dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 662 z 755
Pokaż wyniki od 13.221 do 13.240 z 15099
  1. #13221

    Domyślnie

    Dostałem wiadomość od firmy Klarsan...na mail mimo ze nie wysyłałem im ostatnio żadnej wiadomości..wiec jednak mieli mój mail No to już sukces
    Dostałem informacje że moje złoże to ,, mieszanka złóż multifunkcyjnych,, ...wszedłem do sklepu firmy Klarsan a tam takiego produktui nie ma. Więc uprzejmie spytałem na infolinii gdzie moge kupić tzw. ,,mieszanke,, i dostałem informacje że nie mogę gdyż jest to mieszanka autorska firmy zrobiona specjalnie dla mnie. No to pomyślałem że skoro zapłaciłem kupe kasy za mieszanke i cały zestaw to..należy do mnie...niestety nic bardziej mylnego...mogę ją zamówić w firmie Klarsan ale nie moge poznać jej składu. Tymczasem są w sklepie firmy mieszanki multifunkcyjne takei jak np Ecomix A lub C lub Aquamulti....i na moje pytanie dowiedziałem sie ze zadne z nich nie bedzie dobra bo musi byc tra firmowa ...2 razy droższa..no dobrze ..przełknałem to i spytałem co bedzie gdy za 20 lat firma Klarsan przestanie istnieć (czego nie życzę) i skądja wtedy poznam skąłd magicznbej mieszanki..? Nie uzyskałem jasnej odpowiedzi.

    Tak wiec zatroskany o swoją przyszłosć i przyszłosc swojej wody udałem sie na poszukiwania magicznej mieszanki....do 3 innych konkurencyjnych firm...
    I doznałem szoku gdyż w trzech innych niezaleznych firmach po pierwsze stwierdzono że jesli chodzi o złoża muyltifunkcyjne to nei ma żadnych maguicznych mieszanek tylko sa mieszanki ogólnie dostępne które różnią sie miedzy sobą szczegółami ale służą generalnie do tego samego...no i okej widocznie nikt nei jestr takim geniuszem jak inżynierowie Klarsan....jednak kolejna rzecz wywołała u mnie już nei tylko szok ale i pewnego rodzaju oburzenie...
    Otóż po przedstawieniu wyników wody w innych firmach dowiedziałem sie że żadne złoże multifunkcyjne nie zadziała na moją wode w 100% ponieważ jest ona specyficzna..jest miękka ma dosyć niskie pH i zawiera niewiele żelaza lecz dosyć dużomanganu(stosunkowo) i stwierdzono żepopierwsze mam za mały filtr (ilość złoża 30litrów) a po drugie że do uzdatnienia mojej wody musi być użyty zbiornik ze wstepnym napowietrzaniem i wytrącaniem żelazai manganu...co zresztą zaobserwowałem od samego poczatku gdy moja woda klarowałasie po kontakcie z powietrzem...i stwierdzono że węgiel jakkolwiek poprawi jakosc wody to nei spowoduje jej oczyszczenia i usuniecia wysokiej barwy...stwierdzono to niezalezie w 3 różnych firmach i doradzono bym zamiast kupować kolejne złoża i wymienniki skupiłsie na wiekszym hydroforze bezprzeponowym i napowietrzaniu a dopiero po tym zajął sie złożami.
    teraz wiem skąd od poczatku takie kłopoty i brak moiżliwosci oczyszczenia wody mimodostawiania kolejnych filtrów . Wnioski pozostawiam innym.

  2. #13222

    Domyślnie

    Witam serdecznie i uprzejmie proszę o pomoc.
    Opis sytuacji:
    Studnia kopana około 7-8 m, pompa głębinowa sprzed ponad 10 lat, ale nadal działa. Niestety nie znam jej parametrów, bo papiery od niej gdzieś przepadły. Pozostaje pewnie zrobić pomiar ile litrów daje w jednostce czasu.
    Zbiornik przeponowy i dość trudne będzie dołożenie większego bez przepony, jakkolwiek jest to możliwe, jeśli nie będzie innej opcji.
    W tej chwili szambo, ale w perspektywie kilku lat może pojawić się kanalizacja.
    Dom zamieszkują 2 osoby, ale nie mogę wykluczyć, że za rok - dwa będą to 4 osoby + dziecko / dzieci.

    Wyniki badania wody:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Badanie wody.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	454698

    Uwagi do wyników badania:
    Poziom żelaza rzeczywisty - 1765 ug/l
    Utlenialność - <0,5 mg/l.

    Popytałem kilka firm i takie mam propozycje:
    https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...54-p-1093.html

    lub
    1. Napowietrzacz 1"
    2. Zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 litrów, osprzęt, dysza rozbryzgowa (wymagany jest technologicznie do skutecznego procesu uzdatniania)
    3. Ecoperla Sanitower M
    4. Atlas Filtri Master Sanic 20"


    lub to, ale tu już koszt jest koszmarny
    1. Napowietrzacz 1"
    2. Zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 litrów, osprzęt, dysza rozbryzgowa (wymagany jest technologicznie do skutecznego procesu uzdatniania)
    3. Ecoperla Sanitower M
    4. Atlas Filtri Master Sanic 20"

    Jeszcze raz serdecznie proszę o opinię i ewentualnie inne propozycje.
    Ostatnio edytowane przez forest_gump ; 07-04-2021 o 22:45

  3. #13223
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia242 Zobacz post
    Dostałem wiadomość od firmy Klarsan...na mail mimo ze nie wysyłałem im ostatnio żadnej wiadomości..wiec jednak mieli mój mail No to już sukces
    Dostałem informacje że moje złoże to ,, mieszanka złóż multifunkcyjnych,, ...wszedłem do sklepu firmy Klarsan a tam takiego produktui nie ma. Więc uprzejmie spytałem na infolinii gdzie moge kupić tzw. ,,mieszanke,, i dostałem informacje że nie mogę gdyż jest to mieszanka autorska firmy zrobiona specjalnie dla mnie. No to pomyślałem że skoro zapłaciłem kupe kasy za mieszanke i cały zestaw to..należy do mnie...niestety nic bardziej mylnego...mogę ją zamówić w firmie Klarsan ale nie moge poznać jej składu. Tymczasem są w sklepie firmy mieszanki multifunkcyjne takei jak np Ecomix A lub C lub Aquamulti....i na moje pytanie dowiedziałem sie ze zadne z nich nie bedzie dobra bo musi byc tra firmowa ...2 razy droższa..no dobrze ..przełknałem to i spytałem co bedzie gdy za 20 lat firma Klarsan przestanie istnieć (czego nie życzę) i skądja wtedy poznam skąłd magicznbej mieszanki..? Nie uzyskałem jasnej odpowiedzi.

    Tak wiec zatroskany o swoją przyszłosć i przyszłosc swojej wody udałem sie na poszukiwania magicznej mieszanki....do 3 innych konkurencyjnych firm...
    I doznałem szoku gdyż w trzech innych niezaleznych firmach po pierwsze stwierdzono że jesli chodzi o złoża muyltifunkcyjne to nei ma żadnych maguicznych mieszanek tylko sa mieszanki ogólnie dostępne które różnią sie miedzy sobą szczegółami ale służą generalnie do tego samego...no i okej widocznie nikt nei jestr takim geniuszem jak inżynierowie Klarsan....jednak kolejna rzecz wywołała u mnie już nei tylko szok ale i pewnego rodzaju oburzenie...
    Otóż po przedstawieniu wyników wody w innych firmach dowiedziałem sie że żadne złoże multifunkcyjne nie zadziała na moją wode w 100% ponieważ jest ona specyficzna..jest miękka ma dosyć niskie pH i zawiera niewiele żelaza lecz dosyć dużomanganu(stosunkowo) i stwierdzono żepopierwsze mam za mały filtr (ilość złoża 30litrów) a po drugie że do uzdatnienia mojej wody musi być użyty zbiornik ze wstepnym napowietrzaniem i wytrącaniem żelazai manganu...co zresztą zaobserwowałem od samego poczatku gdy moja woda klarowałasie po kontakcie z powietrzem...i stwierdzono że węgiel jakkolwiek poprawi jakosc wody to nei spowoduje jej oczyszczenia i usuniecia wysokiej barwy...stwierdzono to niezalezie w 3 różnych firmach i doradzono bym zamiast kupować kolejne złoża i wymienniki skupiłsie na wiekszym hydroforze bezprzeponowym i napowietrzaniu a dopiero po tym zajął sie złożami.
    teraz wiem skąd od poczatku takie kłopoty i brak moiżliwosci oczyszczenia wody mimodostawiania kolejnych filtrów . Wnioski pozostawiam innym.
    Szanowny Panie,

    Po wszystkich nieprzychylnych wpisach na ten portal, postanowiliśmy samodzielnie odezwać się do Pana. Podtrzymujemy fakt, iż nie otrzymaliśmy od Pana żadnego maila. Jeżeli zamawiał Pan u nas kilka lat temu system uzdatniania, to oczywiste, że mamy Pana dane i możemy się z Panem skontaktować.

    Poprosił Pan nas o podanie złoża, które użyto do Pańskiej stacji i tak też się stało. Wysłaliśmy Panu maila z taką informacją. Nie otrzymał Pan od nas informacji, że jedynie to złoże i w takiej ilości będzie odpowiednie do Pana wody.

    Podtrzymujemy - jeśli stacja nie spełniała Pańskich oczekiwań od samego początku, miał Pan możliwość zareklamowania systemu. W takich sytuacjach jesteśmy zobowiązani, aby doprowadzić Pana wodę do norm jakości wody przeznaczonej do picia. Jednak informuje Pan nas o tym po 6 latach użytkowania systemu na forum budowlanym.

    W rozmowie z konsultantami dziękuje Pan za pomoc i obiecuje sprostować informacje na forum, a finalnie umieszcza Pan taki wpis… nie będziemy wchodzić w szczegóły konwersacji. W każdym razie dziękujemy za uznanie ws. pracy naszych technologów - cieszymy się, że możemy pracować w gronie ekspertów. Jednocześnie informujemy, że nie każda firma ma zespół badawczy i własne laboratorium, w którym opracowuje mieszanki złóż (ale to pewnie Pan wie). Zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych, gdzie może Pan poznać opinie Klientów o naszej firmy. Wnioski pozostawiamy innym.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #13224

    Domyślnie

    Witam serdecznie forumowiczów,
    chciałbym prosić o pomoc w doborze uzdatniaczy wody.
    Wyniki badań fizykochemicznych prezentują się następująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	454708
    Pompa wodna wraz z zbiornikiem hydroforowym ocynkowanym 150 l. Wydajność pompy 70 l.
    Ogólnie zależy mi na zmniejszeniu żelaza oraz manganu, jonu amonowego oraz nadmangianu.
    Twardość wody jest dla mnie ok i nie zamierzam jej zmniejszać.
    Czy jest możliwe same użycie odżelaziacza i odmanganiacza regenerowanego powietrzem, żeby poradziło sobie z tymi nadmiarami związków chemicznych?
    Za porady z góry dziękuję,
    Hubert

  5. #13225
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubten Zobacz post
    Witam serdecznie forumowiczów,
    chciałbym prosić o pomoc w doborze uzdatniaczy wody.
    Wyniki badań fizykochemicznych prezentują się następująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	454708
    Pompa wodna wraz z zbiornikiem hydroforowym ocynkowanym 150 l. Wydajność pompy 70 l.
    Ogólnie zależy mi na zmniejszeniu żelaza oraz manganu, jonu amonowego oraz nadmangianu.
    Twardość wody jest dla mnie ok i nie zamierzam jej zmniejszać.
    Czy jest możliwe same użycie odżelaziacza i odmanganiacza regenerowanego powietrzem, żeby poradziło sobie z tymi nadmiarami związków chemicznych?
    Za porady z góry dziękuję,
    Hubert
    Dzień dobry Panie Hubercie.

    Do podanych parametrów wody niestety konieczne będzie zastosowanie odżelaziacza wody ze wstępnym napowietrzaniem oraz stacji wielofunkcyjnej, zatem twardość automatycznie również zostanie zredukowana. Poziom żelaza jest naprawdę bardzo wysoki, więc jeśli chciałby Pan uzdatnić tę wodę do norm jakości wody przeznaczonej do spożycia, konieczne będzie zamontowanie przynajmniej dwustopniowej stacji uzdatniania (napowietrzacz + odżelaziacz Ecoperla Sanitower + stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower). Koszt takiego systemu może wahać się między 12 a 17 tys zł brutto.

    Jeśli jest Pan zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. Wykonamy testy obciążeniowe na wodzie i dobierzemy wtedy konkretny system.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #13226

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry Panie Hubercie.

    Do podanych parametrów wody niestety konieczne będzie zastosowanie odżelaziacza wody ze wstępnym napowietrzaniem oraz stacji wielofunkcyjnej, zatem twardość automatycznie również zostanie zredukowana. Poziom żelaza jest naprawdę bardzo wysoki, więc jeśli chciałby Pan uzdatnić tę wodę do norm jakości wody przeznaczonej do spożycia, konieczne będzie zamontowanie przynajmniej dwustopniowej stacji uzdatniania (napowietrzacz + odżelaziacz Ecoperla Sanitower + stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower). Koszt takiego systemu może wahać się między 12 a 17 tys zł brutto.

    Jeśli jest Pan zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. Wykonamy testy obciążeniowe na wodzie i dobierzemy wtedy konkretny system.
    Szanowny Panie,
    trochę poczytałem o odżelaziaczach i praktycznie każdy dobrej jakości radzi sobie z usuwaniem żelaza do 10000 μg/l więc nie za bardzo rozumiem Pańskie stwierdzenie, że do zminimalizowania Fe konieczna jest jeszcze stacja wielofunkcyjna,

    Dodam jeszcze, że średni pobór wody będzie wynosił około 10m3 na miesiąc (2 osoby)
    Pozdrawiam serdecznie,

  7. #13227
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubten Zobacz post
    Szanowny Panie,
    trochę poczytałem o odżelaziaczach i praktycznie każdy dobrej jakości radzi sobie z usuwaniem żelaza do 10000 μg/l więc nie za bardzo rozumiem Pańskie stwierdzenie, że do zminimalizowania Fe konieczna jest jeszcze stacja wielofunkcyjna,

    Dodam jeszcze, że średni pobór wody będzie wynosił około 10m3 na miesiąc (2 osoby)
    Pozdrawiam serdecznie,
    Pannie Hubercie,

    nasza propozycja systemu jest podyktowana wieloletnim doświadczeniem na rynku uzdatniania wody. Zaproponowany system nie jest przypadkowy. Nie ma realnej możliwości oczyszczenia tej wody na jednej stacji uzdatniania i my raczej nie spotkaliśmy się ze stacją do użytku domowego, która usuwałaby taką ilość żelaza z wody. Tutaj oprócz żelaza i manganu, dochodzi jeszcze jon amonowy, który nie ulegnie zmniejszeniu na zwykłym odżelaziaczu.

    Każda woda jest inna i niestety nie ma jednego uniwersalnego sposobu na oczyszczenie wody z wielu zanieczyszczeń jednocześnie. Dlatego też często proponujemy wykonanie testów obciążeniowych na trudnych wodach, aby dać gwarancję skuteczności konkretnego systemu.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 08-04-2021 o 15:23
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #13228

    Domyślnie

    Stację dwustopniową wyceniono nam na 7-10k, w zależności od jej "składników". Gdyby taka kwota dawała gwarancję, że woda będzie w porządku przez dłuższy czas (może nie 20 lat, ale chociaż z 10), to bralibyśmy w ciemno. A tak to sami nie wiemy co robić, wiec rozważamy nawet kopanie drugiej, płytszej studni i szukanie lepszej wody.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Za hydroforem mamy póki co umieszczony zwykły filtr sznurkowy, który dość szybko się zużywa - nabiera barwy pomarańczowej. Domyślam, się, że zatrzymuje częściowo strącone związki żelaza/manganu. Czy to możliwe, że ta sama woda nalana z kranu do butelki, która stała przez ok tydzień wygląda przejrzyście i bez osadów?

  9. #13229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aagu Zobacz post
    Stację dwustopniową wyceniono nam na 7-10k, w zależności od jej "składników".
    W zależności od składników takie ceny są realne. Pytanie jakie to składniki...

    Gdyby taka kwota dawała gwarancję, że woda będzie w porządku przez dłuższy czas (może nie 20 lat, ale chociaż z 10), to bralibyśmy w ciemno.
    Przy dwóch stopniach jest to wielce prawdopodobne, że woda będzie w porządku. Przez ile lat to kwestia dobranych złóż, bo np. złoża katalityczne spokojnie wytrzymają ok 20 lat i więcej, ale złoże wielofunkcyjne ma żywotność ok 5-7 lat.

    A tak to sami nie wiemy co robić, wiec rozważamy nawet kopanie drugiej, płytszej studni i szukanie lepszej wody.
    Jest to jakaś opcja, ale po pierwsze ta woda nie jest taka tragiczna, a po drugie w płytszej studni wcale nie ma gwarancji, że woda będzie lepszej jakości... a może być nawet trudniejsza do uzdatniania (bo bardziej zmienna w zależności od pory roku).

    Mam jeszcze jedno pytanie. Za hydroforem mamy póki co umieszczony zwykły filtr sznurkowy, który dość szybko się zużywa - nabiera barwy pomarańczowej. Domyślam, się, że zatrzymuje częściowo strącone związki żelaza/manganu. Czy to możliwe, że ta sama woda nalana z kranu do butelki, która stała przez ok tydzień wygląda przejrzyście i bez osadów?
    Barwa pomarańczowa to raczej żelazo. Mangan jest czarny.
    Możliwe, że ta woda nalana do butelki jest już pozbawiona części żelaza/manganu (które zatrzymały się na wkładzie filtra). Poza tym w takiej butelce będzie ok 1 miligrama tych substancji rozpuszczonych i niekoniecznie cała ta ilość się wytrąci więc może być problem z dostrzeżeniem fizycznych osadów w tak niewielkich ilościach. Za to przez filtr płynie zapewne kilka tysięcy litrów zanim się widocznie zabarwi...
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 10-04-2021 o 13:48

  10. #13230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał forest_gump Zobacz post
    Witam serdecznie i uprzejmie proszę o pomoc.
    Opis sytuacji:
    Studnia kopana około 7-8 m, pompa głębinowa sprzed ponad 10 lat, ale nadal działa. Niestety nie znam jej parametrów, bo papiery od niej gdzieś przepadły. Pozostaje pewnie zrobić pomiar ile litrów daje w jednostce czasu.
    Zbiornik przeponowy i dość trudne będzie dołożenie większego bez przepony, jakkolwiek jest to możliwe, jeśli nie będzie innej opcji.
    W tej chwili szambo, ale w perspektywie kilku lat może pojawić się kanalizacja.
    Dom zamieszkują 2 osoby, ale nie mogę wykluczyć, że za rok - dwa będą to 4 osoby + dziecko / dzieci.

    Wyniki badania wody:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Badanie wody.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	454698

    Uwagi do wyników badania:
    Poziom żelaza rzeczywisty - 1765 ug/l
    Utlenialność - <0,5 mg/l.

    Popytałem kilka firm i takie mam propozycje:
    https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...54-p-1093.html

    lub
    1. Napowietrzacz 1"
    2. Zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 litrów, osprzęt, dysza rozbryzgowa (wymagany jest technologicznie do skutecznego procesu uzdatniania)
    3. Ecoperla Sanitower M
    4. Atlas Filtri Master Sanic 20"


    lub to, ale tu już koszt jest koszmarny
    1. Napowietrzacz 1"
    2. Zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 litrów, osprzęt, dysza rozbryzgowa (wymagany jest technologicznie do skutecznego procesu uzdatniania)
    3. Ecoperla Sanitower M
    4. Atlas Filtri Master Sanic 20"

    Jeszcze raz serdecznie proszę o opinię i ewentualnie inne propozycje.
    Żeby coś zaproponować trzeba trochę się wgryźć w temat... tzn czy oczekiwanym rozwiązaniem jest tylko usunięcie żelaza/manganu i mętności, czy także zmiękczenie wody?
    Do praktycznie każdego odżelaziacza istotna będzie wydajność pompy więc radziłbym sprawdzić ten parametr.
    Jeśli nie ma opcji wymiany hydroforu to pozostaje regeneracja chemiczna (czyli nadmanganian potasu lub, jak w jednej z ofert, ozon).

    Alternatywnie do jednego dużego filtra można pomyśleć o dwóch mniejszych - da to większą pewność usunięcia wszystkiego i będzie bardziej elastyczne w przypadku wzrostu zużycia wody...

  11. #13231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubten Zobacz post
    Witam serdecznie forumowiczów,
    chciałbym prosić o pomoc w doborze uzdatniaczy wody.
    Wyniki badań fizykochemicznych prezentują się następująco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	454708
    Pompa wodna wraz z zbiornikiem hydroforowym ocynkowanym 150 l. Wydajność pompy 70 l.
    Ogólnie zależy mi na zmniejszeniu żelaza oraz manganu, jonu amonowego oraz nadmangianu.
    Twardość wody jest dla mnie ok i nie zamierzam jej zmniejszać.
    Czy jest możliwe same użycie odżelaziacza i odmanganiacza regenerowanego powietrzem, żeby poradziło sobie z tymi nadmiarami związków chemicznych?
    Za porady z góry dziękuję,
    Hubert
    Moim zdaniem jest szansa uzdatnienia tej wody bez zmiękczania, ale nadal będzie to wymagało dwustopniowej instalacji uzdatniania oraz prawdopodobnie większego hydroforu i układu napowietrzania...
    Chyba, że dopuścisz zastosowanie regeneracji chemicznej - wtedy może uda się bez wymiany hydroforu.

  12. #13232

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Żeby coś zaproponować trzeba trochę się wgryźć w temat... tzn czy oczekiwanym rozwiązaniem jest tylko usunięcie żelaza/manganu i mętności, czy także zmiękczenie wody?
    Do praktycznie każdego odżelaziacza istotna będzie wydajność pompy więc radziłbym sprawdzić ten parametr.
    Jeśli nie ma opcji wymiany hydroforu to pozostaje regeneracja chemiczna (czyli nadmanganian potasu lub, jak w jednej z ofert, ozon).

    Alternatywnie do jednego dużego filtra można pomyśleć o dwóch mniejszych - da to większą pewność usunięcia wszystkiego i będzie bardziej elastyczne w przypadku wzrostu zużycia wody...
    @qbek17 bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Pompa to IDROGO M40 (10), dla której wydajność producent podaje 80 l/min. Pompa ma ponad 10 lat, ale skoro działa, to dobrze byłoby jej nie wyrzucać.
    Odnośnie twardości to sam nie wiem i waham się z tego powodu, że dysponuję drugą studnią (woda idzie pod własnym ciśnieniem), gdzie woda jest dobra, ale jest jej mało - na potrzeby kuchni jest OK, ale nic ponadto. Problem jest taki, że trzeba biegać do kotłowni z garnkiem.
    Teraz robimy remont kuchni i jest teoretycznie możliwość podciągnięcia dodatkowej rurki i baterii 3-drożnej, ale...no właśnie sam nie wiem.

    Wracając do tematu przedmiotowej wody, nawet nie wiem jakie mogą być objawy tej konkretnej twardości, bo wszystko (chyba) przykrywa rdza. W spłuczce widać brązowe z czarnym (pewnie dlatego, że tam ciągle woda jest), w zasobniku pralki tylko brązowo-żółte. Pod prysznicem jest znośnie, bo podejrzewam, że częściowo żelazo osadza się na dnie zbiornika solarnego. Czy ta twardość będzie problemowa w przypadku urządzeń AGD?

    Gdyby odpuścić sobie tę twardość, to czy ten odżelaziacz regenerowany ozonem byłby OK? I tu kolejne pytanie - gdyby on nie zadziałał tak jak producent zapewnia, to jest opcja dołożenia przed nim tego zbiornika bez przepony? Czy sterownik to obsłuży? W ostateczności gruntowne przemeblowanie w kotłowni i by się zmieścił.
    Ewentualnie od razu rewolucja w kotłowni i wstawić np. Ecoperla Sanitower + zbiornik 300 l.

    W zasadzie to już byłem zdecydowany na ten odżelaziacz regenerowany ozonem, ale postanowiłem poczytać.... i przeczytałem większość tego. I teraz mam masę wątpliwości.

    Pozdrawiam serdecznie, Mirosław

  13. #13233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał forest_gump Zobacz post
    Pompa to IDROGO M40 (10), dla której wydajność producent podaje 80 l/min.
    Czyli realnie ok 40-50 l/min.
    Powinno wystarczyć.

    Pompa ma ponad 10 lat, ale skoro działa, to dobrze byłoby jej nie wyrzucać.
    Jasna sprawa.

    Wracając do tematu przedmiotowej wody, nawet nie wiem jakie mogą być objawy tej konkretnej twardości, bo wszystko (chyba) przykrywa rdza. W spłuczce widać brązowe z czarnym (pewnie dlatego, że tam ciągle woda jest), w zasobniku pralki tylko brązowo-żółte. Pod prysznicem jest znośnie, bo podejrzewam, że częściowo żelazo osadza się na dnie zbiornika solarnego. Czy ta twardość będzie problemowa w przypadku urządzeń AGD?
    Ta twardość nie jest jakaś wybitnie wysoka więc może nie być tak widoczna, ale po usunięciu żelaza/manganu pewnie będzie się bardziej rzucać w oczy...

    Gdyby odpuścić sobie tę twardość, to czy ten odżelaziacz regenerowany ozonem byłby OK?
    Ciężko powiedzieć bo w opisie nie ma podanego złoża, więc pozostaje wiara w deklaracje producenta...

    I tu kolejne pytanie - gdyby on nie zadziałał tak jak producent zapewnia, to jest opcja dołożenia przed nim tego zbiornika bez przepony? Czy sterownik to obsłuży? W ostateczności gruntowne przemeblowanie w kotłowni i by się zmieścił.
    Zawsze jest taka opcja, sterownik nie ma z tym problemu. To bardziej kwestia złoża, bo nie wiadomo jakie ono jest i czy będzie działało dobrze/lepiej z napowietrzaniem. Ewentualnie ryzykiem może być ten generator ozonu bo nie wiem czy on się jakoś nie zapcha jak woda będzie z wytrąconym wcześniej żelazem...

    Ewentualnie od razu rewolucja w kotłowni i wstawić np. Ecoperla Sanitower + zbiornik 300 l.
    To też jest jakaś opcja. Raczej lepsza niż dostawianie napowietrzania po zainstalowaniu filtra z ozonem.

    A opcję z nadmanganianem lub dwustopniową odrzucasz na pewno?

  14. #13234

    Domyślnie

    @qbek17, dziękuję za te informacje. Na tej podstawie zadałem dodatkowe potencjalnemu sprzedawcy dalsze pytania i uzyskałem to co poniżej.

    "W urządzeniu p1354 mamy złoże: złoże juraperla , żwir filtracyjny, złoże aquamandix, katalox light" - niestety nic mi to nie mówi.

    Regeneracja: "Średnio co 3 dni" - no to jest wg mnie tragedia, co 3 dni bodajże 650 l.

    "Przed urządzeniem nie stosujemy dodatkowego napowietrzania" - odpowiedź na pytanie odnośnie dołożenia wstępnego napowietrzania później.

    To chyba nie ma sensu.

    Odnośnie Twojego pytania " A opcję z nadmanganianem lub dwustopniową odrzucasz na pewno?". W obecnej sytuacji nie chcę inwestować 10 000 lub więcej.
    A popłuczyny chciałbym zrzucać z pominięciem szamba, czy też kiedyś kanalizacji.

    Może mógłbyś coś zaproponować?

    Pozdrawiam

  15. #13235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Doradźcie proszę. Twardość wody - 27 w skali niemieckiej. Rodzina 2+2, zużycie ok 9--10 m3 na mc. Myślę żeby zmiękczyć do 3-5 stopni.
    Złoże 25 będzie odpowiednie?
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  16. #13236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Doradźcie proszę. Twardość wody - 27 w skali niemieckiej. Rodzina 2+2, zużycie ok 9--10 m3 na mc. Myślę żeby zmiękczyć do 3-5 stopni.
    Złoże 25 będzie odpowiednie?
    Raczej celowałbym w 30 litrów.
    Ale jak wybierzesz rozmiar 25 litrów to regeneracja wypadnie co 9-10 dni co też jest w porządku.

  17. #13237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Question

    dzien dobry,

    planujemy zakup domu (zlokalizowanego ok. 20 km pod Wroclawiem), w ktorym jest juz wykopana studnia (o glebokosci 12-13 m) i z niej bedzie uzywana woda do celow bytowych (podciagniecie wodociagu jest poki co nieoplacalne).

    dostalismy dzis wyniki pomiarow jakosci wody i wygladaja one nastepujaco:
    Badany parametr Wynik Norma
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22 C po 72h >300 jtk/ml <200 jtk/ml
    Odczyn (pH) 6,6 6,5-9,5
    Mętność 3,6 NTU <1 NTU
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 174 mgCaCO3/l <500 mgCaCO3/l
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 379 µS/cm <2500 µS/cm
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4 9,0 mg/l <5,0 mg/l
    Żelazo (Fe) 861 µg/l <200 µg/l
    Mangan (Mn) 353 µg/l <50 µg/l
    Jon amonowy (NH+4) 0,46 mg/l <0,50 mg/l
    Azotany (NO-3) 11,8 mg/l <50 mg/l

    jest 5 przekroczen - z czego zelazo oraz mangan to chyba najwieksze problemy (ilosc mikroorganizmow, metnosc a takze indeks nadmanganianowy zdaja sie byc do "pokonania").

    jako, ze musze (i chce) sie nauczyc wiedzy zwiazanej z uzdatnianiem wody, chcialem poprosic forumowych ekspertow o wskazowki co zastosowac. jako, ze jak czytalem wazne sa urzadzenia wspolpracujace (pompa, hydrofor), to ich zakup bedzie podporzadkowany pod stacje uzdatniania wody. wiadomo, ze skoro nie ma wodociagu, to rowniez i kanalizacja jest w dalekich planach - wiec tutaj jest zbiornik bezodplywowy o objetosci 10 m3 - czy popluczyny koniecznie musza trafiac do szamba, czy mozna je rozsaczac po dzialce?

    planowana ilosc zuzywanej wody to 10-12 m3 miesiecznie.


    z gory dziekuje za sugestie i pozdrawiam,
    Grzegorz
    Ostatnio edytowane przez brodzimierz ; 13-04-2021 o 21:14 Powód: uzupelnienie informacji

  18. #13238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    dzien dobry,

    planujemy zakup domu (zlokalizowanego ok. 20 km pod Wroclawiem), w ktorym jest juz wykopana studnia (o glebokosci 12-13 m) i z niej bedzie uzywana woda do celow bytowych (podciagniecie wodociagu jest poki co nieoplacalne).

    dostalismy dzis wyniki pomiarow jakosci wody i wygladaja one nastepujaco:
    Badany parametr Wynik Norma
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22 C po 72h >300 jtk/ml <200 jtk/ml
    Odczyn (pH) 6,6 6,5-9,5
    Mętność 3,6 NTU <1 NTU
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 174 mgCaCO3/l <500 mgCaCO3/l
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 379 µS/cm <2500 µS/cm
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4 9,0 mg/l <5,0 mg/l
    Żelazo (Fe) 861 µg/l <200 µg/l
    Mangan (Mn) 353 µg/l <50 µg/l
    Jon amonowy (NH+4) 0,46 mg/l <0,50 mg/l
    Azotany (NO-3) 11,8 mg/l <50 mg/l

    jest 5 przekroczen - z czego zelazo oraz mangan to chyba najwieksze problemy (ilosc mikroorganizmow, metnosc a takze indeks nadmanganianowy zdaja sie byc do "pokonania").

    jako, ze musze (i chce) sie nauczyc wiedzy zwiazanej z uzdatnianiem wody, chcialem poprosic forumowych ekspertow o wskazowki co zastosowac. jako, ze jak czytalem wazne sa urzadzenia wspolpracujace (pompa, hydrofor), to ich zakup bedzie podporzadkowany pod stacje uzdatniania wody. wiadomo, ze skoro nie ma wodociagu, to rowniez i kanalizacja jest w dalekich planach - wiec tutaj jest zbiornik bezodplywowy o objetosci 10 m3 - czy popluczyny koniecznie musza trafiac do szamba, czy mozna je rozsaczac po dzialce?

    planowana ilosc zuzywanej wody to 10-12 m3 miesiecznie.


    z gory dziekuje za sugestie i pozdrawiam,
    Grzegorz
    Nie wygląda to najlepiej... studnia jest płytka, pH niskie... gdyby było wyższe to usuniecie żelaza i manganu nie byłoby problematyczne.
    Wysoka utlenialność sugeruje zastosowanie regeneracji chemicznej, natomiast jon amonowy - napowietrzania.
    Przy dużej liczbie mikroorganizmów raczej wskazana byłaby też lampa UV.
    Plusem wydaje się niewielka twardość - nie ma konieczności zmiękczania, ale jeśli chciałbyś to zrobić ze względów użytkowych (brak osadów) to można to uwzględnić.

  19. #13239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brodzimierz

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    11

    Domyślnie

    dzien dobry,

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wygląda to najlepiej... studnia jest płytka, pH niskie... gdyby było wyższe to usuniecie żelaza i manganu nie byłoby problematyczne.
    Wysoka utlenialność sugeruje zastosowanie regeneracji chemicznej, natomiast jon amonowy - napowietrzania.
    Przy dużej liczbie mikroorganizmów raczej wskazana byłaby też lampa UV.
    Plusem wydaje się niewielka twardość - nie ma konieczności zmiękczania, ale jeśli chciałbyś to zrobić ze względów użytkowych (brak osadów) to można to uwzględnić.
    bardzo dziekuje za garsc sugestii. czytam to tak, ze da sie to zrobic, ale bedzie to zlozone i nietanie.

    zmiekczanie wody spokojnie mozna odpuscic, bo tak naprawde nie ma co zmiekczac lampa UV do zabicia wszystkiego co sie rusza, tez do przelkniecia.

    natomiast co do reszty (co to znaczy regeneracja chemiczna?) to rozumiem, ze potrzeba zastosowac: napowietrzanie, odzelaziacz i odmanganiacz i to wszystko dodatkowo wspomagane "chemia" - czy tak? jesli tak, to co zastosowac, czego szukac?

    i jaka bylaby miesieczna produkcja popluczyn dla takiej instalacji (przy 12 m^3 zuzycia uzdatnionej wody)? - ilosci o ktorych czytalem troche przerazaja (a tak dokladniej, to przeraza fakt, ze tych popluczyny gdzies trzeba sie pozbyc).


    pozdrawiam,
    Grzegorz

  20. #13240
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodzimierz Zobacz post
    dzien dobry,

    planujemy zakup domu (zlokalizowanego ok. 20 km pod Wroclawiem), w ktorym jest juz wykopana studnia (o glebokosci 12-13 m) i z niej bedzie uzywana woda do celow bytowych (podciagniecie wodociagu jest poki co nieoplacalne).

    dostalismy dzis wyniki pomiarow jakosci wody i wygladaja one nastepujaco:
    Badany parametr Wynik Norma
    Ogólna liczba mikroorganizmów w 22 C po 72h >300 jtk/ml <200 jtk/ml
    Odczyn (pH) 6,6 6,5-9,5
    Mętność 3,6 NTU <1 NTU
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 174 mgCaCO3/l <500 mgCaCO3/l
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 379 µS/cm <2500 µS/cm
    Indeks nadmanganianowy (Utlenialność z KMnO4 9,0 mg/l <5,0 mg/l
    Żelazo (Fe) 861 µg/l <200 µg/l
    Mangan (Mn) 353 µg/l <50 µg/l
    Jon amonowy (NH+4) 0,46 mg/l <0,50 mg/l
    Azotany (NO-3) 11,8 mg/l <50 mg/l

    jest 5 przekroczen - z czego zelazo oraz mangan to chyba najwieksze problemy (ilosc mikroorganizmow, metnosc a takze indeks nadmanganianowy zdaja sie byc do "pokonania").

    jako, ze musze (i chce) sie nauczyc wiedzy zwiazanej z uzdatnianiem wody, chcialem poprosic forumowych ekspertow o wskazowki co zastosowac. jako, ze jak czytalem wazne sa urzadzenia wspolpracujace (pompa, hydrofor), to ich zakup bedzie podporzadkowany pod stacje uzdatniania wody. wiadomo, ze skoro nie ma wodociagu, to rowniez i kanalizacja jest w dalekich planach - wiec tutaj jest zbiornik bezodplywowy o objetosci 10 m3 - czy popluczyny koniecznie musza trafiac do szamba, czy mozna je rozsaczac po dzialce?

    planowana ilosc zuzywanej wody to 10-12 m3 miesiecznie.


    z gory dziekuje za sugestie i pozdrawiam,
    Grzegorz
    Dzień dobry.

    Rzeczywiście woda jest dość trudna. Ze swojej strony na ten moment możemy wstępnie zaproponować rozwiązanie dwustopniowe - odżelaziacz i odmanganiacz wykorzystujący wstępne napowietrzanie Ecoperla Sanitower L oraz stacja wielofunkcyjna (redukująca również twardość wody) Ecoperla Multitower M. Odżelaziacz regeneruje się bez udziału chemii, a w przypadku stacji wielofunkcyjnej jest to solanka. Oczywiście dodatkowo należałoby zamontować lampę UV za systemem uzdatniania, tak jak już zostało to wspomniane.

    Jednakże utlenialność w Pana wodzie jest na tyle wysoka, że przed doborem systemu proponujemy wykonanie na wodzie testów obciążeniowych w naszym laboratorium. Być może okazałoby się, że jedna większa stacja wystarczy, jednak wykonanie dodatkowych testów będzie niezbędne do doboru właściwego rozwiązania.

    Po analizie w laboratorium oraz wykonaniu testów na wodzie jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie, które w 100% uzdatni wodę do norm jakości wody przeznaczonej do spożycia.

    Zapraszamy na kanał Youtube naszej marki, jeśli chciałby Pan dowiedzieć się trochę więcej na temat uzdatniania wody: https://www.youtube.com/Ecoperla
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 14-04-2021 o 08:33
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 662 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony