dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 755
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 15099
  1. #12201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Wojteksw
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    okolice Legionowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam serdecznie, dawno tu nie zaglądałem, ale sprzęt działał. Teraz pewnie trzeba będzie wymienić złoże Ecomix A
    Ale na początek mam pytanie, w jakiej pozycji ma być pokrętło w głowicy Clack WS1CI , czy wkręcone maksymalnie w prawo, czy trochę odkręcone?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2122i.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	441178

  2. #12202
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jayson120

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Potasze
    Kod pocztowy
    60-005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    drodzy forumowicze mam przy okazji inwestycji dość pokaźne zniżki na urządzenia do zmiękczania wody firm:
    - Trinnity;
    - Epuro;
    - BWT;
    - JUDO;
    - Supreme.

    Proszę o opinie do powyższych marek urządzeń.

  3. #12203
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał witcher Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Woda ze studni głębinowej gł. 46 m. Pompa głębinowa IBO FP4 E20.
    Miesięczne zużycie wody na poziomie 8-9 m3.
    Ścieki odprowadzane do POŚ z reaktorem biologicznym i dalej w nasyp.
    W domu brak tradycyjnego hydroforu i brak możliwości postawienia. Pompa głębinowa uruchamiana elektronicznie.
    Jeśli chodzi o wodę to głównym problemem jest żelazo i rdzawy nalot na armaturze itd. Twardość nie jest tak uciążliwa...
    Wyniki badań z tego roku.

    pH - 7,6
    Twardość ogólna - 204 mg/l
    Żelazo - 1329 ug
    Mangan - 79 ug
    Ogólna liczba mikroorganizmów 37 - bez nieprawidłowych zmian
    Bakterie coli, Escherichia coli i enterekoki - 0

    Początkowo myślałem o urządzeniu wielofunkcyjnym ale po zestawieniu wszystkich za i przeciw rozpatruję odżelaziacz z zintegrowana poduszką powietrzną.
    Myślałem o czymś jak Supreme Oxyline PLUS na złożu Katalox Light.Ponoć te urządzenia pracują obecnie ma głowicach Clack.
    Pytanie jak duży musiałby być taki odżelaziacz, ew. jak duże musiałoby być urządzenie wielofunkcyjne?
    Jak to sobie policzyć?

    Proszę o radę/opinię/pomoc.
    Dzięki
    Jeżeli nie odczuwa Pan zapachu siarkowodoru to można zastosować Ecoperla Multitower M

    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #12204

    Domyślnie

    Tak, woda wodociągowa, zapachów gnilnych itp brak, ale czuć chlor, w smaku lekko gorzka.

  5. #12205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojteksw Zobacz post
    Witam serdecznie, dawno tu nie zaglądałem, ale sprzęt działał. Teraz pewnie trzeba będzie wymienić złoże Ecomix A
    Ale na początek mam pytanie, w jakiej pozycji ma być pokrętło w głowicy Clack WS1CI , czy wkręcone maksymalnie w prawo, czy trochę odkręcone?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2122i.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	441178
    To zależy jakiego efektu oczekujesz. To pokrętło to zawór mieszający. Kiedy jest maksymalnie w prawo (wykręcony) to przepuszcza najwięcej wody surowej. Jak chcesz mieć wodę bardziej zmiękczoną/przefiltrowaną to trzeba je wkręcić do głowicy (czyli w lewo).

  6. #12206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek9011 Zobacz post
    Tak, woda wodociągowa, zapachów gnilnych itp brak, ale czuć chlor, w smaku lekko gorzka.
    To faktycznie kwalifikuje się do węgla aktywnego. Pytanie tylko czy razem ze zmiękczaczem czy jako osobny etap...

  7. #12207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jayson120 Zobacz post
    Dzień dobry,

    drodzy forumowicze mam przy okazji inwestycji dość pokaźne zniżki na urządzenia do zmiękczania wody firm:
    - Trinnity;
    - Epuro;
    - BWT;
    - JUDO;
    - Supreme.

    Proszę o opinie do powyższych marek urządzeń.
    Zadałeś pytanie tak ogólne, że ciężko cokolwiek odpowiedzieć
    Każda z tych firm/marek ma wiele modeli. Nie wiemy jaką masz wodę więc nie wiemy czy dany model będzie do niej odpowiedni czy nie...

  8. #12208
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jayson120

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Potasze
    Kod pocztowy
    60-005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Twardość wody mgCaCO3 427
    zużycie dobowe wody 0,15 m3/d.
    Instalator na moje potrzeby polecał mi model Supreme 26
    Ostatnio edytowane przez Jayson120 ; 24-02-2020 o 14:15

  9. #12209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jayson120 Zobacz post
    Twardość wody mgCaCO3 427
    zużycie dobowe wody 0,15 m3/d.
    Instalator na moje potrzeby polecał mi model Supreme 26
    To trochę za duży model Ci polecił... przy takim (dość niskim) zużyciu wystarczy Ci 20 litrów złoża.

  10. #12210

    Domyślnie

    Cytat Napisał witcher Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Woda ze studni głębinowej gł. 46 m. Pompa głębinowa IBO FP4 E20.
    Miesięczne zużycie wody na poziomie 8-9 m3.
    Ścieki odprowadzane do POŚ z reaktorem biologicznym i dalej w nasyp.
    W domu brak tradycyjnego hydroforu i brak możliwości postawienia. Pompa głębinowa uruchamiana elektronicznie.
    Jeśli chodzi o wodę to głównym problemem jest żelazo i rdzawy nalot na armaturze itd. Twardość nie jest tak uciążliwa...
    Wyniki badań z tego roku.

    pH - 7,6
    Twardość ogólna - 204 mg/l
    Żelazo - 1329 ug
    Mangan - 79 ug
    Ogólna liczba mikroorganizmów 37 - bez nieprawidłowych zmian
    Bakterie coli, Escherichia coli i enterekoki - 0

    Początkowo myślałem o urządzeniu wielofunkcyjnym ale po zestawieniu wszystkich za i przeciw rozpatruję odżelaziacz z zintegrowana poduszką powietrzną.
    Myślałem o czymś jak Supreme Oxyline PLUS na złożu Katalox Light.Ponoć te urządzenia pracują obecnie ma głowicach Clack.
    Pytanie jak duży musiałby być taki odżelaziacz, ew. jak duże musiałoby być urządzenie wielofunkcyjne?
    Jak to sobie policzyć?

    Proszę o radę/opinię/pomoc.
    Dzięki
    Wypowie się ktoś jeszcze?

  11. #12211
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Wojteksw
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    okolice Legionowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To zależy jakiego efektu oczekujesz. To pokrętło to zawór mieszający. Kiedy jest maksymalnie w prawo (wykręcony) to przepuszcza najwięcej wody surowej. Jak chcesz mieć wodę bardziej zmiękczoną/przefiltrowaną to trzeba je wkręcić do głowicy (czyli w lewo).
    Bardzo dziękuję, na Ciebie można zawsze liczyć. Faktycznie dopiero teraz zauważyłem, że śruba ma lewy gwint i obracając w prawo otwieramy zawór.
    Zainteresowałem się tym, bo niechcący przekręciłem oraz słabiej już działa złoże. Muszę wymienić, zastanawiam się czy dalej zasypać Ecomix A, czy może AQUA MULTI BIO warto spróbować. Obecnie Ecomix A jest od grudnia 2013 r. a więc już pewnie czas na wymianę.
    Czy dużo zabawy jest przy wymianie? Na co zwrócić uwagę przy demontażu i montażu głowicy?

  12. #12212

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To faktycznie kwalifikuje się do węgla aktywnego. Pytanie tylko czy razem ze zmiękczaczem czy jako osobny etap...
    Zastanowiłem się na tym co pisałeś chyba zdecyduję się na oddzielny filtr węglowy tylko na zimnej wodzie w kuchni, a zmiękczacz wezmę bez węgla. Znalazłem zmiękczacz Water technic 32 : https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...low-7485816445

    Widziałem, że w innym wątku pisałeś, że nie zdecydowałbyś się na niego ze względu na głowicę czy możesz powiedzieć co z nią nie tak? pytam bo producent daje na nią 10 lat gwarancji i zastanawiam się czy to tylko chwyt marketingowy i w razie reklamacji i tak się do czegoś czepią i odrzucą reklamację, czy rzeczywiście coś poprawili z tym temacie.

    Rozważałem też Ecoperla Toro 35 ale gdzieś pisałeś że to chińska głowice i też problematyczna, szukałem całych urządzeń CLACK'a ale maja regenerację down-flow, więc chyba nie najlepiej, czy jeżeli Water Technic to rzeczywiście lipa, mógłbyś doradzić mi jakieś urządzenie z dobrą głowicą, o pojemności 30-35l złoża?
    Ostatnio edytowane przez Marek9011 ; 25-02-2020 o 09:19

  13. #12213
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał witcher Zobacz post
    Wypowie się ktoś jeszcze?
    W takiej sytuacji raczej może być problem z założeniem stacji z poduszką sprężonego powietrza ze względu na wysoką wartość żelaza.
    Przy zamontowaniu stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Multitower M nie będzie problemu z oczyszczeniem żelaza, lecz woda będzie również zmiękczona do zera. Jeśli to nie problem dla Ciebie lub Twojej instalacji, to rozsądne rozwiązanie.

    Alternatywnie - jeśli byłbyś zainteresowany uzdatnieniem tej wody przez sam odżelaziacz, to nasz dział techniczny mógłby przerobić stację Ecoperla Oxytower na potrzeby Twojej wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #12214
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek9011 Zobacz post

    Rozważałem też Ecoperla Toro 35 ale gdzieś pisałeś że to chińska głowice i też problematyczna, szukałem całych urządzeń CLACK'a ale maja regenerację down-flow, więc chyba nie najlepiej, czy jeżeli Water Technic to rzeczywiście lipa, mógłbyś doradzić mi jakieś urządzenie z dobrą głowicą, o pojemności 30-35l złoża?
    Odnośnie głowic w Ecoperla Toro masz tutaj informacje https://www.filtry-do-wody.info/glow...kanskim-fleck/ - z tego co wiemy to nikt nigdy nie miał z nimi żadnego problemu. Czy możesz podać źródło swojej wypowiedzi?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #12215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojteksw Zobacz post
    Bardzo dziękuję, na Ciebie można zawsze liczyć. Faktycznie dopiero teraz zauważyłem, że śruba ma lewy gwint i obracając w prawo otwieramy zawór.
    Zainteresowałem się tym, bo niechcący przekręciłem oraz słabiej już działa złoże. Muszę wymienić, zastanawiam się czy dalej zasypać Ecomix A, czy może AQUA MULTI BIO warto spróbować. Obecnie Ecomix A jest od grudnia 2013 r. a więc już pewnie czas na wymianę.
    Czy dużo zabawy jest przy wymianie? Na co zwrócić uwagę przy demontażu i montażu głowicy?
    Wymiana złoża to "brudna robota". Nie jest jakaś szczególnie skomplikowana, ale jest kilka elementów na które trzeba uważać. Ciężko będzie opisać całość krok po kroku z dużą szczegółowością...

  16. #12216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał witcher Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Woda ze studni głębinowej gł. 46 m. Pompa głębinowa IBO FP4 E20.
    Miesięczne zużycie wody na poziomie 8-9 m3.
    Ścieki odprowadzane do POŚ z reaktorem biologicznym i dalej w nasyp.
    W domu brak tradycyjnego hydroforu i brak możliwości postawienia. Pompa głębinowa uruchamiana elektronicznie.
    Jeśli chodzi o wodę to głównym problemem jest żelazo i rdzawy nalot na armaturze itd. Twardość nie jest tak uciążliwa...
    Wyniki badań z tego roku.

    pH - 7,6
    Twardość ogólna - 204 mg/l
    Żelazo - 1329 ug
    Mangan - 79 ug
    Ogólna liczba mikroorganizmów 37 - bez nieprawidłowych zmian
    Bakterie coli, Escherichia coli i enterekoki - 0

    Początkowo myślałem o urządzeniu wielofunkcyjnym ale po zestawieniu wszystkich za i przeciw rozpatruję odżelaziacz z zintegrowana poduszką powietrzną.
    Myślałem o czymś jak Supreme Oxyline PLUS na złożu Katalox Light.Ponoć te urządzenia pracują obecnie ma głowicach Clack.
    Pytanie jak duży musiałby być taki odżelaziacz, ew. jak duże musiałoby być urządzenie wielofunkcyjne?
    Jak to sobie policzyć?

    Proszę o radę/opinię/pomoc.
    Dzięki
    Pompa jest solidna więc raczej da radę wypłukać odżelaziacz nawet z ciężkim złożem.
    Jeśli chodzi o stację wielofunkcyjną to ze względu na poziom żelaza raczej musiałaby być przewymiarowana względem samej twardości - obstawiałbym jako minimum 50 litrów złoża.
    Jeśli wolisz odżelaziacz z poduszką powietrzną to radziłbym wersję z dwoma zbiornikami (większa objętość) gdzie pierwszy zbiornik jest tylko z wodą i powietrzem, a w drugim jest złoże. Tutaj celowałbym w rozmiar 10x54" lub 12x52". Jeśli chodzi o wersję jednozbiornikową to raczej szukaj zbiornika 13x54".

  17. #12217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek9011 Zobacz post
    Zastanowiłem się na tym co pisałeś chyba zdecyduję się na oddzielny filtr węglowy tylko na zimnej wodzie w kuchni, a zmiękczacz wezmę bez węgla. Znalazłem zmiękczacz Water technic 32...
    Widziałem, że w innym wątku pisałeś, że nie zdecydowałbyś się na niego ze względu na głowicę czy możesz powiedzieć co z nią nie tak? pytam bo producent daje na nią 10 lat gwarancji i zastanawiam się czy to tylko chwyt marketingowy i w razie reklamacji i tak się do czegoś czepią i odrzucą reklamację, czy rzeczywiście coś poprawili z tym temacie.
    To nie jest tak, że coś konkretnie jest z tą głowicą nie w porządku. Po prostu chodzi o jej "dostępność". Jest stosowana chyba tylko u nich i w razie potrzeby przeglądu możesz być skazany na ich serwis lub przy ewentualnych problemach dostępność części jest zależna tylko od jednego dostawcy.
    Z tego samego powodu (niezbyt wiele referencji) ciężko powiedzieć czy to dobra czy zła konstrukcja...

    Rozważałem też Ecoperla Toro 35 ale gdzieś pisałeś że to chińska głowice i też problematyczna, szukałem całych urządzeń CLACK'a ale maja regenerację down-flow, więc chyba nie najlepiej, czy jeżeli Water Technic to rzeczywiście lipa, mógłbyś doradzić mi jakieś urządzenie z dobrą głowicą, o pojemności 30-35l złoża?
    Regeneracja downflow czy upflow to nie jest zawsze lepsze czy gorsze rozwiązanie. Faktycznie przy 30-35 litrach złoża można już myśleć o regeneracji upflow, ale trzeba pamiętać że woda musi być w takiej sytuacji bez innych zanieczyszczeń (i zalecany jest dobry filtr wstępny). Clack ma obie wersje regeneracji.
    Nie wiem czy konkretna głowica będzie problematyczna czy nie... to zależy od wielu czynników (w tym szczęścia do danego egzemplarza) Faktem jest, że głowica w Toro jest chińska. Możesz tą informację potraktować jako dyskwalifikującą dany model lub to zaakceptować. Ważne żebyś wiedział co kupujesz

  18. #12218
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Wojteksw
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    okolice Legionowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wymiana złoża to "brudna robota". Nie jest jakaś szczególnie skomplikowana, ale jest kilka elementów na które trzeba uważać. Ciężko będzie opisać całość krok po kroku z dużą szczegółowością...
    Brudnej roboty nie obawiam się, natomiast trochę boję się, czy są sytuacje, że nie można wysypać złoża. Czy ewentualnie myjka ciśnieniowa Karcher da radę wypłukać resztki zalegającego złoża. Operacje przeprowadzę jak będzie cieplej, na wiosnę, wyciągając zbiornik przed dom na działkę. Jeżeli możesz, to podaj, na co zwrócić uwagę przy takiej operacji, każda uwaga jest cenna. Na przykład, czy obowiązkowo wymieniać kosze, uszczelnienie itp. Wolę być przygotowany na ewentualne utrudnienia.
    Jeszcze mam pytanie, czy klucz serwisowy do głowicy jest dostępny tylko u jednego sprzedawcy w cenie 110 zł. czy można go taniej gdzieś zakupić, najlepiej na terenie Warszawy z odbiorem osobistym?

  19. #12219

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wszystkie porady, zastanowię się dokładnie nad wszystkimi za i przeciw i coś wybiorę

  20. #12220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojteksw Zobacz post
    Brudnej roboty nie obawiam się, natomiast trochę boję się, czy są sytuacje, że nie można wysypać złoża. Czy ewentualnie myjka ciśnieniowa Karcher da radę wypłukać resztki zalegającego złoża. Operacje przeprowadzę jak będzie cieplej, na wiosnę, wyciągając zbiornik przed dom na działkę. Jeżeli możesz, to podaj, na co zwrócić uwagę przy takiej operacji, każda uwaga jest cenna. Na przykład, czy obowiązkowo wymieniać kosze, uszczelnienie itp. Wolę być przygotowany na ewentualne utrudnienia.
    Przy złożu wielofunkcyjnym praktycznie nie ma ryzyka zbrylenia złoża (to są żywice jonowymienne, lekkie) więc myjka spokojnie wystarczy.
    Będziesz potrzebował worka (lub kilku) żeby wysypać do nich złoże, ale żeby odsączyła się z nich woda. Mogą być worki na gruz do kupienia w markecie budowlanym. Kosz górny na pewno dobrze będzie wymienić. Dystrybutor dolny i uszczelnienia - zależnie od zużycia, ale nie powinny tego wymagać.

    Jeszcze mam pytanie, czy klucz serwisowy do głowicy jest dostępny tylko u jednego sprzedawcy w cenie 110 zł. czy można go taniej gdzieś zakupić, najlepiej na terenie Warszawy z odbiorem osobistym?
    Odezwij się do mnie na priv i coś wymyślimy.

Strona 611 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony