dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 672 z 755
Pokaż wyniki od 13.421 do 13.440 z 15099
  1. #13421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati8201 Zobacz post
    Czy ktos podpowie czy jest ok czy cos zmienić
    Generalnie zaleca się aby zmiękczacz regenerował się nie rzadziej niż co 2 tygodnie... a jeśli masz zamiar zostawić 6 dH to te Twoje ustawienia powinny być w porządku.

  2. #13422
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    owenas

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam szukam uzdatniacza,głównie mi chodzi o żelazo i twardość wody dużo osób tu poleca głowice Clack, wiem też że będę potrzebował złoża typu np EKOMIX A jakie urządzenie do 3tys polecacie które obsługuje ta głowica i złoże EKOMIX A

  3. #13423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał owenas Zobacz post
    Witam szukam uzdatniacza,głównie mi chodzi o żelazo i twardość wody dużo osób tu poleca głowice Clack, wiem też że będę potrzebował złoża typu np EKOMIX A jakie urządzenie do 3tys polecacie które obsługuje ta głowica i złoże EKOMIX A
    Cena zależy w największym stopniu od wielkości złoża... a ta zależy od jakości wody i jej zużycia (których nie podałeś). Niestety przy solidnej głowicy i tym typie złoża raczej musisz nieco zwiększyć budżet bo są to raczej najdroższe elementy takiego filtra. Myślę, że w okolicy 3500-3700 PLN powinieneś się zmieścić z najmniejszym modelem.

  4. #13424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    owenas

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    A możesz coś polecić coś w tej cenie , miesięcznie zużywam ok 8 kubików wody ,woda jest ze studni

  5. #13425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał owenas Zobacz post
    A możesz coś polecić coś w tej cenie , miesięcznie zużywam ok 8 kubików wody ,woda jest ze studni
    Masz wyniki badania tej wody?

  6. #13426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Question

    dzien dobry,

    jakis czas pytalem o mozliwosc uzdatniania takiej wody:

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    dzien dobry,

    planujemy zakup domu (zlokalizowanego ok. 20 km pod Wroclawiem), w ktorym jest juz wykopana studnia (o glebokosci 12-13 m) i z niej bedzie uzywana woda do celow bytowych (podciagniecie wodociagu jest poki co nieoplacalne).

    dostalismy dzis wyniki pomiarow jakosci wody i wygladaja one nastepujaco:
    Badany parametr Wynik Norma
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22 C po 72h >300 jtk/ml <200 jtk/ml
    Odczyn (pH) 6,6 6,5-9,5
    Mętność 3,6 NTU <1 NTU
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 174 mgCaCO3/l <500 mgCaCO3/l
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 379 µS/cm <2500 µS/cm
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4 9,0 mg/l <5,0 mg/l
    Żelazo (Fe) 861 µg/l <200 µg/l
    Mangan (Mn) 353 µg/l <50 µg/l
    Jon amonowy (NH+4) 0,46 mg/l <0,50 mg/l
    Azotany (NO-3) 11,8 mg/l <50 mg/l

    jest 5 przekroczen - z czego zelazo oraz mangan to chyba najwieksze problemy (ilosc mikroorganizmow, metnosc a takze indeks nadmanganianowy zdaja sie byc do "pokonania").

    jako, ze musze (i chce) sie nauczyc wiedzy zwiazanej z uzdatnianiem wody, chcialem poprosic forumowych ekspertow o wskazowki co zastosowac. jako, ze jak czytalem wazne sa urzadzenia wspolpracujace (pompa, hydrofor), to ich zakup bedzie podporzadkowany pod stacje uzdatniania wody. wiadomo, ze skoro nie ma wodociagu, to rowniez i kanalizacja jest w dalekich planach - wiec tutaj jest zbiornik bezodplywowy o objetosci 10 m3 - czy popluczyny koniecznie musza trafiac do szamba, czy mozna je rozsaczac po dzialce?

    planowana ilosc zuzywanej wody to 10-12 m3 miesiecznie [...]
    tym razem wywiercilismy nowa studnie, plytsza ok. 9,5 m (by poszukac lepszej wody, bo w tych okolicach plycej ponoc znaczy lepiej). no i uzyskalismy takie wyniki:

    Badany parametr Wynik Norma
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22 C po 72h >300 jtk/ml <200 jtk/ml
    Odczyn (pH) 6,62 6,5-9,5
    Mętność 0,94 NTU <1 NTU
    Twardość ogólna 182 mgCaCO3/l <500 mgCaCO3/l
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 396,7 µS/cm <2500 µS/cm
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4 9,10 mg/l <5,0 mg/l
    Żelazo (Fe) 386 µg/l <200 µg/l
    Mangan (Mn) 372 µg/l <50 µg/l
    Jon amonowy (NH+4) 0,464 mg/l <0,50 mg/l
    Azotany (NO-3) <3,5 mg/l <50 mg/l
    Liczba Escherichia coli 0 jtk/100ml 0 jtk/100ml
    Liczba Enterkoków kałowych 10 jtk/100ml 0 jtk/100ml
    Liczba bakterii z grupy coli 38 jtk/100ml 0 jtk/100ml

    widac, ze w porownaniu z poprzednia, glebsza studnia, jest mniej zelaza, ale za to wiecej magnezu (symbolicznie) no i pojawily sie bakterie (kalowe i coli) - co dobrze moim zdaniem nie wrozy.

    co radzicie, znaczy - ktora studnie uzdatniac, te glebsza, bardziej zazelaziona, czy te plytsza, bo np. bakterie dosc latwo wyeliminowac lampa UV a trudniej jest walczyc z zelazem?

    jestem ciekaw porad.


    pozdrawiam,
    Grzegorz

  7. #13427
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ttylka

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    34-471
    Posty
    2

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli studnia nie była używana tak długo to radziłbym ją solidnie przepompować przez kilka dni, ewentualnie przechlorować (na badaniach jest jakaś gwiazdka o obecności bakterii) i zrobić ponowne badania. Takie ilości manganu rzadko się zdarzają stąd moje podejrzenie o niezbyt reprezentatywną próbkę.
    To co masz teraz to zmiękczacz, ale złoże zmiękczające usuwa kationy, czyli też mangan. Nie jest to jego główna funkcja ale chyba lepiej chociaż trochę tą wodę filtrować niż puszczać taką wodę na instalację...? Potem (po dodaniu odżelaziacza) możesz ewentualnie zregenerować zmiękczacz kwasem (zamiast soli) żeby go trochę odczyścić.
    A co do doboru odżelaziacza to potrzebne są informacje o układzie hydraulicznym, pompie, zużyciu wody, ściekach, itp
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Studnia była używana przez ten cały okres, tylko że ostatni miesiąc dwa może trochę mniej - remont. Studnia była chlorowana, badania sanepidu nie wykazały bakterii ale i tak przeczyściłem chlorem bo dawno nikt tego nie robił.
    Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że gdy np leję wodę do wanny to widzę czarne drobinki - na początku myślałem że instalacja się płucze po pracach remontowych ale to za długo trwa. Wyczytałem, że to mogą być związki manganu więc może stężenie tego pierwiastka rzeczywiście jest duże?
    Nie ukrywam, że sam pobierałem wodę do badania i mogłem nie odpuścić odpowiedniej ilości, więc wyniki mogą być zawyżone.

    Niemniej jednak rozmawiałem z fachowcem który kopał studnie - chciałem aby mi ją przeczyścił i myślałem żeby potem zrobić ponowne badania ale powiedział, że w tych okolicach (Rogoźnik, Ludźmierz, Zaskale) wszyscy mają taką wodę i to nic nie da. U sąsiadów woda podobnie pachnie i wygląda (żółty żurek) ale nikt się nie przejmuje.

    Miejscowa firma zajmująca się instalację filtrów zaproponowała mi kolumnę do usuwania żelaza i manganu za 4tyś. i kolejną do usuwania amoniaku za 3400, ten amoniak to sobie daruje na razie. Chętnie poznam inne oferty. Dodatkowo, pomieszczenie w którym będą zamontowane filtry jest niskie 160 cm oraz występuje tam duża wilgoć.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  8. #13428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    widac, ze w porownaniu z poprzednia, glebsza studnia, jest mniej zelaza, ale za to wiecej magnezu (symbolicznie) no i pojawily sie bakterie (kalowe i coli) - co dobrze moim zdaniem nie wrozy.

    co radzicie, znaczy - ktora studnie uzdatniac, te glebsza, bardziej zazelaziona, czy te plytsza, bo np. bakterie dosc latwo wyeliminowac lampa UV a trudniej jest walczyc z zelazem?
    A czy w poprzednim badaniu były też sprawdzane bakterie Coli i enterokoki? Ich obecność oznacza, że woda jest zanieczyszczona (np. wyciekami z szamba). Jeśli masz pewność, że w głębszej studni nie ma tych bakterii to ja bym wolał usuwać żelazo (różnica nie jest aż tak znacząca) niż ryzykować wodę z bakteriami.
    Co do samego uzdatniania to w obu studniach masz wysoką ogólną liczbę mikroorganizmów więc lampa UV będzie konieczna.
    Masz też wysoką utlenialność... i nadal niskie pH. Będzie trudno i drogo.

  9. #13429
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ttylka Zobacz post
    Studnia była używana przez ten cały okres, tylko że ostatni miesiąc dwa może trochę mniej - remont. Studnia była chlorowana, badania sanepidu nie wykazały bakterii ale i tak przeczyściłem chlorem bo dawno nikt tego nie robił.
    Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że gdy np leję wodę do wanny to widzę czarne drobinki - na początku myślałem że instalacja się płucze po pracach remontowych ale to za długo trwa. Wyczytałem, że to mogą być związki manganu więc może stężenie tego pierwiastka rzeczywiście jest duże?
    Nie ukrywam, że sam pobierałem wodę do badania i mogłem nie odpuścić odpowiedniej ilości, więc wyniki mogą być zawyżone.
    Taki poziom manganu nie jest niemożliwy. Przyjmijmy zatem, że badania są wiarygodne.
    Do usunięcia manganu przydałoby się solidne złoże katalityczne. Jest ich kilka, ale, jak już pisałem, aby dobrać właściwe potrzebne są informacje o układzie hydraulicznym (np. wydajność pompy)

    Miejscowa firma zajmująca się instalację filtrów zaproponowała mi kolumnę do usuwania żelaza i manganu za 4tyś. i kolejną do usuwania amoniaku za 3400, ten amoniak to sobie daruje na razie. Chętnie poznam inne oferty. Dodatkowo, pomieszczenie w którym będą zamontowane filtry jest niskie 160 cm oraz występuje tam duża wilgoć.
    Wilgoć nie powinna być aż takim problemem. Wysokość dość znacznie ogranicza wielkość butli odżelaziacza - moim zdaniem za bardzo. Jeśli nie masz innej możliwości to rozwiązaniem byłoby ustawienie dwóch butli szeregowo...
    Co do amoniaku to przy takim pH znaczna większość powinna być w formie gazowej i dać się usunąć przez napowietrzanie wody. Ale znów - brakuje informacji o układzie hydraulicznym (typ i wielkość hydroforu).

    Alternatywą dla powyższego układu (napowietrzanie i odżelaziacz) mógłby być filtr wielofunkcyjny ze złożem CR100 (ale od razu zaznaczam, że duży). Raczej będzie to drogie rozwiązanie ale ma szansę usunąć kilka problemów na jednym stopniu.

  10. #13430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Arrow

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A czy w poprzednim badaniu były też sprawdzane bakterie Coli i enterokoki? Ich obecność oznacza, że woda jest zanieczyszczona (np. wyciekami z szamba). Jeśli masz pewność, że w głębszej studni nie ma tych bakterii to ja bym wolał usuwać żelazo (różnica nie jest aż tak znacząca) niż ryzykować wodę z bakteriami.
    Co do samego uzdatniania to w obu studniach masz wysoką ogólną liczbę mikroorganizmów więc lampa UV będzie konieczna.
    Masz też wysoką utlenialność... i nadal niskie pH. Będzie trudno i drogo.
    tak, w poprzednim badaniu nie bylo zadnych bakterii (byly badane, ale nie wpisalem ich do pierwszego zestawienia). najblizsze szambo jest min. 100 m od nas. moze byc tak, ze bakterie pojawily sie przy zakladaniu pompy - tutaj caly czas jest budowa, wiec trudno o higiene - i na karb tego zrzucalbym te problemy.

    jesli bakterie i mikroorganizmy mozna zwalczyc lampa UV, to ok - jakos to przezyjemy (martwi mnie tylko to, ze jak nie ma pradu, to nie ma ochrony - pewno UPS bedzie niezbedny, ale on tez wytrzyma tylko krotki czas).

    no nic, nie pocieszasz - ale wole gorzka prawde, niz slodkie klamstwo - dziekuje i pozdrawiam,
    Grzegorz

  11. #13431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Question

    dzien dobry ponownie,

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    [...] Masz też wysoką utlenialność... i nadal niskie pH. [...]
    a mam takie pytanie - czy jest jakas zaleznosc pomiedzy glebokoscia studni a wielkoscia utlenialnosci?

    teraz mamy cos takiego :
    9 m - 9,1 mg/l
    13 m - 9 mg/l

    czy nizej jest lepiej? moze byc lepiej?

    co do pH, to jest prawie identyczne na obydwu głębokościach - wiec zakladam, ze tutaj glebszym wierceniem niewiele da sie uzyskac.


    pozdrawiam,
    Grzegorz

  12. #13432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Na tym poziomie utlenialności to praktycznie ta sama wartość. Można uznać, że pH i utlenialność nie zależy w Twoim przypadku od głębokości.

  13. #13433

    Domyślnie

    Przeniosłem post w odpowiedniejsze miejsce.
    Szukam stacji zmiękczającej wodę.
    Mam możliwość założenia poleconego Viessmann AquaStilla DUO za ok. 3500 zł z montażem do wody z wodociągów, ale qbek17 mi słusznie odradził.
    Twardość w pomiędzy 16, a 18 stopni niemieckich.
    Zużycie poniżej 8 m3 miesięcznie na 2 osoby, ale w niedługiej przyszłości mam nadzieję na więcej
    Na allegro widzę ciekawe stacje ERIE MAXIMA 20 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...dy-10821717714
    Jednak nie musi być taki kompakt. Mam miejsce w kotłowni.
    Lubię długie gwarancje

  14. #13434
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczwanyLis Zobacz post
    Przeniosłem post w odpowiedniejsze miejsce.
    Szukam stacji zmiękczającej wodę.
    Mam możliwość założenia poleconego Viessmann AquaStilla DUO za ok. 3500 zł z montażem do wody z wodociągów, ale qbek17 mi słusznie odradził.
    Twardość w pomiędzy 16, a 18 stopni niemieckich.
    Zużycie poniżej 8 m3 miesięcznie na 2 osoby, ale w niedługiej przyszłości mam nadzieję na więcej
    Na allegro widzę ciekawe stacje ERIE MAXIMA 20 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...dy-10821717714
    Jednak nie musi być taki kompakt. Mam miejsce w kotłowni.
    Lubię długie gwarancje
    Dzień dobry

    Biorąc pod uwagę dość wysoką twardość i zużycie wody, które będzie w przyszłości większe, my proponujemy zamontowanie nawet 30-litrowego zmiękczacza wody. Jeśli jest dużo miejsca w kotłowni i jest Pan przygotowany na trochę większy wydatek, to polecamy dwuczęściowy zmiękczacz Ecoperla Softower S Bezawaryjne urządzenie z głowicą Clacka i złożem Lewatit, oczywiście z długą gwarancją

    Zachęcamy do obejrzenia recenzji: https://youtu.be/XU05XNfSY_U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #13435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Biorąc pod uwagę dość wysoką twardość i zużycie wody, które będzie w przyszłości większe, my proponujemy zamontowanie nawet 30-litrowego zmiękczacza wody.
    Nie sądzicie, że to trochę za dużo jak na te zużycie? Nawet przy zmiękczeniu do zera i 10 m3 miesięcznie (wzrost o 25% względem aktualnego) te 30 litrów będzie na górnej granicy...

  16. #13436

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc w kwestii doboru stacji uzdatnienia wody o następujących parametrach:
    Żelazo ogólne - 2047
    Mangan - 226
    pH - 7,4
    Jon amonowy - 0,24
    Twardość ogólna - 338
    Mętność - 16
    Utlenialność - 0,82
    Chlorki - 32
    Przewodność - 685
    Siarczany - 107
    Azotany i azotyny w normie
    Zasadowość ogólna - 4,2

    Studnia na głębokości 30 m. Pompa model IBO 3,5SDm3/15. Studnia będzie zasilać dom dla 4-5 osobowej rodziny. Odprowadzenie ścieków do tradycyjnego szamba. Hydroforu na razie jeszcze brak.

  17. #13437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał simao83 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc w kwestii doboru stacji uzdatnienia wody o następujących parametrach:
    Żelazo ogólne - 2047
    Mangan - 226
    pH - 7,4
    Jon amonowy - 0,24
    Twardość ogólna - 338
    Mętność - 16
    Utlenialność - 0,82
    Chlorki - 32
    Przewodność - 685
    Siarczany - 107
    Azotany i azotyny w normie
    Zasadowość ogólna - 4,2

    Studnia na głębokości 30 m. Pompa model IBO 3,5SDm3/15. Studnia będzie zasilać dom dla 4-5 osobowej rodziny. Odprowadzenie ścieków do tradycyjnego szamba. Hydroforu na razie jeszcze brak.
    Generalnie sugerowałbym układ dwustopniowy: odżelaziacz (może być np z regeneracją chemiczną) i potem filtr wielofunkcyjny.
    Oczywiście opcji i konfiguracji jest przynajmniej kilka i żeby wybrać odpowiednią trzeba by porozmawiać o kilku szczegółach i Twoich priorytetach (ilość ścieków, jakość wody, chemia lub jej brak, itd).

  18. #13438
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał simao83 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc w kwestii doboru stacji uzdatnienia wody o następujących parametrach:
    Żelazo ogólne - 2047
    Mangan - 226
    pH - 7,4
    Jon amonowy - 0,24
    Twardość ogólna - 338
    Mętność - 16
    Utlenialność - 0,82
    Chlorki - 32
    Przewodność - 685
    Siarczany - 107
    Azotany i azotyny w normie
    Zasadowość ogólna - 4,2

    Studnia na głębokości 30 m. Pompa model IBO 3,5SDm3/15. Studnia będzie zasilać dom dla 4-5 osobowej rodziny. Odprowadzenie ścieków do tradycyjnego szamba. Hydroforu na razie jeszcze brak.
    Dzień dobry.
    Wstępnie możemy zaproponować odżelaziaczo-odmanganiacz Ecoperla Sanitower wraz ze wstępnym napowietrzaniem (hydrofor ocynkowany 300l + zwężka napowietrzająca).

    Jeśli jest Pan zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. Wykonamy dodatkowe testy obciążeniowe na wodzie, które pozwolą nam dać gwarancję skuteczności systemu w przypadku Pana wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #13439

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Wykonamy dodatkowe testy obciążeniowe na wodzie.
    Na czym polegają takie testy?

  20. #13440
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Na czym polegają takie testy?
    Nie raz pisaliśmy na ten temat w tym wątku, zachęcamy do prześledzenia naszych poprzednich wypowiedzi
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 672 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony