dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 341
  1. #1

    Domyślnie zmywarka 45 czy 60 cm?

    Stanąłem przed wyborem wielkości zmywarki zamontowanej w mojej kuchni. Projektant twierdzi ,że wystarczy o szerokości 45cm (zamiast 65cm) dla zapewnienia potrzeb 4 osobowej rodziny.

    W Makro widziałem zmywarki o szer. 45cm które mają pojemność 9 kompletów naczyń. Co oznacza taki zapis ?

    Proszę o Wasze opinie na ten temat !!!

  2. #2

    Domyślnie

    wg mnie jesli masz 4 osobowa rodzine to tylko 65

    my mamy teraz 45 na dwie osoby ale w domu na pewno zamontujemy wieksza - z doswiadczenia wiem ze jek sie ma zmywarke to wiecej sie brudzi bo przeciez zmywarka umyje
    w dni wolne od pracy jesli jestesmy caly dzien w domu to potrafimy zapelnic we dwojke cala zmywarke

  3. #3

    Domyślnie Re: Jaka wielkość zmywarki ?

    Cytat Napisał Waluś
    Stanąłem przed wyborem wielkości zmywarki zamontowanej w mojej kuchni. Projektant twierdzi ,że wystarczy o szerokości 45cm (zamiast 65cm) dla zapewnienia potrzeb 4 osobowej rodziny.

    W Makro widziałem zmywarki o szer. 45cm które mają pojemność 9 kompletów naczyń. Co oznacza taki zapis ?

    Proszę o Wasze opinie na ten temat !!!
    65 to prawie napewno nie produkują. Są za to powszechnie dostępne na 60cm.

    Moim zdaniem - 60. A już dla 4 osobowej rodziny - koniecznie.
    No chyba, że gotuje się w domu tylko wodę na herbatę .

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Często i 60 cm jest zbyt mała. A gdzie pomieścisz wieksze garnki, półki i szufladki z lodówki, dzwanki itp. ? Nie słuchaj tego projektanta i nawet sie nie zastanawiaj i kupuj 60cm. Kup model z praniem na 1/2 wsadu.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: Jaka wielkość zmywarki ?

    Cytat Napisał Waluś
    Stanąłem przed wyborem wielkości zmywarki zamontowanej w mojej kuchni. Projektant twierdzi ,że wystarczy o szerokości 45cm (zamiast 65cm) dla zapewnienia potrzeb 4 osobowej rodziny.


    Proszę o Wasze opinie na ten temat !!!
    Jak największą Panie kolego, jak największą. Ja mam rodzinę 3-os. a garów po całym dniu jest tyle, że...
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Na pewno "60". Projektant mojej kuchni też namawiał mnie na "45", bo mu tak pasowało w projekcie. Nie zgodziłam się, kazałam wepchnąć "60", a teraz często żałuję, że nie ma "80".

    Dodam, że u mnie też rodzinka 4 os.

    Radzę tylko zaopatrzyć się w podwójną ilość naczyń i sztućców, coby w tzw. międzyczasie nie trzeba było rączek sobie macerować, bo "wyszły" czyste filiżanki na ten przykład!

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydowanie jak największą. Od czasu jak zaczęliśmy korzystać ze zmywarki to zmywania przybyło Poza tym nie jest to pranie, gdzie trzeba dzielić na białe i inne tylko wszystko jak leci ładujesz do środka.

  8. #8

    Domyślnie

    60-tkę! KONIECZNIE, oczywiście jeśli masz miejsce na sprzęt tej wielkości. Ja mam 45 (bo kuchenka mikroskopijna ), ale jeśli miałabym tylko możlowość to 60-tka.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak jak poprzednicy! Tylko 60 tka! 45 cm miałam w bloku (bo miałam 5 m2 kuchnię ) dla 4 osób i baaardzo często musialam ładować ją 2 razy w ciągu dnia i nocy . nawet do 60 tki nie wszysko się zmieści!
    Ja osobiście załadowaną zmywarkę włączam na noc. I jeszcze zauważyłam, że przy zmywarce potrzeba drugie tyle talerzyków,szklanek, widelcy i łyżeczek i inych rzeczy

  10. #10

    Domyślnie Re: Jaka wielkość zmywarki ?

    Cytat Napisał Waluś
    Stanąłem przed wyborem wielkości zmywarki zamontowanej w mojej kuchni. Projektant twierdzi ,że wystarczy o szerokości 45cm (zamiast 65cm) dla zapewnienia potrzeb 4 osobowej rodziny.

    W Makro widziałem zmywarki o szer. 45cm które mają pojemność 9 kompletów naczyń. Co oznacza taki zapis ?

    Proszę o Wasze opinie na ten temat !!!
    A 60 na 12 kpl. To wszystko to bzdury. Ja osobiście mam 45 (mała kuchnia). Nie używam jej codziennkie, ale przy okazji używania czasami trzeba się namęczyć, żeby ją dobrze zapakować. Tak jak poprzednicy doradzam, że jeżeli ci się zmieści 60 to weż taką. Tym bardziej, że swego czasu 60 była dość dużo tańsza od 45 (nie wiem jak jest teraz). A jeżeli ci 60 nie wejdzie to 45 to nie katastrofa i z nią się da żyć bez większego stresu.
    Pozdrawiam Cinek

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Dla mojej 2 osobowej rodziny 45 jest za duża. Włączam raz na dobę na noc. Zwykle wypełnioną w 1/2.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  12. #12

    Domyślnie

    45 cm. Mała kuchnia, mała rodzina- w sam raz
    dla nas !
    cele budzą szacunek

  13. #13

    Domyślnie

    Dla mojej 4 os rodzinki 45 to akurat. Nie chcę większej. Dodam, że i tak rzadko z niej korzystam - bo kubki płuczę ręcznie a gary i tak trzeba porządnie wyszorowac, zmywarka nie zmyje przypalone lub gęste brudy napewno.

  14. #14

    Domyślnie

    Lepiej mniejsza i zmywać 2 razy: delikatne oddzielnie i brudne gary oddzielnie na różnych programach.

  15. #15

    Domyślnie Re: Jaka wielkość zmywarki ?

    W Makro widziałem zmywarki o szer. 45cm które mają pojemność 9 kompletów naczyń. Co oznacza taki zapis ?

    W "zmywarkowej" terminologii komplet to naczynia zużyte przez jedną osobę, chyba licozne to jest jako nakrycie obiadowe tzn. 1 talerz płytki i 1 głęboki,1 deserowy, 1 filiżanka lub szklanka, sztućce.
    To oznacza, że dla 4 osobowej rodziny zmieścisz naczynia ze śniadania i obiadu z drobnym zapasem na jakieś filiżanki po kawie, ale już bez garków, sztućcuw i naczyń zużytych podczas przygotowywania posiłków itp.
    Proszę o Wasze opinie na ten temat !!![/quote]
    Ja mam 60 cm na 4 osoby i czasami wolałabym większą! Tyle, że raczej nie produkują. Gotujemy w domu. Zmywarka chodzi średnio 1,5-2 razy dziennie.
    Nie wyobrażam sobie dzielenia zmywania na te delikatne i te bardziej brudne, poza większymi imprezami. U mnie do zmywarki ładuje się wszystko jak leci, w kolejności brudzenia - nie chciało by mi się tego na wierzchu segregować, lub wkładać a potem wyjmować.
    Jedną z zalet zmywarki jest to, że żadne brudne naczynia nie zalegają w zlewie. I jeszcze to, że zmywanie nie wymaga ekstra "akcji" tj. wkładania wszystkiego hurtem. Po prostu zapełnia się sukcesywnie.
    Zmobilizować się trzeba, aby wyjąć czyste. Ale to już obowiazek moich dzieci.

  16. #16

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - przy technice zapaełniania, którą stosuję -nie przydają się żadne programy oszczędnościowe czy tez do szkła. Mam zawsze "mix", w tym co najmniej jedne brudny garnek, więc myję na normalnym.
    Przydatne opcje - moim zdaniem - to regulowana wysokość górnego kosza i składane "stelaże" na tależyki w dolnym koszu. Po złożeniu lepiej ustawia się garnki, dzbanki itp.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam teraz 45 (na dwie osoby) a w nowym domu na pewno bedzie 60. Do zmywarki wkladam wszystko lacznie z garnkami i patelniami (jezeli sa przypalone to najpierw odmakaja w zlewie).
    Pozdrawiam
    Iwona

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć,
    wychodzi na to, że jestem strasznym żarłokiem! W mieszkaniu miałam mikroskopijną zmywarkę stojącą na blacie - chodziła bez przerwy. Teraz (od 3 tygodni!) mam 45 i przy 2 osobach włączam ją codziennie wieczorem. Przy 4 osobowej rodzinie na pewno konieczna jest 60.
    Ulka

  19. #19

    Domyślnie

    Cześć,
    wychodzi na to, że jestem strasznym żarłokiem! W mieszkaniu miałam mikroskopijną zmywarkę stojącą na blacie - chodziła bez przerwy. Teraz (od 3 tygodni!) mam 45 i przy 2 osobach włączam ją codziennie wieczorem. Przy 4 osobowej rodzinie na pewno konieczna jest 60.
    Ulka

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kksia
    I jeszcze jedno - przy technice zapaełniania, którą stosuję -nie przydają się żadne programy oszczędnościowe czy tez do szkła. Mam zawsze "mix", w tym co najmniej jedne brudny garnek, więc myję na normalnym.
    Jedynie przy większych imprezach korzystam z programu do "delikatnego" mycia - po pierwsze, że wtedy nie trudno zapełnić porcelaną zmywarki a po drugie, że taki program znacznie krócej trwa.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony