Od kilku dni przedzieram sie przez prawie 500 stron watku o ogrodzie jednej pani spod Warszawy - piekny jest!
http://www.ogrodowisko.pl/watek/13-o...zpanowy?page=1
W zwiazku z czym znowu zapragnelam bukszpanowych kulek i obwodek i zamowilam 50 sadzonek bukszpanu 25 cm... bede sadzic po powrocie z urlopu.
Na razie przygotowuje grunt pod nasadzenia, bo musi byc gotowy - sadzonki przyjda z golym korzeniem. Mam nadzieje beda takie lub ladniejsze niz na fotce, jak zapewnia producent:

Komentarze ma w porzadku, licze wiec ze sie nie rozczaruje. Normalnie bukszpan jest dosc drogi. Wczoraj ogladalam stozek formowany w Ikei, jedyne 59,99 zl za sztuke...

Tymczasem w moim ogrodku walcze - poszerzam warzywnik. Wykorzystam to poszerzenie dopiero na wiosne, dzisiaj moze skoncze i posieje gryke jako poplon zeby gola ziemia nie swiecila Wkopuje rollborder dookola i zostawiam miejsce na posadzenie bukszpanowej obwodki dookola. Mloda u Babci, wiec mam duuuzo czasu.

Dzisiaj rano na bazarku nabylam za 7 zl zabe ceramiczna


Lilie pieknie kwitna, musze na wiosne kupic kolejne od tego pana z bazarku


Kilku przechodniow sie zatrzymalo i mnie wypytyje co to za lilie i skad Pachna w promieniu kilku metrow.
Nowo nabyty liliowiec Stella d'oro: obok rozchodniki i ziemia na ktorej teraz kielkuje trawa.


Z aronii zebralam niecaly kilogram owocow


Prawie skonczylam rabate rozana (rowe miniaturowe, okrywowe, wilo- i wielkokwiatowe), w sumie chyba 11 szt. I jezowkowa, na razie 6 odmian w roznych kolorach, obok siebie Fotki nastepnym razem.