dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 756
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 15101
  1. #481

    Domyślnie

    Wydaje mi sie , ze zbyt drogie bedzie uzdatnianie wody na potrzeby domowe więc sugerowałbym szukać głębszej warstwy wodonośnej....
    czyli nowy odwiert

    Ale jakby co taka wode też mozna zrobić.... ino ze drogo to bedzie....

  2. #482

    Domyślnie

    Dusigrosz2000- chętnie poczytam jaką dasz mu radę na te 10 mg żelaza; ja mam podobno 17...;manganu mam ok.1-go mg
    podczytuję Was i nie spotkałam się jeszcze z propozycją odżelaziania dla takich wartości
    używamy jej już 3 lata i mam pytanie- jakie dolegliwości z powodu użytkowania tej mojej wody w domu i ogrodzie powinnam mieć? bo wydaje mnie się, że wyniki mi sfałszowali

  3. #483

    Domyślnie

    Nie spotkałas sie bo wiekszośc firm boi sie odpowiedzialności ......łatwiej jest powiedziec nie zrobię i pójść tam , gdzie woda ma 2,5 czy tez 1,5 miligrama żelaza. Toz to oczywiste. Robią to tez na zasadzie zepchnięcia czyli cena zaporowa i wiadomo z góry , ze klient nie pójdzie w takie rozwiązanie.
    Nie dam mu rady na forum bo to tez by było nieodpowiedzialne.....

    Niestety ale rozwiązanie takiego problemu najlepiej przygotowywać etapami.....
    chodzi tu głównie o koszty. Dlatego warto by było postawić jedno podstawowe urzadzenie , zbadać wode po jakimś czasie eksploatacji i dobierac nastepny etap na tej podstawie. Ponadto dla mnie badania nie sa pełne i brakuje mi utlenialności lub OWO.

    I może na koniec .....dla mnie te badania wygladaja na przewartościowane...osobiście przepompowałbym studnię dosyc intensywnie i je powtórzył.

  4. #484

    Domyślnie

    Dusigrosz2000- wklejam ofertę, którą otrzymałam od pewnej firmy



    Niniejsza oferta obejmuje następujący zakres usług i dostaw:
     dobór urządzeń,
     dostawa urządzeń,
     montaż i rozruch instalacji.

    3. ZAŁOŻENIA

     zapotrzebowanie dobowe na wodę uzdatnioną – 2,0 m3/d,
     zapotrzebowanie maksymalne chwilowe na wodę uzdatnioną – 1,0 m3/h,
     źródło zasilania w wodę surową – studnia głębinowa,
     napływ wody do studni nieznany – zakładamy na potrzeby niniejszej oferty 3,5 m3/h,
     wydajność zestawu pompowego – 3,2 m3/h przy ciśnieniu min. 3 bar,
     czas pracy urządzeń filtracyjnych – 20 h/d,
     przeznaczenie wody uzdatnionej – woda do celów bytowo-gospodarczych,
     wymagane ciśnienie wody surowej na wejściu na SUW – 3 - 6 bar,
     automatyczny tryb pracy urządzeń o zminimalizowanym stopniu obsługi.

    Parametry wody surowej zawarte w analizie fizyko-chemicznej:
     twardość ogólna – 126,0 CaCO3/dm3,
     odczyn – 7,0 pH,
     żelazo – 18,0 mg/dm3,
     mangan – 0,8 mg/dm3,
     pozostałe parametry wody surowej zgodne z obowiązującą normą wody przeznaczonej do spożycia.

    4. OPIS URZĄDZENIA

    Celem uzdatniania wody jest redukcja związków żelaza i manganu, co spowoduje równoczesną redukcję barwy i mętności, gdyż w przypadku wód podziemnych w/w zanieczyszczenia są ze sobą silnie powiązane.
    W celu uzdatniania wody surowej proponujemy zastosowanie urządzeń realizujących następujące procesy technologiczne:
     filtracja na złożu katalitycznym MTM,
     filtracja mechaniczna (łapacz złoża),
     dezynfekcja UV (opcjonalnie).
    Woda surowa pochodząca z ujęcia własnego, będzie podawana za pośrednictwem pompy głębinowej na stację uzdatniania wody. Ze względów technologicznych wymagane ciśnienie na wejściu na SUW musi się zawierać w przedziale 3 – 6 bar.
    W niniejszej ofercie zaproponowano tylko jednostopniową filtrację, w przypadku niezadowalających efektów uzdatniania, niniejszy ciąg technologiczny należy rozszerzyć o drugi stopień filtracji, który umożliwi maksymalną redukcję żelaza i manganu. W końcowym etapie uzdatniania, woda zostanie poddana procesowi filtracji mechanicznej oraz dezynfekcji promieniami UV.
    Oferowane urządzenia będą pracować w trybie automatycznym, poprzez samoczynną realizację zaprogramowanych funkcji, ograniczając czynności obsługowe do minimum.
    Należy jednak nadmienić, iż stacją będzie wymagać dozoru i okresowej kontroli jakości wody produkowanej, poprzez pomiar zawartości żelaza i manganu na podstawie ręcznych testerów.

    Stopień 1 – filtr ze złożem MTM VIR 33 R – proces filtracji będzie opierał się na współprądowym, ciśnieniowym przepływie wody surowej przez złoże filtracyjne MTM. Zastosowania złoże umożliwia utlenianie związków żelaza i manganu. Rozpuszczone żelazo i mangan w wyniku kontaktu z ziarnami typu MTM, są utleniane do postaci wytrącającej się w wodzie wodorotlenków żelaza i manganu, co umożliwia ich równoległe odfiltrowanie. W przypadku wyczerpania swoich zdolności utleniających, złoże musi być poddane regeneracji przy pomocy roztworu nadmanganianu potasu (KMnO4). Proces regeneracji będzie zachodził automatycznie i w sposób całkowicie samoczynny, zgodnie z nastawą zaprogramowaną podczas rozruchu instalacji. Pracę procesu filtracji oraz regeneracji, kontrolować będzie wbudowany w głowicę sterownik umożliwiający zmianę zaprogramowanych wcześniej funkcji zgodnie z bieżącymi potrzebami. Proces płukania i regeneracji będzie odbywał się w godzinach nocnych, w czasie najmniejszego rozbioru wody. Bieżąca obsługa filtra ze złożem typu MTM ogranicza się do okresowego (np. co 2 tyg.) sprawdzania poziomu nadmanganianu potasu w zbiorniku i ewentualnym jego uzupełnianiu.

    Rys. 1 Filtr odżelaziająco-odmanganiający.

    Stopień 2 – filtr mechaniczny „łapacz złoża” – filtr mechaniczny umożliwia usunięcie z wody cząstek zawieszonych o wielkości powyżej 5 mikrometrów (w przypadku rezygnacji z dezynfekcji promieniami UV jednorazowy wkład wymienny zostanie zastąpiony wkładem wielorazowym o skuteczności filtracji 90 ľm). Filtr ten jest bezwzględnie wymagany w przypadku stosowania dezynfekcji wody promieniami UV. Będzie stanowił zabezpieczenie przed przenikaniem do wody uzdatnionej złóż filtracyjnych (możliwość przeniknięcia do instalacji w przypadku awarii urządzenia) lub innych drobnych cząstek niesionych z wodą. Oferowany filtr jest prostym, nowoczesnym urządzeniem montowanym bezpośrednio na rurociągu. Konieczność wymiany wkładu filtracyjnego będzie objawiać się spadkiem ciśnienia za filtrem, wywołanym wzrostem oporu przepływu wody przez filtr.

    Rys. 2 Filtr mechaniczny „łapacz jonitów”.

    Stopień 3 – sterylizator UV (opcjonalnie) – w celu zapewnienia bezpieczeństwa bakteriologicznego zalecamy zastosowanie sterylizatora UV. Urządzenie jest szeroko stosowane na świecie do ochrony przed skażeniem bakteriologicznym. Dezynfekcja wody promieniami UV pozwala uniknąć wprowadzania do wody środków chemicznych, dzięki czemu nie zmienia się jej skład fizykochemiczny oraz właściwości organoleptyczne. Nie grozi również przedawkowaniem środka dezynfekującego.
    Urządzenie wykorzystuje specjalne promienniki niskiego ciśnienia wytwarzające promieniowanie UV o długości fali 254 nm, które powoduje zniekształcenia w DNA mikroorganizmów, uniemożliwiające proces jego ponownego odtworzenia. Woda poddawana procesowi dezynfekcji promieniami UV powinna być wolna od zawiesin i cząstek koloidalnych, które negatywnie wpływają na proces dezynfekcji, gdyż mogą sorbować pewne ilości promieniowania UV, a tym samym zmniejszając efektywność procesu dezynfekcji.
    Sterylizator UV składa się z komory napromieniowania oraz zamontowanego wewnątrz niej żarnika, który obmywa woda poddawana dezynfekcji.

    Rys. 3 Sterylizator UV.
    UWAGI LOKALIZACYJNE

    Zaproponowane w niniejszej ofercie urządzenia wymagają określonych warunków lokalizacji. W miejscu lokalizacji urządzeń Inwestor zobowiązuję się zapewnić:
     temperaturę otoczenia w zakresie +5  +40 oC,
     wypoziomowaną posadzkę,
     odpowiednią ilość wolnej przestrzeni przy założeniu swobodnego dostępu do poszczególnych urządzeń tj. ok. 3 – 4 m2,
     możliwość wpięcia się do kanalizacji i drożność odpływu ściekowego (min. Ř 50 mm),
     możliwość wpięcia się do istniejącej instalacji elektrycznej zapewniającej odpowiednią moc i zasilanie urządzeń SUW tj. 230V/50Hz,
     doprowadzenie wody surowej do pomieszczenia w którym będzie montowana instalacja.

    5. ZESTAWIENIE CENOWE

    A. Urządzenia VWS wersja podstawowa (cenny netto):
    Filtr VIR 33 R MTM 1 szt.
    Filtr mechaniczny 90ľm „łapacz jonitów” 1 szt.
    Armatura i orurowanie przyłączeniowe
    RAZEM 5 900,00 PLN

    B. Urządzenia VWS wersja rozszerzona (cenny netto):
    Filtr VIR 33 R MTM 1 szt.
    Filtr mechaniczny 5ľm „łapacz jonitów” 1 szt.
    Sterylizator VUV 20 1 szt.
    Armatura i orurowanie przyłączeniowe
    RAZEM 7 600,00 PLN

    Orientacyjne koszty montażu i rozruchu wynoszą 900,00 PLN.
    W/w cena końcowa nie obejmuje kosztów dojazdu ekipy serwisowej do miejsca montażu instalacji (1,45 PLN/km), doprowadzenia mediów (wody surowej, kanalizacji, en. elektrycznej, itp.) do miejsca montażu instalacji, ani innych nie ujętych w niniejszej ofercie.
    Koszt materiałów eksploatacyjnych użytkowanych w w/w instalacji, ogranicza się do zakupu i uzupełniania nadmanganianu potasu, okresowej wymiany wkładów mechanicznych oraz okresową wymianę promienników UV co 12 miesięcy, w przypadku wybrania wersji rozszerzonej.
    6. UWAGI KOŃCOWE


    1) Powyższe ceny są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 22%,
    2) Gwarancja na urządzenia: 12 miesięcy,
    3) Powyższe urządzenia zostały dobrane na podstawie danych przekazanych przez Inwestora, toteż zastrzegamy sobie prawo zmiany rodzaju urządzeń w przypadku gdy parametry techniczne oraz skład fizyko-chemiczny wody zasilającej będzie w znaczący sposób odbiegał od założonego dla potrzeb opracowania niniejszej oferty,
    4) Zalecamy dokonywanie okresowych przeglądów serwisowych i konserwacji urządzeń,
    5) Po okresie gwarancyjnym proponujemy podpisanie stałej, całorocznej umowy serwisowej,
    6) Niniejsza oferta jest opracowaniem wstępnym i nie zastępuje umowy ani projektu technicznego.

    Termin dostawy: dostawa urządzeń i rozpoczęcie prac objętych niniejszą ofertą nastąpi w przeciągu 2 – 4 tygodni od daty złożenia pisemnego zamówienia.

    Ważność oferty: niniejsza oferta jest ważna do 04.11.2008 r.

  5. #485

    Domyślnie

    Przykro mi ale dla mnie ta oferta jest niezrozumiała.
    Po pierwsze nie moge dać wiary , ze cyt: pozostałe parametry wody surowej zgodne z obowiązującą normą wody przeznaczonej do spożycia.
    Przy takim poziomie żelaza i manganu choć barwa musi byc przekroczona.
    Skoro mam taka wątpliwość to mogę mieć także watpliwość dotyczącą smaku , zapachu oraz metności.
    Nie mam pojęcia co to jest "łapacz jonitów"
    Jonit to syntetyczny twór uzywany w procesach uzdatniania wody ale tu nie zauwazyłem nigdzie wzmianki o jego zastosowaniu. No chyba , ze MTM został potraktowany jako jonit więc po co łapacz? Czyzby miał sie on (MTM)wydobywać z filtra a nastepnie byłby wyłapywany ???
    Kompletnie nic z tego nie rozumiem.

    Wątpię by po zastosowaniu proponowanego ciagu technologicznego woda osiagnęła parametry wody do spozycia........i to bardzo wątpię.
    Nie rozumiem także potrzeby uzywania Promiennika UV. Brak jakiejkolwiek wzmianki o bakteriach a promiennik znajduje sie w propozycji .....po co zatem?

    Wygląda mi to na propozycje firmy z "allegro". Tam znają sie na wszystkim i zrobia wszystko.
    No i weź poprawke .....to oczywiście tylko moja opinia.

  6. #486

    Domyślnie

    Dusigrosz2000-dzięki, że przeczytałeś tę ofertę
    moje zdanie na jej temat podobne- oferta dla kosmitów (nie jestem kompletnym neptykiem w tym temacie)
    i nie jest z allegro, tylko z prężnie działającej firmy w pobliskim mnie mieście

    co zaś barwy- wynosi ona 9 NTU (norma do 15)
    mętność 7,8 mg/l czyli 7 razy za dużo
    przewodność elektryczna 326 czyli 8 razy mniej niż dopuszcza się
    twardość 126- w normie
    azotyny mniej niż 0,16
    azotany mniej niż 0,9
    chloru wolnego brak amoniak 0,1
    (glin 0,05
    bakterie wybite

    powiem Ci, że dziwną tę wodę mam
    zastanawia mnie tylko to- jak ugotuję w niej ziemniaki - to to co odcedzę jest normalne, takie jak po gotowaniu w normowanej wodzie, a jak zagotuję surową, to mam zrudziałą wodę
    nie mam pyłu na roślinach po ich podlewaniu
    zacieki w łazience mam
    (gotowanie w niej to rzadkość- zdarza się jak zapomnę kupić wody w butelkach)
    i pobierana jest z kurzawy
    pzd

  7. #487

    Domyślnie

    Jesli to tak wygląda to nie chce mi sie zbytnio wierzyć w te 18 mg/l.
    Jak dawno temu było robione badanie ? w jakim czasie po wykopaniu studni ? i po przepompowaniu jakiej ilosci wody od momentu wykopania ?

    Metność wody pokazuje , że dosyc szybko sie utlenia to żelazo więc gdzie jest barwa?
    Cos mi tu nie gra
    Potwórzyłbym te badania chyba....dla dobra sprawy

  8. #488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    Widze, ze moj post byl chyba zbyt dlugi bo nikomu nie chce sie go skomentowac .

    dusigrosz2000
    prosze spojrz chociaz czy twoim zdaniem parametry wody moga byc wiarygodne:
    Zelazo 1,3
    mangan 0,32
    barwa 30
    metnosc 0,8
    twardosc 392 CaCO3
    pH 7,21

    i czy jednostopniowa stacja na CrystalRight zalatwi oczyszczenie.
    Powiem od razu, ze godze sie na calkowite zmiekczenie wody.

    Instalacje wodna i CO zamierzam zrobic w PVC, grzejniki stalowe.
    Powiedzcie mi czy ta calkowicie zmiekczona woda bedzie korzystna
    dla takiej instalacji? SLyszalem, ze jest "agresywna" (kwasna?),
    czy tak jest zawsze?

  9. #489

    Domyślnie

    Zgadza sie adam....był za długi zreszta po co tu przytaczać ofertę z takimi drobiazgami ?
    Woda całkowicie zmiękczona ma charakter agresywny co nie oznacza , że wobec wszystkiego. Nie bede tu przytaczał teorii - poczytasz w internecie - ale agresywnośc nie oznacza od razu podwyższonej kwasowości.
    O stanie kwasowości wody decyduje jej odczyn wyrazony w pH - Twój jest bardzo przyzwoity.
    Jesli decydujesz sie na całkowite zmiekczenie wody to jednostopniowe urzadzenie wystarczy.
    Musisz tylko pamietac , ze zastosowanie Crystal Right jest wysoce nieefektywne i nieekonomiczne. To złoze powinno być bardziej racjonalnie uzywane i proponowane przez firmy które sie zajmuja tematem wody ale łatwośc uzyskania efektu powoduje szafowanie złozem. Wymaga ono regeneracji chlorkiem sodu. Nie mówie tu o wydalaniu tego do środowiska - co jest równiez istotnym aspektem - tylko o kosztach jakie bedziesz musiał ponieść przy eksploatacji tego urzadzenia. Przy urzadzeniu z ilością 50 litrów złoża będziesz miał uzdatnione ok. 1,8 metra wody i po tym czasie zużyjesz ok. 9 kg soli na regenerację.
    Przy czteroosobowej rodzinie srednio 10 regeneracji na miesiąc co daje 90 kg soli. Na rok ponad tona. Licz zatem .
    Są jeszcze inne aspekty ekonomiczne rozłożone w czasie.
    Ale wybór oczywiście nalezy do Ciebie.

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    dusigrosz2000 dzieki za odpowiedz!

    na przyszlosc - poorawie sie z ta rozwlekloscia

    Przyznam sie, ze jestem juz skolowany rozbieznosciami opiniami, z ktorymi
    sie spotkalem. W znanej bydgoskiej (i nie tylko) firmie z branzy wodnej
    powiedziano mi, ze CrystalRight jest wlasnie ekonomiczniejszy od np. GreenSand'u.
    A to ze wzgledu na ilosc regeneracji i zuzyta na nia wode. Twierdzono rowniez, ze
    jest bezpieczniejszy w uzytkowaniu. Ponoc KMnO4 (uzywany w GreenSand) moze sie przedostac do instalacji
    podczas plukania i wode mamy wtedy w kranie fioletowa...

    Bardzo upierali sie przy tym CrystalRight.
    Do tego glowice: Autotrol, Flack lub chinski (tanszy ale podobno rownie dobry) odpowiednik Flack'a.

    Oprocz studni, dla "pelni szczescia" musze jeszcze miec szambo.
    Dlatego ilosc popluczyn, ktora tu wymieniles przyprawia mnie o bol portfela...
    Dlatego rozwiazanie, w ktorym moglbym odprowadzac je do studni chlonnej mogloby przewazyc o jego wyborze.

    Prosze powiedz co Twoim zdaniem byloby lepsze / ekonomiczniejsze / mniej uciazliwe w uzytkowaniu od GreenSand i CrystalRight.
    Dodam, ze automatyka urzadzenia jest moim zdaniem koniecznoscia.
    Nie wyobrazam sobie recznego sterowania regeneracja i ryzyka, ze
    jesli o niej zapomne zloze idzie do smietnika...

  11. #491

    Domyślnie

    Każde urzadzenie które zastosujesz musi sie wypłukać. Na to nie ma siły .... a w zwiazku z tym musi odrzucic pewna ilośc wody popłucznej do szamba , scieku czy jak tam zwał.
    Nie twierdziłem , ze Crystal jest złym rozwiązaniem. Mówiłem o ekonomii stosowania tego złoża. faktem jest , ze mozna by zastosować inne złoze ale jego cena odrzuca choć jest ono prawie trzykrotnie ekonomiczniejsze bo na nim miałbyś około 5 metrów wody przy identycznych warunkach regeneracji co znacznie ograniczałoby ilość zużywanej soli oraz wody wywalanej do szamba.
    Myslę , że tez warto to przemysleć.
    Aha.......chińskie wybij sobie z głowy..nawet jesli sa równie dobre to i tak pewnośc co do materiałow z jakich jest to wykonywane jest żadna. Diabli wiedza co się bedzie uwalniało do wody a nie po to ją czyścisz by zaraz po tym wzbogacać .
    Mysle ze powinienes zostac przy opcjii proponowanej ale zastosować sterownik trzycyklowy , który zdecydowanie mniej wody potrzebuje na regenerację.
    Więcej chyba pomóc nie mogę.

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    OK, wiem juz ze Crystal wymaga czestego plukania, i ze jest drogi.
    Ale nie wiem o jakim zlozu piszesz przy okazji tych 5m3?

    Czy sugerujesz zeby zostac przy GreenSand'zie?
    Ale wtedy nie da sie zrobic chyba jednostopniowego odzelaziania i zmiekczania?
    A dwa urzadzenia generuja znowu wiecej sciekow... (to byl tez argument sprzedawcy za Crystalem).

  13. #493

    Domyślnie

    Juz w któryms watku pisałem o takim złozu Multi-X. Spotkałem się juz z tym złożem i podejrzewam , ze byłoby najlepsze dla Ciebie ale ono jest pioruńsko drogie. Dodając do tego trzycyklowy filtr byłoby to najtańsze w eksploatacji.
    Najmniej wody i najmniej scieków.

  14. #494
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PeFauDe

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi, w sumie studnia jest używana od roku do celów budowlanych, czyli zużycie nie jest duże. Postaram się przez weekend przepłukać ją intensywnie i poddać wodę kolejnej analizie już w Sanepidzie...
    Jeszcze szybkie pytanie, czy przeponowy zbiornik na wodę wyklucza się z układami odżelaziaczy czy ogólnie ze stacjami uzdatniania ?
    Pozdrawiam

  15. #495

    Domyślnie

    adam czy Ty uzywasz dwóch nicków??
    czy pefaude to ta sama osoba??

  16. #496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    dusigrosz2000 - nie, nie mam takiej potrzeby. Wystepuje w jednej osobie na forum jak i w realu

  17. #497

    Domyślnie

    Zbiornik bezprzeponowy - czyli z poduszka powietrzną - wykorzystywany jest jako zbiornik reakcji przy odżelazianiu. Bywaja inne bardziej zaawansowane mozliwości wykorzystania zbiornika ale w przypadku stacji domowych jest tylko taki przypadek. Jeśli masz zbiornik z gumowa przepona to nie znajduje on takiego zastosowania jak wspomniałem na wstepie. Wtedy trzeba szukac innych rozwiązań utleniania żelaza i manganu. Np. stosować odżelaziacze wspomagane nadmanganianem lub podchlorynem lub odżelaziaczy wyposażonych we własna sprężarkę.

  18. #498
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PeFauDe

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak jak napisał adamf3791, występujemy w dwóch osobach...

  19. #499
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ches00

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbas
    Szczerze? Unikaj tej firmy z Bytomia - kup najlepiej blisko Ciebie albo gdziekolwiek indziej, tylko nie tam. Co ja kłopotów przez nich mam... Są spaleni w Tapworksie i jeżeli wogóle mają na stanie ten towar, to albo ze starych zapasów albo podrabiany. Teraz na 100% nie są w stanie go dostać od importera. Szczegóły mogę napisać na PW. Nie kieruję Cię do konkretnego sprzedawcy, ale uprzedzam przed zakupem u nich. Kup produkt tam, gdzie wynegocjujesz najlepszą cenę finalną. Każda z firm legalnie sprzedających Tapworksa, będzie o Ciebie walczyła bonusami - tutaj możesz dużo zyskać - np. prefiltr z zapasem wkładów gratis itp.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z w/w firmą? Ew. jakąś inną może polecić? Oficjalni przedstawiciele mają wysokie ceny....

  20. #500

    Domyślnie

    Zgadzam się z ches-em.
    A oficjalni przedstawiciele musza utrzymywać specjalistyczny serwis oraz zapas magazynowy komponentów więc to nie przychodzi darmo stąd wyższa cena. "Krzak" nic nie musi oprócz tego że musi sprzedać. Najczęściej potem jest - zapomnij. Wiem jak to wygląda bo po takich zakupach ludzie zgłaszaja sie do mnie z prośbą o pomoc bo sprzedawca albo ich zbywa albo nie jest w stanie sobie poradzić technicznie.
    Ten sprzęt ma działać wiele lat a cena nie czyni cudów. Im tańszy tym więcej minusów posiada dlatego warto się zastanowić .

Strona 25 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony