dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 588 z 755
Pokaż wyniki od 11.741 do 11.760 z 15099
  1. #11741
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Solanka jest zasysana do butli.

  2. #11742

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Trudno powiedzieć czy to będzie 30, 50 czy 80%... ale na pewno będzie mniej niż teraz.


    Taka ilość nie może być widoczna w znacznych ilościach. Albo to nie żelazo widzisz, albo badania są błędne.


    Mętność też nie jest jakaś ogromna. Zazwyczaj może to być efekt substancji rozpuszczonych w wodzie (czego nie potwierdzają wyniki analiz) lub zanieczyszczeń mechanicznych (które można odfiltrować na prostym filtrze mechanicznym).
    Jeżeli chodzi o widoczne efekty obecności żelaza to w rotametrze od podłogówki coś się osadza rudawego, podobnie miałem w zaworze czerpalnym na zewnątrz, nie było tam przez dłuższy czas uszczelki i woda podczas użytkowania się sączyła spod gwintu, wkładałem uszczelkę i na złączce też było trochę rdzawego osadu.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Moim zdaniem pozbędziesz się swojego problemu nawet stosując zmiękczacz. Przy takich wartościach twardości, żelaza i manganu, które i tak są na bardzo dobrym poziomie, to zastosowane złoże nie tylko jeszcze bardziej zmiękczy Ci wodę, a nawet będzie w stanie usunąć żelazo i mangan praktycznie do zera. Zastosuj do tego większy filtr mechaniczny narurowy do pozbycia się mętności. Jeżeli Twoja instalacja wodociągowa jest miedziana, czy stalowa, to warto byłoby się również zastanowić nad kolumną do podnoszenia pH, gdyż przy tak niskiej wartości pH, rury z takiego typu materiałów są w stanie korodować.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu w kwestii doboru urządzeń.
    Instalacja wodna z PP/PEX więc tutaj ryzyka uszkodzenia instalacji raczej niewielkie, kwestia odczynu samej wody do spożywania, gdzieś pobieżnie widziałem materiały o zbawiennym wpływie wody o odczynie zasadowym ale na ile to marketing nie wiem, raczej nie będę na razie chciał inwestować w stację podnoszącą jedynie pH za x tyś. pln.

    Dzięki za podpowiedzi i zainteresowanie dla Was obu, teraz będzie trochę łatwiej coś konkretniej decydować.

  3. #11743
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    Hej,
    moje zużycie to około 4-5 m3 na miesiąc. Generalnie twardość wody nie jest była przeze zmierzona, podobno mam wodę z dwóch ujęć- dostarczone dane przez wodociągi to 16 oraz 21 stopni niemieckich. Myślę, że to odpowiada prawdzie- woda jest naprawdę twarda.
    Jest to dom jednorodzinny, sam zmiękczacz stałby w garażu. Standardowo, im mniejszy tym lepszy, ale jak będzie jakiś dwuelementowy, to też da radę go ustawić.
    Gdzieś przeczytałem, że koszty montażu to jakieś 500pln. Czy to nie jest czasem sporo? Podobno materiały to jakieś 300-400 pln, co wchodzi tutaj do kompletu?

    Z ciekawostek, co sądzicie o zmiękczaczu AEG, który jest dostępny w Leroy? Czy wiadomo na jakich komponentach jest? Co kusi, to usługa uruchomienia gratis.

  4. #11744

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj otrzymałem pełne wyniki badań mojej wody.
    Na pierwszy rzut oka chyba nie jest tragicznie, ale martwią mnie naprawde bardzo wysoka twardość wody i duża ilość siarczanów (woda ma raczej delikatnie metaliczny zapach niż "stare jajo").

    Czy mogę poprosić któregoś z forumowych ekspertów o pomoc w doborze urządzenia do uzdatniania tego ustrojstwa?
    Myślę o uzdatnianiu w granicach rozsądku, w przeciągu kilku lat napewno pojawi się możliwość podpiecia do wodociągu dlatego nie chciałbym inwestować w to całego majątku.

    bakterie z grupy coli NPL/100ml 0 0
    Escherichia coli NPL/100ml 0 0
    paciorkowce kałowe jtk/100ml 0 0
    żelazo ogólne mg/l 0,697 0,200
    jon amonowy mg/l 0,22 0,50
    azotyny mg/l <0,01 0,5
    azotany mg/l <2 50
    mangan mg/l 0,32 0,050
    barwa mg/l Pt 5 15
    mętność NTU 2,8 1,0
    zapach - nieakceptowalny akcept. i bnz
    pH - 7,1 6,5 - 9,5
    temperatura przy pomiarze pH oC 24,5 -
    przewodność elektryczna właściwa w 25oC uS/cm 2150 2500
    twardość ogólna mg/l CaCO3 1421 60 - 500
    indeks nadmanganianowy (utlenialność) mg/l <0,7 5,0
    chlorki mg/l 11 250
    siarczany mg/l 967 250

    Mogę jedynie dodać że twardość węglanowa zmierzona testem kropelkowym wyniosła 25 dH.

    Zapotrzebowanie na wodę to 4/5 osobowa rodzina (z projektu wychodzi ok 0,7 m3/doba)
    Pompa głebinowa Grundfos SQ 3-65, na wysokości gruntu ciśnienie ok 6,5 bar
    Odległość studni od kotłowni ok 17-18 m

    Z góry dziękuję za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez lima1112 ; 05-08-2019 o 15:10

  5. #11745
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał JohnnyXXX Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania wody.
    Główny powód dużo kamienia.

    Zużycie wody 10-12 m3
    2 dorosłych i 2 dzieci (3 i 2 lata)
    Wyniki wody - SUW Lipińska
    Załącznik 433235
    Masz bardzo twardą wodą. Sugerowałbym zmiękczacz serii Ecoperla Softower S lub M - pierwszy z nich posiada 30 l złoża jonowymiennego, drugi zaś 40 l. Różnica w częstotliwości regeneracji wyniesie ok. 3 dni. Po więcej informacji zapraszam do bezpośredniego kontaktu we wiadomości prywatnej.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #11746
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał makthom Zobacz post
    Hej,
    moje zużycie to około 4-5 m3 na miesiąc. Generalnie twardość wody nie jest była przeze zmierzona, podobno mam wodę z dwóch ujęć- dostarczone dane przez wodociągi to 16 oraz 21 stopni niemieckich. Myślę, że to odpowiada prawdzie- woda jest naprawdę twarda.
    Jest to dom jednorodzinny, sam zmiękczacz stałby w garażu. Standardowo, im mniejszy tym lepszy, ale jak będzie jakiś dwuelementowy, to też da radę go ustawić.
    Gdzieś przeczytałem, że koszty montażu to jakieś 500pln. Czy to nie jest czasem sporo? Podobno materiały to jakieś 300-400 pln, co wchodzi tutaj do kompletu?

    Z ciekawostek, co sądzicie o zmiękczaczu AEG, który jest dostępny w Leroy? Czy wiadomo na jakich komponentach jest? Co kusi, to usługa uruchomienia gratis.
    Witaj, biorąc pod uwagę parametry Twojej wody, a także ile wynosi średniomiesięczne zużycie wody, proponowałbym Ci zmiękczacz Ecoperla Toro, w którym zawarte jest 20 l złoża, ewentualnie i mniejszej objętości złoża Ecoperla Slimline CS 11.
    Koszty montażu zwykle zależą od kilku zmiennych, więc jest to kwestia bardzo indywidualna.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11747
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    Widzę, że Toro ma fajne złoże. Ecoperla slimline? Jakie ma zalety nad Toro? Jak to wygląda jakościowo w porównaniu do Clacka? Ile lat jest gwarancja?

    Jakieś alternatywy?

  8. #11748

    Domyślnie

    A co sądzicie o Komeo firmy Comap?

    Nie jest to przypadkiem rozwiązanie lepsze niż wszystkie te uzdatniacze razem wzięte.... Bo i mega ekologiczne i renomowany producent (który wymyślił wiele rzeczy ze współczesnej hydrauliki) i bez zbędnych kosztów typu zakup soli, zmarnowana woda itp.

    Dla mnie zmiękczacze mają za dużo wad nie do przyjęcia i szukam alternatywnego rozwiązania. Ewentualnie może możecie coś jeszcze doradzić.

  9. #11749

    Exclamation Odżelaziacz do wody

    Witam
    mam następujące wyniki wody

    Ph - 7,2 (6,5-9,5)
    Barwa 164 (po godzinie 50 (15 mg/l Pt)
    mętność - 8 (po godzinie 31) (1 ptu)
    Żelazo - 2,77 (0,2 mg/l)
    mangan 0,11 (0,05 mg/l)
    chlorki - 2 (250 mg/l)
    siarczany 0 (250 mg/l)
    Amoniak - 0,77 (0,5 mg/l)
    Twardość ogol. - 12,7 N, 216 mgl CaCO3 960-500 mg/l CaCO3)
    magnez 18 (30-125 mg/l)

    Woda ze studni kopanej, używana nieregularnie w budynku gospodarczym , sporadycznie w domu mieszkalnym, do nawadniania,
    pompa divertron 1200 ze zbiornikiem przeponowym 80l, można odprowadzić dużą ilość ścieków z płukania złoża,
    Proszę o poradę jaki sprzęt należy zakupić aby poprawić parametry wody

  10. #11750
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał makthom Zobacz post
    Widzę, że Toro ma fajne złoże. Ecoperla slimline? Jakie ma zalety nad Toro? Jak to wygląda jakościowo w porównaniu do Clacka? Ile lat jest gwarancja?

    Jakieś alternatywy?
    Zarówno Toro, jak i Slimline mają złoże Lewatit S1567. Toro to najbardziej budżetowa wersja zmiękczacza, ale jakościowo też jest bardzo dobry. Slimline ma polski sterownik oraz bardziej oszczędną regenerację. Jeżeli chodzi o Clack to jakościowo będzie to samo co Slimline, tylko w dwuczęściowej obudowie. Okres gwarancji to 2 lata.

    Alternatywą jest również zmiękczacz IQsoft.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #11751
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg74 Zobacz post
    Witam
    mam następujące wyniki wody

    Ph - 7,2 (6,5-9,5)
    Barwa 164 (po godzinie 50 (15 mg/l Pt)
    mętność - 8 (po godzinie 31) (1 ptu)
    Żelazo - 2,77 (0,2 mg/l)
    mangan 0,11 (0,05 mg/l)
    chlorki - 2 (250 mg/l)
    siarczany 0 (250 mg/l)
    Amoniak - 0,77 (0,5 mg/l)
    Twardość ogol. - 12,7 N, 216 mgl CaCO3 960-500 mg/l CaCO3)
    magnez 18 (30-125 mg/l)

    Woda ze studni kopanej, używana nieregularnie w budynku gospodarczym , sporadycznie w domu mieszkalnym, do nawadniania,
    pompa divertron 1200 ze zbiornikiem przeponowym 80l, można odprowadzić dużą ilość ścieków z płukania złoża,
    Proszę o poradę jaki sprzęt należy zakupić aby poprawić parametry wody
    Abstrakcyjna wartość barwy jest nieadekwatna do reszty parametrów wody... Biorąc pod uwagę kluczowe parametry, to zostało przekroczone stężenie żelaza, manganu oraz jonu amonowego. Myślę, że stacja ze złożem jonowymiennym powinna zdać swoją rolę. Koniecznie powinieneś powtórzyć badania fizykochemiczne wody.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #11752

    Domyślnie

    Witam,

    Czy mogę prosić o odniesienie się do moich poniższych wyników?
    Wydaje się że uzdatnianie do stanu wody pitnej będzie zbyt kosztowne, dlatego chciałbym się skupić na wykorzystaniu wody w celach gospodarczych, bez ryzyka uszkodzeń sprzętu (piec, zmywarka, pralka, itd.).

    Z góry dziękuję!

    Cytat Napisał lima1112 Zobacz post
    bakterie z grupy coli NPL/100ml 0 0
    Escherichia coli NPL/100ml 0 0
    paciorkowce kałowe jtk/100ml 0 0
    żelazo ogólne mg/l 0,697 0,200
    jon amonowy mg/l 0,22 0,50
    azotyny mg/l <0,01 0,5
    azotany mg/l <2 50
    mangan mg/l 0,32 0,050
    barwa mg/l Pt 5 15
    mętność NTU 2,8 1,0
    zapach - nieakceptowalny akcept. i bnz
    pH - 7,1 6,5 - 9,5
    temperatura przy pomiarze pH oC 24,5 -
    przewodność elektryczna właściwa w 25oC uS/cm 2150 2500
    twardość ogólna mg/l CaCO3 1421 60 - 500
    indeks nadmanganianowy (utlenialność) mg/l <0,7 5,0
    chlorki mg/l 11 250
    siarczany mg/l 967 250

    Mogę jedynie dodać że twardość węglanowa zmierzona testem kropelkowym wyniosła 25 dH.

    Zapotrzebowanie na wodę to 4/5 osobowa rodzina (z projektu wychodzi ok 0,7 m3/doba)
    Pompa głebinowa Grundfos SQ 3-65, na wysokości gruntu ciśnienie ok 6,5 bar
    Odległość studni od kotłowni ok 17-18 m

  13. #11753

    Domyślnie

    @KLARSAN - Twoja skrzynka PW jest pełna, przesłałem korespondencję na mail z podpisu.

  14. #11754

    Domyślnie

    Witam forumowiczów

    Dojrzałem do zakupu zmiękczacza
    4-os. rodzina,1 łazienka;
    zużycie wody na poziomie 6-7m3/m-c (szambo 12m3 zapełniamy w niecałe 8 tygodni);
    wodociąg poznański - Aquanet deklaruje twardość na poziomie 19-25 st. dH (350-450 mg CaCO3/l)
    Pod koniec roku planujemy wykończenie drugiej łazienki z wanną, wtedy też zostanie uruchomiona kanalizacja w naszym rejonie, wtedy spodziewam się, że zapotrzebowanie na wodę może wzrosnąć.
    Przeglądając ostatnie kilkanaście stron wątku doszedłem do wniosku, że złoże musi mieć poniżej 20l.
    Ze względu na rozmiary (kotłownia nie była projektowana pod zmiękczacz) mój wybór padł na Ecoperla Slimline.
    Czy model CS17 będzie dobrym wyborem?

    Pozdrawiam
    Marcin

  15. #11755
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamiKAC Zobacz post
    Witam forumowiczów

    Dojrzałem do zakupu zmiękczacza
    4-os. rodzina,1 łazienka;
    zużycie wody na poziomie 6-7m3/m-c (szambo 12m3 zapełniamy w niecałe 8 tygodni);
    wodociąg poznański - Aquanet deklaruje twardość na poziomie 19-25 st. dH (350-450 mg CaCO3/l)
    Pod koniec roku planujemy wykończenie drugiej łazienki z wanną, wtedy też zostanie uruchomiona kanalizacja w naszym rejonie, wtedy spodziewam się, że zapotrzebowanie na wodę może wzrosnąć.
    Przeglądając ostatnie kilkanaście stron wątku doszedłem do wniosku, że złoże musi mieć poniżej 20l.
    Ze względu na rozmiary (kotłownia nie była projektowana pod zmiękczacz) mój wybór padł na Ecoperla Slimline.
    Czy model CS17 będzie dobrym wyborem?

    Pozdrawiam
    Marcin
    Witaj Marcinie, biorąc pod uwagę twardość oraz średniomiesięczne zużycie wody w Twoim gospodarstwie domowym, zmiękczacz Ecoperla Slimline CS 17 jest jak najbardziej dobrym wyborem. Złoże na chwilę obecną regenerowałoby Ci się średnio co nieco ponad tydzień. Urządzenie jest małe gabarytowo i posiada komponenty dobrej jakości.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #11756
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A co sądzicie o Komeo firmy Comap?

    Nie jest to przypadkiem rozwiązanie lepsze niż wszystkie te uzdatniacze razem wzięte.... Bo i mega ekologiczne i renomowany producent (który wymyślił wiele rzeczy ze współczesnej hydrauliki) i bez zbędnych kosztów typu zakup soli, zmarnowana woda itp.

    Dla mnie zmiękczacze mają za dużo wad nie do przyjęcia i szukam alternatywnego rozwiązania. Ewentualnie może możecie coś jeszcze doradzić.
    Ciekawe, ale dość drogie w zakupie i utrzymaniu.
    Zakup soli to znikomy koszt przy koszcie wymiany filtrów raz na rok i lampy UV raz na 0,5-1 rok.

    I o ile rozumiem te poszczególne filtry i lampy to nie bardzo wiem jak działa to elektroniczne zmiękczanie.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 08-08-2019 o 11:37
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #11757
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Czy smak słonej wody i lekkie jej spienianie po przepłukaniu przez zmiękczacz jest zjawiskiem normalnym?

  18. #11758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Czy smak słonej wody i lekkie jej spienianie po przepłukaniu przez zmiękczacz jest zjawiskiem normalnym?
    Przy pierwszym uruchomieniu trzeba złoże przepłukać - wtedy woda może się lekko spienić.
    W czasie normalnej pracy nie powinno być takich efektów (piany), a posmak może się zdarzyć jeśli:
    1) coś poszło nie tak z regeneracją i solanka nie została prawidłowo wypłukana
    2) zmiękczasz z bardzo wysokiej twardości, a w wodzie surowej jest dużo chlorków - wtedy może pomóc regulacja stopnia zmiękczenia.

  19. #11759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    I o ile rozumiem te poszczególne filtry i lampy to nie bardzo wiem jak działa to elektroniczne zmiękczanie.
    Działa jak każdy magnetyzer... czyli w sposób niemierzalny i uznaniowy.

  20. #11760
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamiKAC Zobacz post
    Przeglądając ostatnie kilkanaście stron wątku doszedłem do wniosku, że złoże musi mieć poniżej 20l.
    To zależy - jeśli przyjmiesz zużycie 6 m3 i twardość 19 dH to faktycznie - 19 litrów złoża wystarczy.
    Jednak jak weźmiesz pod uwagę zużycie 7 m3 i twardość 25 dH to i 29 litrów będzie OK.
    Myślę, że 20 lub 25 litrów złoża byłoby idealne.

    Ze względu na rozmiary (kotłownia nie była projektowana pod zmiękczacz) mój wybór padł na Ecoperla Slimline.
    Alternatywnie możesz pomyśleć o zmiękczaczu dwuelementowym - czasami jest on bardziej "ustawny" niż kompakt. Ale ten też będzie OK.

Strona 588 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony