dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 606 z 755
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 15099
  1. #12101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Podpowiedzcie czy do celów spożywczych używać wodę zmiękczoną? czy dać bez zmiękczania. A może zastosować jakiś mineralizator? Jak to zrobiliście u siebie?
    Dodam jeszcze że są małe dzieci.

  2. #12102
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    Podpowiedzcie czy do celów spożywczych używać wodę zmiękczoną? czy dać bez zmiękczania. A może zastosować jakiś mineralizator? Jak to zrobiliście u siebie?
    Dodam jeszcze że są małe dzieci.
    Water Regulations Advisory Scheme - WRAS - organizacja zrzeszająca angielskie i walijskie przedsiębiorstwa wodociągowe, opracowująca standardy i wydająca certyfikaty w zakresie szerszym niż nasz PZH, m. in. dla hydraulików, zaleca stosowanie wody niezmiękczonej dla celów spożywczych. Woda twarda szkodzi urządzeniom (poprzez nabudowywanie kamienia kotłowego), ale nie ludziom - poza osobami chorymi na kamicę nerkową węglanową. Kamieniowi kotłowemu można zapobiegać bez zmiany składu chemicznego wody, np przy pomocy niechemicznego uzdatniania wody przyrządami katalitycznymi. Więcej informacji na stronie https://innovenergy.eu/odkamieniacze-informacje-ogolne/
    Tu była reklama

  3. #12103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    innovenergy - nie pogniewaj się ale wyraziłem brak zainteresowania Twoimi produktami. Niestety nadal "ciśniesz" z polecaniem ich. Nie przekonujesz mnie - zresztą nie tylko mnie. Gdyby było to takie super, hiper..... to to forum nie było by o zmiękczaczach tylko o Twoich "niechemicznych uzdatniaczach". I miałbyś milionową klientelę udzielającą się na forum. Tak jednak nie jest. W związku z powyższym nie zaśmiecaj proszę. Bardzo dziękuję natomiast za odpowiedź dotyczącą pytania. Zastanawiam się po prostu czy dać rurkę do kuchni bez zmiekczenia czy zastosować jakies inne "ustrojstwo" - filtr, mineralizator.

  4. #12104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    Podpowiedzcie czy do celów spożywczych używać wodę zmiękczoną? czy dać bez zmiękczania. A może zastosować jakiś mineralizator? Jak to zrobiliście u siebie?
    Dodam jeszcze że są małe dzieci.
    Do celów spożywczych niezmiękczona.Tu praktycznie nie ma kontrowersji i jest to spójne zalecenie wszelkich możliwych instytucji.
    Ja do kuchni mam poprowadzoną osobną rurę przed zmiękczaczem.

    Ja nie tyle dałem rurkę do kuchni tylko konkretnie do kranu.
    Zmywarka dostaje po zmiękczaczu.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 03-01-2020 o 09:14 Powód: zmywarka
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #12105
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    dla tego filtra istotne będą jeszcze:
    pH
    amoniak (jon amonowy)
    utlenialność (indeks nadmanganianowy)
    przy złożu CR dobrze byłoby sprawdzić polifosforany, ale to na pewno nie jest podstawowe badanie i nie każde laboratorium je wykonuje, więc bez stresu...

    Poza tym jeszcze z podstawowych badań można zrobić:
    azotany
    chlorki
    barwa
    mętność

    No i ewentualnie bakterie, ale to osobna próbka i cała procedura jej pobierania. To akurat dobrze jest zrobić dla własnej wiedzy i bezpieczeństwa



    Witam
    mam zrobioną analizę badania wody tylko teraz nie mogę przesłać djęcia na forum,proszę o podpowiedź jak to można przesłać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15676858_IMG_5933.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	438958  

  6. #12106
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    [IMG][/IMG]

    Ostatnio edytowane przez Aker1974 ; 03-01-2020 o 19:15 Powód: dodaniedrugiego zdjęcia

  7. #12107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Witam
    mam zrobioną analizę badania wody tylko teraz nie mogę przesłać djęcia na forum,proszę o podpowiedź jak to można przesłać.
    OK. To teraz jeszcze sprawdź jakie są ustawienia na głowicy... żeby porównać czy to co masz w wodzie zgadza się z wartościami ustawionymi na sterowniku.

    PS. Czy to są wyniki wody przed, czy po filtrze?

  8. #12108
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Na zmiękczaczu czyszczenie złoża jest ustawione na 5 m3 zawór do upuszczania surowej wody jest wkręcony do głowicy praktycznie do oporu.
    Nie rozumiem ,,Czy to są wyniki wody przed, czy po filtrze?,,jeśli chodzi o filtr a nie zmiękczacz to filtr jest założony przed hydroforem a jeśli chodzi zmiękczacz to wyniki wody są zrobione przed zmiękczaczem i po zmiękczaczu.

  9. #12109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Nie rozumiem ,,Czy to są wyniki wody przed, czy po filtrze?,,jeśli chodzi o filtr a nie zmiękczacz to filtr jest założony przed hydroforem a jeśli chodzi zmiękczacz to wyniki wody są zrobione przed zmiękczaczem i po zmiękczaczu.
    OK. Nie zauważyłem że są różne pliki... już widzę że są oba wyniki.

    Na zmiękczaczu czyszczenie złoża jest ustawione na 5 m3 zawór do upuszczania surowej wody jest wkręcony do głowicy praktycznie do oporu.
    Dla zbiornika 10x54 wydajność złoża CR100 przy takiej twardości to ok 3,5 m3 pomiędzy regeneracjami przy dawce soli 5,2 kg. Mógłbyś jeszcze sprawdzić ustawienia regeneracji...
    Jeśli przyjąć, że ta twardość wyjściowa (82 mg CaCO3/l) jest specjalnie ustawiona to wydajność między regeneracjami wzrasta do 4,6 m3.
    Jeśli przez tyle lat miałeś ustawioną regenerację co 5 m3 (przy zastosowaniu standardowej ilości soli) to w sumie nic dziwnego, że woda nie jest zmiękczona do zera.

  10. #12110
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie wiem za bardzo jak zabrać się za te ustawienia regeneracji,nigdy tego nie robiłem.Przed zakupem zmiękczacza zrobiłem analizę wody i na tej podstawie miałem przypisane ustawienia.
    Regeneracja na 5 m3 jest łatwa do sprawdzenia ale z resztą to już mam problem.

  11. #12111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Nie wiem za bardzo jak zabrać się za te ustawienia regeneracji,nigdy tego nie robiłem.Przed zakupem zmiękczacza zrobiłem analizę wody i na tej podstawie miałem przypisane ustawienia.
    Regeneracja na 5 m3 jest łatwa do sprawdzenia ale z resztą to już mam problem.
    Wysłałem info w wiadomości prywatnej.

  12. #12112

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie rodzaju badań w celu doboru odpowiedniego urządzenia.

    Do uzyskania protokołu z wodociągów potrzebuję zrobić dwa badania:
    - Bakterie grupy coli
    - Escherichia coli

    Wiem też, że woda jest dosyć twarda i zastanawiam się, czy przy okazji nie zlecić w wodociągach rozszerzonych badań, tylko nie wiem, o co dokładnie poprosić. Przeglądnąłem kilka stron tego tematu i nie znalazłem odpowiedzi?

    Czy warto zrobić dodatkowe badania od razu, czy też zlecić te dodatkowe badania w innym miejscu - sanepid lub u dystrybutorów urządzeń?

  13. #12113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekweb Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie rodzaju badań w celu doboru odpowiedniego urządzenia.

    Do uzyskania protokołu z wodociągów potrzebuję zrobić dwa badania:
    - Bakterie grupy coli
    - Escherichia coli

    Wiem też, że woda jest dosyć twarda i zastanawiam się, czy przy okazji nie zlecić w wodociągach rozszerzonych badań, tylko nie wiem, o co dokładnie poprosić. Przeglądnąłem kilka stron tego tematu i nie znalazłem odpowiedzi?

    Czy warto zrobić dodatkowe badania od razu, czy też zlecić te dodatkowe badania w innym miejscu - sanepid lub u dystrybutorów urządzeń?
    Masz 2 podstawowe rodzaje badań: mikrobiologia (czyli bakterie) i fizykochemia.
    Mikrobiologia to standardowo 4 parametry: Bakterie typu Coli, E.Coli, Enterokoki i ogólna liczba mikroorganizmów
    Fizykochemia może być bardzo rozległa albo okrojona... zazwyczaj badanie podstawowe zawiera kilkanaście parametrów (np. pH, twardość, żelazo, mangan, jon amonowy, azotyny, azotany, barwa, mętność, zapach, utlenialność, chlorki, przewodność).

    Badania mikrobiologiczne wykonują tylko niektóre laboratoria i tu bardzo istotny jest sposób poboru próbki (dezynfekcja kranu) i sterylność butelki (dobrze jest też zdezynfekować instalację przed badaniem).
    Fizykochemia może być wykonana przez praktycznie dowolne laboratorium - wyniki mogą być z różną dokładnością, ale do domowych potrzeb zazwyczaj jest to wystarczające.

  14. #12114

    Domyślnie

    Witam,

    mam wodę ze studni, która jest mętna i brzydko pachnie.

    Badania wody w linku poniżej.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...hxS2zo_KUCaSH_


    W tej chwili woda jest podłączona do domu do zbiornika ciśnieniowego bezprzeponowego 300l. Chciałbym uzdatnić tą wodę.
    Czy wystarczy sam Sanitower plus zmiękczacz wody?
    Czy lepszy byłby Multitower?
    Może jakieś inne propozycje? (Wimest?)

    Znaczne przekroczenie żelaza i manganu. Czy coś jeszcze wynika z tych badań? Jestem ciekaw Waszych opinii.


    Adam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Woda.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	439187  

  15. #12115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam01 Zobacz post
    mam wodę ze studni, która jest mętna i brzydko pachnie.
    Możesz określić ten zapach?

    Badania wody w linku poniżej.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/MWA6HEoKMCVmRQz6hxS2zo_KUCaSH_

    Znaczne przekroczenie żelaza i manganu. Czy coś jeszcze wynika z tych badań? Jestem ciekaw Waszych opinii.
    Masz niskie pH (co utrudnia usuwanie żelaza i manganu na tradycyjnych złożach), dużo żelaza, bardzo dużo manganu, wysoką utlenialność (organika), do tego ogromną mętność i sporą barwę.
    Myślę, że uzdatnienie takiej wody będzie wymagało przynajmniej dwóch stopni filtracji. Skoro masz już 300 litrowy zbiornik hydroforowy bez przepony to aż się prosi o napowietrzanie i odżelazianie na pierwszym stopniu. Na drugim mógłby być np.filtr wielofunkcyjny z mieszanką żywic... Oczywiście jest sporo opcji i wymagań zanim będzie to kompletne rozwiązanie... np. wydajność pompy i studni, ścieki, itd.

  16. #12116

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.

    Jak dla mnie, jest to zapach szamba. Sąsiedzi mówią, że to niby od tego manganu i że trzeba uzdatniać wody, bo oni tez tak mieli.
    Nie udalo mi się nic więcej od nich dowiedzieć, są niezbyt rozmowni.

    Na jesień powinieniem już mieć wodociąg i nie wiem czy opłaca mi się w to inwestować. Fajnie byłoby mieć własną wodę, ale ta moja woda mi się nie podoba.

    Jaka jest trwałość takiej stacji uzdatniania, na ile lat mi to wystarczy?
    Często potem będę musiał robić takie badania wody?
    Jaki jest przybliżony koszt takiego uzdatniania (podstawowy wariant)?


    (Mam przydomową oczyszczalnie, wydajność studni jest bardzo duża, wydajność pompy 105l/min/)

  17. #12117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam01 Zobacz post
    Jak dla mnie, jest to zapach szamba. Sąsiedzi mówią, że to niby od tego manganu i że trzeba uzdatniać wody, bo oni tez tak mieli.
    Zapach szamba to raczej nie mangan. Szkoda, że nie pochwalili się jak wygląda to ich uzdatnianie... i czy działa.

    Na jesień powinieniem już mieć wodociąg i nie wiem czy opłaca mi się w to inwestować. Fajnie byłoby mieć własną wodę, ale ta moja woda mi się nie podoba.
    Przy takiej wodzie jak masz w ogóle nie zaczynałbym tematu uzdatniania tylko jak najszybciej podpinał wodociąg. Nie dziwię się, że Ci się ta woda nie podoba, ale koszt uzdatniania nie będzie uzasadniał robienia tego na kilka miesięcy.

    Jaka jest trwałość takiej stacji uzdatniania, na ile lat mi to wystarczy?
    Jak zrobisz porządną stację to na 20 lat albo i dłużej.

    Często potem będę musiał robić takie badania wody?
    Generalnie przy własnej studni zalecane jest sprawdzenie parametrów raz do roku, ale mało kto to robi. Zazwyczaj kończy się na badaniach dopiero jak coś jest nie tak...

    Jaki jest przybliżony koszt takiego uzdatniania (podstawowy wariant)?
    Myślę, że przy takiej wodzie to można myśleć o kosztach ok 10 000 PLN.

    (Mam przydomową oczyszczalnie, wydajność studni jest bardzo duża, wydajność pompy 105l/min/)
    To wydajność maksymalna, a nie rzeczywista. Ona jeszcze zależy od charakterystyki pompy, wysokości podnoszenia wody, oporów, itd.

  18. #12118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel-W

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-122
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Od jakiegoś czasu czytam trochę o wodzie w tym wątku, ale zdecydowałem się wreszcie zarejestrować i uzyskać od Was pomoc.

    Poniżej podstawowe informacje i wyniki badania wody.

    - własne ujęcie - studnia 24m
    - 4 osoby
    - szambo
    - pompa Grundfos SQ 3-55
    - zbiornik hydroforowy Hydro-Vacuum ZBOS200 (jeżeli trzeba to możliwa zamiana na ocynkowany)
    - woda użytkowa i do picia.

    Wyniki badań:
    - mętność (NTU) - 2,6
    - twardość (mg/l) - 281
    - odczyn (ph) - 7,7
    - utlenialność (mg O2/l) - 3,4
    - barwa (mg/l) - 9,4
    - Żelazo (mg/l) - 1,40
    - Mangan (mg/l) - 0,6
    - Azotany (mg/l) <0,5
    - Azotyny (mg/l) - 0,04
    - Amoniak (mg/l) - 0,40

    Zależy mi na maksymalnej bezobsługowości urządzeń i wysokiej jakości (cena nie jest priorytetem) .

    Najchętniej poproszę o oferty na PW. Jeżeli ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego wykonawcę / sprzedawcę z okolic Warszawy również proszę o informację.

    Z góry serdeczne dzięki za wszelkie sugestie.

  19. #12119
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel-W Zobacz post
    Witam.

    Od jakiegoś czasu czytam trochę o wodzie w tym wątku, ale zdecydowałem się wreszcie zarejestrować i uzyskać od Was pomoc.

    Poniżej podstawowe informacje i wyniki badania wody.

    - własne ujęcie - studnia 24m
    - 4 osoby
    - szambo
    - pompa Grundfos SQ 3-55
    - zbiornik hydroforowy Hydro-Vacuum ZBOS200 (jeżeli trzeba to możliwa zamiana na ocynkowany)
    - woda użytkowa i do picia.

    Wyniki badań:
    - mętność (NTU) - 2,6
    - twardość (mg/l) - 281
    - odczyn (ph) - 7,7
    - utlenialność (mg O2/l) - 3,4
    - barwa (mg/l) - 9,4
    - Żelazo (mg/l) - 1,40
    - Mangan (mg/l) - 0,6
    - Azotany (mg/l) <0,5
    - Azotyny (mg/l) - 0,04
    - Amoniak (mg/l) - 0,40

    Zależy mi na maksymalnej bezobsługowości urządzeń i wysokiej jakości (cena nie jest priorytetem) .

    Najchętniej poproszę o oferty na PW. Jeżeli ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego wykonawcę / sprzedawcę z okolic Warszawy również proszę o informację.

    Z góry serdeczne dzięki za wszelkie sugestie.
    Witaj, przy takich przekroczeniach żelaza i manganu, proponowałbym stację odżelaziająco-odmanganiającą Ecoperla Sanitower. Stacja składa się z butli wypełnionej złożem filtracyjnym oraz automatycznej głowicy sterującej, co sprawia, że jest ona bezobsługowa. Kolumna wymaga zastosowania napowietrzacza oraz hydroforu bezprzeponowego 300 l. Może Pan również liczyć na usługę montażu stacji.

    W celu przedstawienia szczegółowej oferty, proszę o kontakt poprzez wiadomość prywatną.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #12120
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam01 Zobacz post
    Witam,

    mam wodę ze studni, która jest mętna i brzydko pachnie.

    Badania wody w linku poniżej.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...hxS2zo_KUCaSH_


    W tej chwili woda jest podłączona do domu do zbiornika ciśnieniowego bezprzeponowego 300l. Chciałbym uzdatnić tą wodę.
    Czy wystarczy sam Sanitower plus zmiękczacz wody?
    Czy lepszy byłby Multitower?
    Może jakieś inne propozycje? (Wimest?)

    Znaczne przekroczenie żelaza i manganu. Czy coś jeszcze wynika z tych badań? Jestem ciekaw Waszych opinii.


    Adam
    Witaj, z uwagi na przekroczenia żelaza oraz, w szczególności, manganu, sugerowałbym w Twoim przypadku stację odżelazaiająco-odmanganiającą Ecoperla Sanitower. W tym układzie należy zastosować napowietrzanie wody oraz hydrofor bezprzeponowy 300 l, którego na szczęście już posiadasz. Oprócz mieszanki złóż filtracyjnych, mających na celu zatrzymanie żelaza i manganu, należy zastosować złoże korygujące pH wody, w celu bardziej efektywnej pracy stacji. Jeżeli będziesz chciał dodatkowo zmiękczyć wodę, to za kolumną Sanitower można zastosować zmiękczacz Ecoperla Softower.

    W celu przedstawienia szczegółowej oferty zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 606 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony