dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 755
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 15099
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Campto Zobacz post
    Co kompleksowego? Zmiękcza wodę, usuwa żelazo, mangan i na dodatek jeszcze filtruje zanieczyszczenia.

    Cytuję "Usuwa jony powodujące twardość, np. wapń i magnez, zastepując je jonami sodu. Gdy złoże ulega wyczerpaniu i jony powodujące twardość przedostają się do wycieku, pojemność odnawia się poprzez regenerację roztworem soli kamiennej.Purolite C-100E również usuwa rozpuszczone żelazo, mangan i zawiesiny poprzez działanie filtrujące złoża".
    To wygląda jak "All - in - one". Ale czy dobre czy tylko reklama?
    Jeżeli w wodzie występuje mangan i rozpuszczone żelazo żywica jest skuteczna i działa "All in one". W takim przypadku należy zastosować zbiornik membranowy i nie dopuścić do wytracania związków żelaza przed kolumną z żywicą zmiękczającą.

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Raczej średnio...

    a swoją drogą to gdyby żywica ZMIĘKCZAJĄCA była też ODŻELAZIAJĄCA to by się tak nazywała
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 26-05-2010 o 18:19

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoda Zobacz post
    Jeżeli w wodzie występuje mangan i rozpuszczone żelazo żywica jest skuteczna i działa "All in one". W takim przypadku należy zastosować zbiornik membranowy i nie dopuścić do wytracania związków żelaza przed kolumną z żywicą zmiękczającą.
    Papier wszystko przyjmie nawet gruszki na wierzbie. Tylko po co?

  4. #1024

    Domyślnie

    Czy korzystanie ze złoża Crystal-right w celu usunięcia żelaza i manganu (taki rodzaj stacji uzdatniania 2 niezależne firmy zaproponowały mi do mojej wody - wyniki badania kilka stron wcześniej) wiąże się ze zmiękczeniem jej do minimum? Takie informacje dostaliśmy od firmy, która zaproponowała metodę kilku urządzeń: zmiękczanie-odżelazianie/odmanganianie.

  5. #1025
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotu6 Zobacz post
    Czy korzystanie ze złoża Crystal-right w celu usunięcia żelaza i manganu (taki rodzaj stacji uzdatniania 2 niezależne firmy zaproponowały mi do mojej wody - wyniki badania kilka stron wcześniej) wiąże się ze zmiękczeniem jej do minimum? Takie informacje dostaliśmy od firmy, która zaproponowała metodę kilku urządzeń: zmiękczanie-odżelazianie/odmanganianie.
    Osobiście radzę skorzystać z oferty podwójnej stacji mniejsze ryzyko niepowodzeń i komplikacji. W polskich warunkach teoria nie idzie z praktyką.

  6. #1026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Każdy jonit zmiękcza do zera. Regulować można zaworem mieszającym w głowicy. Jak zrobisz dwa oddzielne systemy (ze zmiękczaniem) to efekt też będzie taki sam.

  7. #1027

  8. #1028

    Domyślnie

    Jeśli zmiękczacz będzie pierwszy w kolejności, to mogę domieszać wody twardej i dopiero "mieszankę" puścić na odżelazianie/odmanganianie. Wtedy będę miał wodę nie zmiękczoną do "zera" i usunięte żelazo i mangan (nie jest ich u mnie znowu tak okropnie dużo). Czy moje rozumowanie jest prwidłowe, czy to czysta teoria nie mająca odzwierciedlenia w praktyce?

  9. #1029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Najpierw montujesz odżelaziacz a później zmiękczacz z opcja "mixing" gdzie podmieszywujesz wodę w celu uzyskania odpowiedniej twardości ale bez żelaza. Na zmiękczacz puszczasz wodę pozbawioną żelaza

  10. #1030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Taka opcja jest najbardziej "prawidłowa", ale też bardziej kosztowna. Jeśli masz niewiele żelaza i manganu to możesz podmieszać taką wodę z wodą uzdatnioną bez problemu.

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Taka opcja jest najbardziej "prawidłowa",
    Tu zgoda,
    Wiekszosc producentow podaje, ze na zmiekczacz powinna isc woda bez zelaza. Przy malych poziomach Fe Mn niektorzy uzywaja zmiekczacza tazke do usuwania zelaza, ale choc to dziala to jest kontrowersyjne, i napewno nie wplywa dobrze na zywotnosc zmiekczacza itp.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ale też bardziej kosztowna. Jeśli masz niewiele żelaza i manganu to możesz podmieszać taką wodę z wodą uzdatnioną bez problemu.
    To czemu bardziej kozstowne to nie rozumiem. Jak sa dwa urzadzenia, odzelazniacz/zmiekczacz, to na koszt calkowity kolejnosc podlaczenia chyba nie powinna miec znaczenia.

    marcin

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o kolejność podłączenia tylko o różnicę między jednym urządzeniem usuwającym żelazo i twardość (np. Crystal Right), a dwoma oddzielnymi (odżelaziacz i zmiękczacz).

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie chodziło mi o kolejność podłączenia tylko o różnicę między jednym urządzeniem usuwającym żelazo i twardość (np. Crystal Right), a dwoma oddzielnymi (odżelaziacz i zmiękczacz).
    Teraz jasne.
    Odnosiles sie do postu kotu6 gdzie On wyrazenie pisal o 2 osobnych urzadzeniach, stad moje zdziwienie.

    marcin

  14. #1034

    Exclamation

    Witam,
    Co należałoby zrobić i kupić aby woda z tej studni była zdatna do spożycia ?



    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
    Trzy śliczne działki przy lesie albo w samym lesie ok 3400m każda w okolicach Poznania na sprzedaż.

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaroo21 Zobacz post
    Witam,
    Co należałoby zrobić i kupić aby woda z tej studni była zdatna do spożycia ?
    Odżelaziacz + zmiękczacz. Pomimo, iż twardość mieści się w "normach", to jest bardzo wysoka i należałoby ją obniżyć.
    Jeżeli chodzi o mikroorganizmy, wydaje mi się, że wystarczy zachlorować studnię i instalację a następnie dobrze przepłukać.
    Przy tak wysokim ChZT przydałby się jeszcze filtr węglowy (chociaż nie jest niezbędny).

    Odżelaziacz + zmiękczacz, ok 5000 zł
    Odżelaziacz + zmiękczacz + filtr węglowy, ok. 7000 zł
    Ceny orientacyjne (kupując na alledrogo i montując samemu zaoszczędzisz trochę).

  16. #1036
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaroo21 Zobacz post
    Witam,
    Co należałoby zrobić i kupić aby woda z tej studni była zdatna do spożycia ?



    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
    Na pewno odżelaziacz i chlorowanie studni. Później po miesiącu wykonaj kolejną analizę w tym czasie sprawdź czy twardość wody będzie dla Ciebie uciążliwa wówczas zamontuj zmiękczacz.

  17. #1037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Twardość powyżej 20dH na pewno będzie uciążliwa.

    Jeśli nie pomoże chlorowanie to przydałaby się lampka UV.

    Montaż samemu jest tańszy o ile "wiesz co robisz" - inaczej może cię to kosztować więcej niż usługa instalatora

  18. #1038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twardość powyżej 20dH na pewno będzie uciążliwa.
    A jaka twardosc jest uciazliwa w praktyce??
    Pytam bo sam mam 215mg i sie zastanawiam czy bedzie to generowac klopoty w dluzszej perspektywie czy sie nie tykac tego??

    dzieki
    marcin

  19. #1039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Twardość rzędu 7-8 dH nie powinna być bardzo uciążliwa, chociaż wszystko to jest kwestią indywidualną (co komu jest uciążliwe?)

  20. #1040
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A jaka twardosc jest uciazliwa w praktyce??
    Pytam bo sam mam 215mg i sie zastanawiam czy bedzie to generowac klopoty w dluzszej perspektywie czy sie nie tykac tego??

    dzieki
    marcin
    To wszystko zależy od "punktu siedzenia" . Jeżeli Cie stać na zakup zmiękczacza to radzę go stosować. Brak przy takiej twardości będziesz widział w czajniku, kabinie prysznicowej, wannie i kranach.

Strona 52 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony