dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 557 z 755
Pokaż wyniki od 11.121 do 11.140 z 15099
  1. #11121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    1 .15 litrów złoża wystarczy dla 5 m3 wody do kotła. Na całe zużycie 10 m3 to już faktycznie potrzeba 25-30 litrów złoża.

    2. Nie jest gorszy. Zalecenie (takie "higieniczne") mówi, żeby regeneracja zmiękczacza nie była rzadziej niż co dwa tygodnie. Mając "za duży" zmiękczacz nie wykorzystasz jego pojemności w tym czasie. Ale skoro to woda do kotła to w sumie takie zalecenie możesz sobie darować... i robić regenerację co miesiąc czy dwa... ale jeśli w tym czasie na złożu pojawią się jakieś bakterie czy osady to jego skuteczność spadnie.

    3. Wąż popłuczyn ze zmiękczacza ma średnicę ok 12 mm i jest dość elastyczny. Może udałoby Ci się gdzieś przebić z jego poprowadzeniem?

    4. A masz możliwość zmiękczania wody na wejściu i puszczenia osobnej rury do jednego kranu w kuchni?

    5. Jaki masz z tym problem? Kamień?
    ad.1 - jasne
    ad.2 - też jasne, ewentualnie można ustawić ręcznie czasową regenerację ale chyba to nie ma sensu
    ad.3 - prosto to mogę przebić się przez ścianę zewnętrzną i na ogród ale to zdewastuje trawnik itp lub kopać do zewnętrznej kanalizy na głębokość jakieś 1,0m (dewastacja ogrodu) i długość jakieś 7-8m
    lub mała przepompownia z podniesieniem na jakieś 7 m w górę i do pionu w odl. też 7m - chyba bez sensu.
    Przepompownia musiała by się uruchamiać automatycznie.
    ad.4 - nie mam takiej możliwości, można kupować wodę w butelkach lub w zbiorniku ale tego bym nie chciał.
    Problemem i tak pozostaje p. 3
    ad.5 - wg serwisu jest do zatykanie się wlotu zimnej wody na skutek "rozpuszczania się" anody w zasobniku wody w kotle.
    Osad z anody oblepia rurkę wlotową.

  2. #11122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    ad.3 - prosto to mogę przebić się przez ścianę zewnętrzną i na ogród ale to zdewastuje trawnik itp lub kopać do zewnętrznej kanalizy na głębokość jakieś 1,0m (dewastacja ogrodu) i długość jakieś 7-8m
    lub mała przepompownia z podniesieniem na jakieś 7 m w górę i do pionu w odl. też 7m - chyba bez sensu.
    Przepompownia musiała by się uruchamiać automatycznie.
    Nie musisz mieć przepompowni - popłuczyny wychodzą ze zmiękczacza pod ciśnieniem (praktycznie tylko minimalnie mniejszym niż to w czasie pracy). Taka wysokość powinna być możliwa do osiągnięcia - trzeba by tylko przewidzieć nieco dłuższy czas płukania, żeby to co zostanie w wężu było w miarę czystą wodą.

    ad.4 - nie mam takiej możliwości, można kupować wodę w butelkach lub w zbiorniku ale tego bym nie chciał.
    A przemyślałeś w ogóle czy warto? Bo kilka raz już to rozważaliśmy na forum i zazwyczaj jednak wniosek był taki, że nie ma co kombinować...

    ad.5 - wg serwisu jest do zatykanie się wlotu zimnej wody na skutek "rozpuszczania się" anody w zasobniku wody w kotle.
    Osad z anody oblepia rurkę wlotową.
    Może to kwestia anody? Wymiana na inny typ?

  3. #11123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Może to kwestia anody? Wymiana na inny typ?
    Anoda jest fabryczna. Kolejna też taka będzie żeby nie było że to wina anody.
    Problemem może być instalacja wody wykonana w miedzi i włączona do wlewki do zasobnika wykonanej ze stali nierdzewnej.
    Ta wlewka (rurka z dziurkami) zarasta ciemnobrązowym szlamem z anody i kamieniem.
    Kamieniem zarasta tez cała pionowa rurka ze stali nierdzewnej z wyjściem ciepłej wody ze zbiornika c.w.u.
    Na górze też może mieć dziurki wylotowe na jak analogiczna na wejściu zimnej wody.
    Wężownica nie zarasta.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180715_185622.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	422378
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180715_201352.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	422379
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180715_185608.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	422380

    Szlam z anody zbiera się na dnie zbiornika z c.w.u.

  4. #11124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Anoda tak wygląda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180715_202448 Anoda.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	422381

  5. #11125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Anoda tak wygląda
    Faktycznie zeżarta...
    No to twoja decyzja którą wodę i jak zmiękczać...

  6. #11126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Znaczy działa.
    Jedni mówią że czas najwyższy na wymiana i inni że można poczekać aż prawie cała zniknie.

  7. #11127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartezzx

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-481
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.
    Koledzy/koleżanki pomóżcie proszę
    Od 3 dni czytam ten temat, strona po stronie, ale już się pogubiłem w tym wszystkim
    Za 2 tygodnie muszę się przeprowadzić do domu gdzie woda jest brana ze studni (mam ją wspolnie z sąsiadem, najpierw do niego a następnie do mnie dochodzi). Wyniki wody są takie jak na zdjęciu poniżej:
    Wysłałem te wyniki do paru firm z mojego miasta (Białystok) dostałem różne oferty:
    1A: https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...duo-10x54.html
    1B: https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...w-1-5m3-h.html

    2A: Odżelaziacz- model SUPREME OXYLINE 56 PLUS-TM
    2B: Zmiękczacz- model AZ/NIKE-XL/25/O- wersja objętościowa

    3: Eko-Optima 50/O 762 AM - Urządzenie dwuelementowe ze sterownikiem
    objętościowym Logix 255/762, butla 13x44, zbiornik soli 100l, 48l złoża

    4: Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower M + Napowietrzacz 3/4" + Zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 300 litrów z dyszą rozbryzgową

    5: Stacja Viessmann Aquamix-N (złoże chyba C)

    Czy któraś opcja wydaje się odpowiednia? Ja już zdurniałem poważnie i nie wiem czego się chwycić, bardzo proszę pomóżcie....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	422434

  8. #11128
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzozef83 Zobacz post
    Witam wszystkich!
    Wyniki badań ze studni głębinowej:
    stężenie jonów amonowych <0,050 mg/l
    PH 7,1
    twardość ogólna 208 mg/l
    stężenie żelaza 1080 ug/l
    stężenie manganu 480 ug/l

    Jak widać żelazo pięć razy ponad normę, mangan 8 razy. Próbuje znaleźć informacje na internecie jak to uzdatnić ale natłok informacji powala. Woda będzie używana do domu rodzinnego spożycie, mycie, pranie... 5 osobowa rodzina.
    Widzę że tutaj dużo osób ogarnia ten temat, może ktoś podpowie co będzie najbardziej odpowiednie ?
    System uzdatniania w tym przypadku można oprzeć na dwóch technologiach: klasyczne odżelaziania z napowietrzaniem lub system wielofunkcyjny łącznie ze zmiękczaniem wody.
    Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz możliwości jeśli chodzi o miejsce na system uzdatniania
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #11129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartezzx Zobacz post
    Za 2 tygodnie muszę się przeprowadzić do domu gdzie woda jest brana ze studni (mam ją wspolnie z sąsiadem, najpierw do niego a następnie do mnie dochodzi). Wyniki wody są takie jak na zdjęciu poniżej:
    Powiedz coś więcej o układzie hydraulicznym - jaka pompa? jaki hydrofor? gdzie idą ścieki? jakie jest zużycie wody? czy uzdatnianie ma być tylko do Twojego domu czy też do sąsiada?

    Wysłałem te wyniki do paru firm z mojego miasta (Białystok) dostałem różne oferty:
    ...
    Czy któraś opcja wydaje się odpowiednia?
    To zależy czego oczekujesz... zakres propozycji jest dość szeroki. Czy chcesz wodę doprowadzić do "normy" czy także zmiękczyć? Jeśli też zmiękczyć to czy może być do zera czy tylko częściowo (woda pitna)?

  10. #11130
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartezzx

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-481
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pompa w studni to Grundfos SQ 3-65, jaki hydrofor to kurde nie wiem bo to u sąsiada jest, ja u siebie nie mam żadnego. Ścieki będą szły do szamba 9m3. Zuzycie wody to nie wiem, będzie takie jak przeważnie u rodziny 3 osobowej. Uzdatnianie tylko do mojego domu bo sąsiad ma swoją stację (moja woda która idzie od niego nie przechodzi przez jego stację).
    Ogólnie chciałbym żeby stacja doprowadziła wodę do normy a co do zmiękczacza to na pewno też chcę żeby był. Mamy problem z suchością skóry itp więc skupić się chcę żeby woda nie była twarda, nie musi być do picia, chyba że da się coś zrobić żeby i dało się pić
    Z góry dzięki za chęć pomocy

  11. #11131
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartezzx Zobacz post
    Pompa w studni to Grundfos SQ 3-65, jaki hydrofor to kurde nie wiem bo to u sąsiada jest, ja u siebie nie mam żadnego. Ścieki będą szły do szamba 9m3. Zuzycie wody to nie wiem, będzie takie jak przeważnie u rodziny 3 osobowej. Uzdatnianie tylko do mojego domu bo sąsiad ma swoją stację (moja woda która idzie od niego nie przechodzi przez jego stację).
    Ogólnie chciałbym żeby stacja doprowadziła wodę do normy a co do zmiękczacza to na pewno też chcę żeby był. Mamy problem z suchością skóry itp więc skupić się chcę żeby woda nie była twarda, nie musi być do picia, chyba że da się coś zrobić żeby i dało się pić
    Z góry dzięki za chęć pomocy
    W przypadku zastosowania opcji nr 4, woda będzie pozbawiona żelaza, manganu, jonu amonowego a także będzie zmiękczona. Jest to urządzenie wielofunkcyjne które, jednocześnie usuwa wcześniej wymienione parametry wody. Woda będzie zdatna do picia po takim systemie jednak należy studnie przechlorować ze względu na obecność bakterii w wodzie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #11132
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartezzx

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-481
    Posty
    9

    Domyślnie

    Siarkowodór też będzie wyeliminowany? A jak mam przechrolorować studnię ? Nigdy tego nie robiłem :/ Jeszcze takie pytanie, bo hydrofor musi być bezprzeponowy koniecznie tak ? Bo mam dostęp do przeponowego 150L Wimest. Z tych 5 opcji tylko 4 będzie ok ?

  13. #11133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartezzx Zobacz post
    Pompa w studni to Grundfos SQ 3-65, jaki hydrofor to kurde nie wiem bo to u sąsiada jest, ja u siebie nie mam żadnego. Ścieki będą szły do szamba 9m3. Zuzycie wody to nie wiem, będzie takie jak przeważnie u rodziny 3 osobowej. Uzdatnianie tylko do mojego domu bo sąsiad ma swoją stację (moja woda która idzie od niego nie przechodzi przez jego stację).
    Ogólnie chciałbym żeby stacja doprowadziła wodę do normy a co do zmiękczacza to na pewno też chcę żeby był. Mamy problem z suchością skóry itp więc skupić się chcę żeby woda nie była twarda, nie musi być do picia, chyba że da się coś zrobić żeby i dało się pić
    Z góry dzięki za chęć pomocy
    W takiej sytuacji raczej nie potrzebujesz hydroforu bezprzeponowego i napowietrzania bo to atrybuty potrzebne do odżelaziacza, który produkuje sporo ścieków. Skoro masz szambo to nie ma sensu iść tą drogą. Po drugie chcesz zmiękczyć wodę więc powinieneś się skupić na stacjach wielofunkcyjnych, a one nie wymagają napowietrzenia wody.
    Wniosek jest taki, że żadna z tych opcji nie jest idealna. Ja bym raczej poszedł w pojedynczą (ale większą) stację wielofunkcyjną.

  14. #11134
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartezzx

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-481
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dowiedziałem się u sąsiada że woda do mnie przechodzi u niego przez hydrofor bezprzeponowy 300L z dyszą rozbryzgową. Czy to coś zmienia?

  15. #11135
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartezzx Zobacz post
    Siarkowodór też będzie wyeliminowany? A jak mam przechrolorować studnię ? Nigdy tego nie robiłem :/ Jeszcze takie pytanie, bo hydrofor musi być bezprzeponowy koniecznie tak ? Bo mam dostęp do przeponowego 150L Wimest. Z tych 5 opcji tylko 4 będzie ok ?
    Koniecznie musi być bezprzeponowy ponieważ tylko przy wykorzystaniu takiego hydroforu usuniemy nieprzyjemny zapach wody. Chlorowanie studni było opisane kilka postów wcześniej. Generalnie nic trudnego, należy wlać podchloryn sodu do studni (ilość zależy od głębokości studni i dokładne dawki można sprawdzić na wielu stronach internetowych) następnie odczekać kilkanaście minut. Uruchamiamy pompę a kolejno odkręcamy każdy kran w domu aby wszędzie było wyraźnie czuć zapach chloru. Gdy tak się stanie zalecamy zakręcenie wszystkich kranów na około 24 h a potem odkręcamy znowu krany do momentu zniknięcia zapachu chloru.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #11136

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Chciałbym poprosić o pomoc w doborze stacji uzdatniania wody.
    Dom jednorodzinny, 4 osoby, zużycie wody około 10-13m3, 2 łazienki. Parametry wody podane przez zakład komunalny:


    Zastanawiam się nad zmiękczaczami:
    Cosmowater Home 22
    Aquahome 20-N
    i taki wynalazek
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...it-p-1114.html
    Co będzie najlepsze?
    Ostatnio edytowane przez Kre_ciu ; 07-12-2018 o 11:16

  17. #11137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kre_ciu Zobacz post
    Dzień dobry,
    Chciałbym poprosić o pomoc w doborze stacji uzdatniania wody.
    Dom jednorodzinny, 4 osoby, zużycie wody około 10-13m3, 2 łazienki. Parametry wody podane przez zakład komunalny:


    Zastanawiam się nad zmiękczaczami:
    Cosmowater Home 22
    Aquahome 20-N
    i taki wynalazek
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zmiekczacz-wody-clack-30-el-lewatit-p-1114.html
    Co będzie najlepsze?
    Wystarczy Ci 25 litrów złoża. "Wynalazek" ma 30 litrów (za dużo), Cosmo i Aquahome mają 22/20 litrów czyli w sumie pasują. Oba są podobne jakościowo... patrzyłbym na cenę i twoje "podoba mi się".

  18. #11138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kre_ciu Zobacz post
    Dzień dobry,
    Chciałbym poprosić o pomoc w doborze stacji uzdatniania wody.
    Dom jednorodzinny, 4 osoby, zużycie wody około 10-13m3, 2 łazienki. Parametry wody podane przez zakład komunalny:


    Zastanawiam się nad zmiękczaczami:
    Cosmowater Home 22
    Aquahome 20-N
    i taki wynalazek
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...it-p-1114.html
    Co będzie najlepsze?
    Zdecydowanie wybierz Aquahome 20-N lub Cosmowater Home 22. Produkowane są przez tego samego producenta. Różnią się od siebie wyglądem i 2 litrami złoża (Cosmowater - 22l, Aquahome - 20l). Kup ten, który Ci się bardziej podoba lub ma lepszą cenę.

  19. #11139

    Domyślnie

    Panowie pomocy
    Jak na piątkowy wieczór to sprawa dość pilna. Wracam do domu i okazuje się że nie mam wody
    Pacjent to studnia głębinowa, głębokość ok 30 m, pompa Sumoto typ 150 1,1 kw, 1,5 HP (z 2010 r.), hydrofor 200 L, odżelaziacz 13x54 złoże greensand plus.
    Objawy - wywala bezpieczniki w trybie natychmiastowym.
    Udało mi się wyjąć pompę ze studni, kabel bez widocznych uszkodzeń, na pompie nie widać żadnych niepokojących znaków. Zabawa jak na piątkowy wieczór z czołówką na czole przednia, ale nikomu nie polecam.
    Plany na jutro, sprawdzić jeszcze raz kabel, ale co potem. Elektrykiem nie jestem i słabo się na tym znam, może uda mi się ściągnąć zaufaną osobę która od strony elektrycznej to sprawdzi, ale coś czuję że to może pompa.

  20. #11140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jesli wywala bezpieczniki to tylko pompa. Ale grzebanie w silniku to raczej sprawa dla serwisu pomp lub elektryka.

Strona 557 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony