dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 755
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 15099
  1. #501
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ches00

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zgodzę się że są koszty. Ale różnica cen sięgająca blisko 2000-2500 to lekka przesada. Z resztą większość firm nie trzyma na magazynie tego typu urządzeń. Przecież czas realizacji zamówienia sięga ok. 14 dni(maksymalnie).

  2. #502
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    w blizniaczym watku:
    http://forum.muratordom.pl/odzelazia...cz,t103619.htm

    chyba znalazlem cos ciekawego do odzelaziania co spelnia prawie wszystkie moje wymagania - filtr ze złożem naturalnym, kwarcowo-dolomitowym.

    Poducent http://www.aqvasystem.com.pl/odzelaziacze.html GA.011
    Lub, znacznie tanszy, http://www.otago.com.pl/

    Jedyne mankamenty to
    - wieksze gabaryty (u mnie to nie problem),
    - reczna obsluga, lecz ma byc rzadka - 1/mc, (do przyjecia, otago ma chyba automatyke w opcji)
    - mozliwe zwiekszenie twardosci wody (i tak bede ja zmiekczal)

    Najwazniejsze zalety:
    - brak chemii w zlozu i przy plukaniu,
    a wiec popluczyny omina szambo!
    - najnizsze mozliwe koszty ekspoloatacji, dzieki temu o czym powyzej

    Ktos sie tu z tym spotkal?
    Jakie moga byc jeszcze inne minusy tego rozwiazania?
    W wymienionym watku w zasadzie same pozytywne opinie uzytkownikow systemu...

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Napisał ches00
    Zgodzę się że są koszty. Ale różnica cen sięgająca blisko 2000-2500 to lekka przesada. Z resztą większość firm nie trzyma na magazynie tego typu urządzeń. Przecież czas realizacji zamówienia sięga ok. 14 dni(maksymalnie).
    To dziwne co piszesz bo róznice jakie ja widziałem są zdecydowanie mniejsze i znam firme , gdzie od ręki zawsze dostaniesz wszystko....

  4. #504

    Domyślnie

    adam.....
    sam kiedys myslałem , ze to jedna z lepszych opcji.....
    pamiętaj tylko o tym , ze zbiorniki sa wykonane z ocynku a procesy płukania powoduja tarcie złoża o sciany zbiornika i częściowo naruszają strukture tego tworzywa (ścieranie)...zatem pytanie powstaje
    Co sie dzieje z cynkiem który się ściera?
    Nie sadzisz , ze mozesz to potem wypijać?
    Faktem jest , ze rzadziej bedziesz płukał .......tu sa oszczędności niepodważalne....
    Zastosuj sie równiez do zaleceń w zakresie pompy wymaganej do tego by to wypłukać.

  5. #505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    racja, o tym cynku nie pomyslalem...
    mam nadzieje, ze osmoza to odfiltruje
    co do pompy to zastosuje sie jak najbardziej.

    Nie moge za to znalezc zadnych informacji o zlozu, o ktorym pisales Multi-X.
    Mozesz podac linka do tego?

  6. #506

    Domyślnie

    nie mogę podać linka bo tym złozem w kraju nikt nie handluje z tego co mi wiadomo.....najbliższy rynek to Niemcy
    Ja posiadam tylko specyfikację techniczną w jęz. angielskim

  7. #507
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ches00

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Właśnie rozmawiałem z zakładem komunalnym dostarczającym wodę do naszego bloku.
    Twardość wody - ph=7,3
    żelazo - 0,04 - 0,05
    mangan - 0,001
    wapń - 155mg/l
    jako laik pytam - inwestować w zmiękczacz? zakamienienie armatury, czajnika, pieca gaz. jest znaczne.......

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Napisał ches00
    Właśnie rozmawiałem z zakładem komunalnym dostarczającym wodę do naszego bloku.
    Twardość wody - ph=7,3
    żelazo - 0,04 - 0,05
    mangan - 0,001
    wapń - 155mg/l
    jako laik pytam - inwestować w zmiękczacz? zakamienienie armatury, czajnika, pieca gaz. jest znaczne.......
    pH nie ma nic wpólnego z twardością istnieja zależności pośrednie ale to nie jest istotne dla uzytkownika.
    Również sam wapń nie okresla poziomu twardości ogólnej choc juz znacznie pomaga okreslić jej poziom.
    Moim zdaniem skoro istnieje widoczne zakamienienie - inwestować.
    Sugeruję nie zmiekczać wody do zera tylko częściowo - do ok. 60 mg CaCO3/litr

  9. #509
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ches00

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    W zastępstwie Tapworks'a zaproponowano mi urządzenie z głowicą Clack CI Plus objętościowo-czasową . Czy warto brać ją pod uwagę?

  10. #510

    Domyślnie

    Ja nie mam dobrego zdania o takim rozwiązaniu.....ale sa tacy , którzy chwala Clacka .wybór nie należy jednak do mnie.
    Uważaj jednak bo sam sterownik to nie wszystko....żywica skąd?
    butla skąd?.....
    pytam bo to co zaproponowano to musi byc składak.....sprawdź nim kupisz...

  11. #511
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ches00

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Żywica, butla - rozumiem że mam omijać chińszczyznę....... A krajowa produkcja lub coś europejskiego? Czy tylko amerykańskie są ok?

  12. #512

    Domyślnie

    Witam,
    a ja prosz o opinie na temat zawartosci mikroorganizmow w mojej studni.
    Zrobilem tzw. rozszerzone badanie bakteriologiczne w Sanepidzie iw zakresie badania podstawowego wyszlo wszystko ok (brak coli, paciorkowcow i jeszcze czegos - zero) natomiast w zakresie rozszerzonym jest;
    liczba koloni mikroorganizmow w temp. 22C: pow 300
    liczba koloni mikroorganizmow w temp. 36C: pow 300
    To znaczy ze jakies bakerie tam sa, natomiast czy z tym mozna zyc? Wod do gotowania raczej kupowana, a rozszerzony zakres badania sam zaproponowalem bo myslalem ze tak bedzie lepiej, ale ponoc nie jest to wymagane.
    Studnia jest wiercona, glebokosc okolo 6-7m. Nawet nie wiem jak trzeba byloby sie zabrac do ew. odkazania, bo sam odwiert jest zakonczony rura. Studnia wiercona ponad rok temu i uzywana bardzo okazjonalnie (raz na kilka tygodni podlewanie ogrodka). Probki pobieralem sam, wczesniej spuszczalem wode przez ponad 10minut.
    Powierdzcie mi czy podpiecie tej wody do instalacji w domu moze czyms grozic (na budynku jest teraz siec wodociagowa).

    Pozdrawiam

  13. #513

    Domyślnie

    Proszę o podopowiedź:
    - Mam żelaza 1,5mg, manganu, 0,2
    -utlenialność 8,7, mętność 9
    - wodociąg będzie za rok
    - wodę pijemy butelkowaną

    Czy jest sens inwestować w urządzenia: 3-5-7 tys. zł? Czy są jakieś proste rozwiązania (filtry narurowe), które przynajmniej częściowo zminimalizują problem jakości wody? J
    A może proste rozwiązania nie istnieją i lepiej darowac sobie inwestycję.
    Jedna z firm proponuje mi zmiękczacz za 4 tys, który czasowo poradzi sobie z żelazem i manganem.....

  14. #514

    Domyślnie

    Daruj sobie kontakt z ta firmą
    Jesli ktos przy takiej utlenialności proponuje zmiękczacz to znaczy , ze nie rozumie tematu.
    Napisz na forum nazwe tej firmy by inni wiedzieli kogo omijać.

    Proste rozwiązanie nie istnieje........czekaj na wodociag.

  15. #515
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ches00

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dostałem propozycję poniższego systemu:
    "(...)system taki sam jak na zdjęciu (choć w opisie widnieje jako odżelaziacz to będzie ze zlożem zmiękczającym):
    http://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-wody-clack-p-97.html

    z głowicą sterującą Fleck 5600 taką jak na zdjęciu:
    http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-do...600-p-545.html

    link do strony producenta
    głowic:
    http://www.pentairwatertreatment.com...Fleck+5600.htm

    koszt urządzenia nowego - 3000 zł brutto wraz z filtrem wstępnym typu
    BB20"
    lub nowy system ale z używaną sprawną głowicą (z gwarancją) za 2500
    zł brutto.(...)"

    Proszę o opinię.

  16. #516

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda

    Polecam zamontowanie pompki permeatu. Działa przy ciśnieniu minimum 2 bar. Zaletą tej pompki jest zmniejszenie nawet o 70% ilości wody odpływającej do kanalizacji. Montując pompkę można zdenontować zawór odcinający dopływ wody przy pełnym zbiorniku (zawory często nie dzialają poprawnie i woda płynie do kanalizacji non stop). Pompka odcina dopływ wody. Dodatkowo w zbiorniku jest wyższe ciśnienie. Koszt pompki permeatu Aquatec to około 200 PLN.
    http://www.aquatec.com/permeate.htm

    Pompka elektryczna będzie droższa w zakupie i eksploatacji (chyba że chinska -będzie tańsza ale jej żywotnośc jest krótka).
    Witam.

    Ja mam właśnie taki problem. Po napełnieniu zbiornika przy filtrze RO woda leci 24h na dobę do kanalizacji. Czy właśnie za wysokie ciśnienie może być przyczyną tago zjawiska? A jak bym przydławił przepływ kranikiem przed stacją RO?

  17. #517

    Domyślnie

    Witam,
    prosze o odpowiedz osooby, ktore maj doswiadczenie z bakteriamia


    Cytat Napisał brunobsd
    Witam,
    a ja prosz o opinie na temat zawartosci mikroorganizmow w mojej studni.
    Zrobilem tzw. rozszerzone badanie bakteriologiczne w Sanepidzie iw zakresie badania podstawowego wyszlo wszystko ok (brak coli, paciorkowcow i jeszcze czegos - zero) natomiast w zakresie rozszerzonym jest;
    liczba koloni mikroorganizmow w temp. 22C: pow 300
    liczba koloni mikroorganizmow w temp. 36C: pow 300
    To znaczy ze jakies bakerie tam sa, natomiast czy z tym mozna zyc? Wod do gotowania raczej kupowana, a rozszerzony zakres badania sam zaproponowalem bo myslalem ze tak bedzie lepiej, ale ponoc nie jest to wymagane.
    Studnia jest wiercona, glebokosc okolo 6-7m. Nawet nie wiem jak trzeba byloby sie zabrac do ew. odkazania, bo sam odwiert jest zakonczony rura. Studnia wiercona ponad rok temu i uzywana bardzo okazjonalnie (raz na kilka tygodni podlewanie ogrodka). Probki pobieralem sam, wczesniej spuszczalem wode przez ponad 10minut.
    Powierdzcie mi czy podpiecie tej wody do instalacji w domu moze czyms grozic (na budynku jest teraz siec wodociagowa).

    Pozdrawiam

  18. #518

    Domyślnie

    Witam, zakupiłam zmiękczacz do wody z głowica RX 63 b-3, mam twardość wody 524.48 mg/l, zawartość FE 0,928, MN 0,354, ph 6,7.
    nIe bardzo wiem jak powinnam ustawić urzadzenie aby regeneracja odbywaa się prawidłowo, sprzedawca mówił coś o regeneracji co 4 m3
    prosze Was o informacje co jaką objętość wody powinnam ustawic regenerację. Wiem , że sam zmiękczacz nie zdziała tu cudów ale na pewno pomoże zbić mi niektóre z ww parametrów. jak sądzicie jakie wyniki uzyskam. Jesli chodzi o zmiękczacz to zakupiłam taki w otago (cięzko mi powiedzieć jaka jest pojemność złoża) - nalezy do tych raczej dużych...o ile w ogóle to ma zanczenie. Jestem zielona w tym, a chciałabym żeby woda nadawała się do celów użytkowych i nie zniszczyła instalacji ( o piciu raczej mogę pewnie zapomnąc)

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunobsd
    Witam,
    prosze o odpowiedz osooby, ktore maj doswiadczenie z bakteriamia


    Cytat Napisał brunobsd
    Witam,
    a ja prosz o opinie na temat zawartosci mikroorganizmow w mojej studni.
    Zrobilem tzw. rozszerzone badanie bakteriologiczne w Sanepidzie iw zakresie badania podstawowego wyszlo wszystko ok (brak coli, paciorkowcow i jeszcze czegos - zero) natomiast w zakresie rozszerzonym jest;
    liczba koloni mikroorganizmow w temp. 22C: pow 300
    liczba koloni mikroorganizmow w temp. 36C: pow 300
    To znaczy ze jakies bakerie tam sa, natomiast czy z tym mozna zyc? Wod do gotowania raczej kupowana, a rozszerzony zakres badania sam zaproponowalem bo myslalem ze tak bedzie lepiej, ale ponoc nie jest to wymagane.
    Studnia jest wiercona, glebokosc okolo 6-7m. Nawet nie wiem jak trzeba byloby sie zabrac do ew. odkazania, bo sam odwiert jest zakonczony rura. Studnia wiercona ponad rok temu i uzywana bardzo okazjonalnie (raz na kilka tygodni podlewanie ogrodka). Probki pobieralem sam, wczesniej spuszczalem wode przez ponad 10minut.
    Powierdzcie mi czy podpiecie tej wody do instalacji w domu moze czyms grozic (na budynku jest teraz siec wodociagowa).

    Pozdrawiam
    jeżeli rzeczywiście studnia używana okazjonalnie do podlewania to spokojnie mozesz uzywać.
    Do domu nie podpinaj.

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiekc
    Witam, zakupiłam zmiękczacz do wody z głowica RX 63 b-3, mam twardość wody 524.48 mg/l, zawartość FE 0,928, MN 0,354, ph 6,7.
    nIe bardzo wiem jak powinnam ustawić urzadzenie aby regeneracja odbywaa się prawidłowo, sprzedawca mówił coś o regeneracji co 4 m3
    prosze Was o informacje co jaką objętość wody powinnam ustawic regenerację. Wiem , że sam zmiękczacz nie zdziała tu cudów ale na pewno pomoże zbić mi niektóre z ww parametrów. jak sądzicie jakie wyniki uzyskam. Jesli chodzi o zmiękczacz to zakupiłam taki w otago (cięzko mi powiedzieć jaka jest pojemność złoża) - nalezy do tych raczej dużych...o ile w ogóle to ma zanczenie. Jestem zielona w tym, a chciałabym żeby woda nadawała się do celów użytkowych i nie zniszczyła instalacji ( o piciu raczej mogę pewnie zapomnąc)
    Ja tez nie wiem bo nie ma informacji o ilości złoża a to ono decyduje o częstotliwości regeneracji . Typ głowicy nie ma tu najmniejszego wpływu na skuteczność oczyszczania wody. Głowica decyduje o terminie wymuszenia procesów regeneracji ale jej nastawienia podyktowane sa ilościa złoza wewnątrz butli. Jak ustawisz zbyt często to bedzie pożerać sól. Jak zbyt rzadko to bedzie przepuszczać do sieci to co chcesz usunąć . Tak źle i tak niezbyt dobrze.
    Dostawca powinien to ustawić przy uruchomieniu urzadzenia.

Strona 26 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony