dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 755
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 15099
  1. #221

    Domyślnie

    Witam,
    od kilku lat borykam się z dopasowaniem filtrów. Mam pobór wody z 11-13 metrów. Na tej głębokości woda okazała się zdatna do picia (przebadana) ale ... no właśnie. Strasznie zapychają mi się filtry. Raz w miesiącu muszę je wymieniać bo wyglądają tak jakby cały samochód i piaskownica przez niego przeleciały. Używałem filtrów 5 \ 10 mikronowych- zwykłych i węglowych. Nic. A o spadku ciśnienia nie wspomnę.
    Tom

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_ok
    mam kolejne pytanko do fachowców związane z uzdatnianiem wody, co prawda jest to chyba efekt uboczny ale bardzo istotny w trakcie użytkowania; ponieważ zastosowany odżelaziacz wymaga napowietrzania wody w związku z tym przed zbiornikiem wody zainstalowany jest inżektor; w momencie spadku ciśnienia wody poniżej ustawionego uruchamia sie pompa i zaczyna pompować wodę jednocześnie "zasysane" jest powietrze przez inżektor; i teraz dwie sprawy:
    1. długi czas wzrostu ciśnienia (przy zamkniętych wszystkich odbiornikach) z 2,1 do 3,8 potrzebuje około 40 sekund; czy to wina za słabej wydajności pompy czy "zasysania" powietrza? przy "wyłączonym" inżektorze wzrost ciśnienia wynosił tylko klika sekund
    2. bardzo głośne uzupełnianie zbiornika, oczywiście bez inżektora poziom hałasu jest niski; czy możecie się podzielić jak to u was wygląda?
    pozdr
    Piotr
    zastosowany zasysacz powietrza spowodował znaczne przewężenie przepływu - jednak ze względu na jego specyfike działania jest to niezbędne by było skuteczne napowietrzanie wody. Niestety wiąże się to z dodatkowym obciązeniem pompy ale skoro woda jak wyczytałem jest mleczna to oznacza , ze urzadzenie działa skutecznie. Uboczne objawy czyli troche głosniejsza praca to raczej standard. Wazne by nie brakowało powietrza bo wtedy będzie problem ze skutecznym utlenianiem.

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomHal
    Witam,
    od kilku lat borykam się z dopasowaniem filtrów. Mam pobór wody z 11-13 metrów. Na tej głębokości woda okazała się zdatna do picia (przebadana) ale ... no właśnie. Strasznie zapychają mi się filtry. Raz w miesiącu muszę je wymieniać bo wyglądają tak jakby cały samochód i piaskownica przez niego przeleciały. Używałem filtrów 5 \ 10 mikronowych- zwykłych i węglowych. Nic. A o spadku ciśnienia nie wspomnę.
    Twoje problemy nie wynikają ze złego dopasowania filtrów a raczej z niedokładnego wykonania obsypki żwirowej przez wykonujacego studnię. Najprawdopodobniej nie znał zbyt dobrze gruntu i obsypka jest zbyt uboga co powoduje , że do wody zasysane sa drobinki zalegającego w warstwie wodonośnej iłu. Bedzie to bardzo trudne do wyeliminowania. Podaj mi jakie masz zużycie miesięczne wody a postaram się podumac nad problemem i znaleźć mniej absorbujące rozwiązanie.
    Musisz sie również liczyć z faktem szybkiego zużywania się elementów roboczych pompy.

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam takie wyniki badania wody:
    wyniki badania > norma
    - MĘTNOŚĆ 2,4 NTU > norma 1NTU
    - BARWA 3 mg/l Pt > norma 15
    - ODCZYN 7,3 pH > norma 6,5 - 9,5
    - TWARDOŚĆ 384,1 mg/l CaCO3 > norma 60 - 500
    - INDEKS NADMANGANIANOWY 1,5 mg/l O2 > norma ????
    - AMONIAK/ JON AMONOWY 0,22 mg/l NH4+ > norma 0,5
    - AZOTYNY 0,041 mg/l NO2- > norma 0,50
    - AZOTANY 3,5 mg/l NO3 > norma 50
    - ŻELAZO OGÓLNE 0,29 mg/l > norma 0,2
    - MANGAN OGÓLNY 0,84 mg/l > norma 0,05

    Wg oceny sanepidu woda nie nadaje się do użytku domowego.

    Studnia wiercona 10-11m głębokości

    Dowiedziałam się od osób z forum że mangan jest dziwnie wysoki, i powinnam wykonać analizę ponownie. Jednakże zanim to nastąpi chciałbym się dowiedzieć jakie ewentualnie uzdatniacze powinnam nabyć.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Uboczne objawy czyli troche głosniejsza praca to raczej standard. Wazne by nie brakowało powietrza bo wtedy będzie problem ze skutecznym utlenianiem.
    problem w tym ze praca nie jest troche glosniejsza a wrecz huk jest taki ze nie mozna wytrzymac w garazu w ktorym znajduje sie zbiornik; nie wyobrazam sobie takiego halasu o 2 w nocy podczas regeneracji zloza;
    czy jest to skutek uboczny o ktorym wszyscy dostawcy 'przemilczaja'?
    pozdr
    Piotr

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_ok
    mam kolejne pytanko do fachowców związane z uzdatnianiem wody, co prawda jest to chyba efekt uboczny ale bardzo istotny w trakcie użytkowania; ponieważ zastosowany odżelaziacz wymaga napowietrzania wody w związku z tym przed zbiornikiem wody zainstalowany jest inżektor; w momencie spadku ciśnienia wody poniżej ustawionego uruchamia sie pompa i zaczyna pompować wodę jednocześnie "zasysane" jest powietrze przez inżektor; i teraz dwie sprawy:
    1. długi czas wzrostu ciśnienia (przy zamkniętych wszystkich odbiornikach) z 2,1 do 3,8 potrzebuje około 40 sekund; czy to wina za słabej wydajności pompy czy "zasysania" powietrza? przy "wyłączonym" inżektorze wzrost ciśnienia wynosił tylko klika sekund
    2. bardzo głośne uzupełnianie zbiornika, oczywiście bez inżektora poziom hałasu jest niski; czy możecie się podzielić jak to u was wygląda?
    pozdr
    Piotr
    Czy zamontowany aspirator ma z boku regulację lub zawór by-passowy, którym zmienia się stopień napowietrzania ?

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    Mam takie wyniki badania wody:
    wyniki badania > norma
    - MĘTNOŚĆ 2,4 NTU > norma 1NTU
    - BARWA 3 mg/l Pt > norma 15
    - ODCZYN 7,3 pH > norma 6,5 - 9,5
    - TWARDOŚĆ 384,1 mg/l CaCO3 > norma 60 - 500
    - INDEKS NADMANGANIANOWY 1,5 mg/l O2 > norma ????
    - AMONIAK/ JON AMONOWY 0,22 mg/l NH4+ > norma 0,5
    - AZOTYNY 0,041 mg/l NO2- > norma 0,50
    - AZOTANY 3,5 mg/l NO3 > norma 50
    - ŻELAZO OGÓLNE 0,29 mg/l > norma 0,2
    - MANGAN OGÓLNY 0,84 mg/l > norma 0,05

    Wg oceny sanepidu woda nie nadaje się do użytku domowego.



    Studnia wiercona 10-11m głębokości

    Dowiedziałam się od osób z forum że mangan jest dziwnie wysoki, i powinnam wykonać analizę ponownie. Jednakże zanim to nastąpi chciałbym się dowiedzieć jakie ewentualnie uzdatniacze powinnam nabyć.
    Zawartość manganu może dochodzić nawet do 2-3 mg/l. Wartość poniżej 1 mg/l jest często spotykana.
    Przy tej ilości żelaza, mangan można usuniać 2 metodami.
    Złoże katalityczne Greensand z okresowa regeneracją lub zwykły zmiękczacz (ale woda musi być całkowicie zmiękczona). Obie mają wady i zalety. W obu przypadkach złoże musi mieć odpowiednią wysokość aby poradzić sobie z tą ilościa manganu.

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda
    Czy zamontowany aspirator ma z boku regulację lub zawór by-passowy, którym zmienia się stopień napowietrzania ?
    ma regulator 'zasysania' powietrza, tylko że jak się 'uciszy' zbiornik to wówczas za dzień-dwa w zbiorniku nie ma ciśnienienia i przy poborze wody pompa wlacza sie co chwila (na jedno wiadro wody 20 litrowe jest jedno zalaczenie pompy)
    pozdr
    Piotr

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Co dzieje się ze zmiękczoną wodą w przypadku spóźnienia się z wymianą złoża soli? Czy są w niej nagromadzone jakieś niekorzystne bakterie?
    Przypomnę się z moim pytaniem .

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jadczuk
    Cytat Napisał ewoda
    Ponawiam pytanie - dlaczego zmiękczacz Tapworks zuzywa ok. 50% soli do regeneracji mniej i około 60% mniej wody.
    Co znaczy składak ? Czy Tapworks wychodzi z automatu w całości ?
    Przypuszczam, że mniejsze zużycie wody i soli przez zmiękczacz Tapworks jest możliwe dzięki:
    1. lepsze złoże jonowymienne - mniejsza wielkość złoża to mniej płukania.
    2. Nie jestem pewien, ale tapworks chyba ma możliwość automatycznego dobierania ilości soli do regeneracji w zależności od wykorzystania złoża. W zależności od ilości oczyszczonej wody oraz ustawionego stopnia twardości wody głowica tapworks rozpoznaje automatycznie wykorzystanie złoża. W głowicy Logix 760 jest możliwość ustawienia tylko ręcznego trzy stopniowego zużycia soli.
    Jakaś oszczędność jest, ale nie sądzę aby było to 50%.
    To są moje przypuszczenia.
    Dopiero rozpoznaję temat
    1. Złoża kilku czołowych producentów mają porównywalne parametry - co znaczy lepsze złoże ?
    Mniejsza ilość złoża to mniej płukania, ale również mniej wody zmiękczonej między regeneracją - nie wpływa to na oszczędność. Jest akurat odwrotnie. Jeżeli wysokość złoża jest większa to tą samą ilością soli i wody da się zregenerować i wypłukać większą objętość żywicy.
    2. Jeżeli złoże nie jest wykorzystane to po co je regenerować wcześniej (i rozpoznawać wykorzystanie). Sterowniki wolumetryczne mają ustawioną objętość wody, tak aby złoże było optymalnie wykorzystane przed następna regeneracją.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Cytat Napisał josephine
    Co dzieje się ze zmiękczoną wodą w przypadku spóźnienia się z wymianą złoża soli? Czy są w niej nagromadzone jakieś niekorzystne bakterie?
    Przypomnę się z moim pytaniem .
    Brak soli spowoduje, że kolumna będzie się płukać bez efektu regeneracji. Nie ma to znaczącego wpływa na bakterie.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_ok
    Cytat Napisał ewoda
    Czy zamontowany aspirator ma z boku regulację lub zawór by-passowy, którym zmienia się stopień napowietrzania ?
    ma regulator 'zasysania' powietrza, tylko że jak się 'uciszy' zbiornik to wówczas za dzień-dwa w zbiorniku nie ma ciśnienienia i przy poborze wody pompa wlacza sie co chwila (na jedno wiadro wody 20 litrowe jest jedno zalaczenie pompy)
    pozdr
    Piotr
    Jeszcze 1 pytanie. Wlot wody do zbiornika hydroforowego jest z boku , czy od góry ?

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Czyli woda będzie po prostu zwykłą wodą z rur?

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda
    Jeszcze 1 pytanie. Wlot wody do zbiornika hydroforowego jest z boku , czy od góry ?
    wlot na dole z boku, jak trzeba to narysuje schemat instalacji
    pozdr
    Piotr

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Cytat Napisał TomHal
    Witam,
    od kilku lat borykam się z dopasowaniem filtrów. Mam pobór wody z 11-13 metrów. Na tej głębokości woda okazała się zdatna do picia (przebadana) ale ... no właśnie. Strasznie zapychają mi się filtry. Raz w miesiącu muszę je wymieniać bo wyglądają tak jakby cały samochód i piaskownica przez niego przeleciały. Używałem filtrów 5 \ 10 mikronowych- zwykłych i węglowych. Nic. A o spadku ciśnienia nie wspomnę.
    Twoje problemy nie wynikają ze złego dopasowania filtrów a raczej z niedokładnego wykonania obsypki żwirowej przez wykonujacego studnię. Najprawdopodobniej nie znał zbyt dobrze gruntu i obsypka jest zbyt uboga co powoduje , że do wody zasysane sa drobinki zalegającego w warstwie wodonośnej iłu. Bedzie to bardzo trudne do wyeliminowania. Podaj mi jakie masz zużycie miesięczne wody a postaram się podumac nad problemem i znaleźć mniej absorbujące rozwiązanie.
    Musisz sie również liczyć z faktem szybkiego zużywania się elementów roboczych pompy.
    Dzięki Ci kolego, że zaintresowałeś się moim przypadkiem .
    Miesięcznie zużywam około 10000 litrów wody. Wymieniłem już 2 pompy wciągu 4 lat. Może przeprowadzić ponowny odwiert i patrzeć gościowi skrupulatnie na ręce?
    Tom

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_ok
    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Uboczne objawy czyli troche głosniejsza praca to raczej standard. Wazne by nie brakowało powietrza bo wtedy będzie problem ze skutecznym utlenianiem.
    problem w tym ze praca nie jest troche glosniejsza a wrecz huk jest taki ze nie mozna wytrzymac w garazu w ktorym znajduje sie zbiornik; nie wyobrazam sobie takiego halasu o 2 w nocy podczas regeneracji zloza;
    czy jest to skutek uboczny o ktorym wszyscy dostawcy 'przemilczaja'?
    pozdr
    Piotr
    jestem wlasnie po inspekcji specow z watersystem ktorzy stwierdzili, że halas jest ok i taki powienin byc ; zeby byc uczciwym wobec sprawy w garazu w ktorym obecnie znajduje sie cale to ustrojstwo nie da sie rozmawiac, trzeba krzyczec zeby sie porozumiec; czy to rzeczywiscie jest OK? czy moje wczesniejsze stwierdzenie jest jednak prawda ze dostawcy odzelaziaczy uzywajacych napowietrzania w tym procesie specjalnie MILCZĄ zeby nie stracic klientow? jak narazie nikt ze specow na forum nie jest w stanie mi nic doradzic wiec zakaldam ze jednak to co sie dzieje u mnie jest standardem? (az nie chce mi sie w to wierzyc ...)
    uzytkownicy odżelaziaczy z inżektorem podzielcie sie swoimi wrażeniami z pracy waszych rozwiązan, cholera moze to ja tylko tak zle trafilem ...
    pozdrawiam
    Piotr
    ps. jedyny plus tego wszystkiego że jeszcze za to nie zapłaciłem i nie podpisałem faktury

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusigrosz2000

    Witaj dusigrosz2000, właśnie zamierzam postąpić według Twoich wskazówek. Powiedz mi jeszcze, czy używanie lub nie używanie studni ma znaczenie ? Jeśli tak to przez jaki okres można nie korzystać z studni i jednocześnie być pewien jej czystości.
    Rozumiem, że nie miałeś na myśli filtru do piasku ?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady
    Jesli studnia jest szczelnie zamknieta nie powinno sie nic wydarzyć ale po okresie przestoju dłuższym niz ok. 3 miesiace zalecałbym jej przechlorowanie i zgodnie z tym co napisałem wcześniej - przepompowanie. Nie miałem na mysli żadnego filtrowania. Woda ma przepływac tylko przez pompę lub zestaw hydroforowy.
    Mam jeszcze jedno pytanie, podchloryn sodu dostałem tylko w roztworze jak dobrze pamietam 15% przygotowanym dla oczyszczalni i basenów a że musiałem tego kupić ponad 30litrów to teraz zastanawiam się ile tego powieninem wlać aby odkaźić moją studnie 1litr czy też około 6-7 litów ?
    Sugerowałeś 1kg...


    Pozdrawiam
    Trzy śliczne działki przy lesie albo w samym lesie ok 3400m każda w okolicach Poznania na sprzedaż.

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda
    Cytat Napisał martadela
    Mam takie wyniki badania wody:
    wyniki badania > norma
    - MĘTNOŚĆ 2,4 NTU > norma 1NTU
    - BARWA 3 mg/l Pt > norma 15
    - ODCZYN 7,3 pH > norma 6,5 - 9,5
    - TWARDOŚĆ 384,1 mg/l CaCO3 > norma 60 - 500
    - INDEKS NADMANGANIANOWY 1,5 mg/l O2 > norma ????
    - AMONIAK/ JON AMONOWY 0,22 mg/l NH4+ > norma 0,5
    - AZOTYNY 0,041 mg/l NO2- > norma 0,50
    - AZOTANY 3,5 mg/l NO3 > norma 50
    - ŻELAZO OGÓLNE 0,29 mg/l > norma 0,2
    - MANGAN OGÓLNY 0,84 mg/l > norma 0,05

    Wg oceny sanepidu woda nie nadaje się do użytku domowego.



    Studnia wiercona 10-11m głębokości

    Dowiedziałam się od osób z forum że mangan jest dziwnie wysoki, i powinnam wykonać analizę ponownie. Jednakże zanim to nastąpi chciałbym się dowiedzieć jakie ewentualnie uzdatniacze powinnam nabyć.
    Zawartość manganu może dochodzić nawet do 2-3 mg/l. Wartość poniżej 1 mg/l jest często spotykana.
    Przy tej ilości żelaza, mangan można usuniać 2 metodami.
    Złoże katalityczne Greensand z okresowa regeneracją lub zwykły zmiękczacz (ale woda musi być całkowicie zmiękczona). Obie mają wady i zalety. W obu przypadkach złoże musi mieć odpowiednią wysokość aby poradzić sobie z tą ilościa manganu.
    Zaproponowano mi następujące urządzenia:

    Filtr mechaniczny

    Model VE25-1
    Metody odnawiania Płukany strumieniem przeciwprądowym

    Filtr multifunkcyjny (odżelaziająco-odmanganiająco-zmiękczający)
    Model AQUAHOME ZM

    Przyznam szczerze że koszt tych dwóch urządzeń trochę zbił mnie z nóg...

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    Cytat Napisał ewoda
    Cytat Napisał martadela
    Mam takie wyniki badania wody:
    wyniki badania > norma
    - MĘTNOŚĆ 2,4 NTU > norma 1NTU
    - BARWA 3 mg/l Pt > norma 15
    - ODCZYN 7,3 pH > norma 6,5 - 9,5
    - TWARDOŚĆ 384,1 mg/l CaCO3 > norma 60 - 500
    - INDEKS NADMANGANIANOWY 1,5 mg/l O2 > norma ????
    - AMONIAK/ JON AMONOWY 0,22 mg/l NH4+ > norma 0,5
    - AZOTYNY 0,041 mg/l NO2- > norma 0,50
    - AZOTANY 3,5 mg/l NO3 > norma 50
    - ŻELAZO OGÓLNE 0,29 mg/l > norma 0,2
    - MANGAN OGÓLNY 0,84 mg/l > norma 0,05

    Wg oceny sanepidu woda nie nadaje się do użytku domowego.



    Studnia wiercona 10-11m głębokości

    Dowiedziałam się od osób z forum że mangan jest dziwnie wysoki, i powinnam wykonać analizę ponownie. Jednakże zanim to nastąpi chciałbym się dowiedzieć jakie ewentualnie uzdatniacze powinnam nabyć.
    Zawartość manganu może dochodzić nawet do 2-3 mg/l. Wartość poniżej 1 mg/l jest często spotykana.
    Przy tej ilości żelaza, mangan można usuniać 2 metodami.
    Złoże katalityczne Greensand z okresowa regeneracją lub zwykły zmiękczacz (ale woda musi być całkowicie zmiękczona). Obie mają wady i zalety. W obu przypadkach złoże musi mieć odpowiednią wysokość aby poradzić sobie z tą ilościa manganu.
    Zaproponowano mi następujące urządzenia:

    Filtr mechaniczny

    Model VE25-1
    Metody odnawiania Płukany strumieniem przeciwprądowym

    Filtr multifunkcyjny (odżelaziająco-odmanganiająco-zmiękczający)
    Model AQUAHOME ZM

    Przyznam szczerze że koszt tych dwóch urządzeń trochę zbił mnie z nóg...
    Filtr mechaniczny nie jest tu potrzebny (chyba, że studnia jest źle wykonana i pompa pobiera wodę z drobną frakcją). Przy takiej ilości żelaza to zbędny wydatek.
    Filtr multifunkcyjny - zapewne jest to zwykły zmiękczacz. Żywica poradzi sobie z takimi parametrami.
    Poproś o konkretne informacje co i ile jest wsypane w tych filtrach. Nazwa multifunkyjny nie ma tu znaczenia. Papier wszystko przyjmuje.
    Koszt usunięcia żelaza i manganu to 2500 przy zmiękczaczu (całkowite zmiękczenie) i 3000 przy kolumnie z okresową regeneracją (bez zmiękczania). Wariant optymalny to oba urządzenia - najpierw złoże katalityczne, a później zmiękczacz z częściowym zmiękczaniem. Kwestja zasobności portfela.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_ok
    Cytat Napisał Piotr_ok
    Cytat Napisał dusigrosz2000
    Uboczne objawy czyli troche głosniejsza praca to raczej standard. Wazne by nie brakowało powietrza bo wtedy będzie problem ze skutecznym utlenianiem.
    problem w tym ze praca nie jest troche glosniejsza a wrecz huk jest taki ze nie mozna wytrzymac w garazu w ktorym znajduje sie zbiornik; nie wyobrazam sobie takiego halasu o 2 w nocy podczas regeneracji zloza;
    czy jest to skutek uboczny o ktorym wszyscy dostawcy 'przemilczaja'?
    pozdr
    Piotr
    jestem wlasnie po inspekcji specow z watersystem ktorzy stwierdzili, że halas jest ok i taki powienin byc ; zeby byc uczciwym wobec sprawy w garazu w ktorym obecnie znajduje sie cale to ustrojstwo nie da sie rozmawiac, trzeba krzyczec zeby sie porozumiec; czy to rzeczywiscie jest OK? czy moje wczesniejsze stwierdzenie jest jednak prawda ze dostawcy odzelaziaczy uzywajacych napowietrzania w tym procesie specjalnie MILCZĄ zeby nie stracic klientow? jak narazie nikt ze specow na forum nie jest w stanie mi nic doradzic wiec zakaldam ze jednak to co sie dzieje u mnie jest standardem? (az nie chce mi sie w to wierzyc ...)
    uzytkownicy odżelaziaczy z inżektorem podzielcie sie swoimi wrażeniami z pracy waszych rozwiązan, cholera moze to ja tylko tak zle trafilem ...
    pozdrawiam
    Piotr
    ps. jedyny plus tego wszystkiego że jeszcze za to nie zapłaciłem i nie podpisałem faktury

    Jeżeli pompa ma odpowiednią wydajność i aspirator jest poprawnie zamontowany to układ powinien działć z podobnym hałasem jak bez napowietrzania. Zamontowaliśmy setki takich układów i nikt nie narzekał na poziom hałasu.
    Może tu być kilka przyczyn.
    1. Pompa jest za słaba. Musi mieć odpowiednią wydajność aby wytworzyć różnicę ciśnień na aspiratorze.
    2. Aspirator musi być dobrej jakości (określony kształt zwężki w środku).
    3. Aspirator powinien być zamontowany tak, aby za nim był odpowiednio długi prosty odcinek (żadnych kolanek bezpośrednio za aspiratorem).
    4. Dolne ciśnienie na hydroforze nie może być zbyt wysokie.

    Jeżeli to nie jest spełnione - aspirator przestaje działać. Można go zdławić maksymalnie aby zadziałał, ale wtedy pompa pracuje za długo a instalacja zaczyna hałasować.
    Dobra pompa, dobry aspirator i odpowiedni montaż - musi działać.
    Pewnym kompromisem (jeśli pompa jest słaba) może być wymontowanie aspiratora, zrobienie wlotu wody od góry i częste dopompowywanie powietrza. Ręcznie trochę kłopotliwe.
    Optymalny układ - można zamontować specjalny kompresorek (bezzbiornikowy, bezolejowy i bardzo cichy), który uruchamia się razem z pompą i stale uzupełnia powietrze. Pompa nie ma dławienia a woda jest mocno napowietrzona. Nadmiar powietrza automatycznie usuwa zawór odpowietrzający.

Strona 12 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony