dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 755
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 15100
  1. #3561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Czy ja dobrze przeczytałem? 1m3 wody z wlasnej studni kosztuje cie 15 pln????
    dziękuje i pozdrawiam
    Dobrze przeczytales. Tak z grubsza:
    geboka studnia 8000
    pompa glebinowa 3000
    hydrofor 1000
    2 filtry + lampa UV = 6000
    roczna eksploatacja UV = 200 (x20 lat = 4000 !)
    filtry plucze co tydzien, co generuje 4m3 sciekow - u mnie 24PLN w skali roku 300PLN, przez 20 lat da to 5500PLN !!

    Przy zuzyciu wody 7m3 na miesiac i powyzszych kosztach, nie chce byc inaczej jak kolo 17PLN za 1m3 wody. Oczywiscie jakbym wody uzywal wiecej, to kazdy 1m3 bedzie tanszy bo powyzsze koszty sa stale i nie zaleza od ilosci wody. Albo inaczej, co miesiac przez 20 lat "darmowa woda ze studni" bedzie mnie kosztowala 120PLN. CHoc bez wzgledu ile jej poleje. Jak polalem w tym miesiacu 40-50m3 w duzy trawnik, to juz to dodatkowo nie kosztuje, to fakt.

    Woda z zelazaem. manganem zatyka linie kroplujace podobno i wytrzymuja 3-4 lata (powtarzam za ogrodnikiem). Zelazo barwi na zolto, i mi jak wiatr zwiewa ze spryskiwaczy na kostke, to robi sie w tym miejscu zolta.



    marcin

  2. #3562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dobrze przeczytales. Tak z grubsza:
    geboka studnia 8000
    pompa glebinowa 3000
    hydrofor 1000
    2 filtry + lampa UV = 6000
    roczna eksploatacja UV = 200 (x20 lat = 4000 !)
    filtry plucze co tydzien, co generuje 4m3 sciekow - u mnie 24PLN w skali roku 300PLN, przez 20 lat da to 5500PLN !!

    Przy zuzyciu wody 7m3 na miesiac i powyzszych kosztach, nie chce byc inaczej jak kolo 17PLN za 1m3 wody. Oczywiscie jakbym wody uzywal wiecej, to kazdy 1m3 bedzie tanszy bo powyzsze koszty sa stale i nie zaleza od ilosci wody. Albo inaczej, co miesiac przez 20 lat "darmowa woda ze studni" bedzie mnie kosztowala 120PLN. CHoc bez wzgledu ile jej poleje. Jak polalem w tym miesiacu 40-50m3 w duzy trawnik, to juz to dodatkowo nie kosztuje, to fakt.

    Woda z zelazaem. manganem zatyka linie kroplujace podobno i wytrzymuja 3-4 lata (powtarzam za ogrodnikiem). Zelazo barwi na zolto, i mi jak wiatr zwiewa ze spryskiwaczy na kostke, to robi sie w tym miejscu zolta.



    marcin
    powiek jedno.....masakra
    ale zaraz zaraz 1 m3 z wodociągów kosztuje 3,47 zł..więc ja nie rozumiem
    U mnie koszty sa takie :
    studnia-maxymalnie 4000 zł(tylko powiedzieli studniarze)
    pompa-1500 zł(u ciebie ta pampa za trójke to jakis mercedes...
    hydrofor..cena ok
    najbardziej mnei zastanawia te 2 filtry u ciebie i lampa 6 tysiaków-to miazga..musisz miec do uzdatnienia jakies scieki a nie głebinówke....mój studniarz stwierdził ze jak bede miał wyjatkowego pecha to bede miał nadmiar zelaza i manganu...reszta powinna byc ok...wiec nie rozumiem co u ciebie tak drogo kosztuja te filtry.
    pozdrawiam

  3. #3563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    pompa-1500 zł(u ciebie ta pampa za trójke to jakis mercedes...
    Glebinowa, grundfoss o wysokosci podnoszenia 65m, zeby dal rade wyplukac filtry jak i nawodnic ogrodek. Do wyplukania 13calowego odzelaziacza z lekkim zloem trzebw 2,5m3/h (faktycznego, nie katalogowego). A pompy 3" sa raczej drogie :-/

    najbardziej mnei zastanawia te 2 filtry u ciebie i lampa 6 tysiaków-to miazga..musisz miec do uzdatnienia jakies scieki a nie głebinówke....
    Tylko zelazo mangan. Zadne scieki. Zelazo i mangan to norma w wodzie glebinowej. Lampa prewencyjnie. Zamiast sie zastanawiac co zyje w wodzie, mam lampe ktora to wszystko morduje. Pije wode z kranu i wiem ze jest OK. Kosztuje to mniej, niz badania bakteriologiczne wody raz do roku.

    mój studniarz stwierdził ze jak bede miał wyjatkowego pecha to bede miał nadmiar zelaza i manganu...reszta powinna byc ok...wiec nie rozumiem co u ciebie tak drogo kosztuja te filtry.
    Ja twierdze, ze jak bedziesz mieal wyjatkowego pecha to bedzie, zelazo, mangan, amoniak, i bakterie na dokladke A jak bedziesz mial tylko zelazo i mangan, to bedziesz mial szczescie
    Drogo? Wydaje mi sie ze to nie jest drogo. Pojedyncza kolumna filtracyjna z autmatyczna glowica to koszt minimum 2500PLN. A ja ma 2. Do tego duze.

    marcin

  4. #3564
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam chyba potrzebuję zmiękczacz woda jest ze studni głębinowej,którą mamy na spółkę z kilkoma sasiadami,woda służy do picia
    .Robiłam badania wody i wyszły ok,wszystko mieści się w normach.

    twardość ogólna 352
    żelazo wyszło<70,
    mangan < 40.
    ph = 7,5
    chlorki 20
    azotany6,7
    azotyny<0,05
    jon amonowy<0,1
    przewodność własciwa 677
    barwa 5
    mętność 0,17

    badania mikrobiologiczne ok

    Każdy z sąsiadów będzie mieć hydrofor, przede mną stoi własnie jego zakup.
    Zauważyłam,po postach,że hydrofor ma jakiś związek ze zmiękczaczem i już mam mentlik w głowie.Jakie filtry zastosować, czy kupować napowietrzacz, lampę i inne cuda,czy tylko zmiękczacz i jaki?4 osoby ,teraz w obecnym domu mamy zużycie 16 metrów.
    Jaką mamy pompę nie pamiętam, inny sąsiad to załatwiał,ale pobieramy ją z ok.90 metrów,ale w tym 20-30 to teren nasypowy.
    Ostatnio edytowane przez Barbara74 ; 08-07-2012 o 22:11

  5. #3565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    powiek jedno.....masakra
    ale zaraz zaraz 1 m3 z wodociągów kosztuje 3,47 zł..więc ja nie rozumiem
    U mnie koszty sa takie :
    studnia-maxymalnie 4000 zł(tylko powiedzieli studniarze)
    pompa-1500 zł(u ciebie ta pampa za trójke to jakis mercedes...
    hydrofor..cena ok
    najbardziej mnei zastanawia te 2 filtry u ciebie i lampa 6 tysiaków-to miazga..musisz miec do uzdatnienia jakies scieki a nie głebinówke....mój studniarz stwierdził ze jak bede miał wyjatkowego pecha to bede miał nadmiar zelaza i manganu...reszta powinna byc ok...wiec nie rozumiem co u ciebie tak drogo kosztuja te filtry.
    pozdrawiam
    Zwróć uwagę, że od tego ile będzie "nadmiaru żelaza i manganu" zależy wielkość filtrów. Od wielkości filtrów zależy wydajność pompy, która ma te filtry płukać. Jeśli "będziesz miał pecha" i trafisz akurat wodę z pozostałymi parametrami w normie to może się okazać, że nawet normatywne pH jest zbyt niskie/wysokie do skutecznego usunięcia żelaza na jednym filtrze. A jak zechcesz dostawić zmiękczacz? Teraz żeby to wszystko wypłukać musisz dać większą pompę, itd. Takie zapewnienia studniarza, że woda "powinna być OK" są jak prognoza pogody - sprawdzi się albo nie, ale nikt jej nie gwarantuje.

  6. #3566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Witam Ponownie z moim nowym problemem.
    Otóż mam przypadek gdy to istnieje już nowo założona instalacja wodna i woda śmierdzi. Jest o podwyższonej zawartości manganu oraz żelaza.
    Chciałbym tak samo jak w moim przypadku zamontować filtr do oczyszczania ze złożem BIRM.
    Jest jednak mały problem: Obecna instalacja służy do zasilania domu oraz budynków gospodarczych oraz ogrodu. jest tam zainstalowany zbiornik przeponowy 500 litrów. Instalacja doczyszczająca miała by być założona na nitce, która idzie na dom.
    Pytanie brzmi: w jaki sposób wykonać załączanie pompy zarówno dla zbiornika 500 litrów jak i dla zbiornika hydroforowego gdzie będzie woda natleniona przez inżektor.
    Poniższy rysunek przedstawia z lewej strony instalację istniejącą oraz prawej tą która ma być teraz wykonana.
    Tylko jak to połączyć aby inżektor sprawnie działał?
    Czy wystarczy między instalacjami założyć zawór zwrotny i jechać na jednym wyłączniku ciśnieniowym?
    Zużycie wody przez budynki gospodarcze jest bardzo duże ok 95% całości wody, 5% to zużycie przez dom.
    Przy zbiorniku przeponowym montaż inżektora mija się z celem...

  7. #3567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Witam chyba potrzebuję zmiękczacz woda jest ze studni głębinowej,którą mamy na spółkę z kilkoma sasiadami,woda służy do picia. Robiłam badania wody i wyszły ok,wszystko mieści się w normach.
    ...
    Każdy z sąsiadów będzie mieć hydrofor, przede mną stoi własnie jego zakup.
    Zauważyłam,po postach,że hydrofor ma jakiś związek ze zmiękczaczem i już mam mentlik w głowie.Jakie filtry zastosować, czy kupować napowietrzacz, lampę i inne cuda,czy tylko zmiękczacz i jaki?4 osoby ,teraz w obecnym domu mamy zużycie 16 metrów.
    Jaką mamy pompę nie pamiętam, inny sąsiad to załatwiał,ale pobieramy ją z ok.90 metrów,ale w tym 20-30 to teren nasypowy.
    Nie jestem pewien czy pytasz o hydrofor czy zmiękczacz
    Woda jest twarda, ale nie jest to jeszcze tragedia. Zmiękczacz pewnie by się przydał i niewiele ma on wspólnego z hydroforem Jeśli wszyscy sąsiedzi chcą zmiękczać wodę to może warto pomyśleć o jednym centralnym zmiękczaczu - wyjdzie taniej.

  8. #3568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy zbiorniku przeponowym montaż inżektora mija się z celem...
    To w takim razie jak napowietrzyć wodę aby utlenić mangan oraz żelazo.
    Instalacja ze zbiornikiem przeponowym już istnieje i chcemy dobudować filtr który wytrąci mangan oraz żelazo.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #3569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    To w takim razie jak napowietrzyć wodę aby utlenić mangan oraz żelazo.
    Instalacja ze zbiornikiem przeponowym już istnieje i chcemy dobudować filtr który wytrąci mangan oraz żelazo.
    Są inne złoża niż Birm, które nie wymagają napowietrzania. Zazwyczaj są dużo cięższe i potrzeba większych przepływów do płukania. Ewentualnie można pomyśleć o regeneracji chemicznej... Wszystko zależy od całej masy informacji (co pewnie pamiętasz z dobierania twojego filtra )

  10. #3570
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Są inne złoża niż Birm, które nie wymagają napowietrzania.
    W moim jak i w obecnym przypadku ścieki jak i popłuczyny będą trafiać do przydomowej oczyszczalni z drenażem rozsączającym więc nie może być mowy o jakimkolwiek regenerowaniu solą. Zresztą temat regeneracji solą był już przerabiany w tym temacie na jesieni 2010 roku.
    Wówczas jedynym rozwiązaniem było złoże BIRM
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #3571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    W moim jak i w obecnym przypadku ścieki jak i popłuczyny będą trafiać do przydomowej oczyszczalni z drenażem rozsączającym więc nie może być mowy o jakimkolwiek regenerowaniu solą. Zresztą temat regeneracji solą był już przerabiany w tym temacie na jesieni 2010 roku.
    Wówczas jedynym rozwiązaniem było złoże BIRM
    Sól do odżelaziania stosuje się tylko przy złożu CR (które jednocześnie zmiękcza). Przy innych złożach odżelaziających regeneracja chemią oznacza zazwyczaj nadmanganian potasu lub chlor (podchloryn). Ale oba przypadki nie mają zastosowania przy oczyszczalni. Wybór jest więc dużo mniejszy. A masz analizę wody?

  12. #3572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A masz analizę wody?
    Parametry wody to: (w nawiasach podane są dopuszczalne ilości)
    - Odczyn (pH) - 7,46 – (6,5-9,5)
    - Przewodność elektryczna właściwa (PEW) – 478 – (<2500)
    - Mangan - 290 μg/l – (<50)
    - Żelazo - 829 μg/l – (<200)
    - twardość ogólna - 194 mg CaCO3/l – (60-500)
    - Mętność - 2,96 NTU – (<1)
    - Barwa - 15 mgPT/l – (<15)
    - Zapach - 1 TON – (1-5)
    - Smak - 2 TFN – (1-
    - Amonowy jon - < 0,05 mg/l - <0,5)
    - Azotany - < 4,50 mg/l – (<50)
    - Azotyny - < 0,03 mg/l – (<0,5)
    - Bakterie grupy coli - 0 jkt/100ml – (0)
    - Escherichia coli - 0 jkt/100ml – (0)
    - Enterokoki kałowe - 0 jkt/100ml – (0)
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #3573

    Domyślnie

    ok panowie dziekuje za wyczerpujace info..ale jednak zrobie te sttudnie bo na zdrowy rozum jesli oni maja 2 odwierty i z nich leci woda to ja jak widziałem te przepompownie to ona ciagle zamknieta na zaedzewiała kłódke to raczej watpliwe zeby tam stały mega wielkie i drogie odzelaziacze tym bardziej ze rto musi byc wydajnosc..pocieszam sie wiem ale jednak spróbuje
    pozdrawiam

  14. #3574
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie jestem pewien czy pytasz o hydrofor czy zmiękczacz
    Woda jest twarda, ale nie jest to jeszcze tragedia. Zmiękczacz pewnie by się przydał i niewiele ma on wspólnego z hydroforem Jeśli wszyscy sąsiedzi chcą zmiękczać wodę to może warto pomyśleć o jednym centralnym zmiękczaczu - wyjdzie taniej.
    pytam o zmiękczacz i filtry i lampę,napowietrzacz.
    Razem nie kupimy centralnego ,bo nie chcę zmiękczać wody do ogrodu,bo chyba nie ma sensu
    Czy tylko zmiękczacz mi jest potrzebny?jak tak to jaki najlepiej ?
    Ostatnio edytowane przez Barbara74 ; 08-07-2012 o 23:51

  15. #3575
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Witam chyba potrzebuję zmiękczacz woda jest ze studni głębinowej,którą mamy na spółkę z kilkoma sasiadami,woda służy do picia
    .Robiłam badania wody i wyszły ok,wszystko mieści się w normach.

    twardość ogólna 352
    żelazo wyszło<70,
    mangan < 40.
    ph = 7,5
    chlorki 20
    azotany6,7
    azotyny<0,05
    jon amonowy<0,1
    przewodność własciwa 677
    barwa 5
    mętność 0,17

    badania mikrobiologiczne ok

    Każdy z sąsiadów będzie mieć hydrofor, przede mną stoi własnie jego zakup.
    Zauważyłam,po postach,że hydrofor ma jakiś związek ze zmiękczaczem i już mam mentlik w głowie.Jakie filtry zastosować, czy kupować napowietrzacz, lampę i inne cuda,czy tylko zmiękczacz i jaki?4 osoby ,teraz w obecnym domu mamy zużycie 16 metrów.
    Jaką mamy pompę nie pamiętam, inny sąsiad to załatwiał,ale pobieramy ją z ok.90 metrów,ale w tym 20-30 to teren nasypowy.
    Robienie kilku zbiorników hydroforowych jest lekko nie trafionym pomysłem. Radziłbym w miejscu studni głębinowej wykonać większą studzienkę i tam umieścić jeden zbiornik hydroforowy np. 500litrów bezprzeponowy. Przy takim układzie łatwiej ustawić ciśnienie i napowietrzyć wodę jak to będzie potrzebne. Z postu domyślam się iż to jest nowa studnia więc jej parametry mogą się zmienić.
    Ćwiczyłem taki temat kilkakrotnie i przy kilku hydroforach były same kłopoty.

  16. #3576
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Witam Ponownie z moim nowym problemem.
    Otóż mam przypadek gdy to istnieje już nowo założona instalacja wodna i woda śmierdzi. Jest o podwyższonej zawartości manganu oraz żelaza.
    Chciałbym tak samo jak w moim przypadku zamontować filtr do oczyszczania ze złożem BIRM.
    Jest jednak mały problem: Obecna instalacja służy do zasilania domu oraz budynków gospodarczych oraz ogrodu. jest tam zainstalowany zbiornik przeponowy 500 litrów. Instalacja doczyszczająca miała by być założona na nitce, która idzie na dom.
    Pytanie brzmi: w jaki sposób wykonać załączanie pompy zarówno dla zbiornika 500 litrów jak i dla zbiornika hydroforowego gdzie będzie woda natleniona przez inżektor.
    Poniższy rysunek przedstawia z lewej strony instalację istniejącą oraz prawej tą która ma być teraz wykonana.
    Tylko jak to połączyć aby inżektor sprawnie działał?
    Czy wystarczy między instalacjami założyć zawór zwrotny i jechać na jednym wyłączniku ciśnieniowym?
    Zużycie wody przez budynki gospodarcze jest bardzo duże ok 95% całości wody, 5% to zużycie przez dom.

    Załącznik 124251
    Najprostsza metoda: wyrzuć zbiornik przeponowy gdyż on będzie psuł cała robotę.
    Jeszcze jedno co koli na tym rysunku: aspirator zamontuj na pionowej rurze a nad nim też pionowo zawór zwrotny bo ci będzie uciekać powietrze. Oczywiście wyłącznik przenieś na zbiornik hydroforowy 300l.
    Druga zaufaj firmie która sprzedaje Ci odżelaziacz ona powinna oprócz handlu mieć fachowca do montażu.

  17. #3577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    pytam o zmiękczacz i filtry i lampę,napowietrzacz.
    Razem nie kupimy centralnego ,bo nie chcę zmiękczać wody do ogrodu,bo chyba nie ma sensu
    Czy tylko zmiękczacz mi jest potrzebny?jak tak to jaki najlepiej ?
    Twardość jest w "normie" czyli bardzo wysoka jeśli chcesz ją zmiękczyć tylko na części domowej to montujesz zmiękczacz za rozdzieleniem wody na dom i ogród. Do zmiękczacza nie ma większych wymagań, nie musisz wody napowietrzać ani wybierać specjalnego hydroforu. Lampa UV nie zaszkodzi, a może dać ci większą pewność, że woda jest bezpieczna - jeśli masz fundusze to warto.
    Co do rodzaju zmiękczacza to przy takim zużyciu i twardości myślę, że raczej powinien być większy niż 30 litrów (chyba że masz mało miejsca i potrzebujesz go gdzieś wcisnąć). Temat doboru zmiękczacza był już klepany na forum wielokrotnie... zwróć uwagę na komponenty (głowica sterująca, żywica jonowymienna, zbiornik). Raczej nie polecam kupowania tego typu urządzeń przez allegro czy sklepy internetowe - lepiej poszukać kogoś kto to dobierze, złoży i zamontuje.

  18. #3578
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twardość jest w "normie" czyli bardzo wysoka jeśli chcesz ją zmiękczyć tylko na części domowej to montujesz zmiękczacz za rozdzieleniem wody na dom i ogród. Do zmiękczacza nie ma większych wymagań, nie musisz wody napowietrzać ani wybierać specjalnego hydroforu. Lampa UV nie zaszkodzi, a może dać ci większą pewność, że woda jest bezpieczna - jeśli masz fundusze to warto.
    Co do rodzaju zmiękczacza to przy takim zużyciu i twardości myślę, że raczej powinien być większy niż 30 litrów (chyba że masz mało miejsca i potrzebujesz go gdzieś wcisnąć). Temat doboru zmiękczacza był już klepany na forum wielokrotnie... zwróć uwagę na komponenty (głowica sterująca, żywica jonowymienna, zbiornik). Raczej nie polecam kupowania tego typu urządzeń przez allegro czy sklepy internetowe - lepiej poszukać kogoś kto to dobierze, złoży i zamontuje.
    no własnie ,tylko gdzie jest taka osoba na Śląsku,któ®a mi rzetelnie doradzi i dobierze?Czy te zmiękczacze nie kupuje się po prostu gotowych kompletów .Miejsce mam -dam do kotłowni w piwnicy .Czy gotowe typu viesmann aquahome są ok,chodzi mi o gotowe rozwiązania, gotowe komplety

  19. #3579
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    no własnie ,tylko gdzie jest taka osoba na Śląsku,któ®a mi rzetelnie doradzi i dobierze?Czy te zmiękczacze nie kupuje się po prostu gotowych kompletów .Miejsce mam -dam do kotłowni w piwnicy .Czy gotowe typu viesmann aquahome są ok,chodzi mi o gotowe rozwiązania, gotowe komplety
    Ty nie musisz ich składać z kawałków, ale lepiej na tym wyjdziesz jak będziesz świadoma tego z czego taki zmiękczacz się składa. Viessman do twojego zastosowania będzie za mały (pomijając już, że nie jest to najlepszy wybór).

  20. #3580
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Robienie kilku zbiorników hydroforowych jest lekko nie trafionym pomysłem. Radziłbym w miejscu studni głębinowej wykonać większą studzienkę i tam umieścić jeden zbiornik hydroforowy np. 500litrów bezprzeponowy. Przy takim układzie łatwiej ustawić ciśnienie i napowietrzyć wodę jak to będzie potrzebne. Z postu domyślam się iż to jest nowa studnia więc jej parametry mogą się zmienić.
    Ćwiczyłem taki temat kilkakrotnie i przy kilku hydroforach były same kłopoty.
    Budową studni zajęłą się sąsiadka,jej zależało na czasie.Niestety nie podeszła do tego profesjonalnie ,bądź firma ją wykonywująca.Ze studni ma korzystać docelowo 7-8 domów,obecnie użytkują 2 domy,a wkrótce następne 4 , w tym ja.Studnia jest na terenie jej działki i hydrofor ma ona w swoim garażu ok.300 litrów.Ze studni idą rury z wodą do mnie (rozdziela się na innego sąsiada)inna odnoga do dwóch innych sąsiadów i jeszcze inna również do dwóch.Myślałam o hydroforze,bo nie wiem czy jej "pracuje na mnie"-chodzi o to aby pompa nie włączała się przy każdorazowym odkręceniu przeze mnie kurka.Boimy się wszyscy,że jak będziemy mieszkać już nawet w 6 domów, to jak każdy zacznie brać kąpiel to wody zabraknie ,bądź ciśnienie będzie tragiczne.Stąd myśl o swoim hydroforze.

Strona 179 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony