dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 354 z 757
Pokaż wyniki od 7.061 do 7.080 z 15126
  1. #7061
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Mam Aquahome 10N, złoże 15 l, bo większego nie potrzebujemy przy miesięcznym zużyciu wody rzędu 6 m3. Po sprawdzeniu konstrukcji i parametrów stwierdziłem, że jest to nie brandowany już przez Ecowater starszy model doskonale znany jako Tapworks 15. Ceniony zarówno przez użytkowników jak i instalatorów (serwisantów).
    Po prostym zaprogramowaniu można o nim zapomnieć, poza dosypaniem worka soli raz na ok. 9 m-cy, przy wymuszonej regeneracji złoża co 15 dni.
    Model 20 N ma znacznie większą obudowe i złoże 20l; poza tym jest identyczny.

    Produkty brandowane jako Cosmowater to również ta sama konstrukcja.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  2. #7062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Jak dla mnie minusem tego producenta (Tapworksa) jest model dystrybucji części zamiennych. Nie są dostępne dla każdego serwisanta, tylko dla kilku firm, z którymi mają podpisaną umowę. To skazuje użytkownika na serwis w tych firmach... Jeśli to komuś nie przeszkadza to sam sprzęt będzie na pewno dużo lepszy niż te chińskie.

  3. #7063
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    obecnie zużycie miesięczne to 7 m6 ,ale doliczyć trzeba w przyszłości:
    - prysznic [ teraz jego brak ]
    - plus dwie osoby [ chwilowy brak ]
    - to jest w mieszkaniu, docelowo dom
    - w domu będzie większa wanna

  4. #7064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Salah - czyli przyjmijmy jakieś 10 m3/miesiąc, a rozwojowo do 14 m3/miesiąc i będzie dobrze. Weź też pod uwagę, że przy instalacji z miedzi nie zaleca się zmiękczania do zera, tylko żeby zostawić te 3-4 stopnie twardości.

  5. #7065
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    U siebie zmiękczam z 21 do ok. 5,5 dh i uważam to za optymalne, tak dla sprzętu jak i dla zdrowia.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  6. #7066
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    qbek17 nie mam instalacji z miedzi tylko z rury pex. Miedź była w badanym domu przez sanepid parę ulic dalej.

    BADANIA FIZYKOCHEMICZNE
    WSKAŹNIK JEDNOSTKA WYNIK NORMA

    BARWA mg Pt/l <5
    MĘTNOŚĆ NTU 0,5 < 1
    pH - 6,5 6,5 - 9,5
    TWARDOŚĆ mg CaCO3/l 350 60 - 500
    ŻELAZO mg Fe/l 0,02 < 0,2
    MANGAN mg Mn/l 0,01 < 0,05
    AZOTANY mg NO3 -/l 0,8 < 50
    AZOT AMONOWY mg NH4 + /l 1,25 < 0,5
    CHLORKI mg Cl -/l 60 < 250
    PRZEWODNOŚĆ μS/cm 716 < 2500

    AZOT AMONOWY - zbyt wiele

    wydaje mi się że może to być spowodowane tym iż do mnie z wodociągu jest około 200mb rury fi50. Wodę na budowie teraz rzadko używamy i woda ta w tej rurze długo zalega. Zrobię badanie jeszcze raz jak już się wprowadzimy
    Ostatnio edytowane przez Salah ; 09-09-2015 o 06:33

  7. #7067
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Mam juz podlaczony zmiekczacz Erie Maxima 26. Sol 2 worki wsypana do pojemnika. Czy ta sol po uruchomieniu powinna "stac" w wodzie czy wody jest na dnie tyle ile potrzeba ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  8. #7068

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    qbek17 nie mam instalacji z miedzi tylko z rury pex. Miedź była w badanym domu przez sanepid parę ulic dalej.

    BADANIA FIZYKOCHEMICZNE
    WSKAŹNIK JEDNOSTKA WYNIK NORMA

    BARWA mg Pt/l <5
    MĘTNOŚĆ NTU 0,5 < 1
    pH - 6,5 6,5 - 9,5
    TWARDOŚĆ mg CaCO3/l 350 60 - 500
    ŻELAZO mg Fe/l 0,02 < 0,2
    MANGAN mg Mn/l 0,01 < 0,05
    AZOTANY mg NO3 -/l 0,8 < 50
    AZOT AMONOWY mg NH4 + /l 1,25 < 0,5
    CHLORKI mg Cl -/l 60 < 250
    PRZEWODNOŚĆ μS/cm 716 < 2500

    AZOT AMONOWY - zbyt wiele

    wydaje mi się że może to być spowodowane tym iż do mnie z wodociągu jest około 200mb rury fi50. Wodę na budowie teraz rzadko używamy i woda ta w tej rurze długo zalega. Zrobię badanie jeszcze raz jak już się wprowadzimy
    Najlepiej jonowymiennik

  9. #7069
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    radk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam proszę o pomoc w wyborze metody uzdatniania wody ze studni.
    Zamieszczam wyniki badań
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	330103

  10. #7070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    qbek17 nie mam instalacji z miedzi tylko z rury pex. Miedź była w badanym domu przez sanepid parę ulic dalej.

    BADANIA FIZYKOCHEMICZNE
    WSKAŹNIK JEDNOSTKA WYNIK NORMA

    BARWA mg Pt/l <5
    MĘTNOŚĆ NTU 0,5 < 1
    pH - 6,5 6,5 - 9,5
    TWARDOŚĆ mg CaCO3/l 350 60 - 500
    ŻELAZO mg Fe/l 0,02 < 0,2
    MANGAN mg Mn/l 0,01 < 0,05
    AZOTANY mg NO3 -/l 0,8 < 50
    AZOT AMONOWY mg NH4 + /l 1,25 < 0,5
    CHLORKI mg Cl -/l 60 < 250
    PRZEWODNOŚĆ μS/cm 716 < 2500

    AZOT AMONOWY - zbyt wiele

    wydaje mi się że może to być spowodowane tym iż do mnie z wodociągu jest około 200mb rury fi50. Wodę na budowie teraz rzadko używamy i woda ta w tej rurze długo zalega. Zrobię badanie jeszcze raz jak już się wprowadzimy
    Masz też bardzo niskie pH, ale nadal w "normie". Skoro to woda wodociągowa to ja bym próbował zagonić wodociągi do zrobienia porządku z jakością wody, tak żeby Tobie pozostała tylko kwestia twardości.

  11. #7071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Mam juz podlaczony zmiekczacz Erie Maxima 26. Sol 2 worki wsypana do pojemnika. Czy ta sol po uruchomieniu powinna "stac" w wodzie czy wody jest na dnie tyle ile potrzeba ?
    Do pierwszego uruchomienia możesz dolać trochę wody do zbiornika z solą. Później to już się samo dolewa i pobiera.
    Sól nie musi być cała w wodzie.

  12. #7072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał radk Zobacz post
    Witam proszę o pomoc w wyborze metody uzdatniania wody ze studni.
    Zamieszczam wyniki badań
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	330103
    Nieciekawy zestaw. Przy takim odczynie konieczna będzie korekta (podniesienie) pH zanim się cokolwiek zrobi z żelazem czy manganem. Do tego zapach gnilny i azotany...
    Nie widzę tu jednej prostej drogi na usunięcie wszystkiego. Korekta pH to jeden zbiornik, odżelaziacz (Fe i Mn) to drugi, azotany to trzeci, zapach może sugerować organikę więc to już czwarty filtr, a jeszcze nie ma nic o twardości.
    Część spraw możesz załatwić jednym filtrem wielofunkcyjnym (organika, twardość, Fe, Mn). Ale raczej nie obejdzie się bez napowietrzania wody (hydrofor bezprzeponowy) i korekty pH.
    Ewentualnie odpuścić sobie przynajmniej część parametrów w uzdatnianiu tego na cały dom, a zrobić tylko osmozę pod zlewem do picia??
    O ile pamiętam w innym wątku pisałeś o pompie i ona nie była za mocna (do tego z hydroforem przeponowym)...

  13. #7073
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał radk Zobacz post
    Witam proszę o pomoc w wyborze metody uzdatniania wody ze studni.
    Zamieszczam wyniki badań
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	330103
    Bardzo niski odczyn. Do poprawy również azotany, żelazo, mangan, zapach i mętność. Generalnie woda nieciekawa.

    Żeby pozbyć się zapachu - napowietrzacz z hydroforem (bez przepony). Przy tak niskim pH odżelaziacze zwykłe będą miały duży problem z usunięciem żelaza i manganu. Proponuję, żeby użyć jonowyminnik na złożu multifunkcyjnym.

    Najlepiej jak byś nam wysłał próbkę wody to sobie od razu sprawdzimy działanie konkretnego złoża na Twojej wodzie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #7074
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    radk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nieciekawy zestaw. Przy takim odczynie konieczna będzie korekta (podniesienie) pH zanim się cokolwiek zrobi z żelazem czy manganem. Do tego zapach gnilny i azotany...
    Nie widzę tu jednej prostej drogi na usunięcie wszystkiego. Korekta pH to jeden zbiornik, odżelaziacz (Fe i Mn) to drugi, azotany to trzeci, zapach może sugerować organikę więc to już czwarty filtr, a jeszcze nie ma nic o twardości.
    Część spraw możesz załatwić jednym filtrem wielofunkcyjnym (organika, twardość, Fe, Mn). Ale raczej nie obejdzie się bez napowietrzania wody (hydrofor bezprzeponowy) i korekty pH.
    Ewentualnie odpuścić sobie przynajmniej część parametrów w uzdatnianiu tego na cały dom, a zrobić tylko osmozę pod zlewem do picia??
    O ile pamiętam w innym wątku pisałeś o pompie i ona nie była za mocna (do tego z hydroforem przeponowym)...
    Pompa to omnigena 3t32 no i zbiornik przeponowy 150 l. Przy zastosowaniu osmozy w kuchni to co bym musiał jeszcze w wodzie poprawić?

  15. #7075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Po napowietrzaniu, myślę że dobrze byłoby postawić filtr wielofunkcyjny - usunie (albo chociaż trochę zmniejszy przy tak niskim pH) zawartość Fe, Mn, twardości i organiki.
    Osmoza załatwiłaby azotany i to co zostanie w wodzie - ale to tylko jeden kranik.

  16. #7076

    Question bakterie grupy coli w wodzie

    Hej. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście poradzili mi w sprawie doprowadzenia wody z mojej studni do przydatności do spożycia.

    W marcu 2015 wydrążyłem studnię, 30 m. Do czerwca 2015 nie była użytkowana, nie była też chyba zbyt szczelnie zabezpieczona. Po podłączeniu do instalacji okazało się, że woda ma przykry zapach. Po zbadania próbek wyszły wyniki jak niżej.

    https://drive.google.com/file/d/0B05...nBIWEE/preview

    No i teraz kilka pytań, które mnie nurtują.

    1. Czy na podstawie wyniku badań makrobiologicznych tj. obecność bakterii grupy coli i braka Escherichia coli, można wysnuć jakieś przypuszczenia, np. że do skażenia doszło raczej podczas wiercenia niż z powodu wycieku jakiegoś szamba/nieszczelnej kanalizacji gdzieś w okolicy?

    2. Jak mogę zdezynfekować studnię? Czy wystarczy wrzucić tam np. tabletki do dezynfekcji wody w basenach? (tak mi sugerowano jak odbierałem wyiki) Jeśli tak to jakie i ile? Jeśli nie to jak i czym mogę to zrobić?

    3. Mimo tego, że zapach w wynikach jest akceptowalny to dla mnie nie jest. Woda śmierdzi. Zwłaszcza podczas pobierania, jak się rozpryskuje. Mam wrażenie, że gdy odstoi kilka godzin zapach znika. Co to może być i jak mogę się go pozbyć?

    4. Czy jest jakaś zalecana lista badań, które powinienem wykonać żeby mieć w miare kompletne informacje o jakości wody mojej wody? Teraz jest informacja, że paramatry dla mętności są przekroczone ale nie wiem z jakiego powodu, więc nie wiem jak przeciwdziałać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	330360  
    Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.

  17. #7077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał stroke Zobacz post
    1. Czy na podstawie wyniku badań makrobiologicznych tj. obecność bakterii grupy coli i braka Escherichia coli, można wysnuć jakieś przypuszczenia, np. że do skażenia doszło raczej podczas wiercenia niż z powodu wycieku jakiegoś szamba/nieszczelnej kanalizacji gdzieś w okolicy?
    Pewnie coś można snuć... ale i tak trzeba powtórzyć badania po dezynfekcji.

    2. Jak mogę zdezynfekować studnię? Czy wystarczy wrzucić tam np. tabletki do dezynfekcji wody w basenach? (tak mi sugerowano jak odbierałem wyiki) Jeśli tak to jakie i ile? Jeśli nie to jak i czym mogę to zrobić?
    Tabletki mogą utrudnić późniejsze płukanie - jak osiądą gdzieś na dnie to mogą się długo rozpuszczać. Chyba lepiej wlać roztwór podchlorynu sodu. Jest cięższy od wody więc zdezynfekuje całą głębokość studni. Opis chlorowania był już na forum kilka razy podawany.

    3. Mimo tego, że zapach w wynikach jest akceptowalny to dla mnie nie jest. Woda śmierdzi. Zwłaszcza podczas pobierania, jak się rozpryskuje. Mam wrażenie, że gdy odstoi kilka godzin zapach znika. Co to może być i jak mogę się go pozbyć?
    Zapach zazwyczaj nadają substancje lotne, więc logicznym jest, że przy napowietrzeniu wody są bardziej wyczuwalne niż po kilku godzinach. Określ jakoś ten zapach - zgniłe jaja? duszący? chemiczny? stęchły?

    4. Czy jest jakaś zalecana lista badań, które powinienem wykonać żeby mieć w miare kompletne informacje o jakości wody mojej wody? Teraz jest informacja, że paramatry dla mętności są przekroczone ale nie wiem z jakiego powodu, więc nie wiem jak przeciwdziałać.
    Standardowy zestaw badań fizykochemicznych to ok 10-12 parametrów. W większości laboratoriów jest taka lista.

    Poza tym żeby coś dobrać (filtry) podaj jakieś informacje o układzie hydraulicznym, pompie, zużyciu wody, itp.

  18. #7078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam i proszę o pomoc.

    Dziś poznałem telefonicznie wyniki badań wody z ujęcie głębinowego. Papier dostanę w przyszłym tygodniu, jednak co wiem to:

    Twardość 640
    Ph 7
    Żelazo 2224 (11x powyżej normy)

    Bakteriologicznie jest ideał. Potrzebuję w miarę szybko dobrać i kupić urządzenie do uzdatniania.

    Zużycie szacuję na spore. Rodzina 4 osoby i akwaria (same akwaria to 200L dziennie)...

    Z góry dziękuję.

  19. #7079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Poczekaj na komplet wyników. Z takim żelazem zazwyczaj jest też mangan, czasami inne pierwiastki.
    Z tego co już wiesz to potrzebujesz solidny zmiękczacz (pytanie co robisz ze ściekami?). Do tego odżelaziacz, więc potrzebna będzie mocna pompa, prawdopodobnie też napowietrzanie (więc hydrofor bezprzeponowy).
    Spróbuj oszacować zużycie. Akwaria to 6 m3/miesiąc, a reszta?

  20. #7080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    Witam i proszę o pomoc.

    Dziś poznałem telefonicznie wyniki badań wody z ujęcie głębinowego. Papier dostanę w przyszłym tygodniu, jednak co wiem to:

    Twardość 640
    Ph 7
    Żelazo 2224 (11x powyżej normy)

    Bakteriologicznie jest ideał. Potrzebuję w miarę szybko dobrać i kupić urządzenie do uzdatniania.

    Zużycie szacuję na spore. Rodzina 4 osoby i akwaria (same akwaria to 200L dziennie)...

    Z góry dziękuję.
    Napowietrzyc wode w ocynkowanym hydroforze. Za tym odzelaziacz. Za tym duzy zmiekczacz.
    Na akwariach sie nie znam, ale tam to chyba woda po osmozie??
    W kuchni osmoza do picia, bo podejrzewam, ze zmiekczona tak twarda woda, od sodu moze juz miec jakis gorzkawy posmak.

Strona 354 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony