dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 579 z 755
Pokaż wyniki od 11.561 do 11.580 z 15099
  1. #11561
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kristo1982

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie ma tu wyników bakteriologii więc ten temat pomijam. Z tych co są nie liczyłbym na usunięcie manganu (ale chyba nie ma takiej potrzeby jeśli woda ma być tylko do kąpieli). Głównie chodzi o żelazo i amoniak - najlepiej byłoby wodę napowietrzyć i odżelazić. Są filtry z napowietrzaniem w jednej butli, ale to koszt ok 4000-5000 i trzeba sprawdzić pompę czy da radę to wypłukać.
    Dostałem ofertę na stację z linka, czy faktycznie to da radę i usunie wszystko żelazo, mangan i amoniak?

    https://bluewater24.pl/wielofunkcyjn...c-a-p-227.html

  2. #11562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristo1982 Zobacz post
    Dostałem ofertę na stację z linka, czy faktycznie to da radę i usunie wszystko żelazo, mangan i amoniak?
    Przez chwilę podziała, ale po chwili (raczej krótszej) będzie już głównie zmiękczać i może trochę żelazo zmniejszy.
    To niewielki system i raczej chwilowe rozwiązanie.

  3. #11563
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kristo1982

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przez chwilę podziała, ale po chwili (raczej krótszej) będzie już głównie zmiękczać i może trochę żelazo zmniejszy.
    To niewielki system i raczej chwilowe rozwiązanie.
    To jak ma chwilę podziałać to może lepiej już system filtrów w oparciu o korpusy big blue, np. 1 filtr sznurkowy 20 mikronów i następnie dwa odżelazniające FCCST20BB. W katalogach podają żywotność wkładu 3-6 miesięcy lub 8 tys litrów. Jeżeli wydajnie by to działało przy moich parametrach wody to wydajność jakby wytrzymał 4 miesiące lub te 8 tys litrów wody to mi by starczyło. Gorzej jeśli podziała tydzień tylko.

  4. #11564
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristo1982 Zobacz post
    To jak ma chwilę podziałać to może lepiej już system filtrów w oparciu o korpusy big blue, np. 1 filtr sznurkowy 20 mikronów i następnie dwa odżelazniające FCCST20BB. W katalogach podają żywotność wkładu 3-6 miesięcy lub 8 tys litrów. Jeżeli wydajnie by to działało przy moich parametrach wody to wydajność jakby wytrzymał 4 miesiące lub te 8 tys litrów wody to mi by starczyło. Gorzej jeśli podziała tydzień tylko.
    To jeszcze gorszy pomysł - te filtry nie są płukane więc wytrzymają krótko i będziesz musiał wymieniać wkłady... a koszt wkładów odżelaziających będzie Ci regularnie przypominał, że jednak to żadna oszczędność.
    Te parametry dotyczą prawie czystej wody, a jeśli nawet im wierzyć to 8 m3 wody to zużycie bardziej na jeden miesiąc.

  5. #11565
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edekzwa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-125
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    5 tys za taki system to sporo... ale nie wiem czy składanie tego samemu da Ci lepszy efekt... możesz próbować. A co do "gwarancji" usunięcia takiej ilości Fe i Mn to bym był ostrożny... pewnie po kilku miesiącach jest szansa na wpracowanie się filtra ale na początku raczej nie będzie usuwał wszystkiego.
    Mógłbyś polecić jakąś firmę co produkuje manualne odżelaziacze ? Znalazłem tylko Wimset i Aqva system. Ewentualnie coś takiego bym mógł że zbiornika spuszczać wodę na zimę ?

  6. #11566

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czy chlorowanie studni było robione dwa razy? Wygląda jakby było nieskuteczne... i teraz albo to procedura chlorowania była błędna, albo jednak woda zawiera bakterie...
    Poza bakteriami woda ma tylko podwyższony mangan... myślę, że zwykły zmiękczacz (o ile chesz wodę zmiękczyć) wystarczyłby na taką wodę - może nie usunie całego manganu, ale odrobinę go zmniejszy. Wydaje mi się to racjonalnym kompromisem między kosztami a zyskami...
    Tak, chlorowanie było robione dwukrotnie. Chlor był dozowany w ilosci większej niż zalecana, prosto do studni. Chyba bez lampy UV się nie obędzie. Pytanie tylko jaką wybrać bo rozpiętość cen jest spora i nie wiem czy zainstalować jakąs zwykłą czy lepiej zainwestować w taką z komputerem, który informuje o awarii itp.?
    Druga sprawa jaki przepływ w instalacji jest optymalny, tak żeby to nie było ledwie sączenie się wody z kranu, czy 1 m3/h jest wystarczający czy to jednak za mało?

    Co do manganu i twardości to pytanie czy instalacja takiej stacji ma sens? https://sklep.osmoza.pl/filtr-multif...ct-p-1472.html
    Jedna z firm zaproponowała coś takiego https://sklep.osmoza.pl/system-usuwa...n1-p-1419.html ale szczerze mówiąc jak mam wydać tyle kasy to już wolę kupić stację która wodę również zmiękczy i oczyści z innych "brudów". Czy moje myślenie jest błędne?

  7. #11567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuska Zobacz post
    Tak, chlorowanie było robione dwukrotnie. Chlor był dozowany w ilosci większej niż zalecana, prosto do studni. Chyba bez lampy UV się nie obędzie. Pytanie tylko jaką wybrać bo rozpiętość cen jest spora i nie wiem czy zainstalować jakąs zwykłą czy lepiej zainwestować w taką z komputerem, który informuje o awarii itp.?
    Całkiem dobre lampy UV robi polska firma TMA. Mają cennik na stronie. Do domowych zastosowań wystarczy. Nie ma co inwestować w komputery tylko okresowo robić dezynfekcję instalacji (dobrze mieć przynajmniej filtr wstępny żeby można było tam wlać podchloryn).

    Druga sprawa jaki przepływ w instalacji jest optymalny, tak żeby to nie było ledwie sączenie się wody z kranu, czy 1 m3/h jest wystarczający czy to jednak za mało?
    W pełni otwarty kran to ok 7 l/min (0,4 m3/h). Raczej nie używasz jednocześnie więcej niż dwóch kranów (otwartych maksymalnie) więc przepływ na poziomie 1 m3/h jest wystarczający.

    Co do manganu i twardości to pytanie czy instalacja takiej stacji ma sens? https://sklep.osmoza.pl/filtr-multifunkcyjny-clack-ecomix-compact-p-1472.html
    Ma sens. Ale jeśli chcesz przyoszczędzić to wystarczy zmiękczacz. Będzie taniej i trwalej i wydajniej, ale mniej skutecznie (a poza twardością masz do usunięcia tylko mangan). Taki kombajn ma sens jak masz kilka problemów z wodą.

    To jest normalny odżelaziacz z ciężkim złożem, do tego dość duży. Wymaga napowietrzania i solidnej pompy do płukania - jak podasz typ swojej pompy to można sprawdzić czy da radę. Na twoje przekroczenia manganu to za dużo...

    ale szczerze mówiąc jak mam wydać tyle kasy to już wolę kupić stację która wodę również zmiękczy i oczyści z innych "brudów". Czy moje myślenie jest błędne?
    Myślenie jest Twoje Nie masz za wiele brudów w tej wodzie. Weź pod uwagę te bakterie - jak je puścisz na złoże to one się tam namnożą... a dezynfekcja złoża jonowymiennego jest trochę trudniejsza (nie możesz puścić po prostu podchlorynu - trzeba pilnować stężenia).

  8. #11568

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Weź pod uwagę te bakterie - jak je puścisz na złoże to one się tam namnożą... a dezynfekcja złoża jonowymiennego jest trochę trudniejsza (nie możesz puścić po prostu podchlorynu - trzeba pilnować stężenia).
    Teraz zgłupiałam Wszędzie piszą, żeby najpierw dać filtr wstępny (piankowy lub sznurkowy), następnie stację a na koniec lampę UV. Ale skoro bakterie będą się namnażać na złożu a nie daj Boże lampa się zepsuje to skażenie wody gotowe...
    Czyli jak to wszystko powinno być ustawione żeby można było co jakiś czas przechlorować studnię?
    Im więcej wiem, tym mniej wiem

  9. #11569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuska Zobacz post
    Teraz zgłupiałam Wszędzie piszą, żeby najpierw dać filtr wstępny (piankowy lub sznurkowy), następnie stację a na koniec lampę UV. Ale skoro bakterie będą się namnażać na złożu a nie daj Boże lampa się zepsuje to skażenie wody gotowe...
    Czyli jak to wszystko powinno być ustawione żeby można było co jakiś czas przechlorować studnię?
    Im więcej wiem, tym mniej wiem
    Niestety nie ma idealnego rozwiązania Kolejność masz słuszną - i możesz studnię chlorować, ale musisz wtedy odcinać stację (lub kontrolować stężenie) aby nie zniszczyć złoża (o ile to złoże jonowymienne, czyli zmiękczacz lub multifunkcyjne). Ewentualnie dać takie złoże które można chlorować - np Crystal Right. I do niego możesz nawet dać głowicę z celą chlorującą, która będzie delikatnie dezynfekować złoże przy każdej regeneracji solanką.

  10. #11570

    Domyślnie

    Dziękuję za cierpliwe odpowiedzi

    Ciekawi mnie jeszcze jaka właściwie powinna być wielkość złoża w takiej kolumnie multifunkcyjnej dla rodziny 4- 5 osobowej. Ta która mnie zainteresowała ma 25 litrów ale widzę, że są tez większe. Czym tu się kierować, jakie to ma znaczenie?

  11. #11571
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuska Zobacz post
    Dziękuję za cierpliwe odpowiedzi

    Ciekawi mnie jeszcze jaka właściwie powinna być wielkość złoża w takiej kolumnie multifunkcyjnej dla rodziny 4- 5 osobowej. Ta która mnie zainteresowała ma 25 litrów ale widzę, że są tez większe. Czym tu się kierować, jakie to ma znaczenie?
    Wielkość złoża ma znaczenie dla skutecznego i długotrwałego procesu oczyszczania wody. 25 litrów to delikatnie mówiąc zbyt mało dla skutecznego i pełnego oczyszczenia wody, dla rodziny 4-5 osobowej. Różnice cenowe pomiędzy urządzeniami z nieco większą ilością złożą nie są na tyle duże żeby warto było oszczędzać w tym aspekcie. Bardzo ważnym punktem jest również jakość tego złoża oraz zastosowana głowica sterująca w urządzeniu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #11572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuska Zobacz post
    Dziękuję za cierpliwe odpowiedzi

    Ciekawi mnie jeszcze jaka właściwie powinna być wielkość złoża w takiej kolumnie multifunkcyjnej dla rodziny 4- 5 osobowej. Ta która mnie zainteresowała ma 25 litrów ale widzę, że są tez większe. Czym tu się kierować, jakie to ma znaczenie?
    25 litrów złoża wielofunkcyjnego będzie się regenerowało co jakieś 3 m3 wody... no i zmiękczy wodę do zera

    Jak już chcesz się decydować na coś takiego to na prawdę weź pod uwagę te bakterie - to jest większy problem niż mangan. Jest chyba tylko jedno złoże, które lubi chlor i robi to co chcesz (usuwa mangan, twardość, żelazno, amoniak) - Crystal Right. W Twoim przypadku radziłbym CR200 i celę chlorującą.

  13. #11573

    Domyślnie

    Im dalej w las tym ciemniej

    Na bakterie zamierzam zastosować lampę TMA V20 lub V25, bo też uważam, że z bakteriami nie ma żartów, zwłaszcza że mamy dwójkę małych dzieci.
    Co do stacji to rozumiem, że zmiękczanie do zera nie jest chyba najzdrowsze? Nie widziałam nigdzie gotowych stacji z zamontowaną celą chlorującą, czyli pewnie trzeba to zmontować samodzielnie, jak miałoby to wyglądać?

    Podsumowując jeśli zastosuję lampę UV to czy w dalszym ciągu szukać zastosowania z chlorem i złożem Crystal right czy z żywica jonowymienną?

    Co do tej ilości złoża to rozumiem, że to źle że będzie się regenerowało co 3 m3? Pisałam do kilku firm i oferty za samą stację są bardzo rozbieżne (2750 - 4500 zł a ilość złoża od 25 do 40 litrów) dlatego tak dopytuję a kwestie finansowe mają tu duże znaczenie ponieważ już wiele niespodzianek spotkało nas podczas budowy i jestem już podwójnie ostrożna z wszelkimi propozycjami "drogich i porządnych" rozwiązań...
    Wiem, że nie da się "dobrze i tanio" ale chcę żeby było maksymalnie zdroworozsądkowo

  14. #11574

    Domyślnie

    W domku jednorodzinnym mam własne ujęci wody, pompa + hydrofor ze zbiornikiem przeponowym (zbiornik do naprawy lub wymiany). Ujęcie jest na głębokości 7 metrów. Całość ma 2-3 lata.
    Zimna woda zaczęła zalatywała starym jajem, więc zleciłem jej analizę. Wyszło że mangan ma przekroczone stężenie, 223 zamiast 50. Żelazo 161 na 200. Pozostałe wskaźniki ją w normie. Zapotrzebowanie na wodą 10-12m/miesiąc.
    Poszukuję propozycji jakie rozwiązanie będzie optymalne w moim przypadku, ewentualnie zlecę wykonie całego systemu uzdatniania wody.
    Lokalizacja Jabłonna od Modlińskiej, czyli peryferie Warszawy.
    Pozdrawiam.

  15. #11575
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adan911 Zobacz post
    W domku jednorodzinnym mam własne ujęci wody, pompa + hydrofor ze zbiornikiem przeponowym (zbiornik do naprawy lub wymiany). Ujęcie jest na głębokości 7 metrów. Całość ma 2-3 lata.
    Zimna woda zaczęła zalatywała starym jajem, więc zleciłem jej analizę. Wyszło że mangan ma przekroczone stężenie, 223 zamiast 50. Żelazo 161 na 200. Pozostałe wskaźniki ją w normie. Zapotrzebowanie na wodą 10-12m/miesiąc.
    Poszukuję propozycji jakie rozwiązanie będzie optymalne w moim przypadku, ewentualnie zlecę wykonie całego systemu uzdatniania wody.
    Lokalizacja Jabłonna od Modlińskiej, czyli peryferie Warszawy.
    Pozdrawiam.
    7m to płytko Co nie zrobisz, mogą się z taką wodą sezonow dziać cuda, to jest spora szansa że woda nie jest dobrze odizolowana od powierchni.
    Cały syf z powierzchni do wody się szybko dostaje, i to nie chodzi o proste badania fizykocheiczne paru parametrów. Wiec ja bym zdecydowanie polecał osmozę do wody pitnej.

    Zalatuje woda ciepła czy zimna?
    Często gdy zalatuje ciepła i jest zbiornik CWU, pomaga wymiana anody w zbiorniku z magnzezowej na aktywną tytanową.

    Jeśli zalatuje też zimna, to nie zaszkodzi studni przechlorować, zwłaszcza że płytka.. Wstawić zbiornik bez przeponowy z napowietrzaniem i odpowietrzaniem. Jak nie pomoże to dobry filtrze złożem katalitycznym, usunie mangan i też siarkowodór (stare jaja). Tu uwga, do pracy takie złoże potrzebuje odpowiedniego pH (czy było badane), pus takie złoża są ciężkie, wiec do wypłukania potrzebują zazwyczaj dosyć solidnej pompy.

    Reasumujac:
    - zalatuje tylko ciepła czy zimna?
    - rodzaj pompy
    - ph Wody.

  16. #11576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuska Zobacz post
    Co do stacji to rozumiem, że zmiękczanie do zera nie jest chyba najzdrowsze?
    To zależy jak do tego podchodzisz... przy bakteriach i tak chyba nie będziesz pić tej wody prosto z kranu więc zmiękczenie do zera nie powinno być problemem zdrowotnym. Bardziej chodzi o kwestie użytkowe takiej wody.

    Nie widziałam nigdzie gotowych stacji z zamontowaną celą chlorującą, czyli pewnie trzeba to zmontować samodzielnie, jak miałoby to wyglądać?
    Jest to element głowicy sterującej (np. w Clacku) albo zewnętrzne urządzenie montowane na linii solanki.

    Podsumowując jeśli zastosuję lampę UV to czy w dalszym ciągu szukać zastosowania z chlorem i złożem Crystal right czy z żywica jonowymienną?
    Lampa UV to "brama" która blokuje 99,99% bakterii. To nie jest nigdy 100%. Jak przed tą bramą dasz stację, na której bakterie się będą mnożyć to ten ułamek procenta, który przejdzie przez bramę, robi się coraz większy.
    Chodzi o to, żeby dać system, który możesz okresowo dezynfekować. A lampa UV będzie takim zabezpieczeniem "na co dzień".

    Co do tej ilości złoża to rozumiem, że to źle że będzie się regenerowało co 3 m3?
    Nie to że źle, tylko dość często, a przez to mało ekonomicznie.

  17. #11577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    7m to płytko Co nie zrobisz, mogą się z taką wodą sezonow dziać cuda, to jest spora szansa że woda nie jest dobrze odizolowana od powierchni.
    Cały syf z powierzchni do wody się szybko dostaje, i to nie chodzi o proste badania fizykocheiczne paru parametrów. Wiec ja bym zdecydowanie polecał osmozę do wody pitnej.

    Zalatuje woda ciepła czy zimna?
    Często gdy zalatuje ciepła i jest zbiornik CWU, pomaga wymiana anody w zbiorniku z magnzezowej na aktywną tytanową.

    Jeśli zalatuje też zimna, to nie zaszkodzi studni przechlorować, zwłaszcza że płytka.. Wstawić zbiornik bez przeponowy z napowietrzaniem i odpowietrzaniem. Jak nie pomoże to dobry filtrze złożem katalitycznym, usunie mangan i też siarkowodór (stare jaja). Tu uwga, do pracy takie złoże potrzebuje odpowiedniego pH (czy było badane), pus takie złoża są ciężkie, wiec do wypłukania potrzebują zazwyczaj dosyć solidnej pompy.

    Reasumujac:
    - zalatuje tylko ciepła czy zimna?
    - rodzaj pompy
    - ph Wody.

    Zalatuje tylko zimna, z ciepłą nie było problemów. Od jakiegoś czasu zapaszku nie ma, ale pewnie powróci.
    PH wody 7,6.
    Wydajności pompy nie pamiętam, ale pewnie jakaś taniocha. Była w zestawie ze zbiornikiem z napisem Omnigena. Wieczorem sprawdzę wydajność pompy.

    Dojrzewam do założenia filtra ze złożem, tylko nie wiem jakim. Zbiornik i pompę wymienię przy okazji, jaki i pozostały osprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Adan911 ; 29-04-2019 o 12:12

  18. #11578
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adan911 Zobacz post
    Zalatuje tylko zimna, z ciepłą nie było problemów. Od jakiegoś czasu zapaszku nie ma, ale pewnie powróci.
    PH wody 7,6.
    Wydajności pompy nie pamiętam. Wieczorem sprawdzę.
    pH ujdzie.
    Jak zalatuje zimna to hydrofor z napowietrzaniem + filtr z dobrym złożem katalitycznym. Wydajność pompy kluczowa.

  19. #11579
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adan911 Zobacz post
    W domku jednorodzinnym mam własne ujęci wody, pompa + hydrofor ze zbiornikiem przeponowym (zbiornik do naprawy lub wymiany). Ujęcie jest na głębokości 7 metrów. Całość ma 2-3 lata.
    Zimna woda zaczęła zalatywała starym jajem, więc zleciłem jej analizę. Wyszło że mangan ma przekroczone stężenie, 223 zamiast 50. Żelazo 161 na 200. Pozostałe wskaźniki ją w normie. Zapotrzebowanie na wodą 10-12m/miesiąc.
    Poszukuję propozycji jakie rozwiązanie będzie optymalne w moim przypadku, ewentualnie zlecę wykonie całego systemu uzdatniania wody.
    Lokalizacja Jabłonna od Modlińskiej, czyli peryferie Warszawy.
    Pozdrawiam.
    Na taki problem proponujemy wstępne napowietrzanie wody (napowietrzacz + hydrofor bezprzeponowy 300 litrowy) + odżelaziaczo-odmanganiacz. PRzed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić model pompy oraz głębokość na jakiej jest lustro wody w studni.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #11580
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicedrain

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy złoże Lewatit S1567 oprócz wymiany jonów magnezu i wapnia "wyłapuje" inne jony chociaż w niewielkim stopniu np. mangan/żelazo ?

Strona 579 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony