dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 532 z 756
Pokaż wyniki od 10.621 do 10.640 z 15105
  1. #10621
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedz. Kotłownia dopiero się tworzy w mojej głowie więc mogę wsadzić do niej to co będzie potrzebne.
    Co do pompy to zdjęcie etykiety



    Studnia znajduję się jakieś 45m od kotłowni. Ścieki będą odprowadzane do szamba.

  2. #10622
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edekzwa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-125
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, mam problem z cofaniem się wody z rur do studni. Wygląda to tak, instalacja dopiero co zmontowana, studnia głębinowa, w niej pompa na głębokości ok 11m, pompa ma wbudowany zawór zwrotny, w studni jest zamontowany drugi zawór zwrotny klapowy, przed hydroforem zamontowany zawór zwrotny grzybkowy, instalacja z inżektorem i dyszą rozbryzgową w hydroforze. Po nabiciu ciśnienia wody do hydroforu, pompa się wyłącza i poprzez inżektor zostaje zassane powietrze w rury co powoduje opad wody do studni, hydrofor ciśnienie trzyma. Co jest powodem że woda się cofa, niemożliwe aby dwa zawory zwrotne w tym samym momencie puszczały ?

  3. #10623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Dziękuje za szybką odpowiedz. Kotłownia dopiero się tworzy w mojej głowie więc mogę wsadzić do niej to co będzie potrzebne.
    Co do pompy to zdjęcie etykiety

    Studnia znajduję się jakieś 45m od kotłowni. Ścieki będą odprowadzane do szamba.
    Pompa wydaje się solidna - tu nie powinno być problemu.
    Co do zbiornika hydroforowego - jeśli możesz wybierać to polecałbym wybranie jak największego (np. 300 litrów) bezprzeponowego i wyposażenie go w akcesoria do napowietrzania wody (zwężka lub kompresor, dysza rozbryzgowa, odpowietrznik, manometr, itp)
    Problemem mogą być ścieki - będzie ich dużo. Ponieważ byłaby to prawie "czysta" woda (bez chemii) to można ją puścić w studnię chłonną, drenaż, itp. Oczywiście do szamba też może to trafiać, ale będą to znaczne ilości (500-700 litrów co kilka dni, czyli miesięcznie to może być np. 4-5 m3 wody).

    Sam odżelaziacz to akurat najprostszy element takiego układu

  4. #10624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał edekzwa Zobacz post
    Po nabiciu ciśnienia wody do hydroforu, pompa się wyłącza i poprzez inżektor zostaje zassane powietrze w rury co powoduje opad wody do studni, hydrofor ciśnienie trzyma.
    Ten fragment wydaje mi się problematyczny... inżektor zasysa powietrze tylko jeśli przez niego przepływa woda pod ciśnieniem (tylko kiedy występuje różnica ciśnień przed i za zwężką). Jeśli pompa jest wyłączona to nie ma prawa zasysać powietrza. Możesz to sprawdzić?

  5. #10625
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To wydajność teoretyczna... W praktyce możesz raczej liczyć na nie więcej jak połowę tego... A to za mało aby wypłukać odżelaziacz z ciężkim złożem.
    Pozostają Ci złoża "lekkie" lub wymiana pompy. Taki minimalny przepływ żeby mieć pewność, że złoże się wypłucze to ok 2,5-2,8 m3/h.

    Ja bym tu proponował jakiś lekki odżelaziacz z napowietrzaniem (np. na BIRMie na małej butli - np. 9x48") i za nim jak największy filtr wielofunkcyjny.
    Dzięki za pomoc. Tylko z jakimi kosztami trzeba się liczyć. MPWiK odmówiło podłączenia wody, ale jakby ich przycisnąć to trzeba zrobić wcinkę i położyć ok. 30-40 metrów rury PE. Może taniej będzie się podłączyć jednak....

  6. #10626
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pompa wydaje się solidna - tu nie powinno być problemu.
    Problemem mogą być ścieki - będzie ich dużo. Ponieważ byłaby to prawie "czysta" woda (bez chemii) to można ją puścić w studnię chłonną, drenaż, itp. Oczywiście do szamba też może to trafiać, ale będą to znaczne ilości (500-700 litrów co kilka dni, czyli miesięcznie to może być np. 4-5 m3 wody).

    Sam odżelaziacz to akurat najprostszy element takiego układu
    To mam teraz olbrzymia zagwozdkę jak przebić się z nowym odprowadzeniem do kotłowni.

    Co jeszcze powinno wejść w skład takiego zestawu?
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 02-07-2018 o 21:25

  7. #10627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Dzięki za pomoc. Tylko z jakimi kosztami trzeba się liczyć. MPWiK odmówiło podłączenia wody, ale jakby ich przycisnąć to trzeba zrobić wcinkę i położyć ok. 30-40 metrów rury PE. Może taniej będzie się podłączyć jednak....
    Moim zdaniem, jeśli masz możliwość to się dogaduj z wodociągami. To jednorazowy koszt i masz spokój.
    Przy uzdatnianiu masz do wydania pewnie ok 8-10 tysięcy, a na koniec nie masz gwarancji, że na tym się skończy. Poza tym koszty utrzymania, przeglądów, ścieków, chemii, itd mogą być porównywalne z kosztami wody z wodociągów.
    Wodę ze studni zostaw sobie do podlewania...

  8. #10628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Co jeszcze powinno wejść w skład takiego zestawu?
    Do odżelaziania możesz jeszcze wziąć pod uwagę filtr wstępny/ochronny (zależnie gdzie go zamontujesz - czyli przed czy za odżelaziaczem) - tylko musi być odpowiedniej wydajności (na pewno nie taki z przepływem kilku litrów/minutę...)
    Możesz też zbadać twardość i ewentualnie pomyśleć o zmiękczaczu... ale to można też dostawić później (chociaż zawsze można przygotować miejsce i przyłącza już wcześniej).

  9. #10629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edekzwa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-125
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ten fragment wydaje mi się problematyczny... inżektor zasysa powietrze tylko jeśli przez niego przepływa woda pod ciśnieniem (tylko kiedy występuje różnica ciśnień przed i za zwężką). Jeśli pompa jest wyłączona to nie ma prawa zasysać powietrza. Możesz to sprawdzić?
    Właśnie od razu jak pompa się wyłączy słychać jak inżektor zasysa powietrze i woda uchodzi z rury. Czyli jest uszkodzony zaworek w inżektorze ? Ale dla czego zawory zwrotne w układzie pozwalają się cofać wodzie ? Rozebrałem klapowy zawór, trzyma nawet jak jest bez wody, na samym podciśnieniu, ciężko jest go otworzyć.
    Jeszcze ciekawostka, zdażyło się kilka razy że woda się nie cofnęła do studni.
    Jestem bez pomysłu co mogę zrobić, jedyne jeszcze co mi przychodzi do głowy to zamontować mosiężny zawór zwrotny na inżektorze.

  10. #10630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Tylko że zaworek w inżektorze działa właśnie w tą stronę (czyli zasysa)... chodzi o to skąd się bierze takie podciśnienie w układzie, że zasysa to powietrze do środka? Jak dasz zawór mosiężny do inżektora to raczej nie zaszkodzi ale też raczej nie rozwiąże problemu. Ja bym szukał jednak nieszczelności w układzie.

  11. #10631
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Jakiej średnicy musi być taki odpływ dla odżelaziacza? Mam puszczoną z kotłowni zapasową rurę PE 40 (jakby kiedyś mi wodociągi zrobili) Jest szansa, że się nada?
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 03-07-2018 o 06:42

  12. #10632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Pewnie że tak.

  13. #10633
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Dotarły do mnie wyniki twardości wody. Czy mógłbyś na pri zaproponować mi jakieś kompleksowe rozwiązanie dostosowane do mojej sytuacji?


  14. #10634
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Dotarły do mnie wyniki twardości wody. Czy mógłbyś na pri zaproponować mi jakieś kompleksowe rozwiązanie dostosowane do mojej sytuacji?

    Gdybyś był zainteresowany możemy przygotować kompleksową propozycję uzdatniania z gwarancją jakości wody spełniającej kryteria wody pitnej.
    Prosimy o informację na priv. Też mamy rozwiązania wykorzystujące napowietrzacz, zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 litrowy oraz odżelaziaczo-odmanganiacz na złożu katalitycznym płukanym czystą wodą bez dodatków chemi. Jeśli chodzi o twardość wody to jest ona średnio twarda. Jednym przeszkadza innym nie. Najlepiej przekonać się samemu i zdecydować. Zmiękczacz wody można zawsze później dostawić - bez żadnego kłopotu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #10635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p_krak

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-518
    Posty
    12

    Domyślnie Proszę o pomoc w doborze odżelaziacza.

    Dane wejściowe:
    Pompa Grundfos 2-85 zamontowana na -26m
    Wydajność samej studni max. 2,7m3/h ustalone podczas pompowania.
    W kotłowni gdzie mogę postawić stację max przepływ może być ok. 2m3/h (rura niebieska 32mm 15m, do tego licznik ¾”, kolanka 1” to też przepływ jest dławiony)
    Hydrofor przeponowy 200l ale jak co mogę zmienić na bezprzeponowy 300l (jest miejsce)
    Oczyszczalnia biologiczna ale nie ma problemu jest poprowadzona odrębna kanalizacja na popłuczyny.
    Zużycie m-c na 4 os. ok. 15m3
    Minimalny przepływ chwilowy 1.1m3/h
    Wyniki z badań wody w wodociągach:
    1. żelazo 0,630mg/l (norma 0,2)
    2. mangan poniżej 20ug/l (norma 50)
    3. twardość 131mg/caco3 woda miękka.
    4. pH 7,7
    5. azotyny, azotany jest prawidłowy.

    Preferencje co do stacji:
    - raczej nie chciałbym regeneracji solą czy nadmanganianem.
    - pełna automatyka, włączam i zapominam o temacie.
    Dziękuję za ewentualną pomoc.

  16. #10636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_krak Zobacz post
    Dane wejściowe:
    Pompa Grundfos 2-85 zamontowana na -26m
    Wydajność samej studni max. 2,7m3/h ustalone podczas pompowania.
    W kotłowni gdzie mogę postawić stację max przepływ może być ok. 2m3/h (rura niebieska 32mm 15m, do tego licznik ¾”, kolanka 1” to też przepływ jest dławiony)
    Hydrofor przeponowy 200l ale jak co mogę zmienić na bezprzeponowy 300l (jest miejsce)
    Oczyszczalnia biologiczna ale nie ma problemu jest poprowadzona odrębna kanalizacja na popłuczyny.
    Zużycie m-c na 4 os. ok. 15m3
    Minimalny przepływ chwilowy 1.1m3/h
    Wyniki z badań wody w wodociągach:
    1. żelazo 0,630mg/l (norma 0,2)
    2. mangan poniżej 20ug/l (norma 50)
    3. twardość 131mg/caco3 woda miękka.
    4. pH 7,7
    5. azotyny, azotany jest prawidłowy.

    Preferencje co do stacji:
    - raczej nie chciałbym regeneracji solą czy nadmanganianem.
    - pełna automatyka, włączam i zapominam o temacie.
    Dziękuję za ewentualną pomoc.
    Zbiornik 10x54" ze złożem katalitycznym (G1, Pyrolox, Defeman, itp). Wymaga to napowietrzania, które możesz wykonać w hydroforze (czyli wymiana tego co masz) lub na głowicy odżelaziacza. Płukanie maksymalnym strumieniem jaki uda się uzyskać (powinno być minimum 2,5 m3/h).

  17. #10637
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p_krak

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-518
    Posty
    12

    Domyślnie

    Co sądzicie o odżelaziaczu regenerowanym ozonem na głowicy clack objetościowej?
    https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...erowany-ozonem -clack-p1354-p-1093.html

  18. #10638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_krak Zobacz post
    Co sądzicie o odżelaziaczu regenerowanym ozonem na głowicy clack objetościowej?
    Przecież chciałeś bez regeneracji chemią? A ozon jest jeszcze silniejszym utleniaczem niż nadmanganian czy chlor więc nie wróżę długiego życia Twojej oczyszczalni biologicznej przy takim odżelaziaczu

  19. #10639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p_krak

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-518
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przecież chciałeś bez regeneracji chemią? A ozon jest jeszcze silniejszym utleniaczem niż nadmanganian czy chlor więc nie wróżę długiego życia Twojej oczyszczalni biologicznej przy takim odżelaziaczu
    Mam oddzielną kanalizację (studnię chłonną) na popłuczyny jak by co.
    Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Odżelaziaczem wody Erie Oxydizer PRO 28. Nie trzeba zmieniać hydroforu na bez przeponowy, pytanie czy warto w takie rozwiązanie iść?

  20. #10640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_krak Zobacz post
    Mam oddzielną kanalizację (studnię chłonną) na popłuczyny jak by co.
    To i tak zawsze będzie woda z utleniaczem... a skoro można tego uniknąć (a można bo wodę masz wcale nie straszną) to po co się w to pchać?

    Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Odżelaziaczem wody Erie Oxydizer PRO 28. Nie trzeba zmieniać hydroforu na bez przeponowy, pytanie czy warto w takie rozwiązanie iść?
    Koszt dopłaty do napowietrzania w głowicy jest mniej więcej taki jak wymiany hydroforu. Kwestia tego co wolisz...
    Ale jeśli już to radziłbym podobny układ na dwóch zbiornikach - będzie dłuższy czas kontaktu więc i skuteczność nieco wyższa.

Strona 532 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony