dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 590 z 756
Pokaż wyniki od 11.781 do 11.800 z 15105
  1. #11781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    po zbadaniu wody chciałbym ją nieco poprawić - żółte zacieki w łazienkach, montaż pompy ciepła, być może nawet chciałbym (w opcji) by woda nadawała się do picia:

    1. Mn 0,15 / 0,05 [mg/l]
    2. Fe 0,36 / 0,2 [mg/l]
    3. NH4+ 4,60 / 0,5 [mg/l]
    4. twardość 160 / 60-500[mg CaCO3/l]

    mam ofertę na doprowadzenie wody do porządku ale napowietrzacz + zb. hydroforowy + odżelaziaczo-odmanganiacz + stacja wielofunkcyjna + filtr mechaniczny = 11kPLN.
    Da się to zrobić taniej a jaszcze przy zadowalającej jakości wody?
    Masz zbadane tylko te 4 parametry? Jeśli masz więcej to podaj wszystkie, bo te parametry nie są uzasadnieniem dla tak rozbudowanej stacji uzdatniania jak opisałeś.
    Co to za woda, że ma tyle jonu amonowego?


    Co gorsza mam szambo, a wolałbym maszynerię zamontować w podpiwniczeniu (wys. pomieszczenia około 1,1m) ale trzeba by wyrzucać ścieki około 1-1,5m do góry...
    Wyrzucanie ścieków o te 1,5 m do góry to nie problem - większym jest ograniczenie wysokości filtrów do tego 1,1m. To w praktyce pozwala maksymalnie na zbiornik 10x35" i to tylko z 4 cm luzu... Słabo to widzę, żeby w takich zbiornikach zrobić te filtry...

  2. #11782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Masz zbadane tylko te 4 parametry? Jeśli masz więcej to podaj wszystkie, bo te parametry nie są uzasadnieniem dla tak rozbudowanej stacji uzdatniania jak opisałeś.
    Co to za woda, że ma tyle jonu amonowego?
    Mam więcej (choć lista nie jest tak imponująca jak niektóre tu przedstawiane). Po prostu pozostałe parametry są w normie. Jeśli to ważne, mogę przepisać resztę...
    Odnośnie kationów NH4+ - podejrzewam szambo - albo moje albo któregoś z sąsiadów (we wsi nie ma kanalizacji - "ma być"), chyba że któryś z sąsiadów mocno nawozi rośliny (możliwe to?). Studnia jest chyba bardzo płytka - nie udało się sięgnąć prętem niżej niż jakieś 3-3,5m poniżej króćca ssącego pompy...


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wyrzucanie ścieków o te 1,5 m do góry to nie problem - większym jest ograniczenie wysokości filtrów do tego 1,1m. To w praktyce pozwala maksymalnie na zbiornik 10x35" i to tylko z 4 cm luzu... Słabo to widzę, żeby w takich zbiornikach zrobić te filtry...
    W ostateczności mogę wszystko ulokować w "kotłowni" (z której wywalam ekogroszek a wstawiam pompę ciepła).
    Sprawdziłem dokładniej jest 115-116cm (nierówny beton), w ostateczności można by trochę podkuć...
    Nie napisałem, że podpiwniczenie nie jest ogrzewane, jeśli to ma jakieś znaczenie, a na plus znalazłem odprowadzenie do kanalizy tuż pod stropem podpiwniczenia jakieś 5m od pompy zaciągającej ze studni.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #11783
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    no dobra, to może inaczej - czy w moim przypadku dobrym rozwiązaniem mogłaby być :
    1. ecoperla slimline mmx - lepiej
    2. Ecoperla Multicab - ewentualnie ?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  4. #11784
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    no dobra, to może inaczej - czy w moim przypadku dobrym rozwiązaniem mogłaby być :
    1. ecoperla slimline mmx - lepiej
    2. Ecoperla Multicab - ewentualnie ?
    Witam,

    przy takich parametrach wody zastosowanie jednostopniowej stacji może nie przynieść skutku. Stężenie jonu amonowego jest bardzo przekroczone, a oprócz tego woda nie spełnia wymogów jakości pod względem przekroczenia stężenia żelaza oraz manganu. Uwagę należy zwrócić również na to, że pH wody jest bardzo niskie, co nie sprzyja procesom odżelaziania i odmanganiania. Jeżeli chce Pan kompleksowo i w pełni uzdatnić wodę w Pana gospodarstwie domowym, to sugerowałbym zastosowanie dwustopniowej stacji.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #11785
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    przy takich parametrach wody zastosowanie jednostopniowej stacji może nie przynieść skutku. Stężenie jonu amonowego jest bardzo przekroczone, a oprócz tego woda nie spełnia wymogów jakości pod względem przekroczenia stężenia żelaza oraz manganu. Uwagę należy zwrócić również na to, że pH wody jest bardzo niskie, co nie sprzyja procesom odżelaziania i odmanganiania. Jeżeli chce Pan kompleksowo i w pełni uzdatnić wodę w Pana gospodarstwie domowym, to sugerowałbym zastosowanie dwustopniowej stacji.
    Czy gdyby pominąć kationy NH4+ (zakładając, że woda nie będzie używana do picia), to z kationami Fe i Mn ww. stacje wielofunkcyjne nie poradzą sobie? Pytam, gdyż w tym wątku widziałem badania osoby z podobnymi parametrami (chyba było nieco więcej Fe a mniej Mn niż u mnie) i polecono jej jedną z tych stacji...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  6. #11786
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Czy gdyby pominąć kationy NH4+ (zakładając, że woda nie będzie używana do picia), to z kationami Fe i Mn ww. stacje wielofunkcyjne nie poradzą sobie? Pytam, gdyż w tym wątku widziałem badania osoby z podobnymi parametrami (chyba było nieco więcej Fe a mniej Mn niż u mnie) i polecono jej jedną z tych stacji...
    Jeżeli nie będziesz używał wody na potrzeby spożywczo-sanitarne, to możesz zrezygnować z dwustopniowej stacji i zastosować stację wielofunkcyjną, jednak podane wcześniej przez Ciebie urządzenia nie poradzą sobie. Powinieneś zastanowić się w takim układzie nad kolumną Ecoperla Multitower L, z podkreśleniem, że woda nie będzie w pełni uzdatniona.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11787
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeżeli nie będziesz używał wody na potrzeby spożywczo-sanitarne, to możesz zrezygnować z dwustopniowej stacji i zastosować stację wielofunkcyjną, jednak podane wcześniej przez Ciebie urządzenia nie poradzą sobie. Powinieneś zastanowić się w takim układzie nad kolumną Ecoperla Multitower L, z podkreśleniem, że woda nie będzie w pełni uzdatniona.
    Witam,

    to troszkę lipa, bo chciałem wszystko zmieścić w pomieszczeniu o wys. 115cm.
    Na jakie parametry wody mogę (oczywiście szacunkowo) liczyć po zastosowaniu Ecoperla Multitower L i jaki byłby miesięczny koszt użytkowania ?
    I podobne pytanie (mimo wszystko) w odniesieniu do Ecoperla Slimline MMX ?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  8. #11788
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    to troszkę lipa, bo chciałem wszystko zmieścić w pomieszczeniu o wys. 115cm.
    Na jakie parametry wody mogę (oczywiście szacunkowo) liczyć po zastosowaniu Ecoperla Multitower L i jaki byłby miesięczny koszt użytkowania ?
    I podobne pytanie (mimo wszystko) w odniesieniu do Ecoperla Slimline MMX ?
    Po zastosowaniu Ecoperla Multitower L wartości stężenia żelaza i manganu powinny znaleźć się w normie, poza tym będziesz miał miękką wodę. Natomiast nie ma gwarancji, że jon amonowy zostanie w pełni zredukowany. Jeżeli chodzi o eksploatację urządzenia, to średnio co 1-2 miesiące należy dosypywać sól tabletkowaną, natomiast średnio co 5-6 lat dochodzi do wymiany złoża.

    Drugie urządzenie nie przyniesie odpowiedniego rezultatu w kwestii takich przekroczeń w wodzie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #11789
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Po zastosowaniu Ecoperla Multitower L wartości stężenia żelaza i manganu powinny znaleźć się w normie, poza tym będziesz miał miękką wodę. Natomiast nie ma gwarancji, że jon amonowy zostanie w pełni zredukowany. Jeżeli chodzi o eksploatację urządzenia, to średnio co 1-2 miesiące należy dosypywać sól tabletkowaną, natomiast średnio co 5-6 lat dochodzi do wymiany złoża.


    Witam,

    dziękuję. Ile tej soli trzeba dosypywać i ile kosztuj wymiana złoża?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  10. #11790
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    dziękuję. Ile tej soli trzeba dosypywać i ile kosztuj wymiana złoża?
    Worek 25 kg średnio co 1,5 miesiąca. Koszt złoża na dzień dzisiejszy to 2250 zł netto.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #11791
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Worek 25 kg średnio co 1,5 miesiąca. Koszt złoża na dzień dzisiejszy to 2250 zł netto.
    Dziękuję bardzo.
    Jaką powierzchnię zajmie taka instalacja - tzn. czy obok samej "butli" coś jeszcze jest?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  12. #11792
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Dziękuję bardzo.
    Jaką powierzchnię zajmie taka instalacja - tzn. czy obok samej "butli" coś jeszcze jest?
    Przed butlą warto zainstalować filtr mechaniczny.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #11793

    Domyślnie Pomoc w sprawie urządzenia

    Witam chciałbym poprosić o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia. Twardość wody w moim domu jest wysoka wynosi 20 stopni niemieckich, średnia zużyte to 15 metrów3. Który z uzdatniaczy z listy poniżej byłby najlepszy. Chyba że miałby Pan lepszą propozycje.

    Cosmo water home 22
    Aqua soft basic 30
    Aqua home 20n
    Clack pallas 20 l lewatit s

    EKO-OPTIMA 30/O Clack WS1CI* Lewatit S* + BY-PASS

    Pozdrawiam

  14. #11794

    Domyślnie

    Witam,

    pomału przymierzam się do zmiękczacza/stacji uzdatniania wody.Wyniki badań były robione niedawno, nowy wodociąg odbiór, muszę się uśmiechnąć do wykonawcy o to,ale zanim mam prośbę taką ogólną, dom jednorodzinny zamieszkały przez 3-4 osoby, zużycie miesięczne na poziomie 7-8m3. Chciałbym zakupić stację do kwoty maksymalnie 2000 zł,ale im niżej tym lepiej.Jakie urządzenie w tym przedziale cenowym byście doradzili, najchętniej z polską głowicą?
    I drugie pytanie, mój kolega instalator montuje zazwyczaj Viessmana i tam rozruch/ustawienie urządzenia robi mu serwisant, jak to wygląda z produktami typu Cristal, Denver czy BNT, bo gdzieś w opisie na najpopularniejszym portalu,widziałem,że od urządzenia szczegółowa instrukcja umożliwiająca samodzielne podłączenie.
    pozdrawiam
    M.

  15. #11795
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał shadowdancer1 Zobacz post
    Witam chciałbym poprosić o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia. Twardość wody w moim domu jest wysoka wynosi 20 stopni niemieckich, średnia zużyte to 15 metrów3. Który z uzdatniaczy z listy poniżej byłby najlepszy. Chyba że miałby Pan lepszą propozycje.

    Cosmo water home 22
    Aqua soft basic 30
    Aqua home 20n
    Clack pallas 20 l lewatit s

    EKO-OPTIMA 30/O Clack WS1CI* Lewatit S* + BY-PASS

    Pozdrawiam
    Witaj, przy podanych przez Ciebie parametrach wody, mógłbyś zaopatrzyć się z zmiękczacz ze złożem jonowymiennym w objętości 30 l. Zwróć uwagę na ofertę centralnych systemów zmiękczania marki Ecoperla - Softower S.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu!

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #11796
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Przed butlą warto zainstalować filtr mechaniczny.
    Witam,

    dziękuję.
    Ale jeszcze dwa pytania:
    1. czy gdyby stężenie NH4++ było wciąż zbyt wysokie (obecnie norma jest przekroczona 9-krotnie - do jakiej wartości można to zmniejszyć instalując Ecoperla Multitower L ?), to jest coś co można zamontować w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem do ich redukcji ?
    2. czy Ecoperla Multitower L ma wbudowany pomiar ilości wody? Pytam bo nie mam żadnego wodomierza w domu a jakiś choćby zgrubny pomiar chciałbym mieć...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  17. #11797
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    Witam,

    pomału przymierzam się do zmiękczacza/stacji uzdatniania wody.Wyniki badań były robione niedawno, nowy wodociąg odbiór, muszę się uśmiechnąć do wykonawcy o to,ale zanim mam prośbę taką ogólną, dom jednorodzinny zamieszkały przez 3-4 osoby, zużycie miesięczne na poziomie 7-8m3. Chciałbym zakupić stację do kwoty maksymalnie 2000 zł,ale im niżej tym lepiej.Jakie urządzenie w tym przedziale cenowym byście doradzili, najchętniej z polską głowicą?
    I drugie pytanie, mój kolega instalator montuje zazwyczaj Viessmana i tam rozruch/ustawienie urządzenia robi mu serwisant, jak to wygląda z produktami typu Cristal, Denver czy BNT, bo gdzieś w opisie na najpopularniejszym portalu,widziałem,że od urządzenia szczegółowa instrukcja umożliwiająca samodzielne podłączenie.
    pozdrawiam
    M.
    Witaj, w podobnego rzędu kwocie możesz znaleźć zmiękczacz Ecoperla Toro. Zmiękczacz ten posiada 20 l złoża jonowymiennego, które wystarczy na Twoje potrzeby eksploatacyjne. Urządzenie co prawda nie jest wyposażone w polską głowicę, natomiast jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Decydując się na montaż, otrzymujesz w tym również rozruch i uruchomienie urządzenia.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #11798
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    dziękuję.
    Ale jeszcze dwa pytania:
    1. czy gdyby stężenie NH4++ było wciąż zbyt wysokie (obecnie norma jest przekroczona 9-krotnie - do jakiej wartości można to zmniejszyć instalując Ecoperla Multitower L ?), to jest coś co można zamontować w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem do ich redukcji ?
    2. czy Ecoperla Multitower L ma wbudowany pomiar ilości wody? Pytam bo nie mam żadnego wodomierza w domu a jakiś choćby zgrubny pomiar chciałbym mieć...
    Przy takich przekroczeniach norm nie będziesz w stanie uzdatnić wody stosując kompaktowe urządzenia. Zaproponowane urządzenie, które i tak nie da Ci gwarancji pełnego uzdatnienia wody, jest kolumną o gabarytach 1590 x 325 mm. Urządzenie posiada głowicę objętościowo-czasową.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #11799
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Przy takich przekroczeniach norm nie będziesz w stanie uzdatnić wody stosując kompaktowe urządzenia. Zaproponowane urządzenie, które i tak nie da Ci gwarancji pełnego uzdatnienia wody, jest kolumną o gabarytach 1590 x 325 mm. Urządzenie posiada głowicę objętościowo-czasową.
    Witam,

    nie wiem czy nie do końca się zrozumieliśmy.

    Zakładam, że zamontuję Ecoperla Multitower L aby zminimalizować ilość kationów Fe i Mn oraz twardość wody oraz w jakimś stopniu kationów NH4+.
    Pytanie pierwsze brzmi: szacunkowo do jakiego stopnia zredukuję kationy amonowe.
    Pytanie drugie brzmi: czy można zastosować jakieś małe i tanie urządzenie które pozwoli jeszcze bardziej zmniejszyć tylko w jednym miejscu (szafka pod zlewozmywakiem) ilość NH4+ ? W tym jednym miejscu byłaby pobierana woda do konsumpcji (picia, gotowania, itd) - zużycie niewielkie, szacuję na 100-150 litrów miesięcznie.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #11800
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    nie wiem czy nie do końca się zrozumieliśmy.

    Zakładam, że zamontuję Ecoperla Multitower L aby zminimalizować ilość kationów Fe i Mn oraz twardość wody oraz w jakimś stopniu kationów NH4+.
    Pytanie pierwsze brzmi: szacunkowo do jakiego stopnia zredukuję kationy amonowe.
    Pytanie drugie brzmi: czy można zastosować jakieś małe i tanie urządzenie które pozwoli jeszcze bardziej zmniejszyć tylko w jednym miejscu (szafka pod zlewozmywakiem) ilość NH4+ ? W tym jednym miejscu byłaby pobierana woda do konsumpcji (picia, gotowania, itd) - zużycie niewielkie, szacuję na 100-150 litrów miesięcznie.
    Istnieje duże prawdopodobieństwo, że woda zostanie uzdatniona, o ile przepływ wody nie będzie bardzo duży. Żelazo i mangan na pewno zejdą do normy, natomiast jon amonowy na 90% będzie również zredukowany.
    Odpowiadając na Twoje drugie pytanie, to możesz zastosować system odwróconej osmozy.

    Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 590 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony