dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 543 z 756
Pokaż wyniki od 10.841 do 10.860 z 15105
  1. #10841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kindly Zobacz post
    W sytuacji gdy filtr wstępny wystarczy do usunięcia koloru jaką kolumnę polecisz do zmiękczenia i usunięcia manganu? Miesięcznie około 13/15m3.
    Jeśli ma to być zmiękczacz to 30 litrów powinno wystarczyć (to zazwyczaj się mieści w zbiornik 10x35). Jeśli złoże wielofunkcyjne to już większy - 38 litrów (zbiornik 10x54).

  2. #10842

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli ma to być zmiękczacz to 30 litrów powinno wystarczyć (to zazwyczaj się mieści w zbiornik 10x35). Jeśli złoże wielofunkcyjne to już większy - 38 litrów (zbiornik 10x54).
    Znalazłem różne złoża wg danych redukujących również mangan, np. Crystal Right CR100 lub CR200, Purolite C100E ale które będzie tutaj optymalne. Jeżeli możesz wskazać konkretne modele urządzeń będę wdzięczny, np. myślałem o głowicy Clack o ile to dobry wybór.

  3. #10843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kindly Zobacz post
    Znalazłem różne złoża wg danych redukujących również mangan, np. Crystal Right CR100 lub CR200, Purolite C100E ale które będzie tutaj optymalne.
    CR owszem - ale już C100E to zwykła żywica zmiękczająca i to z tej niższej średniej półki...
    Inne złoża wielofunkcyjne (poza CR) to AquaMulti i Ecomix.

    Jeżeli możesz wskazać konkretne modele urządzeń będę wdzięczny, np. myślałem o głowicy Clack o ile to dobry wybór.
    Głowica Clack to dobry wybór.
    W zasadzie jak masz wybraną głowicę i złoże to reszta jest mniej istotna. Patrzysz na dodatki, wymiary itp.

  4. #10844
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artur_s

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam, szanownych forumowiczów. Potrzebuję pomocy od fachowców. Oto wyniki analizy wody. Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	418036

    Zbiornik przeponowy o pojemności 300 litrów, studnia głębinowa, lustro wody na 60 metrach. Pompa głębinowa Sumoto 3 kw, wydajność około 8 m3. Służy także do podlewania. Proszę o najlepszą opcję, ponieważ po przeczytany forum pogubiłem się.

  5. #10845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur_s Zobacz post
    Witam, szanownych forumowiczów. Potrzebuję pomocy od fachowców. Oto wyniki analizy wody. Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	418036

    Zbiornik przeponowy o pojemności 300 litrów, studnia głębinowa, lustro wody na 60 metrach. Pompa głębinowa Sumoto 3 kw, wydajność około 8 m3. Służy także do podlewania. Proszę o najlepszą opcję, ponieważ po przeczytany forum pogubiłem się.
    Czy chcesz tylko usunąć żelazo czy także zmiękczyć wodę? Ile wody zużywasz miesięcznie w domu?
    Podlewanie raczej robi się wodą niefiltrowaną.

  6. #10846
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artur_s

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam, najbardziej zależy mi na usunięciu żelaza, chyba że niewiele drożej udało by się zmiękczyć wodę, ale żelazo tr priorytet ponieważ zostają rdzawe ślady. Na potrzeby domu zużywam około 6 - 8 m 3 wody miesięcznie. podlewanie mam na osobnej "nitce" i napisałem o nim z uwagi na wydajność pompy.

  7. #10847
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pendor13

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-147
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem nowy na Forum. Chciałbym zbadać wodę w swoim domu.
    Zauważyłem ciekawa rzecz. Moja 7-io letnia córka odkąd tylko pamiętam ma problemy ze skórą (suchość, szorstkie łokcie itd.). Moje dziewczyny tj. żona i 2 córki pojechały na wakacje do rodziny do Niemiec do Frankfurtu. Były tam 4 tygodnie i ciekawa rzecz...skończyły się problemy skórne u córki. Żona w ogóle nie musiała używać balsamów nawilżających gdzie w Polsce jest tego mnóstwo w łazience. Moje dziewczyny sa w Polsce od 2 tygodni i starsza córka znowu ma brzydkie łokcie i szorstką skórę na plecach. Żona oddelegowała mnie do rozeznania tematu stacji uzdatniania wody.
    Wyczytałem, że najpierw powinienem zbadać wodę w Sanepidzie. Woda z wodociągu.Mieszkam w Tumlinie pod Kielcami.
    Prośba o podpowiedź co powinienem zbadać.
    koszt twardości wody - 20 zł
    azotany - 35 zł

    Może ktoś spotkał się z podobnym tematem. Widząc jak wygląda szyba pod prysznicem w łazience wnioskuję że mam twardą wodę. Na co powinienem zwrócić uwagę?

  8. #10848

    Domyślnie

    Skoro masz wodę z wodociągu to interesuje Ciebie tylko twardość wody. Kup tester kropelkowy Titrant w skali niemieckiej lub francuskiej i sprawdź jaką masz twardość wody. Musisz wiedzieć jakie masz miesięczne zużycie wody i na tej podstawie dobierzesz sobie zmiękczacz. Problemy skórne, suchość jak najbardziej może być od twardej wody. W sumie nic odkrywczego. Twarda woda zawsze źle wypływa na skórę, czy ktoś ma jakieś problemy deramatologiczne skórne czy nie.

  9. #10849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur_s Zobacz post
    Witam, najbardziej zależy mi na usunięciu żelaza, chyba że niewiele drożej udało by się zmiękczyć wodę, ale żelazo tr priorytet ponieważ zostają rdzawe ślady. Na potrzeby domu zużywam około 6 - 8 m 3 wody miesięcznie. podlewanie mam na osobnej "nitce" i napisałem o nim z uwagi na wydajność pompy.
    Jeśli chciałbyś iść w sam odżelaziacz to przydałoby się to zrobić z napowietrzaniem (chociaż przy takim pH może dałoby się nawet bez... ale to gdybanie). Przy zbiorniku przeponowym to problem, więc raczej rozmawialibyśmy o odżelaziaczu ze zintegrowanym napowietrzaniem. A to już koszt rzędu 40000 PLN. Trochę dużo jak na sam odżelaziacz na tak małe przekroczenie...
    Drugą opcją jest filtr wielofunkcyjny, który zmiękczy wodę i usunie żelazo. Nie wymaga napowietrzania, ale za to wymaga soli do regeneracji (nie pisałeś czy masz kanalizację...), a trwałość złoża to ok 5-7 lat. Kosztowo może wyjdzie nawet trochę lepiej bo w okolicach 3500 PLN. Raczej byłby to zbiornik 10x54" z 38 litrami złoża.

  10. #10850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pendor13 Zobacz post
    Prośba o podpowiedź co powinienem zbadać.
    koszt twardości wody - 20 zł
    azotany - 35 zł

    Może ktoś spotkał się z podobnym tematem. Widząc jak wygląda szyba pod prysznicem w łazience wnioskuję że mam twardą wodę. Na co powinienem zwrócić uwagę?
    Możesz zrobić jak pisał emigrus czyli kupić sobie tester i za podobne pieniądze co jedno badanie w sanepidzie będziesz miał tester na wiele pomiarów. Ale możesz też zadzwonić do wodociągów i zapytać o twardość wody - muszą ci udzielić takiej informacji (może nawet jest dostępna gdzieś na stronie www wodociągów?).
    Oczywiście jedno działanie nie wyklucza drugiego, ale będziesz miał dwa źródła.

  11. #10851

    Domyślnie

    Witam,
    po kilkudniowym studiowaniu forum podjąłem decyzję o samodzielnym wymienieniu złoża w odżelaziaczu...

    Żelazo mam 1,5
    Mangan 0,25
    PH 7,5

    butla to 13x54, hydrofor tradycyjny z napowietrzeniem, zużycie wody ok 15-20 m3.
    Do tej pory miałem złoże dolomitowe które jak wyczytałem nie za bardzo radzi sobie z manganem, żelazo usuwało przyzwoicie, ale nie do zera (w pralce na uszczelce i pod prysznicem widać po czasie żółte naloty (cały system pracuje już 6 lat). Na drugim stopniu mam zmiękczacz (ale to nie istotne w tej chwili).

    Tutaj moja prośba do Was.
    Jakie kupić złoże do tego odżelaziacza (katalityczne- Pyrolox, Defeman?)
    Ile tego złoża mam dokupić do mojej butli (pojemność to 103 litry)? Czy wypełnia się ją do połowu (50 litrów Pyroloxu to ok 100 kg złoża?) czy zmieszać je z jakimś złożem dolomitowo/kwarcowym? Ile jest potrzebne podsypki żwirowej i o jakiej gramaturze?

    Kolejna kwestia to jakie ustawić parametry regeneracji złoża? Co ile dni ma być regenerowane, jak długo ma trwać program" backwash" a jak długo "rise"?

    Z góry bardzo dziękuje za ewentualne rady i sugestie.
    pozdrawiam
    Wojtek

  12. #10852
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woypa Zobacz post
    Witam,
    po kilkudniowym studiowaniu forum podjąłem decyzję o samodzielnym wymienieniu złoża w odżelaziaczu...

    Żelazo mam 1,5
    Mangan 0,25
    PH 7,5

    butla to 13x54, hydrofor tradycyjny z napowietrzeniem, zużycie wody ok 15-20 m3.
    Do tej pory miałem złoże dolomitowe które jak wyczytałem nie za bardzo radzi sobie z manganem, żelazo usuwało przyzwoicie, ale nie do zera (w pralce na uszczelce i pod prysznicem widać po czasie żółte naloty (cały system pracuje już 6 lat). Na drugim stopniu mam zmiękczacz (ale to nie istotne w tej chwili).

    Tutaj moja prośba do Was.
    Jakie kupić złoże do tego odżelaziacza (katalityczne- Pyrolox, Defeman?)
    Ile tego złoża mam dokupić do mojej butli (pojemność to 103 litry)? Czy wypełnia się ją do połowu (50 litrów Pyroloxu to ok 100 kg złoża?) czy zmieszać je z jakimś złożem dolomitowo/kwarcowym? Ile jest potrzebne podsypki żwirowej i o jakiej gramaturze?

    Kolejna kwestia to jakie ustawić parametry regeneracji złoża? Co ile dni ma być regenerowane, jak długo ma trwać program" backwash" a jak długo "rise"?

    Z góry bardzo dziękuje za ewentualne rady i sugestie.
    pozdrawiam
    Wojtek
    Proponowalibysmy ze swojej strony złoże kwarcowo-dolomitowe plus do tego oczywiście podsypka. Ilość złoża dla takiej butli wynosi 71 litrów łącznie z podsypką. Ofertę cenową możemy przesłać w wiadomości priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #10853
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pendor13 Zobacz post
    Witam,
    Jestem nowy na Forum. Chciałbym zbadać wodę w swoim domu.
    Zauważyłem ciekawa rzecz. Moja 7-io letnia córka odkąd tylko pamiętam ma problemy ze skórą (suchość, szorstkie łokcie itd.). Moje dziewczyny tj. żona i 2 córki pojechały na wakacje do rodziny do Niemiec do Frankfurtu. Były tam 4 tygodnie i ciekawa rzecz...skończyły się problemy skórne u córki. Żona w ogóle nie musiała używać balsamów nawilżających gdzie w Polsce jest tego mnóstwo w łazience. Moje dziewczyny sa w Polsce od 2 tygodni i starsza córka znowu ma brzydkie łokcie i szorstką skórę na plecach. Żona oddelegowała mnie do rozeznania tematu stacji uzdatniania wody.
    Wyczytałem, że najpierw powinienem zbadać wodę w Sanepidzie. Woda z wodociągu.Mieszkam w Tumlinie pod Kielcami.
    Prośba o podpowiedź co powinienem zbadać.
    koszt twardości wody - 20 zł
    azotany - 35 zł

    Może ktoś spotkał się z podobnym tematem. Widząc jak wygląda szyba pod prysznicem w łazience wnioskuję że mam twardą wodę. Na co powinienem zwrócić uwagę?
    Witam,
    Proponujemy kompletną analizę wody. Szczegóły w stopce poniżej. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #10854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woypa Zobacz post
    Witam,
    po kilkudniowym studiowaniu forum podjąłem decyzję o samodzielnym wymienieniu złoża w odżelaziaczu...

    Żelazo mam 1,5
    Mangan 0,25
    PH 7,5

    butla to 13x54, hydrofor tradycyjny z napowietrzeniem, zużycie wody ok 15-20 m3.
    Do tej pory miałem złoże dolomitowe które jak wyczytałem nie za bardzo radzi sobie z manganem, żelazo usuwało przyzwoicie, ale nie do zera (w pralce na uszczelce i pod prysznicem widać po czasie żółte naloty (cały system pracuje już 6 lat). Na drugim stopniu mam zmiękczacz (ale to nie istotne w tej chwili).

    Tutaj moja prośba do Was.
    Jakie kupić złoże do tego odżelaziacza (katalityczne- Pyrolox, Defeman?)
    Ile tego złoża mam dokupić do mojej butli (pojemność to 103 litry)? Czy wypełnia się ją do połowu (50 litrów Pyroloxu to ok 100 kg złoża?) czy zmieszać je z jakimś złożem dolomitowo/kwarcowym? Ile jest potrzebne podsypki żwirowej i o jakiej gramaturze?

    Kolejna kwestia to jakie ustawić parametry regeneracji złoża? Co ile dni ma być regenerowane, jak długo ma trwać program" backwash" a jak długo "rise"?

    Z góry bardzo dziękuje za ewentualne rady i sugestie.
    pozdrawiam
    Wojtek
    Jeśli chcesz wymienić złoże na inne niż pierwotnie było to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Musisz sprawdzić czy elementy głowicy będą pasowały do nowego złoża (restryktor), musisz sprawdzić czy przepływ jest wystarczający (wydajność pompy), czy sterownik ma możliwość regulacji długości cykli. Przy wymianie może się też okazać, że potrzebujesz też wymienić rurę dystrybucyjną i kosz górny w zbiorniku (chociaż mogą też być w porządku).

    Co do wyboru złoża to masz całkiem dobre pH do usuwania żelaza i manganu. W tej sytuacji możesz dać samo złoże katalityczne (takie jak piszesz - Pyrolox, Defeman, G1) lub wymieszać je z piaskiem 0,7-1,2 mm (będzie taniej ale czy skuteczniej...?) Nie widzę sensu mieszania złoża dolomitowego (które z założenia ma regulować pH). Objętość 50 litrów (czyli 100 kg) powinna być w sam raz (worki są po ok 25-27 kg czyli 4 worki).
    Na podsypkę dajesz żwirek 2-3 mm - jeden worek 25 kg wystarczy. Tylko nie kupuj najtańszego "żwiru z rzeki" tylko normalny "piasek kwarcowy" do uzdatniania wody.

    Po wymianie złoża musisz zrobić solidne pierwsze płukanie. Później ustawiasz regenerację co kilka dni (przykładowo co 4) i obserwujesz (a najlepiej badasz wodę testerem). Jeśli jest OK pod koniec cyklu to możesz próbować wydłużać czas między regeneracjami (ale bez przesady - nie rzadziej niż co 7-8 dni).
    Zazwyczaj ok 10 min Backwashu i 5-6 min Rinse jest wystarczającą wartością, ale to też jest zależne od konkretnego przypadku. Dobrze jest obserwować ścieki z regeneracji i można te wartości regulować. Oczywiście przy założeniu, że przepływ w czasie płukania jest prawidłowy - dla tych ciężkich złóż i butli 13x54" to ok 5,3-5,7 m3/h.

  15. #10855

    Domyślnie

    Witam,
    jakiś czas temu prosiłem o poradę odnośnie zmiękczacza i otrzymałem odpowiedź, że odpowiednie złoże dla moich warunków to 20-25 dm3 objętości. Przymierzam się teraz do zakupu i wstępnie zdecydowałem się na poniższe:
    viessmann aquahome 20 ( https://allegro.pl/viessmann-zmiekcz...2.html#thumb/3 )
    water technic 26 ( https://allegro.pl/zmiekczacz-wody-w...120285017.html )
    Mogę prosić o informację, który z nich byłby lepszym wyborem? A może powinienem szukać innego zmiękczacza?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  16. #10856

    Domyślnie

    Podaj jeszcze raz twardość wody i zużycie miesięczne.

  17. #10857

    Domyślnie

    Twardość wody na poziomie 18dH, zużycie 10m3.

  18. #10858
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rahlus Zobacz post
    Witam,
    jakiś czas temu prosiłem o poradę odnośnie zmiękczacza i otrzymałem odpowiedź, że odpowiednie złoże dla moich warunków to 20-25 dm3 objętości. Przymierzam się teraz do zakupu i wstępnie zdecydowałem się na poniższe:
    viessmann aquahome 20
    water technic 26
    Mogę prosić o informację, który z nich byłby lepszym wyborem? A może powinienem szukać innego zmiękczacza?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Ten water technic ma ciekawy opis...:
    1. Produkowany jest w Belgii z zachowaniem najwyższych standardów przez jedną z wiodących na świecie amerykańskich firm ...
    ...
    11. Jego marka należy do rodzinnej polskiej firmy, ...

    Normalnie wash&go

    A poważniej to oba wyglądają solidnie. Oczywiście można się czepiać szczegółów, ale oba na pewno będą działać.

  19. #10859

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ten water technic ma ciekawy opis...:
    1. Produkowany jest w Belgii z zachowaniem najwyższych standardów przez jedną z wiodących na świecie amerykańskich firm ...
    ...
    11. Jego marka należy do rodzinnej polskiej firmy, ...

    Normalnie wash&go

    A poważniej to oba wyglądają solidnie. Oczywiście można się czepiać szczegółów, ale oba na pewno będą działać.
    Dziękuję za szybką odpowiedź Punkty 1 i 11, też mi się rzuciły w oczy, chociaż nie ukrywam że za water technic przemawia wg mnie większe złoże i wiem jaką głowicę ma zamontowaną (erie). Z kolei Viessmann nie podaje zbyt wielu danych w specyfikacji...

  20. #10860

    Domyślnie

    Ten Water Technic to nic innego jak podróbka/klon Erie Sentencia.

Strona 543 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony