dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 676 z 755
Pokaż wyniki od 13.501 do 13.520 z 15099
  1. #13501
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy jest jakaś reguła która mówi o maksymalnym czasie regeneracji złoża? Np mimo że nie będzie zużycia w M3 to i ta powinna być regeneracja np raz na 14, 20, 30 dni ?

  2. #13502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czy jest jakaś reguła która mówi o maksymalnym czasie regeneracji złoża? Np mimo że nie będzie zużycia w M3 to i ta powinna być regeneracja np raz na 14, 20, 30 dni ?
    Ze względów higienicznych zalecane jest wykonanie regeneracji co max 14 dni. Nie jest to "sztywna" zasada i można ją nieco naginać w zależności od przypadku (np. jak woda jest miejska czyli chlorowana i wiadomo, że woda nie stoi tylko regularnie jest pobierana). Zmiękczacz powinien być tak dobrany aby jego pojemność wystarczała na te 10-13 dni według normalnego zużycia i wtedy ta "reguła" będzie tylko zabezpieczeniem.

  3. #13503

    Domyślnie

    A jeżeli zmiękczacz okazał się za mały i regeneruje się co 7 dni, to jedynym efektem ubocznym jest dwukrotnie większe zużycie soli, czy jeszcze coś?

    Czy dwa razy większy zmiękczacz zużywa dwa razy więcej soli na regenerację?

  4. #13504
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto125

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    60

    Domyślnie

    Tak może pytanie z innej beczki, ale czy woda z regeneracji nada się do podlewania ogródka?
    Mam mausera do którego zbieram deszczówkę i ściek z produkcji RO do akwarium, może i by spływ z uzdatniacza podpiąć?

  5. #13505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto125 Zobacz post
    Tak może pytanie z innej beczki, ale czy woda z regeneracji nada się do podlewania ogródka?
    Mam mausera do którego zbieram deszczówkę i ściek z produkcji RO do akwarium, może i by spływ z uzdatniacza podpiąć?
    Zdecydowanie NIE.
    Regeneracja zmiękczacza odbywa się solą kuchenną (NaCl), czyli w ściekach jest bardzo dużo chlorków, a one raczej nie wpływają korzystnie na rośliny.

  6. #13506
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    A jeżeli zmiękczacz okazał się za mały i regeneruje się co 7 dni, to jedynym efektem ubocznym jest dwukrotnie większe zużycie soli, czy jeszcze coś?
    Zużycie soli nie będzie wyższe - jest ono proporcjonalne do ilości złoża. W tym przypadku po prostu regeneracja odbywa się częściej i sumarycznie zużywa więcej wody na płukanie.
    Przykładowo weźmy zmiękczacz zużywający 3 kg soli i 120 litrów wody na regenerację oraz drugi, zużywający 6 kg i 200 litrów wody.

    Pierwszy (regenerując się co tydzień) w miesiąc zużyje 12 kg i 480 litrów, natomiast drugi (regenerując się co dwa tygodnie) zużyje też 12 kg i 400 litrów wody.

    Oczywiście nie są to wielkie różnice w domowych warunkach i sporo zależy też od ustawień konkretnej głowicy.

    Czy dwa razy większy zmiękczacz zużywa dwa razy więcej soli na regenerację?
    Generalnie tak.

  7. #13507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przykładowo weźmy zmiękczacz zużywający 3 kg soli i 120 litrów wody na regenerację oraz drugi, zużywający 6 kg i 200 litrów wody.

    Pierwszy (regenerując się co tydzień) w miesiąc zużyje 12 kg i 480 litrów, natomiast drugi (regenerując się co dwa tygodnie) zużyje też 12 kg i 400 litrów wody.
    A w praktyce dwa wyjazdy dwutygodniowe w roku spowodują, że mniejszy zmarnuje wtedy 6kg soli 240l wody, a większy 12kg i 400l - i rocznie mniejszy łącznie zużyje 138kg/5520l a większy 144kg/4800l więc mniejszy zaoszczędzi z 5kg soli a duży 720l wody względem drugiego - czyli bilans praktycznie na zero. Ale każde mniejsze zużycie powodujące, że mniejszy zregeneruje się po więcej niż tygodniu a duży będzie miał w analogicznym przypadku jeszcze zapas jonów w złożu i zregeneruje się "przedwcześnie" z kalendarza to już oszczędność małego względem dużego. Więc w praktyce "za mały" ma duże szanse być tańszy w eksploatacji, niż "na styk" a tym bardziej przy za dużym.

    Teoretycznie trwałość złoża w mniejszym będzie dwa razy mniejsza, niż w dużym - ale za to samo złoża 2x mniej to i materiał będzie 2x tańszy jak przyjdzie do wymiany. Zostaje różnica w robociźnie takiej wymiany i cenie samego urządzenia.

  8. #13508

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania.
    Chciałbym uniknąć zmiękczacz z solą wolał bym układ skupiający się na żelazie i manganie.

    Wyniki :
    ODCZYN 7,4pH
    Stężenie azotu amonowego 0,53 mg/l
    Stężenie jonu amonu 0,68mg/l
    Stężenie żelaza ogólnego 380 ug/l
    Stężenie manganu 336 ug/l
    Sumaryczna wartość wapnia i magnezu (twardość ogólna) 277 mgCaCO3/l

    Nie mam wyniku mętności i barwy ponieważ nie dostałem z sanepidu. Po wlaniu do szklanego naczynia woda jest przejrzysta klarowna. Po pozostawieniu jej na dłużej 2-3 dni pojawia się osad na dnie żółtawy. Woda ma nieprzyjemny zapach jeżeli nie przechodzi przez perlatory.

    Studnia głębinowa. Dom parterowy jednorodzinny 3-4 osoby. Pompa IBO wydajność 70L/minuta
    Ostatnio edytowane przez Atlantor ; 21-09-2021 o 09:26 Powód: Brak załącznika

  9. #13509
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlantor Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania.
    Chciałbym uniknąć zmiękczacz z solą wolał bym układ skupiający się na żelazie i manganie.

    Wyniki :
    ODCZYN 7,4pH
    Stężenie azotu amonowego 0,53 mg/l
    Stężenie jonu amonu 0,68mg/l
    Stężenie żelaza ogólnego 380 ug/l
    Stężenie manganu 336 ug/l
    Sumaryczna wartość wapnia i magnezu (twardość ogólna) 277 mgCaCO3/l

    Nie mam wyniku mętności i barwy ponieważ nie dostałem z sanepidu. Po wlaniu do szklanego naczynia woda jest przejrzysta klarowna. Po pozostawieniu jej na dłużej 2-3 dni pojawia się osad na dnie żółtawy. Woda ma nieprzyjemny zapach jeżeli nie przechodzi przez perlatory.

    Studnia głębinowa. Dom parterowy jednorodzinny 3-4 osoby. Pompa IBO wydajność 70L/minuta
    Dzień dobry.

    Istnieje możliwość zamontowania odżelaziacza wody, wykorzystującego wstępne napowietrzanie wody - Ecoperla Sanitower. Konieczne byłoby wtedy zamontowanie również hydroforu ocynkowanego, a także wcześniejsze zbadanie wody pod kątem barwy, mętności oraz utlenialności.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/sanitower/

    Jeśli będzie Pan zainteresowany, zapraszamy do kontaktu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #13510
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlantor Zobacz post
    Studnia głębinowa. Dom parterowy jednorodzinny 3-4 osoby. Pompa IBO wydajność 70L/minuta
    Faktycznie trochę mało informacji żeby konkretnie coś zaproponować, ale oczywiście można postawić odżelaziacz bez regeneracji chemicznej.
    Pozostaje kwestia rozmiaru i typu złoża... a to zależy od wielu czynników (np. jaki jest hydrofor, jaka jest rzeczywista wydajność pompy lub głębokość z jakiej jest pompowana woda (poziom lustra wody), co ze ściekami, jaki to zapach (gnilny, metaliczny, zgniłe jajo?)...)

  11. #13511

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Faktycznie trochę mało informacji żeby konkretnie coś zaproponować, ale oczywiście można postawić odżelaziacz bez regeneracji chemicznej.
    Pozostaje kwestia rozmiaru i typu złoża... a to zależy od wielu czynników (np. jaki jest hydrofor, jaka jest rzeczywista wydajność pompy lub głębokość z jakiej jest pompowana woda (poziom lustra wody), co ze ściekami, jaki to zapach (gnilny, metaliczny, zgniłe jajo?)...)
    Zapomniałem dopisać.
    Hydrofor jest ocynkowany 200L z firmy Wimest
    Pompa ma rzeczywiście wydajność na poziomie 70L/min. Pamiętam, że zbiornik 1000L pompowałem w granicach 12 minut.
    Głębokości niestety nie pamiętam.
    Ścieki w tej chwili mam odprowadzane do biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Zapach jest zgniłego jaja (siarkowy)

  12. #13512

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania.
    - Stężenie manganu 163 ug/l
    - Stężenie żelaza: 153 ug/l
    - PH:7,1
    - twardość całkowita: 170 mg/l
    - indeks nadmanganianowy: 0,58 mg/l

    Dane instalacji:
    - ile osób: 4 osoby
    - Hydrofor przeponowy 150l
    - oczyszczalnia biologiczna sotralentz actibloc 4 lti
    - pompa głębinowa: głębokość 50m model ZDS.

    Dobrze by było jakby uzdatniacz był bezobsługowy, albo prawie bezobsługowy i nie zajmował dużo miejsca w kotłowni. Z badań wynika, że problemem jest mangan i trochę żelazo. Ogłolnie woda pozostawia brązowy nalot. Ostatnio zaglądałem do studni to woda jest brązowa i dużo nalotu brązowego. Na razie mam filtr sznurkowy który wymieniam raz na miesiąc i on także szybko robi się brązowy.
    Proszę o poradę co mogę zamontować aby doprowadzić wodę do normalnego stanu.

    Znajomy, który ma trochę gorsze odemnie warunki kupił i sobie chwali: OXYLINE PLUS 42 - BEZ CHEMII, BEZ NAPOWIETRZANIA, USUWA ŻELAZO, MANGAN, SIARKOWODÓR
    Ostatnio edytowane przez drza ; 22-09-2021 o 10:14
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  13. #13513
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania.
    - Stężenie manganu 163 ug/l
    - Stężenie żelaza: 153 ug/l
    - PH:7,1
    - twardość całkowita: 170 mg/l
    - indeks nadmanganianowy: 0,58 mg/l

    Dane instalacji:
    - ile osób: 4 osoby
    - Hydrofor przeponowy 150l
    - oczyszczalnia biologiczna sotralentz actibloc 4 lti
    - pompa głębinowa: głębokość 50m model ZDS.

    Dobrze by było jakby uzdatniacz był bezobsługowy, albo prawie bezobsługowy i nie zajmował dużo miejsca w kotłowni. Z badań wynika, że problemem jest mangan i trochę żelazo. Ogłolnie woda pozostawia brązowy nalot. Ostatnio zaglądałem do studni to woda jest brązowa i dużo nalotu brązowego. Na razie mam filtr sznurkowy który wymieniam raz na miesiąc i on także szybko robi się brązowy.
    Proszę o poradę co mogę zamontować aby doprowadzić wodę do normalnego stanu.

    Znajomy, który ma trochę gorsze odemnie warunki kupił i sobie chwali: OXYLINE PLUS 42 - BEZ CHEMII, BEZ NAPOWIETRZANIA, USUWA ŻELAZO, MANGAN, SIARKOWODÓR
    Dzień dobry,

    czy mógłbyś wstawić pełne wyniki analizy fizykochemicznej? Czy woda ma nieprzyjemny zapach?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #13514

    Domyślnie

    Witam,
    mam prośbę o poradę. Posiadam odżelaziacz - stację ze złożem greensand + głowica clack.
    Studnia głębinowa ma niestety słaby / powolny napływ wody. Wody na co dzień nie brakuje, ale niestety podczas regeneracji nie wystarcza jej aby przeprowadzić proces do końca. Nie mając innego wyjścia, skróciłem poszczególne etapy regeneracji, a zwiększyłem jej częstotliwość.

    Mam jednak pytanie, czy istnieje możliwość ustawienia stacji tak, aby podczas regeneracji, np. po zassaniu roztworu ze zbiornika nastąpiła przerwa pozwalająca studni uzupełnić się, po czym regeneracja została by wznowiona, czyli wykonane zostało by np. płukanie?

  15. #13515

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry,

    czy mógłbyś wstawić pełne wyniki analizy fizykochemicznej? Czy woda ma nieprzyjemny zapach?
    Woda ma normalny zapach, nie śmierdzi.

    Wyniki badań (robione trochę wcześniej):
    - Barwa: 5 mg/l
    - Mętność: 7,2 NTU
    - Zapach: z1R
    - Zawartość jonów wodorowych PH: 7,5 ph
    - Przewodność elektryczna: 320 uS/cm
    - Stężenie jonu amonowego: <0,020 mg/l
    - Stężenie azotanów: <0,50 mg/l
    - Stężenie azotynów: 0,010 mg/l
    - Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu (twardość ogólna) 163: mg/l

    Pompa głębinowa ZDS: Model: QPGo.P.3-19.30
    Ostatnio edytowane przez drza ; 23-09-2021 o 09:54
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  16. #13516
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Woda ma normalny zapach, nie śmierdzi.

    Wyniki badań (robione trochę wcześniej):
    - Barwa: 5 mg/l
    - Mętność: 7,2 NTU
    - Zapach: z1R
    - Zawartość jonów wodorowych PH: 7,5 ph
    - Przewodność elektryczna: 320 uS/cm
    - Stężenie jonu amonowego: <0,020 mg/l
    - Stężenie azotanów: <0,50 mg/l
    - Stężenie azotynów: 0,010 mg/l
    - Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu (twardość ogólna) 163: mg/l

    Pompa głębinowa ZDS: Model: QPGo.P.3-19.30
    W takim wypadku do podanych wyników analizy wody, przy przydomowej oczyszczalni i zbiorniku hydroforowym przeponowym możemy zaproponować odżelaziaczo-odmanganiacz Ecoperla Oxytower z komorą sprężonego powietrza.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/oxytower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #13517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlantor Zobacz post
    Zapomniałem dopisać.
    Hydrofor jest ocynkowany 200L z firmy Wimest
    Pompa ma rzeczywiście wydajność na poziomie 70L/min. Pamiętam, że zbiornik 1000L pompowałem w granicach 12 minut.
    Głębokości niestety nie pamiętam.
    Ścieki w tej chwili mam odprowadzane do biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Zapach jest zgniłego jaja (siarkowy)
    Czy coś w mojej kwestii Panowie zaproponujecie ? Nie ukrywam, że szukam rozwiązania budżetowego.

  18. #13518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atlantor Zobacz post
    Zapomniałem dopisać.
    Hydrofor jest ocynkowany 200L z firmy Wimest
    Pompa ma rzeczywiście wydajność na poziomie 70L/min. Pamiętam, że zbiornik 1000L pompowałem w granicach 12 minut.
    Głębokości niestety nie pamiętam.
    Ścieki w tej chwili mam odprowadzane do biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Zapach jest zgniłego jaja (siarkowy)
    Żeby pozbyć się zapachu siarkowodoru trzeba byłoby wodę napowietrzyć i dać katalityczne złoże odżelaziające. Najprostsze tego typu złoża są niestety regenerowane chemicznie co odpada w przypadku biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Generalnie myślę, że np. Katalox Light powinien sobie poradzić. Przy 3-4 osobach myślę, że zbiornik powinien mieć średnicę 12" lub 13".
    Głowicę sugerowałbym Clacka, ale oczywiście inne też mogą być.

  19. #13519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania.
    - Stężenie manganu 163 ug/l
    - Stężenie żelaza: 153 ug/l
    - PH:7,1
    - twardość całkowita: 170 mg/l
    - indeks nadmanganianowy: 0,58 mg/l

    Dane instalacji:
    - ile osób: 4 osoby
    - Hydrofor przeponowy 150l
    - oczyszczalnia biologiczna sotralentz actibloc 4 lti
    - pompa głębinowa: głębokość 50m model ZDS.

    Dobrze by było jakby uzdatniacz był bezobsługowy, albo prawie bezobsługowy i nie zajmował dużo miejsca w kotłowni. Z badań wynika, że problemem jest mangan i trochę żelazo. Ogłolnie woda pozostawia brązowy nalot. Ostatnio zaglądałem do studni to woda jest brązowa i dużo nalotu brązowego. Na razie mam filtr sznurkowy który wymieniam raz na miesiąc i on także szybko robi się brązowy.
    Proszę o poradę co mogę zamontować aby doprowadzić wodę do normalnego stanu.

    Znajomy, który ma trochę gorsze odemnie warunki kupił i sobie chwali: OXYLINE PLUS 42 - BEZ CHEMII, BEZ NAPOWIETRZANIA, USUWA ŻELAZO, MANGAN, SIARKOWODÓR
    Ja bym się jeszcze zastanowił nad filtrem wielofunkcyjnym - zmiękczy też wodę, wymaga soli do regeneracji, ale przekroczenia są niewielkie, zapachu nie ma więc powinien pasować. Twardość jest niewielka więc regeneracja będzie niezbyt często.

  20. #13520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.kedzior Zobacz post
    Witam,
    mam prośbę o poradę. Posiadam odżelaziacz - stację ze złożem greensand + głowica clack.
    Studnia głębinowa ma niestety słaby / powolny napływ wody. Wody na co dzień nie brakuje, ale niestety podczas regeneracji nie wystarcza jej aby przeprowadzić proces do końca. Nie mając innego wyjścia, skróciłem poszczególne etapy regeneracji, a zwiększyłem jej częstotliwość.

    Mam jednak pytanie, czy istnieje możliwość ustawienia stacji tak, aby podczas regeneracji, np. po zassaniu roztworu ze zbiornika nastąpiła przerwa pozwalająca studni uzupełnić się, po czym regeneracja została by wznowiona, czyli wykonane zostało by np. płukanie?
    Tak, jest taka możliwość w sterowniku CI i wyższych (CK, IA). W prostszych sterownikach (TC, EI) niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ kolejność etapów jest tam zapisana na sztywno.
    Napisz jaki masz sterownik.

Strona 676 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony