dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 341
  1. #21

    Domyślnie Re: Jaka wielkość zmywarki ?

    Jeszcze jedno. Poszukaj zmywarkę, która będzie miała możliwość podłączenia ciepłej wody. Ja mam tak zrobione (ciepła woda w moim domu jest z podgrzewacza pojemnościowego). Zmywarka nie pobiera wtedy dużo prądu na podrzanie wody.
    Pozdrawiam Cinek

  2. #22

    Domyślnie

    Ja obecnie posiadam 60 tkę. i na naszą trójkę nie jest wcale za duza. Regulowany górny kosz koniecznie.
    Zbudowaliśmy Huragan

  3. #23

    Domyślnie

    Chciałbym zwrócić uwagę na następujący akpekt. Moja 45-ka czasami nie domywa naczyń w rogach. Myślę, że w zmywarkach kwadratowych taki efekt jest mniej prawdopodobny.
    grześ

  4. #24

    Domyślnie

    Koniecznie 60-tka. Mam 45-kę i już marzę o nowym domu, w którym zamienię ją na większy model...

  5. #25

    Domyślnie

    Grzesiu
    Ja też mam 45-kę i nie ma takich sytuacji i szczerze mówiąc nie sądzę, żeby było to zależne od wielkości (i kształtu) zmywarki. Co prawda ramiona z wodą poruszają się po okręgu i można by wysnuć teorię, że 60 jest kwadratowa, więc woda dociera wszędzie, ale ja tego nie zauważyłam, wszystkie naczynia są zawsze idealnie czyste. Może zwróć uwagę na program, jakiego używasz do zmywania bardziej zabrudzonych naczyń, może środek do zmywania należało by zmnienić, a może Twoja zmywarka ma poprostu kiepską klasę zmywania...

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    nigdy 45, wyrzucony pieniądz, miałem, teraz tylko większa!

  8. #28

    Domyślnie

    60 cm. Raz, że wygodniejsza, a dwa - tańsza

    Pozdrawiam

    T

  9. #29

    Domyślnie

    Potwierdzam - 45 jest bez sensu - niby dla malej rodziny - ok - ale to bzdura - nas jest dwójka a jak ugotuje obiad to co z tego , że więcej talerzy bym zmieściła jak garnków po obiedzie na jeden raz upchnąć nie moge - więc myje dwa razy - w nowym domku będzie normalna duża zmywarka.

  10. #30

    Domyślnie

    Mamy 60 dla 4 osobowej rodziny a i tak czasami musi chodzić dwa razy - jeśli kupujesz prąd w dwóch taryfach radzę kupić zmywarkę z funkcją opóźnionego startu - włącza sie sama w nocy a rano masz czyste naczynia

  11. #31

    Domyślnie

    witam

    jak kupowałam zmywarkę namawiano mnie na 45- na szczęście kupiłam 60
    Moim zdaniem 45 jest za mała. Przy 3 osobowej rodzince naczyń jest duuużo i czasem 60 jest niewystarczająca.
    Chyba, że ktoś nie gotuje,jada poza domem a zmywarka potrzebna jest tylko do jakiegoś zabłąkanego talerzyka, kubka czy łyżeczki

    Polecam 60

  12. #32

    Domyślnie

    witam

    jak kupowałam zmywarkę namawiano mnie na 45- na szczęście kupiłam 60
    Moim zdaniem 45 jest za mała. Przy 3 osobowej rodzince naczyń jest duuużo i czasem 60 jest niewystarczająca.
    Chyba, że ktoś nie gotuje,jada poza domem a zmywarka potrzebna jest tylko do jakiegoś zabłąkanego talerzyka, kubka czy łyżeczki

    Polecam 60

  13. #33

    Domyślnie

    Ktoś mnie kiedyś przekonywał że 45-tka jest oszczędniejsza od 60-tki.Ajaka to oszczędność skoro do niej wchodzi prawie dwa razy mniej wsadu a zużywa tyle samo prawie wody i energii co większa.

  14. #34

    Domyślnie zmywarki 45cm VS 60cm

    widze że jest juz wątek o zmywarkach ale troche inny i nie chcialem tam robic zamieszania - dlatego założyłem osobny...

    no bo musze kupic zmywarkę i tak naprawde mysle czy 60cm to nie bedzie za wielki potwór.. mieszkam sam ale docelowo bede mieszkał z kims maksymalnie 3 osobowa rodzina, bo mieszkanie nie jest za duze. troche sam gotuję ale nie codziennie wiec nie zuzywam góry naczyń, ani tym bardziej góry garnków i patelni..

    sam nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia.. chcialem wiec zapytac doswiadczonych uzytkownikow zmywarek - kiedy tak naprawde zmywarka 45-centymetrowa staje się za mała?

    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    mamy 45 cm i jest nas troje - wystarcza w zupełności

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Ja mam 60 cm jest nas troje i tym bardziej w zupełności wystarczy
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  17. #37

    Domyślnie

    Jeśli tylko sam to 45 a jeśli plus ileś tam to 60 - nie chodzi tylko o pojemność ale też o ekonomikę działania.
    60 pracuje rzadziej ( oczekiwanie na pełny załadunek )i nie zużywa dużo więcej prądu i wody niż 60.

  18. #38

    Domyślnie

    bzx,

    nie ma co bic piany jesli masz miejsce, kup 60cm,
    wg mnie brak miejsca to jedyny sensowny powod, zeby nie kupic szescdziesiatki ....

  19. #39

    Domyślnie

    nie no luz

    po prostu tak myślę że tego mycia u mnie bedzie mniej, a tez nie chciałbym zapełniać zmywarki przez tydzień bo się tam niezłe zoo zrobi

    a miejsca tez nie mam za wiele:


    dlugosc zabudowy kuchennej to 320cm, zmywarka ma trafic tam gdzie jest ten niebieski box.. jesli miałbym 45-tke to szuflady po lewej byłyby szersze

    pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Tylko 60...
    Ja nawet bym chciał większą
    Praktycznie nic nie myje w zlewie - zużycie na liczniku w kuchni mam bardzo, bardzo małe....

    Przy 3 osobach - odpalana jest średnio co 1,5 dnia.
    A jak nie jestem wstanie jej zapełnić (mniejsza liczba domowników) - to myje tylko góra lub dół, czasem tylko płukanie....

    Bierz 60

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony