dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 755
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 15099
  1. #10001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester07 Zobacz post
    zauważyłem jeszcze, że sól, która jest w zmiękczaczu bardzo wolno się zużywa. Przy instalacji urządzenia (czerwiec 2016) instalator wsypał 2 worki i przy przeglądzie w tym roku dosypał worek (sól wciąż jest) ale przecież gdyby było coś nie tak to fachowiec przy przeglądzie by coś wyłapał...
    Takie zużycie soli jest zbyt niskie... Przyczyn może być wiele (np. błąd wodomierza, przytkana linia soli, błędne ustawienia, itd), a skutkiem może być właśnie nieprawidłowe działanie złoża. Czy serwisant (albo ty sam) mierzył twardość wody przed i po zmiękczaczu?

  2. #10002

    Domyślnie

    Serwisant niby mierzył twardość... wszystko było super, ale zamówiłem kropelki do samodzielnego zbadania jak sprawa wygląda. Teraz zapuściłem regenerację na żądanie - poziom wody podniósł się do poziomu soli a teraz jest etap "solankowania" i chyba powoli opada. Tak jak pisali w instrukcji sprawdziłem, czy nie ma złogów kijem od szczotki i teraz jest troszkę czarnych farfocli z plastiku od tego kija ;(... Czy jest to jakiś problem? W instrukcji napisali jednoznacznie: np kijem od szczotki to się zastosowałem...

  3. #10003

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - sprawdziłem średnie zużycie wody wg uzdatniacza - 200l na dobę. Może to jest przyczyna małego zużycia soli - niewielki pobór wody... Nie wiem...I jeszcze jedno: posiadane przeze mnie urządzenie to Ecowater Refiner ERM 20 CE+ a nie 18 CE+ - ale to chyba nie ma żadnego znaczenia.

  4. #10004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    KOCHANI FORUMOWICZE,
    już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.
    Zapraszamy do licytowania.
    Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. Mieć pod choinkę prace dziecka - to podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

    Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy



    Pozdrawiam

  5. #10005

    Domyślnie

    A co myślicie o tych urządzeniach: ]? Oczywiście nie do domu, tylko do małego zakładu. Zastanawiam się, czy są wystarczająco wydajne.I na jaką stację uzdatniania wody się zdecydować?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-02-2018 o 12:42

  6. #10006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenka.o Zobacz post
    A co myślicie o tych urządzeniach: ? Oczywiście nie do domu, tylko do małego zakładu. Zastanawiam się, czy są wystarczająco wydajne.I na jaką stację uzdatniania wody się zdecydować?
    Myślimy ze urządzenia do uzdatniania wody dobiera się biorąc pod uwage:
    - skład wody wejściowej
    - wymagania wody wyjsciowej
    - zuzycie wody
    - chwilowe maksmalne zuzycie wody
    - żródło wody, sposób pozbycia się ścieków.

    A wybór firmy X czy Y to ostatni etap, wybór pomiedy róznymi propozycjami spełniającymi powyższe wymagania.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-02-2018 o 12:43

  7. #10007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenka.o Zobacz post
    A co myślicie o tych urządzeniach:
    Ale jakich urządzeniach? Na stronie nie ma żadnych konkretów, tylko informacja, że mają "urządzenia do uzdatniania wody"... a to trochę za mało, żeby wyrobić sobie jakąś opinię.

    Oczywiście nie do domu, tylko do małego zakładu. Zastanawiam się, czy są wystarczająco wydajne.I na jaką stację uzdatniania wody się zdecydować?
    Na jakiej podstawie chcesz decydować? Masz wyniki badania? Mały zakład czyli co?

  8. #10008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester07 Zobacz post
    Jeszcze jedno - sprawdziłem średnie zużycie wody wg uzdatniacza - 200l na dobę. Może to jest przyczyna małego zużycia soli - niewielki pobór wody... Nie wiem...I jeszcze jedno: posiadane przeze mnie urządzenie to Ecowater Refiner ERM 20 CE+ a nie 18 CE+ - ale to chyba nie ma żadnego znaczenia.
    Niezależnie od zużycia wody zmiękczacz powinien się płukać nie rzadziej niż co 2 tygodnie.
    Jeśli masz takie niskie zużycie wody (6 m3 miesięcznie) to wybrałeś za duży zmiękczacz. Możliwe, że on ma ustawioną regenerację proporcjonalną i stąd małe zużycie soli... ale może też być tak, że wodomierz nie wykrywa niskiego przepływu...
    Zrób ręczną regenerację (ale taką pełną, z normalną dawką soli), kup sobie tester twardości i posprawdzaj kilka razy jak się woda zachowuje.

  9. #10009

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Niezależnie od zużycia wody zmiękczacz powinien się płukać nie rzadziej niż co 2 tygodnie.
    Jeśli masz takie niskie zużycie wody (6 m3 miesięcznie) to wybrałeś za duży zmiękczacz. Możliwe, że on ma ustawioną regenerację proporcjonalną i stąd małe zużycie soli... ale może też być tak, że wodomierz nie wykrywa niskiego przepływu...
    Zrób ręczną regenerację (ale taką pełną, z normalną dawką soli), kup sobie tester twardości i posprawdzaj kilka razy jak się woda zachowuje.
    Tak właśnie zrobię - jak tylko przyjdą kropelki zbadam wodę za i przed zmiękczaczem. Jak będę miał badanie będę wiedział na czym stoję i dalej zamierzam drążyć temat. Dziękuję za pomoc.

  10. #10010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester07 Zobacz post
    Tak właśnie zrobię - jak tylko przyjdą kropelki zbadam wodę za i przed zmiękczaczem.
    Zrób to kilka razy, tzn w różnych dniach cyklu. Może po regeneracji jest w porządku, ale np. po tygodniu już rośnie twardość (to powinien być skokowy wzrost)?

  11. #10011

    Domyślnie

    Czy filtr węglowy np. Big Blue można dać przed zmiękczaczem, czy to kompletnie jest bez sensu i węglowy powinien być zawsze za zmiękczaczem? Nie chodzi mi tu o chlor a poprawę smaku wody, itd.

  12. #10012
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Czy filtr węglowy np. Big Blue można dać przed zmiękczaczem, czy to kompletnie jest bez sensu i węglowy powinien być zawsze za zmiękczaczem? Nie chodzi mi tu o chlor a poprawę smaku wody, itd.
    Filtr węglowy powinien być za zmiękczaczem. Przed zmiękczaczem stosuje się filtr mechaniczny, aby usunąć z wody zawiesiny.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #10013

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Czy filtr węglowy np. Big Blue można dać przed zmiękczaczem, czy to kompletnie jest bez sensu i węglowy powinien być zawsze za zmiękczaczem? Nie chodzi mi tu o chlor a poprawę smaku wody, itd.
    Witam

    Jeśli w wodzie jest chlor, to powinien być montowany przed zmiękczaczem. Instalowanie za nie bardzo ma sens w celach poprawy wody. Pamiętaj że Wkład będzie pracował na głównym ujęciu wody, pobierasz wodę do pralki - woda przepływa przez wkład, bierzesz prysznic, spuszczasz wodę w toalecie, itp. Do celu poprawy jakości spożywanej wody, polecał bym zastosować filtr podzlewozmywakowy.

    Pozdrawiam

  14. #10014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    ...bierzesz prysznic...
    Kokosowa woda pod prysznicem to jest to.

  15. #10015

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Kokosowa woda pod prysznicem to jest to.
    heh - naprawdę dobre

  16. #10016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doze Zobacz post
    Nikt się nie kwapił, aby model doradzić, więc sam znalazłam i kupie nr. 3, a składany jest w Polsce, więc to kolejny plus dla mnie, bo pewnie jest dopieszczony. Ważne, że złoże jest akceptowalne, choć produkcji niemieckiej, więc nie mam zaufania do końca, bo oni badziewne rzeczy często robią, a ich przemysłowi zbyt często zdarza się kłamanie i oszukiwanie. Choć wiem, że starsze osoby cały czas niemieckie produkty mają za wysokiej jakości, bo jadą na opinii z przed 30 lat, a świat się zmienia.
    o żesz, rozbawił mnie ten wpis nie ma to jak dobry humor
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  17. #10017

    Domyślnie

    Zrobiłem test twardości wody (4 dni po regeneracji) wynik: 7 st francuskich czyli woda bardzo miękka. Dlaczego więc wciąż jest nalot na bateriach i szorstkie pranie? Trzeba zrobić pełne badanie wody czy nie ma sensu wydawać pieniędzy bo walka z resztą minerałów i dodatków jest niemożliwa?

  18. #10018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester07 Zobacz post
    Zrobiłem test twardości wody (4 dni po regeneracji) wynik: 7 st francuskich czyli woda bardzo miękka.
    O ile nie ustawiłeś takiej twardości na mieszaczu to taki wynik oznacza problem ze zmiękczaczem.

  19. #10019

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    Ładnie proszę o doradzenie doboru urządzenia do zmiękczania wody. Woda wodociągowa, kanalizacja, dom jednorodzinny w budowie. Obecnie 2 dorosłych, ale docelowo będzie więcej osób. Zależy mi wyłącznie na zminimalizowaniu obecności kamienia.

    Twardość wody 468 mg CaCO3 (26 st. niem.)
    Żelazo <0,05mg/dm3
    Mangan <0,04mg/dm3
    Chlor wodny <0,1mg/dm3
    Azotyny <0,05mg/dm3
    Azotany <1mg/dm3
    Jon amonowy<0,04mg/dm3
    Odczyn pH 7,14
    Mętność <0,5NTU

    1. Jaki model polecacie?
    2. Wystarczy zmiękczacz, czy jakieś dodatkowe filtry są konieczne?
    3. Mąż się uparł na dodatkowy kran w kuchni z wodą niefiltrowaną... Czy to sensowne?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Kasia

  20. #10020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wildling Zobacz post
    Dzień dobry!
    Ładnie proszę o doradzenie doboru urządzenia do zmiękczania wody. Woda wodociągowa, kanalizacja, dom jednorodzinny w budowie. Obecnie 2 dorosłych, ale docelowo będzie więcej osób. Zależy mi wyłącznie na zminimalizowaniu obecności kamienia.

    Twardość wody 468 mg CaCO3 (26 st. niem.)
    Żelazo <0,05mg/dm3
    Mangan <0,04mg/dm3
    Chlor wodny <0,1mg/dm3
    Azotyny <0,05mg/dm3
    Azotany <1mg/dm3
    Jon amonowy<0,04mg/dm3
    Odczyn pH 7,14
    Mętność <0,5NTU

    1. Jaki model polecacie?
    2. Wystarczy zmiękczacz, czy jakieś dodatkowe filtry są konieczne?
    3. Mąż się uparł na dodatkowy kran w kuchni z wodą niefiltrowaną... Czy to sensowne?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Kasia
    Twardość jest wysoka więc zmiękczacz raczej powinien być większy (proponuję 30 litrów złoża). Oczywiście przy założeniu jakiegoś średniego zużycia wody (przyjąłem 10 m3 miesięcznie).
    Druga sprawa to poziom sodu - przy zmiękczeniu z takiej twardości, jego poziom w wodzie będzie prawdopodobnie przekraczał normę. Z tego powodu pomysł na dodatkowy kran z wodą niefiltrowaną (lub mieszaną) to wcale nie najgorszy pomysł...
    Poza zmiękczaczem wystarczy filtr wstępny - zwykły piankowy, narurowy, np. 20 um.

Strona 501 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony