dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 15
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 286
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta89 Zobacz post
    Ja bede mialam pustke nad jadalnia i u nas w jadalni,salonie,kuchni podlogowka ,zobaczymy jak to sie sprawdza ale myslimy tez o wentylacji mechanicznejWstawcie zdjecia swoich antresoli,jestem ciekawa
    A będzie miała płytki na podłodze?

    Jola z Melisy my będziemy mieli salon z kuchnią i jadalnią jako jedna przestrzeń razem ok 50 m kw przy czym kuchnia z jadalnią z sufitem a nad resztą salonu pustka. Podłogówka będzie w tym salonie, korytarzu i łazienkach, reszta pomieszczeń z kaloryferami. Hydraulik radził nam w salonie zostawić kaloryfery tak na wszelki wypadek jakby nagle przyszło ochłodzenie i trzeba by było szybko rozgrzać pomieszczenie, lub jakby podłogówka nie wyrabiała, generalnie nie powinno być takiej sytuacji kiedy by były załączone no ale jakby przyszła zima stulecia to żebyśmy mieli dodatkowe wsparcie zwłaszcza że nie mamy kominka

    My mamy na razie surowe mury które są tynkowane więc nie ma co pokazywać

  2. #262

    Domyślnie

    U nas kominek będzie, kiedyś. Jest przewidziany, ale tylko rekreacyjnie i dekoracyjnie. Do dogrzewania nie ma takiej potrzeby. Dobry piec kondensacyjny i sensownie ułożona podłogówka załatwi sprawę. Salon z kuchnia i jadalnią u nas ma 70 mkw. Myślę, że te kaloryfery to niepotrzebny koszt. Zreszta w końcu od czego jest projekt instalacji.

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    u nas jest pustka nad salonem, więc jestem za. Daje niesamowite wrażenie przestrzeni, mimo, że sama część salonu (bez ścianek między jadalnią i kuchnią) nie jest za duża. Jeszcze jesteśmy w trakcie wykończeniówki i jest pusto - dlatego na dzień dzisiejszy minusem jest pogłos. Mam nadzieję, że jak wejdą meble, schody itp. wrażenie się zmniejszy. Mamy wszędzie podłogówkę, pod oknami zagęszczenie rurek.

  4. #264

    Domyślnie

    Poglos pozniej znacznie sie zmniejsza, ale oczywiscie jest to pewien minus takiego ukladu. Cos za cos.
    My nie zalujemy.
    Pzdr

  5. #265

    Domyślnie

    qqlio bardzo ładny domek a czy Ty masz na podłodze w salonie deski, panele czy płytki drewnopodobne?

    Ja cały czas się zastanawiam czy nie dać na części wypoczynkowej w salonie paneli na podłogówką tylko boję się że wtedy będą zbyt duże straty ciepła

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał oki_net Zobacz post
    qqlio bardzo ładny domek a czy Ty masz na podłodze w salonie deski, panele czy płytki drewnopodobne?

    Ja cały czas się zastanawiam czy nie dać na części wypoczynkowej w salonie paneli na podłogówką tylko boję się że wtedy będą zbyt duże straty ciepła
    Hej, troche off-topic
    Panele i to byl dobry wybor ze wzgledu na praktycznosc. Serce tez nie boli talk bardzo jak sie widzi dzieciaki na motorkach, jezdzikach i innych machinach uzytkujace podloge Kiedys moze przyjdzie czas na cos "szlachetniejszego", choc wcale nie wiem, czy nie beda to znow panele.

    Strat ciepla nie bedzie istotnych - na pewno podloge (na gruncie?) masz dobrze ocieplona, wiec nie powinno uciekac "w dol". W zaleznosci od pokrycia moze sie zmieniac bezwladnosc ukladu. Ale to mowie z teorii - ja mam inny system ogrzewania.

    Pzdr

  7. #267
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    u nas też 50m2 bez sufitu, pogłos zniknął w momencie "zainstalowania" firan-zasłon, tylko że u nas pogłos polegał na tym ze tv z salonu lepiej było słyszec w drugim koncu domu niz w salonie
    antresoli nie mamy (parterówka)
    podłogówka+ gres, 25-30cm wełny jako ocieplenie, brak piwnic w tej części domu i powiem ze zimą jak było -25st.C to dogrzewaliśmy kominkiem bo było 20 stopni w tym pomieszczeniu (czujnik temp przy oknie, realnie mogło być 22...dla mnie to mało )
    ale paneli bym nie dawała, juz lepiej płytki drewnopodobne, dzieciaki z tarasu wpadają mokre z basenu, ja czasem wchodze w kaloszach z ogrodu....panele byłyby do wyrzucenia po takim traktowaniu
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  8. #268

    Domyślnie

    No wlasnie wiele osob sie zdziwi, ale panele nie sa do wyrzucenia po takim traktowaniu.
    Mysle, ze najgorzej by sie sprawily podlogi a la deska barlinecka itp - widzialem te cuda po rocznym uzytkowaniu....
    Plytki wiadomo, ze sa najtrwalsze, ale kwestia gustu, czy chce sie miec wyplytkowany salon. U mnie jest maly kompromis - przy samych oknach tarasowych sa male wstawki z plytek.
    Pzdr

  9. #269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    myślę ze po zalaniu wodą i pokiereszowaniu butami z kamyczkami panele by sie poddały
    a drewno to juz całkiem....mam w sypialni drewnianą podłoge HARO i jak tylko coś spadnie albo przesune po podłodze to zostają ślady
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  10. #270

    Domyślnie

    qqlio a jakie masz ogrzewanie? u mnie deski odpadają wlaśnie ze względu na dzieci, myślałam o panelach balterio które jak zapewnia producent są przystosowane do podłogówki, ale wlaśnie obawiam się też że jak jest ta pustka nad salonem to ja tego pomieszczenia nie dogrzeje mając panele. Druga opcja to wlasnie płytki drewnopodobne w sumie to na nie byliśmy zdecydowani, tylko zaczęłam się zastanawiam jak to przy oszczędzić bo dawno przekroczyliśmy budzet

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał oki_net Zobacz post
    qqlio a jakie masz ogrzewanie? u mnie deski odpadają wlaśnie ze względu na dzieci, myślałam o panelach balterio które jak zapewnia producent są przystosowane do podłogówki, ale wlaśnie obawiam się też że jak jest ta pustka nad salonem to ja tego pomieszczenia nie dogrzeje mając panele. Druga opcja to wlasnie płytki drewnopodobne w sumie to na nie byliśmy zdecydowani, tylko zaczęłam się zastanawiam jak to przy oszczędzić bo dawno przekroczyliśmy budzet
    Smiem twierdzic, ze przy prawidlowo dzialajacej podlogowce, kazde panele sa przystosowane do niej - tempreatura podlogi to max 28-30 stopni. W praktyce znacznie mniej.
    Wiec dogrzac dogrzejesz - kwestia bezwlasnosci, ktora przy podlogowce i tak jest ogromna, co ja akurat uwazam za minus.

    U mnie jest ogrzewanie nadmuchowe, ale jest ono w praktyce mozliwe do instalacji jedynie przy budowie (duze srednice kanalow, ktore trzeba sprytnie schowac), a jak rozumiem u Ciebie juz koncowka prac.

    Pzdr

  12. #272
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    dołączam się do grona posiadaczy antresoli,tylko ja mam ja nad 15 metrowym salonem i jesteśmy z tego zadowoleni że nie w samym salonie,efekt wizualny super

  13. #273

    Domyślnie

    Tak my lada dzień zaczniemy wykańczać. Tak tylko byłam ciekawa jaki jeszcze sposób ogrzewania można zostasować w domach z antresolą Rozmawialiśmy właśnie z hydraulikiem który powiedział że panele owszem będą ok na podłogówce i dużo osób tak robi no ale wydajność tego ogrzewania będzie mniejsza niż przy płytkach i trzeba się z tym liczyć. No więc jednak zostaniemy przy płytkach paradyża bo nie chcemy żeby nas później zjadły rachunki za gaz

    My się śmiejemy z naszej chatki że będziemy mieli jak w kościele, głowa rodziny będzie wchodzila na antresolę i jak z ambony wygłaszała mowę do całej rodziny

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał oki_net Zobacz post
    Tak my lada dzień zaczniemy wykańczać. Tak tylko byłam ciekawa jaki jeszcze sposób ogrzewania można zostasować w domach z antresolą Rozmawialiśmy właśnie z hydraulikiem który powiedział że panele owszem będą ok na podłogówce i dużo osób tak robi no ale wydajność tego ogrzewania będzie mniejsza niż przy płytkach i trzeba się z tym liczyć. No więc jednak zostaniemy przy płytkach paradyża bo nie chcemy żeby nas później zjadły rachunki za gaz

    My się śmiejemy z naszej chatki że będziemy mieli jak w kościele, głowa rodziny będzie wchodzila na antresolę i jak z ambony wygłaszała mowę do całej rodziny
    Jak juz pisalem - przy ocieplonej podlodze nie ma powodu, zeby zuzycie gazu bylo wieksze. Zwiekszy sie tylko bezwladnosc ukladu.
    Zycze radosci z anresoli. U nas raczej nie jak w kosciele - powiem tylko, ze mamy tam przygotowany otwieracz do butelek )))

  15. #275

    Domyślnie

    Witam parter okolo 90m2 otwartej przestrzen z antresola.i, na podlodze panele a pod nimi podlogowka, razem 5 petli, podczas najwiekszych mrozow odpalone 4 petle, w domu 24C

  16. #276
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mieszkamy z pustką 1,5 roku i jesteśmy baaardzo zadowoleni . W zimę z ogrzewaniem nie było dramatu, na górze nie jest duszno, ale to pewnie zasługa naszego systemu ogrzewania i wentylacji. W pokojach na górze nie jest głośno, no chyba że mąż w jakąś grę gra - wszystkie ściany działowe mamy wypełnione dość szeroko węłna mineralną.

    Minusów nie widzę - no...może kwesta mycia okien - nie jest to kwestia szybka do ogarnięcia bo trzeba z drabiną biegać

  17. #277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Witam, ja również zachęcam do antresoli. Wnętrze wizualnie bardzo zyskuje. Nad antresolą okna połaciowe. Mam 15 metrów przestrzeni nad częścią salonu. Nie wypowiadam się jeszcze o ogrzewaniu, bo pierwszy sezon dopiero za kilka miesięcy, ale optycznie jest ciekawie. Pozostaje zawsze kwestia, z czego wykonać balustradę ....... przy większych antresolach jest to niewątpliwie spory koszt. Jak macie to rozwiązane u siebie?

  18. #278
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ja bede miala szklana,ze wzgledu na to iz metalowa bylaby drabinka dla dzieci ,a wiadomo ze dzieci ciekawe.

  19. #279
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    A moze ktos pochwali sie swoja antresola?

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta89 Zobacz post
    A moze ktos pochwali sie swoja antresola?
    U mnie w galerii

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-I-z-antresola

    jest kilka fotek, choc teraz to juz nieco inaczej wyglada - w wolnej chwili zrobi update, ale teraz para idzie na dzialke.
    Z tym, ze u mnie antresola raczej mala - ok. 8m kw. Ale stoliczek sie miesci,a o to chodzilo. Kusilo powiekszenie antresoli o kolejne kilkanascie m kw, ale moze kiedys Na razie wzgledy praktyczne (dodatkowy pokoj) zwyciezyly.

    I faktycznie - koszt barierki byl istotny przy koszcie schodow, choc juz dokladnie nie pamietam.

    Pzdr

Strona 14 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony