dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 636 z 755
Pokaż wyniki od 12.701 do 12.720 z 15099
  1. #12701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    To na ile większyc solenie? Skrócić płukania?
    Znalazłem film na yt z tą głowica z firmy USTM i tam podają ze to złożę 25l ma zdolność jonowymienna 71 to wychodzi ze regeneracja co 3.9m3.
    Ustawienia podają takie :
    Backwash 8min
    Rinse 8 min
    Refil 10min
    Brine 60min
    https://youtu.be/GWe6sII5P1w
    Co o tym myślisz?
    Na pewno będzie lepiej niż te dotychczasowe

  2. #12702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzoza3000 Zobacz post
    Przepraszam ze dolaczam sie do nie swojego tematu.
    Chyba nie ma za co przepraszać Lepiej tak niż zakładać kolejny wątek...

    Czy takie zestawy, tutaj chodzi mi o komponenty a nie wydajnosc, beda w porzadku?
    Jeśli chodzi o to co jest podane w opisie (czyli głowica i złoże) to jest OK. Pytanie czego tam brakuje... a nie widzę nigdzie wzmianki np. o zaworze obejścia (bypass) czy wężu do kanalizacji... to może nie są bardzo kosztotwórcze elementy, ale ich dokupowanie osobno podnosi koszt całości i zabiera Twój czas

  3. #12703

    Domyślnie

    Panowie!
    Kupiłam od Aquamot za pobraniem profesjonalny system odżelaziający - Supreme OXYLINE 84 Clack, cena po rabacie: 4300 zł, montaż 1200 zł.
    Jestem zachwycona, a ten stan u mnie zdarza się rzadko. Woda kryształ. Wchodząc do łazienki mam dylemat- moja, nie moja? bo sanitariaty po umyciu kwasem, są już tydzień białe. Walczyłam z tym 15-ście lat...
    Pozdrawiam Panów!

  4. #12704
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikida

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam. Zwracam się do znawców tematu o przeanalizowanie mojej instalacji odżelaziającej którą mam zamontowaną przez pewnego instalatora. Problem polega na tym ,iż miało działać a zbytnio nie działa, woda jest oczyszczona minimalnie . Być może trzeba czasu aby złoże się aktywowało chodź moim zdaniem powinno to działać odrazu. Do krystalicznej dużo jej brakuje. Z tego co wyczytałem z opakowań zastosowane zostało złoże : tlenek manganu oraz żwirowe(frakcja 1,6 - 3,15mm) czy to tak ma być nie wiem . Proszę o ocenę. Dodam zdjęcia z instalacji .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	449435Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201021_141120 (Large).jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	449436Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201021_141208 (Large).jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	449437Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	razem.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	449438

    Dodam jeszcze jak wygląda woda :
    1.woda bez filtracji
    2.woda filtrowana
    3.woda do porównania z innego ujęcia(innej studni bez żadnych filtrów)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201021_105910 (Large).jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	449439
    Ostatnio edytowane przez mikida ; 21-10-2020 o 21:48

  5. #12705
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikida Zobacz post
    Witam. Zwracam się do znawców tematu o przeanalizowanie mojej instalacji odżelaziającej którą mam zamontowaną przez pewnego instalatora. Problem polega na tym ,iż miało działać a zbytnio nie działa, woda jest oczyszczona minimalnie . Być może trzeba czasu aby złoże się aktywowało chodź moim zdaniem powinno to działać odrazu do krystalicznej dużo jej brakuje. Z tego co wyczytałem z opakowań zastosowane zostało złoże : tlenek manganu oraz żwirowe(frakcja 1,6 - 3,15mm) czy to tak ma być nie wiem . Proszę o ocenę.
    Na pierwszy rzut oka to masz za niskie pH do takiego układu. Do tego chińska głowica - nie mam pewności czy wystarczająca do tego złoża (które jest ciężkie i wymaga solidnego płukania). Nie ma na zdjęciu rozmiaru zbiornika ani nie wiadomo ile złoża wsypali...
    Masz zdjęcie zwężki napowietrzającej - ale brak informacji o hydroforze. Czy zwężka zasysa powietrze? Czy pompa dobija ciśnienie w czasie płukania? Jaki model pompy?

  6. #12706
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikida

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Już uzupełniam informację.
    Jeśli chodzi o zbiornik to jest ocynkowany 300 L , pompa zastosowana w studni głębinowa SKM150(Wydajność maksymalna: 45 l/min,Wysokość podnoszenia: 90 m). W trakcie nabijania wody powietrze jest zasysane przez zwężkę ( jest to dosyć głośno słyszalne) .Natomiast jeśli chodzi o zasyp złożem to po ilości pozostałych worków wnioskuje, iż było to gdzieś w granicach 80/90 kg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201021_220855 (Large).jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	449460Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201021_220639 (Large).jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	449461Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201021_220721 (Large).jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	449462

    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale instalacja pracuje dopiero 2 dni . Wstępnie konsultowałem się z instalatorem który informował o możliwości wymiany złoża z wykorzystaniem nadmanganianu potasu. Ale czy to coś zmieni?
    Ostatnio edytowane przez mikida ; 21-10-2020 o 22:00

  7. #12707
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Tak jak napisał kolega wyżej, niskie pH wody i w trym przypadku brak złoża korygującego może mieć negatywny wpływ na działanie urządzenia.

    Zdjęcia niestety nie pokazują całego systemu, choć wskazują na to, że system jest wykonany raczej poprawnie. Nie wiemy jednak, czy stacja się poprawnie płucze. 2 dni to za krótki czas, żeby ocenić pracę urządzenia, ponieważ musi się wypracować.

    Możemy na ten moment polecić zastosowanie dyszy rozbryzgowej w hydroforze, co zapewni lepsze napowietrzenie wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #12708
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikida

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Proszę mi jeszcze powiedzieć czy błędem jest jeśli dopływ wody do zbiornika ocynkowanego jest u dołu z boku czy w systemie napowietrzania nie powinno to być od góry? oraz czy montaż filtra wstępnego jest konieczny? Mam zamontowane dwa filtry które wcześniej filtrowały wodę jednak teraz one są zamontowane za wyjściem wody ze stacji filtrującej.
    Można wyjaśnić o co chodzi z tym złożem korygującym?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_100852 (Large).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	449470Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_100748 (Large).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	449471Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_100957 (Large).jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	449472
    Ostatnio edytowane przez mikida ; 22-10-2020 o 11:54

  9. #12709
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikida Zobacz post
    Proszę mi jeszcze powiedzieć czy błędem jest jeśli dopływ wody do zbiornika ocynkowanego jest u dołu z boku czy w systemie napowietrzania nie powinno to być od góry? oraz czy montaż filtra wstępnego jest konieczny? Mam zamontowane dwa filtry które wcześniej filtrowały wodę jednak teraz one są zamontowane za wyjściem wody ze stacji filtrującej.
    Można wyjaśnić o co chodzi z tym złożem korygującym?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_100852 (Large).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	449470Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_100748 (Large).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	449471Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_100957 (Large).jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	449472
    Nie jest to błąd, jednak to napowietrzanie jest wtedy trochę mniej skuteczne. Przy dyszy rozbryzgowej musi być od góry.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #12710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikida Zobacz post
    oraz czy montaż filtra wstępnego jest konieczny? Mam zamontowane dwa filtry które wcześniej filtrowały wodę jednak teraz one są zamontowane za wyjściem wody ze stacji filtrującej.
    Jeśli są za kolumną to dobrze bo nie dławią przepływu.

    Można wyjaśnić o co chodzi z tym złożem korygującym?
    Chodzi o złoże podnoszące pH wody. Przy niskim pH bardzo trudno usunąć żelazo i jeszcze trudniej mangan. Jak się podniesie pH to złoża skuteczniej pracują. Każde złoże ma też swój zakres pH w jakim działa prawidłowo i przy Twoim pH chyba nie obejdzie się bez tej korekty. Ewentualnie złoże regenerowane chemicznie może poprawić sytuację (bo zazwyczaj działa przy niższych wartościach pH), ale to inny układ pracy filtra...

  11. #12711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikida Zobacz post
    Już uzupełniam informację.
    Chodziło mi też o rozmiar zbiornika ze złożem (tego niebieskiego) - od tego zależy jaki powinien być przepływ w czasie płukania. Sprawdź na naklejce na zbiorniku lub zmierz jego średnicę.

    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale instalacja pracuje dopiero 2 dni
    Nie powinno to mieć wpływu na działanie stacji.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 23-10-2020 o 09:42

  12. #12712
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikida

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    W takim razie będę musiał zasugerować instalatorowi podniesienie PH ciekawe co on na to powie (czyli muszę dosypać do zbiornika złoże które podniesie ph wody) i może jeszcze podłączenie zasilania wody od góry aby bardziej ją napowietrzyć. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy należy zastosować zaworek który będzie zmniejszał ilość powietrza w zbiorniku gdyż przy każdym napełnianiu zbiornika jest zasysane powietrze którego będzie coraz więcej czy dobrze myślę? Poniżej zdjęcie naklejki ze zbiornika .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_195627 (Large).jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	449485
    Ostatnio edytowane przez mikida ; 22-10-2020 o 19:16

  13. #12713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikida Zobacz post
    W takim razie będę musiał zasugerować instalatorowi podniesienie PH ciekawe co on na to powie (czyli muszę dosypać do zbiornika złoże które podniesie ph wody) i może jeszcze podłączenie zasilania wody od góry aby bardziej ją napowietrzyć. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy należy zastosować zaworek który będzie zmniejszał ilość powietrza w zbiorniku gdyż przy każdym napełnianiu zbiornika jest zasysane powietrze którego będzie coraz więcej czy dobrze myślę?
    Raczej chodzi o dostawienie osobnego zbiornika (przepływowego, bez głowicy automatycznej) ze złożem do podnoszenia pH. Niestety takie złoże zwiększa też twardość wody więc na koniec może się okazać, że przydałby się jeszcze zmiękczacz...
    Co do zaworu odpowietrzającego to można go zamontować (np. w górnym króćcu zbiornika hydroforowego, ale z rurką do wnętrza zbiornika, żeby nie uciekło całe powietrze). Można też wyregulować zwężkę aby zasysała taką ilość powietrza jaka rozpuszcza się w wodzie... co doprowadzi do równowagi.

    Poniżej zdjęcie naklejki ze zbiornika .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_195627 (Large).jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	449485
    Zbiornik 12x48 ma całkowitą pojemność ok 75 litrów. Jak się zastosuje podsypkę żwirową to odpadnie jeszcze ok 10 litrów. Z dostępnych 65 litrów wypełnione złożem może być ok 50-70% czyli max 45 litrów. To mało jak na taką wodę...

  14. #12714
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikida

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Czyli nie do końca mój przypadek jest taki prosty do rozwiązania. Drugi zbiornik na podniesienie pH raczej mi się nie uśmiecha montować. Jeśli wymiana złoża i zastosowanie nadmanganianu potasu by pomogło to wolałbym tą opcję wybrać.

  15. #12715

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o pomoc – parametry wody wodociągowej są następujące:

    Żelazo ogólne: 92 µg/dm3
    Mangan: 38 µg/dm3
    Chlorki: 15,2 mg/dm3
    Twardość ogólna: 275 mg/dm3
    pH: 7,5
    Chlor wolny: poniżej 0,02 mg/dm3

    Zużycie wody (4 osoby) – ok. 10m3/msc

    Czy wystarczy tylko zastosować zmiękczacz ? czy wskazana jest redukcja także innych parametrów tej wody ?

    Czy zmiękczacz z poniższego linku jest najlepszym wyborem ?

    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html


    Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC!

  16. #12716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Czy wystarczy tylko zastosować zmiękczacz ? czy wskazana jest redukcja także innych parametrów tej wody ?
    Wystarczy zmiękczacz - resztą mają się zająć wodociągi.

    Czy zmiękczacz z poniższego linku jest najlepszym wyborem ?
    Najlepszym to raczej nie jest...

  17. #12717

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    a czy jeżeli w wodzie są bakterie colie - założona zostanie lampa oraz wielofunkcyjna stacja uzdatniająca (do manganu, żelaza, jonów amonu), które to wyeliminują, to czy należy odkazić w jakiś sposób instalację, czy wystarczy odpuścić wodę, która w niej dotychczas zalegała (z bakteriami). Czy po założeniu uzdatniaczy (lampa, stacja) można stosować do studni tabletki do dezynfekcji, czy wpłyną one jakoś na te sprzęty?

  18. #12718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał fdrey Zobacz post
    Dzień dobry,

    a czy jeżeli w wodzie są bakterie colie - założona zostanie lampa oraz wielofunkcyjna stacja uzdatniająca (do manganu, żelaza, jonów amonu), które to wyeliminują, to czy należy odkazić w jakiś sposób instalację, czy wystarczy odpuścić wodę, która w niej dotychczas zalegała (z bakteriami). Czy po założeniu uzdatniaczy (lampa, stacja) można stosować do studni tabletki do dezynfekcji, czy wpłyną one jakoś na te sprzęty?
    Obecność bakterii Coli oznacza, że studnia jest zanieczyszczona... należałoby ją zdezynfekować i powtórzyć badania. Zdezynfekować należy też instalację, w której była woda z bakteriami.
    Tabletki do dezynfekcji zazwyczaj zawierają chlor, a on może być szkodliwy także dla złoża (chociaż to zależy od jego typu bo są też wersje, które można dezynfekować - np. Crystal Right).
    Dopiero po usunięciu skażenia można instalować lampę UV i filtry...
    Sama lampa działa tylko miejscowo więc jeśli bakterie będą w instalacji to mogą się w niej mnożyć. Podobnie na filtrze - złoże filtracyjne jest miejscem gdzie bakterie mogą się namnażać, a lampa UV zabija tylko 99,99% bakterii (i to pod warunkiem, że nie jest za mała, albo zabrudzona, albo żarnik nie zostanie wymieniony na czas).

  19. #12719

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17
    Najlepszym to raczej nie jest...
    Tez nad takim myslalem.
    Mozesz cos polecic?

  20. #12720

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Obecność bakterii Coli oznacza, że studnia jest zanieczyszczona... należałoby ją zdezynfekować i powtórzyć badania. Zdezynfekować należy też instalację, w której była woda z bakteriami.
    Tabletki do dezynfekcji zazwyczaj zawierają chlor, a on może być szkodliwy także dla złoża (chociaż to zależy od jego typu bo są też wersje, które można dezynfekować - np. Crystal Right).
    Dopiero po usunięciu skażenia można instalować lampę UV i filtry...
    Sama lampa działa tylko miejscowo więc jeśli bakterie będą w instalacji to mogą się w niej mnożyć. Podobnie na filtrze - złoże filtracyjne jest miejscem gdzie bakterie mogą się namnażać, a lampa UV zabija tylko 99,99% bakterii (i to pod warunkiem, że nie jest za mała, albo zabrudzona, albo żarnik nie zostanie wymieniony na czas).
    Dziękuję, nie byłem tego świadomy. Do dezynfekcji studni kupiłem Jasol Solid. Jeśli chodzi o stację uzdatniającą, to jest to Ecoperla Multitower, czy dla złoża, które w niej jest, zastosowanie takich tabletek jest szkodliwe? Zastanawiam się nawet pod kątem przyszłej eksploatacji, gdyby ponowna dezynfekcja studni była niezbędna.
    Ostatnio edytowane przez fdrey ; 27-10-2020 o 05:23

Strona 636 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony