dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 574 z 755
Pokaż wyniki od 11.461 do 11.480 z 15099
  1. #11461
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Masz jakieś konkretne pytanie?

    Każdy poleca to co ma w ofercie

    Ładność jest tak subiektywna, że nie podejmę się określenia co spełniałoby ten warunek...
    Co będzie lepsze Water Technik czy CosmoWater Home?

    Fakt zawsze tak było, że każdy poleca swoje, ale w przypadku innych sprzętów można znaleźć w necie testy porównawcze, które maja znamiona obiektywności albo ja udają. Dla zmiękczaczy nawet udawanych nie znalazłem.

    Wystarczająca ładność to jednobryłowość i mało kolorowe.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #11462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Co będzie lepsze Water Technik czy CosmoWater Home?
    Oba modele mają podobną głowicę. WaterTechnic według opisu ze strony mają żywicę monosferyczną Lewatit S1567, a Cosmo - nie znalazłem na stronie informacji.

    Fakt zawsze tak było, że każdy poleca swoje, ale w przypadku innych sprzętów można znaleźć w necie testy porównawcze, które maja znamiona obiektywności albo ja udają. Dla zmiękczaczy nawet udawanych nie znalazłem.
    Są pojedyncze "porównania", ale są tak stronnicze, że można je rozpatrywać tylko w kategorii reklamy.

    Wystarczająca ładność to jednobryłowość i mało kolorowe.
    OK. Takie kryteria spełni większość zmiękczaczy

  3. #11463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pisaliście, że dobry zmiękczacz to dobra głowica i dobre złoże reszta to niuanse.
    Potem parę osób (w tym ja) jak pytała o dany zmiękczacz zazwyczaj była dobra głowica lub złoże (ewentualnie nic).
    Ale nie kojarzę zmiękczacza z oboma dobrymi elementami. Zna ktoś?

    dodatek:
    Znalazłem takie coś.

    Clack + Lewatit:
    https://bluewater24.pl/oszczedny-zmi...it-p-1079.html
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...30-p-1238.html

    Clack + Purolite:
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...as-p-1236.html
    Ostatnio edytowane przez giman ; 27-03-2019 o 21:42 Powód: pogooglałem i dodałem
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #11464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Pisaliście, że dobry zmiękczacz to dobra głowica i dobre złoże reszta to niuanse.
    Potem parę osób (w tym ja) jak pytała o dany zmiękczacz zazwyczaj była dobra głowica lub złoże (ewentualnie nic).
    Ale nie kojarzę zmiękczacza z oboma dobrymi elementami. Zna ktoś?

    dodatek:
    Znalazłem takie coś.

    Clack + Lewatit:
    https://bluewater24.pl/oszczedny-zmiekczacz-wody-clack-30-ws1cl-ze-zlozem-lewatit-p-1079.html
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zmiekczacz-wody-clack-pallas-ck-lewatit-30-p-1238.html

    Clack + Purolite:
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zmiekczacz-wody-cristal-30-clack-pallas-p-1236.html
    Generalnie dobre zestawy... ale diabeł tkwi w szczegółach tych ofert. Różnią się gratisami, dodatkami (np. zawór bypass w jednej ofercie jest, a w innej już nie), opisy też są nieco mylące (np. pojemność zbiornika na złoże jest zawyżona). Nie wiadomo też w jakiej wersji regeneracji jest dany zestaw - np. regeneracja przeciwprądowa razem ze złożem C100E nie ma większego sensu (bo złoże nie jest monosferyczne), a w ogóle nie ma pewności czy to "głowica jest w tej wersji" czy tylko opisują, że "sterownik może pracować z taką głowicą".

  5. #11465

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    witam. proszę o sugestie i podpowiedź jakie urządzenie potrzebne aby zmiękczyć wodę z wodociągu miejskiego. Dom 6 osób. woda wytrąca dużo kamienia. wg pomiarów ph ok7,6. czajnik do odkamieniania po tygodniu. baterie szybko zachodza kamieniem.
    Do Pana potrzeb polecam zmiękczacz wody Cosmowater Exclusive Pure lub Aquahome 30-N. Ewentualnie bardziej ekskluzywne urządzenie eVolution 600 Power.

  6. #11466
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Pisaliście, że dobry zmiękczacz to dobra głowica i dobre złoże reszta to niuanse.
    Potem parę osób (w tym ja) jak pytała o dany zmiękczacz zazwyczaj była dobra głowica lub złoże (ewentualnie nic).
    Ale nie kojarzę zmiękczacza z oboma dobrymi elementami. Zna ktoś?

    dodatek:
    Znalazłem takie coś.

    Clack + Lewatit:
    https://bluewater24.pl/oszczedny-zmi...it-p-1079.html
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...30-p-1238.html

    Clack + Purolite:
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...as-p-1236.html
    Zachęcamy do zapoznania się ze zmiękczaczami marki Ecoperla. Dostępne są wersje zarówno kompaktowe jak i dwuczęściowe. Stosowane w nich są markowe monosferyczne złoża a w przypadku zmiękczaczy dwuczęściowych zastosowana jest także regeneracja Upflow.
    W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11467
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Zachęcamy do zapoznania się ze zmiękczaczami marki Ecoperla. Dostępne są wersje zarówno kompaktowe jak i dwuczęściowe. Stosowane w nich są markowe monosferyczne złoża a w przypadku zmiękczaczy dwuczęściowych zastosowana jest także regeneracja Upflow.
    W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
    Jakiej firmy jest złoże oraz głowica sterująca w modelu Ecoperla Slimline CS 30?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #11468
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jakiej firmy jest złoże oraz głowica sterująca w modelu Ecoperla Slimline CS 30?
    W zmiękczaczu Ecoperla Slimline CS w każdym rozmiarze złoże zmiękczające to monosferyczna żywica Lanxess. Głowica jest oparta o elektrozawory, zaprojektowana przy współpracy z firmą Erie Water Treatment.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #11469
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Sprawdzam złoża, głowice, ceny i takie tam.
    Ale jak przyszło do "umeblowania" pomieszczeń technicznych to pojawił się inny bardzo ważny parametr zmiękczacza - wymiary.
    Większość (prawie wszystkie?) zmiękczacze są bardziej głębokie niż szerokie.
    Np.
    wys. 90-115cm
    szer. 45 (+/-)
    głęb. 60 (+/-)

    A czy są jakieś szerokie a płytkie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #11470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Sprawdzam złoża, głowice, ceny i takie tam.
    Ale jak przyszło do "umeblowania" pomieszczeń technicznych to pojawił się inny bardzo ważny parametr zmiękczacza - wymiary.
    Większość (prawie wszystkie?) zmiękczacze są bardziej głębokie niż szerokie.
    Np.
    wys. 90-115cm
    szer. 45 (+/-)
    głęb. 60 (+/-)

    A czy są jakieś szerokie a płytkie?
    Wynika to z faktu, że wszystkie zmiękczacze mają w swojej konstrukcji te same zbiorniki o standardowych wymiarach. Jeśli chcesz mieć zmiękczacz "szeroki a płytki" to po prostu weź model dwuelementowy i ustaw je obok siebie

  11. #11471
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Wystarczająca ładność to jednobryłowość i mało kolorowe.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    OK. Takie kryteria spełni większość zmiękczaczy
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz mieć zmiękczacz "szeroki a płytki" to po prostu weź model dwuelementowy i ustaw je obok siebie
    Czyli albo ma odpowiednie wymiary albo jest akceptowalny wizualnie.
    Chyba pozostaje dwuelementowy obudowany jakąś szafką.
    Szafka/obudowanie chyba mu nie zaszkodzi?

    ... Albo inaczej, przecież chyba nie muszę ustawiać zmiękczacza tam gdzie mam wyprowadzone rury pod niego. Tylko na przykład kilkadziesiąt centymetrów obok i podłączyć zmiękczacz na jakieś elastyczne rurki. Chyba można?
    Ostatnio edytowane przez giman ; 31-03-2019 o 08:55 Powód: albo inaczej
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #11472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czyli albo ma odpowiednie wymiary albo jest akceptowalny wizualnie.
    Chyba pozostaje dwuelementowy obudowany jakąś szafką.
    Szafka/obudowanie chyba mu nie zaszkodzi?
    Nie zaszkodzi. Tylko weź pod uwagę wentylację, bo to w końcu układ pracujący na wodzie i czasami wilgoć się tam pojawia.

    ... Albo inaczej, przecież chyba nie muszę ustawiać zmiękczacza tam gdzie mam wyprowadzone rury pod niego. Tylko na przykład kilkadziesiąt centymetrów obok i podłączyć zmiękczacz na jakieś elastyczne rurki. Chyba można?
    Można. Są np. węże w oplocie o długości 1m albo i dłuższe.

  13. #11473

    Domyślnie

    Tak wygląda filtr wstępny 10 mikronów po 7 miesiącach z wody wodociągowej. Przez filtr przepłynęło 70812 litrów wody. Przed nim jest jeszcze 100 mikronów Hydra samoczyszczącza, i na dnie hydry były cząsteczki zgnitych kawałków stali. Mało ich było, ale coś było. To nie moje fanty, u mnie przed założeniem filtrów zostało wymienione przyłącze na PE32.
    Na tym filtrze sznurowym jest osadzona rdza. W każdym razie tak mi się wydaje. Wymieniłem filtr na 10 mikronów, ale tym razem piankowy. Żadnych różnic jeżeli chodzi o ciśnienie wody, więc już w ogóle nie wracam do filtrów sznurowych.

    ps. sam filtr oryginalnie jest niebieski - antybakteryjny, Sanic BX od Atlas Filtri.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1400.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	428679  
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 01-04-2019 o 11:45

  14. #11474
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A propos filtrów. Na samym początku instalacji tuż za zestawem wodomierzowym mam zainstalowany filtr samoczyszczący z reduktorem (Honeywell).
    We wszystkich schematach instalacji zmiękczacza jest nakazane zainstalowanie filtra, czy to co mam jest wystarczające czy dodatkowo przed samym zmiękczaczem mam coś jeszcze dołożyć?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #11475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A propos filtrów. Na samym początku instalacji tuż za zestawem wodomierzowym mam zainstalowany filtr samoczyszczący z reduktorem (Honeywell).
    We wszystkich schematach instalacji zmiękczacza jest nakazane zainstalowanie filtra, czy to co mam jest wystarczające czy dodatkowo przed samym zmiękczaczem mam coś jeszcze dołożyć?
    Wystarczy. Taki filtr ma tylko chronić głowicę przed większymi zanieczyszczeniami.

  16. #11476

    Domyślnie

    Witam
    Czy coś powinienem zrobić z tą wodą? Zwłaszcza jeśli chodzi o mętność i twardość? Jest to studnia głębinowa.
    Barwa-8
    Mętność-5
    pH=7.5
    Twardość-200
    Żelazo-0.1
    Mangan-0.03
    Azotany-poniżej 5
    Jon amonowy 0.12
    Chlorki-10
    Przewodność-377

  17. #11477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Witam
    Czy coś powinienem zrobić z tą wodą? Zwłaszcza jeśli chodzi o mętność i twardość? Jest to studnia głębinowa.
    Barwa-8
    Mętność-5
    pH=7.5
    Twardość-200
    Żelazo-0.1
    Mangan-0.03
    Azotany-poniżej 5
    Jon amonowy 0.12
    Chlorki-10
    Przewodność-377
    Na mętność możesz zainstalować filtr mechaniczny lub węglowy. Na twardość nic nie musisz robić, ale jeśli chcesz mieć wodę miękką to możesz rozważyć instalację zmiękczacza...

  18. #11478
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Tak wygląda filtr wstępny 10 mikronów po 7 miesiącach z wody wodociągowej. Przez filtr przepłynęło 70812 litrów wody. Przed nim jest jeszcze 100 mikronów Hydra samoczyszczącza, i na dnie hydry były cząsteczki zgnitych kawałków stali. Mało ich było, ale coś było. To nie moje fanty, u mnie przed założeniem filtrów zostało wymienione przyłącze na PE32.
    Na tym filtrze sznurowym jest osadzona rdza. W każdym razie tak mi się wydaje. Wymieniłem filtr na 10 mikronów, ale tym razem piankowy. Żadnych różnic jeżeli chodzi o ciśnienie wody, więc już w ogóle nie wracam do filtrów sznurowych.

    ps. sam filtr oryginalnie jest niebieski - antybakteryjny, Sanic BX od Atlas Filtri.
    Bardzo doceniamy takie precyzyjne podejście do tematu Zastanawiam się jednak co jest złego we wkładach sznurkowych? Mają nawet większą powierzchnię filtracji niż pianki.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #11479
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Witam
    Czy coś powinienem zrobić z tą wodą? Zwłaszcza jeśli chodzi o mętność i twardość? Jest to studnia głębinowa.
    Barwa-8
    Mętność-5
    pH=7.5
    Twardość-200
    Żelazo-0.1
    Mangan-0.03
    Azotany-poniżej 5
    Jon amonowy 0.12
    Chlorki-10
    Przewodność-377
    Mętność wypadałoby usunąć właśnie poprzez filtrację mechaniczną. Jeśli chodzi o twardość to wszystko zależy od tego czy komuś przeszkadza osadzający się kamień na armaturze czy urządzeniach AGD czy też nie
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #11480

    Domyślnie

    Witam serdecznie forumowych ekspertów.
    Zrobiłem badania wody ze swojej studni wierconej - 12 m głębokości.
    Analiza wody przedstawia się następującą:
    - odczyn - pH 7,5
    - twardość - 22 dH
    - azot amonowy - 0,3 mg/dm3
    - azotany (V) 30 mg/dm3
    - azotyny - 0,05 mg/dm3
    - żelazo ogólne - 0,1mg/dm3
    - mangan - 0,01 mg/dm3.

    Firma zaproponowała mi do wyboru dwa zmiękczacze
    1. Aqua Soft Basic 30V-CK
    2. Aqua Eco 30

    Które powinienem wybrać, może innej firmy.

    Pozdrawiam

Strona 574 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony