dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 755
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 15099
  1. #201

    Domyślnie

    Kilka uwag w temacie poprzednich wypowiedzi.


    Czy GE jako grupa kapitałowa produkuje swoje towary? Raczej je tylko branduje . Podobnie jest z produktem Tapworks. A produkuje go jedna z fabryk będąca w Marmon Group.

    Dlaczego brak jest instrukcji ?
    Odpowiedź wydaje mi sie prosta. Nikt ich też nie otrzymuje gratis a każdy tłumaczy je na swój uzytek. Dzisiaj zaś mozna znaleźć w necie mnóstwo pseudo firm które sprzedają towary nie mając częstokroć pojęcia o tym co sprzedają i to właśnie te firmy czyhają na takie okazje by "ściągać" instrukcje i z nich korzystać.Póki co nasz rynek to rynek oszołomów i żadne prawa autorskie - poza oczywiście aktualną i na papierze ustawą - nie obowiązują. Ale komu by sie chciało dochodzic swoich praw.
    Sprawdzałem wielu z tych sprzedawców i naprawdę wiem o czym mówię i dlatego współczuję tym którzy kupuja zaawansowane technologicznie urzadzenia w firmach "sypialnianych" bez uprzedniego sprawdzenia co ta firma zrobiła i jakie ma zaplecze techniczne. A wszystko dlatego , ze cena jest o 300 lub 500 złotych niższa. Znam wiele przypadków gdzie przy pierwszej awarii kupujacy poznawał prawdziwe oblicze sprzedajacego i oczywiście znikąd pomocy. A należy sobie zdać sprawę z tego , ze te urzadzenia maja za zadanie usuwać zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie - a skoro usuwaja to same nimi sie w jakimś stopniu zanieczyszczaja i wcześniej czy tez później wsparcie techniczne będzie dla nich wymagane.



    I jeszcze kilka sów o porównaniu zmiekczaczy.

    Każdy zmiekczacz pracujący w oparciu o głowice Logix jest minimum pięciocyklowy. Zmiękczacz Tapworks pracuje w trzech cyklach płuczących. Róznica polega na ekonomii eksploatacji. Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Odpowiedź o wyborze wydaje się prosta. Łatwo mozna równiez obliczyć po jakim czasie wyższe koszty zakupu sie zwrócą. Jest wiele innych aspektów przemawiających za wskazanym urzadzeniem ale nie ma to sensu bym sie tu rozpisywał.
    Najważniejsze jest jednak to , że wszystkie urzadzenia - bezwzględnie wszystkie co pragne podkreslić - pracujace na Logix to składaki. Nie twierdzę , że złe ale to jednak od składajacego zalezy jakiej jakości materiały i jakich producentów zostana użyte do wykonania całości urzadzenia. Im bardziej rynek oczekuje niższych cen tym bardziej musi spadać jakość finalna produktu i cena komponentów by sprostać zapotrzebowaniu. To jest dosyc oczywiste stwierdzenie jednak warto się zastanowić czy forsowanie ceny przez kupującego to własciwy kierunek. Możecie mi wierzyć , ze radość z wynegocjowania ceny moze okazać się szybko złudna. Przecież żaden sprzedawca nie pozbędzie sie towaru poniżej ceny jego zakupu a czy to sie odbije na jakości sprzętu czy też na Waszym zdrowiu to sprzedawcy nie interesuje. Chciałeś tanio no to masz. Wiadomo kto je tanie mięso - czy naprawdę spadliśmy do poziomu taniej jatki ? Nie chcę byc tu posądzany o prace na rzecz jakiejkolwiek firmy jednak to co przedstawiłem to fakty.

    A jakby były jakies pytania to prosze bardzo - służę pomocą - o ile będę znał odpowiedzi.

  2. #202

    Domyślnie

    Jeszcze pięć groszy o zmiękczaczach Tapworks.

    Z tego co zdołałem się zorientować, to płukanie złoża odbywa się w nich przeciwprądowo co jest ich dużą zaletą w stosunku do innych.

    Jeśli się mylę, to może Dusigrosz mnie poprawi?!

    Grzesiek

  3. #203

    Domyślnie

    dusigrosz, to jaki polecasz zmiękczacz.
    Tapworks będzie dobry?
    Gdzie go można kupić?
    Daj linka na dobrego sprzedawcę.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_mania
    Jeszcze pięć groszy o zmiękczaczach Tapworks.

    Z tego co zdołałem się zorientować, to płukanie złoża odbywa się w nich przeciwprądowo co jest ich dużą zaletą w stosunku do innych.

    Jeśli się mylę, to może Dusigrosz mnie poprawi?!

    Grzesiek
    dobre))
    a ja na poprawiacza wychodzę
    ale zgadzam się.....Tapworks pomimo tego , ze nie jest jedyny na rynku w grupie przeciwpradowo płukanych to z punktu widzenia klienta jest najlepszy. Inen jakie sa na rynku maja nadbudowane menu , które dla przeciętnego uzytkownika oznacza tylko wyższą cenę. Wybór oczwiście jest po stronie kupujacego.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    dusigrosz, to jaki polecasz zmiękczacz.
    Tapworks będzie dobry?
    Gdzie go można kupić?
    Daj linka na dobrego sprzedawcę.
    Prześledziłem Twoje posty. Wiem , ze zakupiłeś odżelaziacz do płukania ręcznego wykonanego na bazie blachy cynkowej lub ocynkowanej.
    W trakcie płukania złoże bedzie wycierało ściany baniaka w którym sie znajduje.
    Zalecałbym Ci po krótkiej eksploatacji sprawdzić poziom cynku w wodzie i porównać z poziomem w wodzie surowej.
    Coś mi się wydaje , że oszczędności nie wyjda Ci na zdrowie. Ale skoro poszedłes po bandzie wyznaczonej ceną to nie umiem zaproponowac Tobie żadnego rozwiazania w zakresie zmiękczania bo i tak moje wskazówki których Ci swego czasu udzieliłem psu na budę się zdały.

    Zastanawiam sie tylko po co zadawać na forum pytania skoro i tak sie nie wykorzystuje odpowiedzi ??

  6. #206

    Domyślnie

    Takich, jak Ty tutaj na forum jest sporo, niestety, co pod płaszczykiem "wymiany doświadczeń" przekonują i "doradzają" aby wybrać konkretnie ich produkt.
    Kolego dusigrosz, jest to dział wymiany doświadczeń i nie każdy musi kupować Twoje urzadzenia. Jeśli chcesz coś sprzedać, kupić to proponuję inny dział tego forum lub np. allegro.
    Jeśli posiadasz jakąś wiedzę i praktykę i chcesz się tym podzielić, to udzielaj rad obiektywnie.
    Nie muszę wybierać, ani tym bardziej kupować od każdego, kto zachwala i reklamuje swoje produkty.
    I zrozum, że forum to służy do wyrażania opini, spostrzeżeń, rad. I nie każdy musi w to wierzyć bezkrytycznie.
    Także, radzę pamiętać o tym.

    A i nie przeżywaj tak jak ktoś nie kupi Twojego urządzenia.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Każdy zmiekczacz pracujący w oparciu o głowice Logix jest minimum pięciocyklowy. Zmiękczacz Tapworks pracuje w trzech cyklach płuczących. Róznica polega na ekonomii eksploatacji. Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Odpowiedź o wyborze wydaje się prosta. Łatwo mozna równiez obliczyć po jakim czasie wyższe koszty zakupu sie zwrócą. Jest wiele innych aspektów przemawiających za wskazanym urzadzeniem ale nie ma to sensu bym sie tu rozpisywał.
    Najważniejsze jest jednak to , że wszystkie urzadzenia - bezwzględnie wszystkie co pragne podkreslić - pracujace na Logix to składaki. Nie twierdzę , że złe ale to jednak od składajacego zalezy jakiej jakości materiały i jakich producentów zostana użyte do wykonania całości urzadzenia. Im bardziej rynek oczekuje niższych cen tym bardziej musi spadać jakość finalna produktu i cena komponentów by sprostać zapotrzebowaniu. To jest dosyc oczywiste stwierdzenie jednak warto się zastanowić czy forsowanie ceny przez kupującego to własciwy kierunek. Możecie mi wierzyć , ze radość z wynegocjowania ceny moze okazać się szybko złudna. Przecież żaden sprzedawca nie pozbędzie sie towaru poniżej ceny jego zakupu a czy to sie odbije na jakości sprzętu czy też na Waszym zdrowiu to sprzedawcy nie interesuje. Chciałeś tanio no to masz. Wiadomo kto je tanie mięso - czy naprawdę spadliśmy do poziomu taniej jatki ? Nie chcę byc tu posądzany o prace na rzecz jakiejkolwiek firmy jednak to co przedstawiłem to fakty.

    A jakby były jakies pytania to prosze bardzo - służę pomocą - o ile będę znał odpowiedzi.
    Ekonomia jest oczywista ale czy w tym przypadku to nie jestem pewien.
    Parametry ze strony dystrybutora dla TAPWORKS NSC 25 ED 20l złoża:
    Maks. konsumpcja soli na 1 regenerację przy całkowitym zużyciu złoża kg 4,0
    Orientacyjna konsumpcja wody na 1 regenerację przy całkowitym zużyciu złoża dm3 125-150
    Parametry dla uzdatniacza Logix 760 oraz cosmowater dla 20l złoża jest podobny. U różnych dostawców widziałem, ale u żadnego nie było więcej niż 4 kg soli i 120-200 l wody na regenerację.
    W głowicy Logix 760 można takżę wybrać pracę filtrowania trzycyklowego.
    I tu mam pytanie czy filtrowanie trzycyklowe jest lepsze od pięciocyklowego?
    Interesuje mnie jakość regeneracji, a nie zużycie soli i wody, tak aby zawartość soli w wodzie po regeneracji była jak najmniejsza.
    Mam jeszcze pytanie o ilość złoża jaką powinien mieć zmiękczacz przy zmiękczaniu wody o twardości 21 stopni dH do 5 stopni dH.
    Pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    [quote="Jadczuk"]
    Ekonomia jest oczywista ale czy w tym przypadku to nie jestem pewien.
    Parametry ze strony dystrybutora dla TAPWORKS NSC 25 ED 20l złoża:
    Maks. konsumpcja soli na 1 regenerację przy całkowitym zużyciu złoża kg 4,0
    Orientacyjna konsumpcja wody na 1 regenerację przy całkowitym zużyciu złoża dm3 125-150
    Parametry dla uzdatniacza Logix 760 oraz cosmowater dla 20l złoża jest podobny. U różnych dostawców widziałem, ale u żadnego nie było więcej niż 4 kg soli i 120-200 l wody na regenerację.
    W głowicy Logix 760 można takżę wybrać pracę filtrowania trzycyklowego.
    I tu mam pytanie czy filtrowanie trzycyklowe jest lepsze od pięciocyklowego?
    Interesuje mnie jakość regeneracji, a nie zużycie soli i wody, tak aby zawartość soli w wodzie po regeneracji była jak najmniejsza.
    Mam jeszcze pytanie o ilość złoża jaką powinien mieć zmiękczacz przy zmiękczaniu wody o twardości 21 stopni dH do 5 stopni dH.
    Pozdrawiam
    Zmiękczacz nie może być traktowany jako filtr a winien byc jako uzdatniacz. W przypadku uzdatniania poprzez Logix w gre wchodzi tylko pięciocyklowe. Gdyby był to odżelaziacz wtedy można ustawiac trzy cykle robocze. O ilości soli w wodzie po płukaniu juz pisałem w którymś wątku.
    Ilośc złoża można okreslić dopiero wtedy , gdy znane będzie przewidywane zuzycie dobowe wody wraz z twardością jej. Twardość wejściowa oraz wypadkową znam . Nie znam zużycia wody.
    Pozdrawiam

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000

    Służyła do potrzeb budowlanych mocno okresowo chodź w październiku czerpana była woda w dość dużych ilościach do tynków. Przed pobraniem próbki woda była około godziny dwóch spuszczana słabą zanurzeniową pompką bez żadnych filtrów.

    Jak poprawnie i czym należałoby odkazić tą studnie ?
    Jak już będziesz miał czas zająć się studnią to wlej do niej 1 litr podchlorynu sodu (to jest ilość "strzelecka" bo nie znam rozmiarów studni ani pozostałych parametrów) i zostaw na 48 godzin. Dobrze by było gdybyś mógł wprowadzić przez ok. 1 minute powietrze do wody w studni to pozwoliłoby zamieszać czynnik dezynfekujący. Po upływie dwóch dób ( tylko poprawnie czytaj )należałoby przepompowac studnię aż zaniknie zapach charakterystyczny dla chloru a nastepnie przedłuzyć pompowanie przez ok. 6 do 10 godzin. Wydajnośc pompy nie powinna byc mniejsza jak 3 metry na godzinę .
    po takim pompowaniu możesz pobierać wode do badania. Sugeruje powtórzyć badania na bakterie i fizykochemiczne. Cóż wiem , że koszt nie jest mały ale myśle , ze zmienią się paramatry niektórych substancyj.
    I najważniejsze - nie zakładaj żadnych filtrów - badanie ma dotyczyć wody ze studni bez jakiegokolwiek filtrowania.
    Pozdrawiam
    Witaj dusigrosz2000, właśnie zamierzam postąpić według Twoich wskazówek. Powiedz mi jeszcze, czy używanie lub nie używanie studni ma znaczenie ? Jeśli tak to przez jaki okres można nie korzystać z studni i jednocześnie być pewien jej czystości.
    Rozumiem, że nie miałeś na myśli filtru do piasku ?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady
    Trzy śliczne działki przy lesie albo w samym lesie ok 3400m każda w okolicach Poznania na sprzedaż.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Ilośc złoża można okreslić dopiero wtedy , gdy znane będzie przewidywane zuzycie dobowe wody wraz z twardością jej. Twardość wejściowa oraz wypadkową znam . Nie znam zużycia wody.
    Pozdrawiam
    Zmiękczacz przeznaczony będzie dla dwóch dorosłych osób, ale ponieważ jestem rodziną rozwojową to proszę o przyjęcie do wyliczeń trzy osoby. Obecnie ze względu na posiadanie szamba szczelnego zużycie jest pod pewnym ograniczeniem. Zbiornik 9m3 zapełniam w 1 miesiąc więc pewnie zużycie wody będzie podobne. Podlewanie ogródka będzie realizowane poza zmiękczaczem.
    pozdrawiam

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jadczuk
    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Ilośc złoża można okreslić dopiero wtedy , gdy znane będzie przewidywane zuzycie dobowe wody wraz z twardością jej. Twardość wejściowa oraz wypadkową znam . Nie znam zużycia wody.
    Pozdrawiam
    Zmiękczacz przeznaczony będzie dla dwóch dorosłych osób, ale ponieważ jestem rodziną rozwojową to proszę o przyjęcie do wyliczeń trzy osoby. Obecnie ze względu na posiadanie szamba szczelnego zużycie jest pod pewnym ograniczeniem. Zbiornik 9m3 zapełniam w 1 miesiąc więc pewnie zużycie wody będzie podobne. Podlewanie ogródka będzie realizowane poza zmiękczaczem.
    pozdrawiam
    Przy 20 litrach żywicy kolumna ma pojemność 100 st.F x m3. Jeśli woda ma twardość 37 st.F (21 dH) to kolumna zmiękcza 100:37 = 2,7 m3 między regeneracją.
    Przy 2 osobach (średnie zużycie 150 litrów/osobę/dzień) regeneracja będzie co 2,7:0,3 = 9 dni .
    Jeśli pojawi się 3 osoba to średnio regeneracja będzie co 6 dni (2,7:0,45).

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Kilka uwag w temacie poprzednich wypowiedzi.





    I jeszcze kilka sów o porównaniu zmiekczaczy.

    Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Odpowiedź o wyborze wydaje się prosta. Łatwo mozna równiez obliczyć po jakim czasie wyższe koszty zakupu sie zwrócą. Jest wiele innych aspektów przemawiających za wskazanym urzadzeniem ale nie ma to sensu bym sie tu rozpisywał.
    Najważniejsze jest jednak to , że wszystkie urzadzenia - bezwzględnie wszystkie co pragne podkreslić - pracujace na Logix to składaki. Nie twierdzę , że złe ale to jednak od składajacego zalezy jakiej jakości materiały i jakich producentów zostana użyte do wykonania całości urzadzenia. Im bardziej rynek oczekuje niższych cen tym bardziej musi spadać jakość finalna produktu i cena komponentów by sprostać zapotrzebowaniu. To jest dosyc oczywiste stwierdzenie jednak warto się zastanowić czy forsowanie ceny przez kupującego to własciwy kierunek. Możecie mi wierzyć , ze radość z wynegocjowania ceny moze okazać się szybko złudna. Przecież żaden sprzedawca nie pozbędzie sie towaru poniżej ceny jego zakupu a czy to sie odbije na jakości sprzętu czy też na Waszym zdrowiu to sprzedawcy nie interesuje. Chciałeś tanio no to masz. Wiadomo kto je tanie mięso - czy naprawdę spadliśmy do poziomu taniej jatki ? Nie chcę byc tu posądzany o prace na rzecz jakiejkolwiek firmy jednak to co przedstawiłem to fakty.

    A jakby były jakies pytania to prosze bardzo - służę pomocą - o ile będę znał odpowiedzi.
    Proszę o dokładne wyjaśnienie dlaczego zmiękczacz Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Co znaczy składak ? Czy Tapworks wychodzi z automatu w całości ?

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda
    Przy 20 litrach żywicy kolumna ma pojemność 100 st.F x m3. Jeśli woda ma twardość 37 st.F (21 dH) to kolumna zmiękcza 100:37 = 2,7 m3 między regeneracją.
    Przy 2 osobach (średnie zużycie 150 litrów/osobę/dzień) regeneracja będzie co 2,7:0,3 = 9 dni .
    Jeśli pojawi się 3 osoba to średnio regeneracja będzie co 6 dni (2,7:0,45).
    Dziękuję za precyzyjną informację.
    Wynika z tego, że 20l żywicy jest dla mnie wystarczające. Zbyt długi okres między regeneracjami, jak się domyślam sprzyja rozwojowi bakterii i dlatego uważam, że 9 dni to chyba maksimum.

  14. #214

    Domyślnie

    Rzeczywista twardośc pozostała do usunięcia wynosić bedzie 16 st. niemieckich. Zmiękczacz z żywicą w ilości 11 litrów bedzie w stanie uzdatnić 2,4 m sześć . wody. Po uzdatnieniu wskazanej ilości wody nastapi regeneracja , która pochłonie 1 ,7 kg soli a w trakcie zmiękczacz pobierze ok. 75 litrów wody. Model który spełni wskazane parametry moge podac na priv bo z tego co widze to rzeczy dobrych wg co niektórych nie powinno sie polecać.

  15. #215

    Domyślnie


    Witaj dusigrosz2000, właśnie zamierzam postąpić według Twoich wskazówek. Powiedz mi jeszcze, czy używanie lub nie używanie studni ma znaczenie ? Jeśli tak to przez jaki okres można nie korzystać z studni i jednocześnie być pewien jej czystości.
    Rozumiem, że nie miałeś na myśli filtru do piasku ?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady
    Jesli studnia jest szczelnie zamknieta nie powinno sie nic wydarzyć ale po okresie przestoju dłuższym niz ok. 3 miesiace zalecałbym jej przechlorowanie i zgodnie z tym co napisałem wcześniej - przepompowanie. Nie miałem na mysli żadnego filtrowania. Woda ma przepływac tylko przez pompę lub zestaw hydroforowy.

  16. #216

    Domyślnie

    [quote="ewoda"]
    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Kilka uwag w temacie poprzednich wypowiedzi.





    I jeszcze kilka sów o porównaniu zmiekczaczy.

    Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Odpowiedź o wyborze wydaje się prosta. Łatwo mozna równiez obliczyć po jakim czasie wyższe koszty zakupu sie zwrócą. Jest wiele innych aspektów przemawiających za wskazanym urzadzeniem ale nie ma to sensu bym sie tu rozpisywał.
    Najważniejsze jest jednak to , że wszystkie urzadzenia - bezwzględnie wszystkie co pragne podkreslić - pracujace na Logix to składaki. Nie twierdzę , że złe ale to jednak od składajacego zalezy jakiej jakości materiały i jakich producentów zostana użyte do wykonania całości urzadzenia. Im bardziej rynek oczekuje niższych cen tym bardziej musi spadać jakość finalna produktu i cena komponentów by sprostać zapotrzebowaniu. To jest dosyc oczywiste stwierdzenie jednak warto się zastanowić czy forsowanie ceny przez kupującego to własciwy kierunek. Możecie mi wierzyć , ze radość z wynegocjowania ceny moze okazać się szybko złudna. Przecież żaden sprzedawca nie pozbędzie sie towaru poniżej ceny jego zakupu a czy to sie odbije na jakości sprzętu czy też na Waszym zdrowiu to sprzedawcy nie interesuje. Chciałeś tanio no to masz. Wiadomo kto je tanie mięso - czy naprawdę spadliśmy do poziomu taniej jatki ? Nie chcę byc tu posądzany o prace na rzecz jakiejkolwiek firmy jednak to co przedstawiłem to fakty.

    A jakby były jakies pytania to prosze bardzo - służę pomocą - o ile będę znał odpowiedzi.
    Ponawiam pytanie - dlaczego zmiękczacz Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Co znaczy składak ? Czy Tapworks wychodzi z automatu w całości ?

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda
    Ponawiam pytanie - dlaczego zmiękczacz Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Co znaczy składak ? Czy Tapworks wychodzi z automatu w całości ?
    Przypuszczam, że mniejsze zużycie wody i soli przez zmiękczacz Tapworks jest możliwe dzięki:
    1. lepsze złoże jonowymienne - mniejsza wielkość złoża to mniej płukania.
    2. Nie jestem pewien, ale tapworks chyba ma możliwość automatycznego dobierania ilości soli do regeneracji w zależności od wykorzystania złoża. W zależności od ilości oczyszczonej wody oraz ustawionego stopnia twardości wody głowica tapworks rozpoznaje automatycznie wykorzystanie złoża. W głowicy Logix 760 jest możliwość ustawienia tylko ręcznego trzy stopniowego zużycia soli.
    Jakaś oszczędność jest, ale nie sądzę aby było to 50%.
    To są moje przypuszczenia.
    Dopiero rozpoznaję temat

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Co dzieje się ze zmiękczoną wodą w przypadku spóźnienia się z wymianą złoża soli? Czy są w niej nagromadzone jakieś niekorzystne bakterie?

  19. #219

    Domyślnie Re: urządzenia firmy watersystem

    Cytat Napisał Piotr_ok
    witam,
    mam oferte na odżelaziacz (FRM1311) ... firmy watersystems...pracuje na złożu kwarcowym
    i taki odżelaziacz własnie rozpoczął pracę, jednak pojawil sie maly problem; woda za filtrem jest bez zapachu to plus i 'nasączona' powietrzem ale jest niestety biaława; poniewaz filtr pracuje z tydzien i dobowo przechodzi przez niego tylko z 20-30 litrow (trwa jeszcze budowa) zastanawiam sie co to jest; czy nalezy przepompowac studnie czy konieczny jest jakis kolejny filtr ...
    czekam na wskazówki
    pozdrawiam
    Piotr

  20. #220

    Domyślnie

    mam kolejne pytanko do fachowców związane z uzdatnianiem wody, co prawda jest to chyba efekt uboczny ale bardzo istotny w trakcie użytkowania; ponieważ zastosowany odżelaziacz wymaga napowietrzania wody w związku z tym przed zbiornikiem wody zainstalowany jest inżektor; w momencie spadku ciśnienia wody poniżej ustawionego uruchamia sie pompa i zaczyna pompować wodę jednocześnie "zasysane" jest powietrze przez inżektor; i teraz dwie sprawy:
    1. długi czas wzrostu ciśnienia (przy zamkniętych wszystkich odbiornikach) z 2,1 do 3,8 potrzebuje około 40 sekund; czy to wina za słabej wydajności pompy czy "zasysania" powietrza? przy "wyłączonym" inżektorze wzrost ciśnienia wynosił tylko klika sekund
    2. bardzo głośne uzupełnianie zbiornika, oczywiście bez inżektora poziom hałasu jest niski; czy możecie się podzielić jak to u was wygląda?
    pozdr
    Piotr

Strona 11 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony