dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    O Boze Swiety, kobieto dziwie sie ze jeszcze tych wszystkich szefow Nordhome'a ni pozabijalas. Bo ja bym od razu ciupaske i na Bielsko . Cos niesamowitego tyle czasu buduja i dopiero stan otwarty, przeciez jak to czytam to mi ciary przechodza , a moj malzonek ktoremu wszystko opowiedzialam to od razu powiedzial dobry prawnik i wziac nowa firme zeby Ci budowe skonczyla. Przeciez oni za ta twoja kase to chyba jeszcze dwie budowy ciagna skoro juz tyle im zaplacilas a oni nic prawie nie zrobili. Podziwiam twoje stalowe nerwy . My bylismy rozmawiac z szefem Drewdomu i powiedzial nam ze stan surowy zamkniety kilka tygodni, a placi sie po kazdym zakonczonym etapie, nie biora zadnej kasy do przodu. Nic to trzymam kciuki za Ciebie, pokaz szefom N gdzie raki zimuja i cisnij ich, cisnij

  2. #22

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie czy sprawdziles wczesniej KRS i czy firma N nie jest zadluzona. Bo ja szukam w KRS i pod ich nazwa nic nie ma, pewnie sa pod jakas inna nazwa zarejestrowani.?????

  3. #23

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie czy sprawdziles wczesniej KRS i czy firma N nie jest zadluzona. Bo ja szukam w KRS i pod ich nazwa nic nie ma, pewnie sa pod jakas inna nazwa zarejestrowani.?????

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    hej zabina, masz na mysli chyba KRD? czyli Krajowy Rejestr Długów?
    Firmę sprawdzałam jak podpisywałam umowę w KRD ich nie było. Na dzisiaj nie patrzyłam, ale postaram się sprawdzić.

    Firma zarejestrowana jest z tego co pamietam w listopadzie w 2007 roku.

    Jestem w kontakcie z kilkoma innymi inwestorami i kilkunastu osobami zainteresowanymi lub takimi które mają termin w przyszłym roku.
    Ci którzy się ze mną skontaktowali mają rozgrzebane budowy, w większości na etapie fundamentu. Dzisiaj na forum szkieletu pojawil się człowiek, który twierdzi, ze wybudowali mu dom i jest zadowolony, ale szczegółów nie podaje, ciekawe czy odezwie sie jeszcze, bardzo jestem ciekawa...

  5. #25

    Domyślnie

    To dobrze ze nie sa zadluzeni, a ten czlowiek to wiesz moze sami sobie robia reklame, jak wiele firm , nie zdziwilabymNo ale zyczeTobie i sobie zeby to byl raczej niezalezny inwestor. Wiesz, przy jakichkolwiek inwetycjach to raczej kieruje sie zasada ograniczonego zaufania.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    no czy dziś nie są, to na razie niewiadoma, podpisywalam umowę wiele miesięcy temu. Dzisiaj dostalam kolejna informację z innej budowy, i też nie była różowa... Mam nadzieję, ze twoje poszukiwania i wybór będą celniejsze

  7. #27

    Domyślnie

    Napisz wrazenia po poniedzialku i nie daj sie nabrac szefom N na ladne slowa i smutne minki, jacys chyba niepowazni sa. Kurcze trzymam kciuki.

  8. #28

    Domyślnie

    Napisz wrazenia po poniedzialku i nie daj sie nabrac szefom N na ladne slowa i smutne minki, jacys chyba niepowazni sa. Kurcze trzymam kciuki.

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    ja tylko napisze ze firme N z jaworza trzeba mijac z daleka .realia sa takie ze dom w stanie deweloperskim bedzie gotowy jak dobrze pojdzie po okolo pol roku.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    dziekuję Panie Andrzeju za wpis, choć Pana słowa to dla nas marna pociecha.
    Niestety, jak widac wszyscy podwykonawcy są traktowani identycznie,
    inwestorzy i ich budowy - bez wyjatku - również. Także trudno tu mówić o
    "przypadku". Raczej jest to w pełni celowe działanie. Co ma na celu?
    Nietrudno sie chyba domyslać...

    Łącznie z naszą - na siedmiu budowach sytuacja wygląda bądź wyglądała tak
    samo, tylko stan etapów różny, ale nigdzie żaden nie skończony, i na koniec
    się nie zapowiada.
    Kasa powpłacana, roboty nie idą, ale w firmie samochodów przybyło, za to
    chyba pracowników im ubywa... W grudniu firma była prawie nieosiągalna dla wielu inwestorów, na słowa wytłumaczenia czy przeprosin i odpowiedzi co dalej - próżno liczyc, jeżeli firma w ogóle jeszcze istnieje.

    Ekipom wcale się nie dziwię, że szlag je trafia, ale de facto mnie to w
    ogóle nie powinno obchodzić, bo ja za ich roboty zapłaciłam.
    Ok. Czekamy do wtorku, jeżeli dojdzie do rozmów. Jeżeli wykręcą się po raz
    kolejny i nie podejdą do konfrontacji, działamy ostrzej i dalej.

    Aha, zapomniałam napisać, ze wysyłanie faktur "na zaś", za wirtualnie
    skończone etapy, dochodzą nie tylko do mnie. Do innych inwestorów rownież.

    Więc tu też o przypadku nie ma mowy...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    O rany, to naprawdę koszmarna sytuacja. Przejrzałam dziennik budowy i stwierdziłam, że to szczęście, że taka sytuacja mnie ominęła (odpukać). Pisałaś, że już im za tę pracę zapłaciłaś? Ale chyba tylko jakąś zaliczkę? Ciekawe, ile firma sobie liczy, za tak wykonywaną pracę...

    Trzymam kciuki, może wszystko jeszcze dobrze się ułoży?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  13. #33

    Domyślnie

    Kangai doczytałam ostatnie wiadomości i szczerze powiedziawszy
    padam do stóp naszemu kier-budowi za odradzenie nam budowy stanu deweloperskiego

    nie wiem kto nad nami czuwał, ale ekipa była ok

    bo dostali kasę na materiały i dopiero po skończeniu jakiegoś kolejnego etapu
    i to pod warunkiem że kier-bud zaakceptował

    czytając Twoje zmagania to aż słabo się robi


    jeśli chodzi o folię dachową to też mamy Tyvek z Duponta i jak masz dziurki to nie pozwól aby to kleili nie wiadomo czym, tylko trzeba zrobić łatki i na taśmę klejącą dwustronną (info od firmy, bo też nas to nie ominęło)

    trzymam kciuki i jak co zapraszam na kawę

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    no hej Alex, chłopaki dziurki mają załatać specjalną taśmą do łatania, czytałam instrukcję tyveka i est tam napisane co i jak robić w razie takiego przypadku, wiec jestem przygotowana na odbiór prac

    Co do ekipy, no cóż. Wstępnie się zgodzilismy, ale czekamy na konkretny aneks z ich strony, chcemy zobaczyć czy nic dalej nie kombinują.

    To wszystko na razie skutecznie odebrało mi (mam nadzieję - chwilowo) chęci do myslenia o urządzaniu domu, ale powoli chyba muszę powrócić do przygotowań - tak czy inaczej, bo bardzo bym chciała, zeby jeszcze w tym roku pojawił się u nas "szczeniak" ale juz nie taki na czterech łapach

    O kawie ciągle pamiętam, ale pewnie najbliższy termin to jesień? Moze juz wtedy rzeczywiscie zamieszkamy? Na razie chodzę i podziwiam swoje wielkie dziury w oknach. taka jestem z nich dumna

    A jak tam wasza chałupa? wykończona w końcu?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kangai
    A jak tam wasza chałupa? wykończona w końcu?
    od 3 tygodni majster gazowy kładzie nam instalacje gazową w domu, w sumie kawałek rurek pospawanych, no i co i ciągle gdzieś się ulatnia
    i tzw. próby negatywne

    kafelkowy czeka na wenę twórczą aby zabrać się za górną łazienkę

    kominek czeka na koniec sesji szanownego inwestora

    a ja generalnie czekam na więcej siwych włosów, chociaż moja córka dba o ich znikomą ilość, spodobało jej się robić "pociąg włoski"

  16. #36

    Domyślnie

    Kangai

    ja bym w umowie zawarła punkt ubezpieczający po rozmowie z prawnikiem, że:

    w przypadku jakiegoś niedociągnięcia macie prawo natychmiast żądać zaprzestania realizacji inwestycji i macie zagwarantowane sensowne odszkodowanie, czyli lekko dotychczas zapłacone pieniądze i coś ponad

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    pierwszy raz jestem u Ciebie bo szukam informacji na temat firm budujących w szkielecie w praefie. Też wysłałam zapytanie do Nordhome i dostałam już od nich wycenę ale po tym co piszesz na pewno nie wejdę w żadne układy z nimi. A czy sprawdzałaś inne firmy? Masz może jakieś namiary?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    najlepiej będzie jak zapytasz się w samej Praefie o firmę, z którą najlepiej im się współpracuje. O ile pamiętam chłopaki sami mówili, ze mają kilka sprawdzonych firm, z którymi dobrze im się współpracuje - terminowo płacą, wszystko jest zawsze przygotowane na czas i tak jak ma być ( np. fundamenty etc).


    Hej, nie patrz na to skąd jest firma, bo to nie ma zadnego znaczenia. Praefa wyjeżdża i tak od siebie, i jeżeli nie jesteś z Międzyrzecza, to i tak ekipa wszedzie musi dojechać i spać na miejscu, i jest to wliczone w cenę.
    O ile pamiętam, to mają kilku kilkuletnich partnerów. Na pewno wymienili Pref-bud. Od Nordhome trzymaj się z daleka, chyba ze cos się u nich zmieni, ale ja juz drugi raz bym nie popełniła tego błędu.

  19. #39

    Domyślnie

    Dzięki Kangai za informacje.
    Faktycznie sugerowałam się rejonizacją. Spróbuję jeszcze wysłać zapytania do innych firm z poza rejonu.

  20. #40

    Domyślnie

    Niezmiernie się cieszę, że zmierza w dobrym kierunku. Mam pytanie wymienialiście te krokwie? A i nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć. Wybieracie się kiedyś na kawę w nasze okolice?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony