. grunt to powodująca opad szczęki wizualka. widziałam takie u znajomych.

    btw hamburgery w McD też lepiej wyglądają na zdjęciu

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Efilo, przecież to samo wnętrze wyglądałoby w normalnym wyposażeniu zupełnie przeciętnie Nie byłoby widać jego rozmachu. Tyle że potem z tego smae problemy wynikają: czy wszyscy, którzy kupili ten projekt zachęceni takimi wizualizacjami, wykończą dom w takim standardzie?
    Dokładnie!!! Gdyż niezależnie od gustu inwestora, z reguły tak jest, że inwestor pod koniec inwestycji, czyli przy wyposażaniu wnętrz goni resztkami sił finansowych
    Według mnie ta pracownia "robi" domy dla inwestorów raczej z górnej półki, a z tego, co czytałam w wątku o tych domach ilość tzw. baboli w projektach tej pracowni jest zastraszająca
    .
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 16-09-2010 o 08:28

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    zapomniałam dodać że z perspektywy czasu jednak sie przekonalam ze lepiej jest ustawić sofe pod pustka niz pod sufitem

  11. #211

    Domyślnie

    [QUOTE=efilo;4304360]bardzo ładna duża przestrzeń. zastanówcie sie nad zasłanianiem tych wielkich przeszkleń. proponuje wyprowadzić przy nadprożach kilka kabli zasilających do rolet lub innych systemów - będzie na pewno dużo wygodniej niż przy operowaniu tym manualnie. wiszące 5 metrowe sznureczkokoraliczki to nieporozumienie.

    swoją drogą niezmiennie mnie rozbraja skłonność do podnoszenia prestiżu wnętrz domów z wizją dużą ilością kanonów dizajnu. zauważyłyście? tam lounge chair tu barcelona jak lampa to koniecznie tolomeo itd....


    Efiloszkoda ,że to forum znalazłam tak późno,bo pewnie wiele Twoich rad bym posłuchała my kupilismy gotowy dom do wykończenia i dużo wprowadzaliśmy zmian.Czasem myślę ,że można było postawić nowy ,ale cóż może kiedyś...
    Ostatnio edytowane przez wawrzyn105 ; 16-09-2010 o 12:16

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    zapomniałam dodać że z perspektywy czasu jednak sie przekonalam ze lepiej jest ustawić sofe pod pustka niz pod sufitem
    Z jakiej przyczyny?

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    bałam się że będziemy siedzieć jak w kominie a okazuje się że właśnie tam jest oddech, poczucie przestrzeni.
    strop odcina widok na wysoki sufit. co prawda siedząc pod 'zadaszeniem' widzisz wysokie okna ale to nie to samo

  14. #214

    Domyślnie

    Dzięki. Czuję że pewnie jeszcze z tysiąc razy (jak już będzie gdzie) to przemebluję tę sofkę. Wszystko w praniu wychodzi. Chciałam jeszcze nawiązać do zasłonienia tego dużego przeszklenia tarasowego-co tam by pasowałoby?
    Ostatnio edytowane przez malkul ; 16-09-2010 o 13:16

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    to zależy od stylu w jakim urządzicie wnętrza
    zakładam że macie wybór pomiędzy gładkimi roletami, roletami rzymskimi i pliskami. ja z tego najbardziej lubie rzymskie bo ocieplają odbiór pomieszczenia. ale nie zawsze o taki efekt chodzi.
    P.S. rozlokowanie sofy lepiej dobrze przemyśleć bo warto dostosować do tego sensownie oświetlenie. przede wszystkim wyjdźcie od kominka ew. tv i gości. pustka to rzecz wtórna i raczej jest w tym miejscu co jest i tyle.

    ja bym przede wszystkim zastanowiła się nad antresolą. jeśli tam ma być gabinet jak zasugerowała wizualka to przemyślcie umiejscowienie biurka, bo widzę że nawet architekci sobie z tym nie dali rady i po prostu o biurku... zapomnieli

  16. #216

    Domyślnie

    Gabinet będzie na dole. antresolę zagospodarujemy inaczej, zreszta my nie kupiliśmy tego projketu bo mielibysmy za duzo zmian więc na podstawie tego zrobiliśmy u architekta projket indywidualny, np. powierzchnia użytkowa sporo większa, schody nie są u nas zabiegowe tylko ze spocznikiem i dużo innych wad pierwotnego projektu jest jeszcze wyeliminowanych. Rzuty wstawiłam tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-z-wizja/page2. Jako że dom ma być w stylu minimalistycznym i wszytsko ma być raczej "kanciate" zastanawiałam się nad gładką roletą lub panelami. sofa będzie narożna (została nam po mieskzanku, nie mogliśmy się z nią rozstać).

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    a jaka jest finalna funkcja antresoli? bo to duża przestrzeń - szkoda by ją nie zagospodarować
    przeróbka bardzo fajna z tym że po skróceniu pustki nad salonem pomyślcie co zrobić z tymi ścianami które się pojawią po dwóch stronach pustki
    rozumiem że przebijacie sie z łazienki do pralni

  18. #218

    Domyślnie

    Jeszcze nie znalazłam ostatecznej funkcji antresoli, myślałam że moze jakiś kącik relaksacyjny, do poczytania i kawki lub posłuchania muzy. Nie mam więcej pomysłów na chcwilę obecną I znów życie pokazało że jednak powierzchnia domu za duża będzie, może trzeba jeszcze jedno dzięciątko spłodzić dobrze że mąż tego nie czyta

  19. #219

    Domyślnie

    I ja już widzę, jak będziesz z kawką dylowała z kuchni na górę, żeby relaksacyjnie poczytać i żeby po chwili zorientować się, że zapomniałaś posłodzić i relaksacyjnie lecieć na dół po cukier No ale biodra będziesz miała dzięki temu jak nastolatka... Ja już jestem po takim relaksacyjnym bieganiu i piję w kuchni....
    Ech dziewczyny antresola jest pięknym pomysłem, robi wrażenie, ale tak nie niepraktycznym....

  20. #220

    Domyślnie

    Jesli chodzi o te bioderka to wydaję się to całkiem praktyczny pomysł A przyda mi się pobiegać w góre i w dół oj przyda. ale prezcież to nie tylko kwestia antesoli bo jak się ma poddasze bez niej to też trzeba biegac po schodach. A tak chociaz i pięknie jest.

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony