dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 341
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rtini
    Przy 3 osobach - odpalana jest średnio co 1,5 dnia.
    A jak nie jestem wstanie jej zapełnić (mniejsza liczba domowników) - to myje tylko góra lub dół, czasem tylko płukanie....
    Bierz 60
    no dobra

    to teraz musze znaleźć taką coby miała te rozdzielone programy na górną lub dolną dyszę i jeszcze 1000 innych tematów ktore są ważne

    jest tu obok wątek o jakims mastercook'u - musze się mu przyjrzec
    pozdro

  2. #42

    Domyślnie

    nigdy w życiu nie zdecydowałabym sie na powiekszenie zmywarki kosztem szuflad.
    mamy 45 na 2 osoby i chodzi co 2 dni średnio. prawie wszystko, co mam w kuchni nadaje sie do mycia w zmywarce.
    teściowa ma 60 (w domu 6 osób) i mówi, że za duża...

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    bzx, ja z innej gruchy

    mam w tej chwili podobny uklad kuchni, z tym, ze długość jest 2,70 (czyli nieco mniej) a szerokość 2,20. Zdecydowałam się dac zabudowę w kształcie L, tzn na ścianie jak Ty plus okno. Wg mnie pomieszczenie dużo zyskało na wyglądzie w takim układzie a ja znalazłam dodatkowe miejsce na kuchenne szafki i duży roboczy blat pod oknem. No i na zmywarke 60 ale nas jest 5 szt. i jestem bardzo zadowolona z takiego układu (poprzednio miałam tak jak w Twoim projekcie).

    No i chyba kuchenka pod samym oknem to nienajlepszy pomysł...

  4. #44

    Domyślnie

    Ja mam 45 Electroluxa na 3osoby, ale widzę, że 60cm byłaby praktyczniejsza, bo i tak większość garów sięnie mieści i trzeba myć recznie... teraz wezmę60cm

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mocca
    mam w tej chwili podobny uklad kuchni, z tym, ze długość jest 2,70 (czyli nieco mniej) a szerokość 2,20. Zdecydowałam się dac zabudowę w kształcie L, tzn na ścianie jak Ty plus okno. Wg mnie pomieszczenie dużo zyskało na wyglądzie w takim układzie a ja znalazłam dodatkowe miejsce na kuchenne szafki i duży roboczy blat pod oknem. No i na zmywarke 60 ale nas jest 5 szt. i jestem bardzo zadowolona z takiego układu (poprzednio miałam tak jak w Twoim projekcie).
    spoko, dzieki za opinię
    u mnie dlugosc zabudowy to około 330cm, tak wiec akurat wchodzi ta szafka co ją masz pod oknem. nie zdecydowałem się na L-kę bo stwierdziłem ze pomniejszy ona kuchnie i to dosc znacznie, poza tym, nie lubie szafek naroznych, wiem ze są te wszystkie koszyki itd ale jednak.. jeszcze jeden powód - dojście do okna w kuchni - dla mnie było to ważne (nie, nie palę szlugów i mam balkon .


    Cytat Napisał mocca
    No i chyba kuchenka pod samym oknem to nienajlepszy pomysł...
    kuchenka nie jest tak pod samym oknem, jest jeszcze około 30cm zapasu.. ale jesli nawet to dlaczego nie najlepszy pomysł ?


    pozdrawiam

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    u mnie dlugosc zabudowy to około 330cm, tak wiec akurat wchodzi ta szafka co ją masz pod oknem.
    u mnie pod oknem wchodza 3 szafki i kawałek tej narożnej

    nie zdecydowałem się na L-kę bo stwierdziłem ze pomniejszy ona kuchnie i to dosc znacznie,
    to fakt

    nie lubie szafek naroznych, wiem ze są te wszystkie koszyki itd ale jednak..
    u mnie szafka narożna nie ma żadnych koszy, zwykłe półki i otwierana drzwiami łamanymi- i jest to najlepsza i najbardziej pojemna szafka w kuchni, uwielbiam ją sziedza w niej wszystkie gary, patelnie, michy i jeszcze mam miejsce

    jeszcze jeden powód - dojście do okna w kuchni - dla mnie było to ważne (nie, nie palę szlugów i mam balkon .
    no to tez fakt, ze dojscie jest ograniczone ale z myciem/wyglądaniem/otwieraniem nie mam żadnych problemów. Jedyne czego nie moge to wychylic się przez to okno. Ale mam 3 inne do wychyłek, szlugów tez nie pale

    Cytat Napisał mocca
    No i chyba kuchenka pod samym oknem to nienajlepszy pomysł...
    kuchenka nie jest tak pod samym oknem, jest jeszcze około 30cm zapasu.. ale jesli nawet to dlaczego nie najlepszy pomysł ?
    a chociażby dlatego ze przy uchylonym oknie z taka odleglością płomienia trudno jest gotować a czasami trzeba uchylić, choćby latem. Czytałam gdzies o minusach kuchenki w tym położeniu ale nie pamiętam, czy to nie miało coś wspólnego z przepisami

    w kazdym razie inny układ polecam ale nie namawiam
    każdy robi sobie jak mu się podoba i pasuje...

    powodzenia!

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mocca
    ...
    zapomniałem dodać jeszcze jednego powodu - pod oknem jest kaloryferek

    ale i tak gdybym miał z nim kombinować i się bawić w zasłanianie, po prostu nie chciałem tam szafki. jedynie co to myślałem tam o blacie ale ten pomysł też upadł.


    Cytat Napisał mocca
    a chociażby dlatego ze przy uchylonym oknie z taka odleglością płomienia trudno jest gotować a czasami trzeba uchylić, choćby latem.
    ja nie będę miał płomienia blok nie posiada instalacji gazowej w ogóle.


    Cytat Napisał mocca
    w kazdym razie inny układ polecam ale nie namawiam
    każdy robi sobie jak mu się podoba i pasuje...
    oczywiscie, ale dobre rady zawsze w cenie wiec zawsze lubie poczytac opinie innych ludzi.

    dzieki i pozdrawiam!

  8. #48

    Domyślnie

    Witam

    Też miałem ten dylemat i całe szczęście, że wybrałem 60cm teraz po prostu nie wyobrażam sobie mieć 45cm. Wsadzam bez problemu duże garnki, naczynia po prostu wszystko się mieści a jest nas w domu 3 osoby zmywarka chodzi co 2dni
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Witam

    Też miałem ten dylemat i całe szczęście, że wybrałem 60cm teraz po prostu nie wyobrażam sobie mieć 45cm. Wsadzam bez problemu duże garnki, naczynia po prostu wszystko się mieści a jest nas w domu 3 osoby zmywarka chodzi co 2dni
    Mądry Polak po szkodzie... teraz wezmę 60-kę!

  10. #50

    Domyślnie

    zastanawiam sie jakie Wy macie gary. mi się wszystko mieści do 45. Specjalnie wybrałam taką, zeby się te druciki składały i jest gites.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    zastanawiam sie jakie Wy macie gary. mi się wszystko mieści do 45. Specjalnie wybrałam taką, zeby się te druciki składały i jest gites.
    wlasnie rozmawiałem ze znajomym ktory prowadzi podobny tryb zycia jak ja, z tą różnicą że u nich gospodarstwo składa się z dwóch osob.

    powiedział mi że 45 wystarczy mi w zupełności.

    markdottir - jaką masz zmywareczke jesli mozna wiedziec?

  12. #52

    Domyślnie

    nie wiem jak przedmówcy mieszczą się gary w 45-e, ale chyba ze 3 moze co najwyzej... ja musze mys gary recznie, bo jak wstawie talerze do dolnej szuflady, a do gornej szklanki ,kubki, to juz na gary nie mam miejsca, góra 2 male...

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    nie wiem jak przedmówcy mieszczą się gary w 45-e, ale chyba ze 3 moze co najwyzej... ja musze mys gary recznie, bo jak wstawie talerze do dolnej szuflady, a do gornej szklanki ,kubki, to juz na gary nie mam miejsca, góra 2 male...
    no ja tez nie wiem ale moje gary to jest przewaznie garnek po spaghetti lub ryzu - a wiec nie jakies mega brudne rzeczy. mam tez glebokiego woka ale jest dosc zgrabny wiec do 45 się zmiesci.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    ...teściowa ma 60 (w domu 6 osób) i mówi, że za duża...
    Bo bardzo trudno wyzbyć sie starych nawyków...
    Nas jest troje (czasem czworo) i 60 chodzi codziennie.

    Cytat Napisał arkadiush
    mamy 45 cm i jest nas troje - wystarcza w zupełności
    Mój brat tez tak twierdzi, ale co do nich przyjdę, to sterta garów do umycia koło zlewozmywaka.

    A u nas przy 60 - np. w czasie świąt, czy imprezek rodzinnych z chwilą wyjścia gości, większość zastawy już pozmywana (w tzw. międzyczasie)

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q

    Cytat Napisał arkadiush
    mamy 45 cm i jest nas troje - wystarcza w zupełności
    Mój brat tez tak twierdzi, ale co do nich przyjdę, to sterta garów do umycia koło zlewozmywaka.
    Twój brat widać nie posiada umiejętności planowania logistycznego
    pozdr

  16. #56

    Domyślnie

    W naszym przypadku, tj. rodzina 2+2, zmywarka 60 uruchamiana jest codziennie z pełnym wkładem. Czasami przydałaby się większa
    Ale my sporo gotujemy.
    Myślę, że w Twoim przypadku 45 wystarczy.

    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    teściowa ma 60 (w domu 6 osób) i mówi, że za duża...
    Tzn że u teściowej nie je się w domu tylko "na mieście".Jak ktoś może mówić,że 60 jest za duża na 6 osób ?Totalny absurd dla normalnie funkconującej rodziny.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli mogę się włączyć, to tylko 60 cm! Różnica w poborze wody i energii jest niewielka, więc korzystniej poczekać choćby 2 dni i włączyć większą. Do dużej pakujesz wszystko, co masz: garnki, blachy, patelnie i nie musisz części naczyń myć w zlewie. Jeżeli za bardzo się poupycha naczynia (czasem zdarza mi się włożyć coś na talerze), to może się nie domyć.
    Mam 60tkę i bardzo się cieszę, że koleżanka wybiła mi z głowy pomysł kupna 45tki, którą sobie wymarzyłam. Swoją zmywarkę mam już 13 lat i uważam, że jest to najlepszy po samochodzie wynalazek cywilizacji!
    Pozdrawiam
    Ps. Warto mieć składane półki w koszu, co przydaje się np. podczas mycia słoików na zaprawy, ale nie tylko.

  19. #59

    Domyślnie

    JAk juz ktos mowil trzeba naprawde nie miec miejsca by zdecydowac sie na 45. 60 zuzywa tylko minimalnie wiecej wody i pradu (jesli wogole bo zalezy od porownywanych modeli) a mozna ja uruchomic rzadziej. Pozatym nie trzeba magazynowac naczyn w zlewie bo mozna je wlozyc do zmywarki. No i po imprezce, swietach, wikeszym gotowaniu itp tez nie ma zadnego problemu. Ja nie wyobrazam sobie miec 45

  20. #60

    Domyślnie

    bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i opinie. to forum jest niesamowite, jest bardzo dużo osób które się wypowiadają i to się bardzo przydaje.

    jak widać każdy ma swoje zdanie i jest to zdanie bardzo subiektywne, bo każdy ma inne potrzeby, tryb życia i mycia zasięgnąłem też opinii znajomych którzy pomieszkują sobie juz jakis czas w różnych konfiguracjach osobowych i juz wiem ze na pewno biorę mniejszą czyli 45cm.

    dla mnie ważniejsze są inne rzeczy niż przestrzeń na gary, gotuję rzadko (50%) i widze teraz ile zużywam do tego naczyń i kubków.. no umówmy się, nie gotuję codziennie gara zupy i 2 kilo mięsa żeby wyżywić kilkuosobową rodzinę.. a argumenty typu słoiki na zaprawy (na jakie zaprawy?) mnie nie przekonały

    zakończmy zatem ten wątek.
    dzięki i pozdrawiam!


    ps. zaraz bede wrzucał wątki na temat wybranych przeze mnie sprzętów

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony